Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگرمی
سلامت
سلامت عمومی
طراحی وبسایت
گردشگری
مارکتینگ
محیط زیست
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
خانه @ سبک زندگی @ گردشگری @ آزمون TOLC، شرایط و انواع آزمون های تولک

آزمون TOLC، شرایط و انواع آزمون های تولک

by | 8 آذر 1401 | گردشگری | 0 comments

کشور ایتالیا سالانه تعداد بسیار زیادی دانشجو از سراسر جهان می‌پذیرد. این کشور به دلیل موقعیت مکانی و حضور برترین دانشگاه‌های جهان، در سال‌های اخیر مهاجرت به ایتالیا مورد توجه بسیاری از دانشجویان سراسر دنیا از جمله ایران بوده است.

متقاضیان زیادی هستند که قصد دارند تحصیلات عالی خود را در دانشگاه‌های معتبر اروپایی آغاز کنند، اما با توجه به روش‌های مختلف پذیرش در هر رشته و مقطع تحصیلی، روند اخذ پذیرش سختی‌ها و دانش خاصی را که در آزمون TOLC سنجیده می‌شود، می‌طلبد.

در این مقاله که توسط سایت اعزام دانشجو تهیه شده است، می‌توانید اطلاعات کامل و جامعی در مورد سری آزمون‌های TOLC به دست‌آورید. همچنین در صورت هرگونه مشکل می‌توانید از کمک مشاوران سایت اعزام دانشجو برای مهاجرت تحصیلی راحت‌تر به ایتالیا بهره ببرید.

آشنایی با آزمون TOLC

با توجه به افزایش تعداد دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در ایتالیا به خصوص مقطع کارشناسی، این کشور نمی‌تواند تمامی دانشجویان را پذیرش کند و به همین دلیل با برگزاری این آزمون در زبان انگلیسی دانشجو‌های برتر را گزینش خواهد کرد.

همچنین بخوانید  کالج G-course در آلمان، شرایط و ضوابط شرکت در کالج

قابل ذکر است که نه تنها دانشگاه‌های برتر ایتالیا بلکه تمامی دانشگاه‌های ایتالیا با کمک آزمون‌های تولک سطح علمی و آمادگی متقاضیان را برای هر ورودی در هر رشته بررسی می‌کنند و سپس بر اساس ظرفیت‌های مورد نیاز متقاضیان را می‌پذیرند.

البته قابل ذکر است که هر رشته و حتی هر دانشگاه نسبت به نتایج آزمون تولک شرایط پذیرش متفاوتی دارد، به همین دلیل در اینجا لیست دقیق و کاملی از دانشگاه‌ها و رشته‌هایی که از طریق آزمون‌های سطح سری TOLC دانشجو می‌پذیرند را گردآوری کرده‌ایم و انواع آزمون‌های تالک را توضیح داده‌ایم، شما می‌توانید با مطالعه این مقاله با توجه به رشته مورد نظر برای مقطع کارشناسی اطلاعات جامعی کسب کنید.

انواع آزمون‌های TOLC چیست؟

آزمون‌های تولک به آن دسته از آزمون‌هایی گفته می‌شود که هر دانشگاه با توجه به نیاز یا افزایش سطح علمی متقاضیان برای ورود به مقطع کارشناسی در ایتالیا از آن استفاده می‌کند.

انواع این آزمون‌ها بر اساس استاندارد‌های آموزشی طراحی شده‌اند و تست‌های نسبتاً آسانی در زمینه تحصیلی خود هستند. همچنین سرفصل‌های آزمون‌ها از دروس ابتدایی و دبیرستان می‌باشد که متقاضیان عزیز می‌توانند با مطالعه سرفصل‌های هر آزمون که در این مقاله ذکر شده است با آمادگی کامل شرکت کرده و شانس قبولی خود را در رشته مورد نظر افزایش دهند.

همچنین بخوانید  مهاجرت به کانادا

قابل ذکر است که برخی از افراد تصور دارند آزمون تولک با آزمون کنکور در کشور ایران برابری دارد، در صورتی که سطح علمی آزمون تولک بسیار آسانتر از کنکور می‌باشد.

انواع آزمون‌های TOLC:

 • اقتصاد و علوم اجتماعی و آمار (TOLC-E)
 • رشته مهندسی (TOLC-I)
 • رشته داروسازی (TOLC-F)
 • اقتصاد و علوم اجتماعی و آمار (TOLC-E)

در حال حاضر دانشگاه‌های زیر با آزمون TOLC-E در رشته‌های ذکر شده دانشجو می‌پذیرند.

 1.  دانشگاه‌های بولونیا در زمینه تجارت و اقتصاد
 2.  دانشگاه Ca\’ Foscari ونیز در زمینه‌های مدیریت دیجیتال، مدیریت بازرگانی و اقتصاد و تجارت
 3. دانشگاه لوئیجی وانویتلی در تجزیه و تحلیل داده‌ها
 4. دانشگاه مسینا در زمینه‌های اقتصاد، بانکداری و مالی، اقتصاد بازرگانی و مدیریت بازرگانی
 5. دانشگاه میلان در زمینه سیاست بین‌الملل، حقوق و اقتصاد
 6. دانشگاه پیزا در مدیریت برای تجارت و اقتصاد
 7. دانشگاه تورین در رشته‌های مدیریت و بازرگانی (تجارت و مدیریت و اقتصاد بازرگانی) و اقتصاد و مدیریت اطلاعات و ارتباطات شرکتی مدیریت اطلاعات و ارتباطات شرکتی

ساختار آزمون TOLC-E:

 1. بخش منطق تعداد سوال ۱۳ _ زمان پاسخگویی ۳۰ دقیقه
 2. بخش درک مطلب تعداد سوال ۱۰ _زمان پاسخگویی ۳۰ دقیقه
 3. بخش ریاضی تعداد سوال ۱۳_ زمان پاسخگویی ۳۰ دقیقه
 4. در مجموع ۳۶ سؤال در ۹۰ دقیقه
همچنین بخوانید  ثبت شرکت در ایتالیا و اخذ اقامت، شرایط و هزینه ها

موضوعات آزمون اقتصاد و علوم اجتماعی و آمار:

استدلال و منطق و درک:

این قسمت از سؤالات به بررسی مهارت‌های خواندن، درک مطلب، تصمیم‌گیری و تفکر متقاضی می‌پردازد. بنابراین متقاضی نیاز به آمادگی خاصی ندارد، یعنی شما نمی‌توانید از قبل مطالعات خاصی برای این بخش از آزمون داشته باشید و تنها راه آمادگی برای آن آشنایی با سؤالات آزمون در سال‌های قبل می‌باشد.

ریاضیات:

خواص و عملیات روی اعداد (اعداد صحیح، اعداد گویا، اعداد حقیقی)، قدر مطلق، چند جمله‌ای‌ها (عملیات، فاکتور سازی)، معادلات جبری و نابرابری‌های درجه اول و دوم یا تقلیل‌پذیر، ریشه‌های مربع، توان و لگاریتم، محاسبات با لگاریتم معادلات و نابرابری‌های گویا کسری، غیر منطقی، لگاریتمی و نمایی، ریاضیات نمادین حل عملی سیستم‌های خطی ساده مختصات کارتزین، معادلات خطوط و مکان‌های ساده (دایره، بیضی، سهمی، هذلولی)، نمودار‌های توابع ابتدایی و…. مطالبی هستند که شما برای شرکت در آزمون TOLC باید صددرصد به آن‌ها مسلط باشید. مطمئن باشید در صورتی که شما در این قسمت‌ها توانایی و تسلط بالا داشته باشید، موفقیت برای شما خواهد بود.

برای خواندن ادامه این مطلب به سایت اعزام دانشجو مراجعه کنید.

sahar-khalili
sahar-khalili

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط