Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
برنامه نویسی
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
فیلم و سرگرمی
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ سلامت @ سلامت عمومی @ زاپیامکس، زانوبندی مجهز به تکنولوژی UIC برای درمان مطمئن دردهای زانو

زاپیامکس، زانوبندی مجهز به تکنولوژی UIC برای درمان مطمئن دردهای زانو

by | 22 شهریور 1401 | سلامت عمومی | 0 comments

زاپیامکس با استفاده از تکنولوژی پیشرفته‌ای که در خود دارد توان و دامنه حرکتی مفصل زانو را به طرز چشم‌گیری بالا می‌برد و بیمار را از تحمل دردهای مکرر و رنج‌آور آن رها می‌سازد. ناگفته نماند استفاده از استراتژی‌های درمانی دیگر در کنار زانوبند زاپیامکس تاثیر آن را دو چندان کرده و بهترین نتیجه را برای بیمار به دست خواهد داد.

درد زانو افراد را زمین‌گیر کرده و از انجام کارهای روزمره باز می‌دارد. همچنین بیمار در بسیاری از موارد درمان قطعی برای برخی از دردهای آن سراغ ندارد. زانوبند زاپیامکس توانستـه با مجهز بودن به تکنولوژی جدید و ارزشمند UIC این امید را برای بیماران به وجود آور‌د تا بر دردهای زانوی خود غلبه کنند.

زانوبند زاپیامکس چیست و چه تکنولوژی ای دارد؟

زانوبند زاپیامکس مجهز به نسل جدید سه تکنولوژی‌ درمانی در حیطه فیزیوتراپی است که هر کدام از آن‌ها، تاثیرات منحصر به فردی بر زانو می‌گذارند.

بدون شک آنچه که از کنار هم قرار گرفتـن این سه تکنولوژی بر می‌آید اتفاقی شگفت‌انگیز برای تسکین دردهای مزمن زانو و کاهش التهاب‌های ناخوشایند این مفصل مهم بدن است. این تکنولوژی‌های پیشرفته که در عرصه درمان با نام اختصاری UIC شناخته می‌شوند متشکل از اولتراسوند، انفرارد یا مادون قرمز و کلاک پالس هستند.

زاپیامکس زانوبندی پارچه‌ای است که در لبه دو زبانه اش چسبی تعبیه شـده که برای بستـن آن استفاده می‌شود. این چسب‌ها امکان تغییر سایز را برای مصرف‌کنندگان این دستگاه فراهم ساختـه و بدون شک برای همه افراد خانواده قابل استفاد‌ه خواهـد بود.

زاپیامکس
زانوبند زاپیامکس

پارچه به کار رفتـه در آن از الیاف خاصی تولید شد‌ه که بیمار هنگام استفاده از آن دچار حساسیت و تعریق نشود. در وسط دو لایه پارچه‌ای تجهیزات تکنولوژی UIC قرار گرفتـه که چند رشتـه کابل را در بر دارد. خروجی کابل به آداپتور وصل و به راحتی با برق خانگی کار می‌کند. این زانوبند اثرگذار در زمینه توانبخشی و تسکین درد زانو از تولیدات شرکت زایس ترونیک آلمان است.

تفاوت زانوبند زاپیامکس با سایر زانوبندها

شاید این سوال برای بیماران به وجود بیاید که زانوبند UIC زاپیامکس کاربردی مشابه دیگر زانوبندها دارد؟

در جواب باید گفت خیر.

نباید زاپیامکس را با یک زانوبند طبی اشتباه گرفت. این زانوبند علاوه بر مزایای دیگر زانوبندهای طبی امتیازات ویژه و منحصر به فردی را همراه خود دارد. زاپیامکس رویکرد توانبخشی و تسکین‌دهنده درد به وسیله تکنولوژی  UIC (Ultrasound، Infrared و Pulse clock) دارد و علاوه بر جنبه حمایتی از مفصل زانو نقش درمانی نیز دارد، موضوعی که دیگر زانوبندها فاقد آن هستند.

همچنین بخوانید  چقدر به سلامت عمومی بدن خود اهمیت می دهید؟

هدف اصلی و کلان زانوبند UIC زاپیامکس تسکین درد از طریق گرما، افزایش خون‌رسانی در اندام‌های زانو و در نهایت بهبود عملکرد حرکتی آن است.

تکنولوژی UIC به کار گرفتـه شد‌ه در زانوبند زاپیامکس

تکنولوژی UIC از کم‌خطرترین روش‌های درمانی نوظهور و همچنین پیشرفته در زمینه درمان و فیزیوتراپی به شمار می‌رود. خطا نیست که این تکنولوژی ماساژ را بهترین راه برای تسکین درد و کاهش التهاب در زانو نام ببریم که خود متشکل از سه بخش و عبارتند از:

نقش درمانی التراسوند در زانوبند زاپیامکس

دستگاه اولتراسوند با کمک میلیون‌ها موج در ثانیه به اندام‌های آسیب دید‌ه و حساس، عمق بافت‌ها را از طریق گرما تسکین می‌دهد. این نوع روند درمانی موجب افزایش جریان خون می‌شود که تاثیر شگفت‌انگیزی در کاهش درد و التهاب زانو دارد.

گرمای بسیار ملایمی که از تکنولوژی اولتراسوند ساطع می‌گردد و عمق بافت‌های آسیب دید‌ه را تحت تاثیر قرار می‌دهد به نرم شدن عضلات و بهبود دامنه حرکتی مفصل زانو می‌انجامد. بسیاری از مشکلات رنج‌آور زانو که با اولتراسوند کاهش می‌یابند عبارتند از:

 • تسکین درد آرتروز
 • مشکلات گردش خون
 • شکستگی کشکک زانو
 • خشکی عضله زانو و پارگی ماهیچه
 • رگ به رگ شدن زانو و درد ناشی از پیچ‌خوردگی عضله

نحوه اثرگذاری تکنولوژی انفرارد یا مادون قرمز (Infrared Therapy) در زاپیامکس

اشعه مادون قرمز با افزایش گردش خون سرشار از اکسیژن، بافت‌های آسیب‌دیده زانو را به طرز شگفت‌انگیزی تقویت و به التیام سریع اندام‌های داخلی ضعیف شد‌ه کمک شایانی می‌کند.

تاثیر شگرفی که با به خدمت گرفتـن تکنولوژی مادون قرمز به دست آمـده است. که بر خلاف نور فرابنفش نه تنها خطر سرطان‌زایی در سلول‌ها را ندارد. تکنولوژی انفرارد در بازسازی و ترمیم سلول‌های آلود‌ه و ضعیف نقش بسزایی ایفا می کند.

درمان با مادون قرمز (Infrared Therapy) برای التهاب حاد و مزمن بیشتر شناخته شـده ولی از آن در بهبود بیماری‌های زیر نیز بهره می‌برند:

 • التهاب تاندون زانو
 • درد عضلانی و سفتی زانو
 • استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید

کلاک پالس و نحوه اثرگذاری آن بر زانو در زانوبند زاپیامکس

تحریک اندام‌های آسیب‌دیده که به بهبود عضلات و بازسازی بافت‌ها می‌انجامد عملکردی است که از تکنولوژی کلاک پالس انتظار می‌رود. از الکتروتراپی در درمان‌های مزمن از جمله درد پس از جراحی زانو، درد زایمان و شکستگی‌هایی که در بخش‌های مختلف بدن از جمله کمر، گردن، دست، زانو، مچ دست و سایر نواحی آن رخ می‌دهد، استفاده می‌شود.

در الکتروتراپی پالس‌های الکتریکی از طریق دستگاهی به بدن بیمار منتقل و برای تقویت و بهبود موارد زیر از آن بهره می‌برند:

 • کنترل و کاهش درد (دردهای مزمن، پس از حادثه و بعد از جراحی)
 • آموزش مجدد عضلات با استفاده از تحریک هدفمند آن‌ها
 • بهبود اسپاسم عضلانی
 • حفظ و بهبود دامنه حرکتی
همچنین بخوانید  گرفتن فشار خون از پا؛ آموزش قدم به قدم

نقش زانوبندزاپیامکس در درمان درد ناشی از رگ به رگ شدن، کشیدگی و جراحت زانو

رگ به رگ و کشیدگی زانو هنگامی رخ که بافت‌های زانو به دلیل حرکات و فعالیت نامتعارف و غیر معمول و دچار چرخش ناخوشایند یا کشیدگی ‌شوند. بهترین روش برای کنترل و تسکین درد زانو ناشی از این اتفاق استفاده از زانوبند UIC زاپیامکس است. تفاوت اساسی زاپیامکس با سایر زانوبندها تجهیز آن به پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های حیطه فیزیوتراپی است.

این دستگاه دردسرها و هزینه‌های هنگفت فیزیوتراپی را ندارد و با یک بار خرید، برای مدت‌های طولانی می‌توان از آن بهره برد. نحوه طراحی و ساخت آن به گونه‌ای است که استفاده مشترک همه اعضای خانواده از کوچک تا بزرگسال را امکان‌پذیر می‌سازد.

زاپیامکس با روند کاهش درد و بهبود حرکت از طریق امواج، اشعه و پالس‌های الکتریکی در عرض چند روز و همچنین تقویت تدریجی بافت‌های زانو (عضلات، رباط‌ها و تاندون‌ها) در هفته‌های بعد، یک درمان مطمئن و کم هزینه خانگی برای رگ‌به‌رگ شدن و کشیدگی به شمار می‌آید.

پیچ خوردگی اغلب خود به خود درمان می‌شود اما بهتر است برای جلوگیری از ادامه‌دار شدن این درد ناخوشایند سراغ زانوبند زاپیامکس به عنوان یک انتخاب مطمئن برویم تا در کمترین زمان بهترین نتیجه را بدست آوریم.

درمان درد پس جراحی زانو با زانوبندزاپیامکس و سایر استراتژی‌ها

پزشکان از طریق تکنولوژی UIC و استفاده از آن در بلوک‌های عصبی ناحیه آسیب‌دیده پیشرفت‌های بزرگی هم در مدیریت درد بعد از عمل و هم در درمان درد ناشی از لقی کشک زانو داشته‌اند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهد شد:

 • زانوبندزاپیامکس: این زانوبند با مجهز بودن به تکنولوژی UIC نقش بسزایی در تسکین درد و کاهش التهاب زانو بعد از جراحی دارد. زاپیامکس از طریق امواج صوتی (اولتراسوند)، اشعه‌های بی‌خطر مادون قرمز (انفرارد) و پالس‌های الکتریکی (کلاک پالس) در عمق بافت مفصل آسیب‌دیده گردش خون را بهبود و دامنه‌ حرکتی آن را تقویت می‌کند.

از آنجایی که این محصول خدماتی مشابه فیزیوتراپی انجام می‌دهد دیگر بیمار نیاز به رفتن به کلینیک فیزیوتراپی ندارد. با توجه به اینکه این دستگاه با برق کار می‌کند باید در حین استراحت و هنگامی که فرد در یک نقطه ثابت است از آن بهره ببرد.

زمانی معادی 45 دقیقه در هر نوبت و روزی یک بار باید از آن استفاده کرد. تاثیر فوق‌العاده آن در هفته اول کاملا خود را نشان میدهد و بعد از هفته سوم بیمار به نتایج عالی از بهبودی دست خواهد یافت.

روش های دیگر

 • فیزیوتراپی و تمرینات: انجام تمرینات زانو در سرعت بخشیـدن به بهبود و کاهش درد بعد از عمل نقش دارد و معمولا بیشتر افراد طی چند ساعت بعد از عمل شروع به ورزش زانو می‌کنند. یک فیزیوتراپ برای کمک به تقویت زانو و بازگرداندن حرکت آن، تمرینات خاصی را انجام می‌دهد. آن‌ها به مدت 20 تا 30 دقیقه و دو تا سه بار در روز تمرین می‌کنند.
 • داروهای تسکین‌دهنده درد: داروهای ضد‌التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs)، استامینوفن، استروئیدها
 • کمپرس سرد: یخ به کاهش تورم کمک می‌کند. بیمار باید در هر سه تا چهار ساعت در صورت امکان، یک بستـه یخی بسته‌بندی شـده با پارچه را به مدت 20 دقیقه در ناحیه متورم و دردناک زانو قرار دهد.
 • ورزش کردن: تمرینات آرام مچ پا و پا بعد از عمل به کاهش تورم و جلوگیری از خطر لخته شدن خون کمک می‌کند.
 • برای کاهش خطر لخته شدن خون و تورم، پزشکان معمولا پس از عمل، یک رقیق‌کننده خون را برای یک دوره ثابت تجویز می‌کنند. سایر مواردی که به کاهش احتمال لختـه شـدن خون پس از عمل جراحی تعویض زانو و همچنین لقی کشک زانو کمک می‌کنند، چکمه‌های فشرده‌سازی و جوراب‌های پشتیبانی هستند.
همچنین بخوانید  انواع ماساژ و روش های آن

مزایای استفاده از زانوبند UIC زاپیامکس برای درمان دردهای زانو

استفاده از زانوبند زاپیامکس برای درمان دردهای زانو مزایای بیشماری دارد مانند کاهش هزینه‌ها، عدم نیاز مراجعه به کلینیک‌های فیزیوتراپی (صرفه‌جویی در هزینه و زمان).

هزینه‌های هنگفت فیزیوتراپی بر کسی پوشیـده نیست و معمولا بر اساس نوع بیماری و آسیب چند دوره لازم است. هزینه خود فیزیوتراپی، زمانی که باید به آن اختصاص داد، همگی ایجاد هزینه می‌کنند که در مجموع مبلغ چشم‌گیری خواهد شد.

علاوه بر هزینه‌ها شرایط سخت حرکتی فرد بعد از جراحی دشواری‌های رفتن به کلینیک فیزیوتراپی را دو چندان کرده که با استفاده از زانوبند زاپیامکس مجموع این مشکلات رفع خواهد شد و بیمار دیگر تحت تاثیر تنگنای مالی جلسات مکرر فیزیوتراپی و بار روانی ناشی از آن  قرار نخواهد گرفت. 

سوالات متداول

 • زانوبند زاپیامکس چه برتری نسبت به سایر زانوبندها دارد؟

زانوبند زاپیامکس تفاوت اساسی با سایر زانوبندها دارد. اغلب زانوبندها نقش حمایتی و محافظتی دارند و در درمان هیچ نقشی ندارند. در صورتی که زاپیامکس با مجهز بودن به تکنولوژی UIC در تسکین درد و التهاب  زانو نقش بسزایی دارد.

 • زاپیامکس چگونه در درمان رگ به رگ شدن زانو ایفای نقش می‌کند؟

زانو بر اثر فعالیت بیش از حد و حرکت غیر معمول دچار پیچیدگی و رگ به رگ شدن تاندون‌ها می‌شود. زاپیامکس با بهره‌گیری از ویژه‌گی‌های تکنولوژی UIC و به کمک امواج، اشعه مادون قرمز و پالس‌های الکتریکی به بهبود جریان خون، ترمیم و بازسازی بافت زانو می‌پردازد، و به این طریق روند درمان رگ‌به‌رگ شدن زانو را به وجود می‌آورد.

 • چه مقدار زمان نیاز است تا زانوبند زاپیامکس تاثیر گذارد؟

معقول‌ترین زمان برای دریافت نتیجه عالی از زانوبند زاپیامکس 45 دقیقه تا یک ساعت در روز و به مدت یک تا سه هفته خواهد بود.

irmyshop
irmyshop
چطور بود؟
+1
+1
+1
+1
+1
+1
+1

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط