Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بازی و سرگرمی
برنامه نویسی
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ سبک زندگی @ گردشگری @ تحصیل کارشناسی در آلمان، شرایط پذیرش و مدارک

تحصیل کارشناسی در آلمان، شرایط پذیرش و مدارک

by | 3 آذر 1401 | گردشگری | 0 comments

آلمان یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرت در بین دانشجویان بین‌المللی است. هزینه پایین تحصیل و زندگی در آلمان، وجود دانشگاه‌های معروف با سطح علمی بالا، پیشرفت آلمان در زمینه مهندسی و فناوری، نرخ پایین بیکاری و شانس بالای یافتن شغل پس از تحصیل از جمله مواردی است که مهم‌ترین مزایای تحصیل در آلمان داشتن مدرک زبان و گواهی پایان دوره دیپلم ۱۲ ساله یکی از پیش نیاز‌های درخواست و تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان می‌باشد.

تحصیل در مقطع لیسانس در آلمان در بیش از ۳۵۰ رشته در رشته‌های مهندسی، هنر، تجارت و مدیریت، علوم پزشکی و حقوق امکان‌پذیر است. دانشجویان پس از گذراندن دوره کارشناسی در آلمان می‌توانند از طریق روش‌های کاری، سرمایه گذاری، ازدواج با شهروند آلمانی و… اقامت این کشور را دریافت کنند.

روش مهاجرت تحصیلی یکی از راه‌های اخذ اقامت دائم و پاسپورت آلمان می‌باشد، پس از مطالعه این مقاله می‌توانید برای بررسی شرایط و دریافت اطلاعات بیشتر به سایت اعزام دانشجو مراجعه کنید. همچنین این سایت یکی از معتبرترین سایت‌های موجود در زمینه اعزام دانشجویان به سایر کشورهاست.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی در آلمان

آلمان به دلیل هزینه‌های پایین تحصیل به زبان آلمانی، سیستم آموزشی با کیفیت، وجود دانشگاه‌های مطرح، نرخ پایین بیکاری و امکان یافتن شغل در حین تحصیل و پس از تحصیل، مورد توجه می‌باشد.

همچنین بخوانید  کالج G-course در آلمان، شرایط و ضوابط شرکت در کالج

دانشگاه‌های آلمان به دو دسته دانشگاه‌های دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند که دوره‌های آموزشی در دانشگاه‌های دولتی بیشتر به زبان آلمانی و در دانشگاه‌های خصوصی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. دانشجویان برای درخواست مستقیم و تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان به مدرک زبان و دیپلم ۱۲ ساله نیاز دارند.

در برخی از دانشگاه‌های آلمان امکان تحصیل در مقطع لیسانس بدون مدرک زبان وجود دارد، البته دوره‌های زبان به عنوان پیش نیاز الزامی است، دانشجویان بین‌المللی در رشته‌های مختلف مهندسی، مدیریت، هنر، علوم پزشکی، علوم انسانی و… امکان تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان را دارند. پس از اتمام تحصیلات خود در آلمان، دانشجویان ۱ سال فرصت دارند تا شغل مورد نظر خود را جستجو کنند و پس از یافتن شغل مناسب برای مجوز کار اقدام کنند.

تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در آلمان

دانشگاه‌های آلمان به دو دسته دولتی و خصوصی یا بین‌المللی تقسیم می‌شوند. دانشگاه‌های دولتی عموماً شهریه کمتری دارند و اکثر رشته‌ها به زبان آلمانی ارائه می‌شوند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی رایگان در آلمان در دانشگاه‌های دولتی داشتن مدرک زبان آلمانی B۲ و مدرک دیپلم با معدل بالا الزامی است.

دانشجویان بین‌المللی که مدرک زبان آلمانی ندارند می‌توانند در دوره‌های زبان آلمانی دانشگاه شرکت کرده و پس از رسیدن به سطح زبان مورد نیاز دانشگاه وارد دوره‌های اصلی شوند،تحصیل در دانشگاه‌های دولتی کاملاً رایگان نیست و برای ثبت نام و هزینه‌های دانشجویی باید هزینه‌های اندکی پرداخت کرد، دانشجویان می‌توانند از بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی در آلمان به صورت رایگان بهره‌مند شوند.

همچنین بخوانید  آشنایی با میدان تقسیم و خیابان استقلال استانبول

لازم به ذکر است که بورسیه تحصیلی در آلمان در مقطع کارشناسی بسیار محدود است و دانشجویان برای دریافت بورسیه باید شایستگی علمی بالایی داشته باشند. دانشگاه هایدلبرگ، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ، دانشگاه هومبولت برلین و دانشگاه فنی مونیخ از بهترین دانشگاه‌های دولتی آلمان هستند.

تحصیل به زبان انگلیسی برای کارشناسی

دانشگاه‌های خصوصی و بین‌المللی در آلمان اکثر دوره‌ها را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. در برخی از دانشگاه‌های دولتی آلمان، دوره‌های محدودی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. برای درخواست و تحصیل در مقطع لیسانس در آلمان به زبان انگلیسی، دانشجویان باید مدرک دیپلم ۱۲ ساله و آیلتس ۶ یا معادل آن را ارائه دهند. تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در رشته‌های مختلف مهندسی، هنر، مدیریت، علوم پزشکی، علوم انسانی و… امکان‌پذیر است.

از بهترین دانشگاه‌های خصوصی آلمان می‌توان به دانشگاه علوم کاربردی CODE، کالج بارد برلین، دانشگاه Adventist Friedens، دانشگاه EBC، دانشگاه اروپا اشاره کرد. علوم کاربردی و دانشگاه SRH برلین.

مدرک زبان برای تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان الزامی است

یکی از مهم‌ترین مدارکی که دانشجویان بین‌المللی هنگام تحصیل در آلمان باید تهیه کنند مدرک زبان است که بسته به کشور و دانشگاه انتخابی دانشجو متفاوت است. مدرک زبان مورد نیاز برای مدرک لیسانس در آلمان بستگی به نوع دانشگاه و رشته دانشجو دارد. تحصیل در مقطع لیسانس در آلمان در دانشگاه‌های دولتی بیشتر به زبان آلمانی است و اکثر دانشگاه‌ها برای پذیرش مستقیم از دانشجویان می‌خواهند مدرک زبان آلمانی B۲ داشته باشند.

همچنین بخوانید  بهترین مکان های عکاسی پاریس

دانشجویان بین‌المللی در برخی از رشته‌ها امکان پذیرش مشروط و ورود به دوره‌های زبان آلمانی را بدون مدرک زبان آلمانی بالا دارند. دانشجویان پس از گذراندن دوره‌های زبان می‌توانند وارد دوره دانشگاهی خود شوند،برای پذیرش مشروط در دوره زبان، مدرک زبان آلمانی سطح A۲ الزامی است، تحصیل در آلمان در مقطع لیسانس در دانشگاه‌های بین‌المللی و خصوصی به زبان انگلیسی است و برای پذیرش مستقیم، مدرک آیلتس ۶ یا معادل آن الزامی است.

شرط معدل در کارشناسی

معمولاً شرایط متفاوتی برای اخذ پذیرش تحصیلی در رشته‌ها و دانشگاه‌های مختلف در آلمان تعریف می‌شود. شرط معدل برای تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی در اکثر رشته‌ها و دانشگاه‌ها، مدرک دیپلم با معدل ۳ به بالا می‌باشد. معدل پایین ۲. ۵ برای پذیرش در دوره‌های محدود قابل قبول است.

از آنجایی که رقابت برای پذیرش در دانشگاه‌های برتر و دولتی آلمان زیاد است، دانشجویان بین‌المللی برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس در آلمان باید مدرک دیپلم با معدل بالا و سطح زبان بالا ارائه دهند. معمولاً برای تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی علوم پزشکی داشتن مدرک دیپلم با معدل بالا شانس گرفتن پذیرش را افزایش می‌دهد.

برای خواندن ادامه این مطلب به سایت اعزام دانشجو سر بزنید.

mahsa

mahsa

چطور بود؟
+1
+1
+1
+1
+1
+1
+1

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط