Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
فیلم و سرگرمی
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ تکنولوژی @ اصناف و صنایع @ مشخصات انواع هشدار دهنده های نشت دود و گاز شهری چیست؟

مشخصات انواع هشدار دهنده های نشت دود و گاز شهری چیست؟

by | 4 اردیبهشت 1401 | اصناف و صنایع | 0 comments

امروزه امکان دارد خبرهایی در مورد نشت گاز و مسمومیت انسان‌ها با گاز، به گوشتان بخورد. شما در فصل‌های سرد مجبورید برای اینکه خانه‌تان گرم شود از بخاری یا وسایل گرمایشی دیگر استفاده کنید. در زمان استفاده از این وسایل نصب هشداردهنده نشت دود برای ایمنی امری ضروری است. این وسایل گرمایشی علاوه بر اینکه مزیت‌های زیادی دارند، دارای عیب‌هایی نیز هستند.

به عنوان مثال اگر درست نصب نشوند یا در هنگام نصب آن‌ها نکات ایمنی رعایت نشود امکان دارد بر اثر نشت کردن دی ‌اکسید کربن خسارت‌های زیادی به افراد وارد شود.

هشدار دهنده های نشت دود

 

هشدار دهنده های نشت دود

شما باید بدانید که هشدار دهنده‌های نشت دود و گاز وسیله‌‌هایی می‌باشند که محافظ جان شما هستند. اگر می‌‌خواهید دستگاه مرغوبی داشته باشید یک کار عاقلانه این است که برای خرید این دستگاه هزینه بیشتری در نظر بگیرید. ما سعی کردیم در ادامه این مطلب انواع دستگاه‌های هشدار دهنده نشت دود و گاز را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد. در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

 

هشدار دهنده نشت دود و گاز چیست؟

هر سال مرگ‌های زیادی در اثر نشت کردن گاز اتفاق می‌‌افتد یا مسمومیت‌هایی به وجود می‌آید که باید افراد تحت درمان قرار بگیرند. یکی از پر اهمیت‌ترین راه‌ها برای مطمئن شدن از اینکه خانه یا محل‌کار امنیت کافی را دارد این است که از انواع دستگاه‌های هشداردهنده نشت دود و گاز استفاده شود.

این نوع سیستم‌ها دارای سنسورهایی به صورت هوشمند هستند که حریق را تشخیص می‌‌دهند و بسیار به‌ موقع شما را از بروز خطرات احتمالی مطلع می‌کنند. البته این نکته بسیار اهمیت دارد که باید در هنگام انتخاب سنسورها دقت کافی داشته باشید. امروزه در شرکت‌های سازنده سنسورهای زیادی وجود دارد که به دلیل سودجویی و منافعشان کالاهای چینی را وارد بازار می‌کنند. و با تبلیغاتی پررنگ و لعاب سعی می‌کنند اجناس بی‌ کیفیت خود را در بازار بفروشند. بعضی ‌اوقات از چند هشداردهنده به‌صورت ترکیبی یا به هم وصل‌شده استفاده می‌شود که یک سیستم هشداردهنده نشت گاز را بسازند.

هشدار دهنده های نشت دود

 

هشدار دهنده نشت دود و گاز چیست؟

تکنولوژی مادون ‌قرمز در دستگاه‌ های هشدار دهنده نشت دود و گاز

تکنولوژی مادون ‌قرمز، همیشه بصورت واکنش ناپذیر در طبیعت وجود داشته است. همین‌طور مادون قرمز در گذشته در دستگاه‌‌هایی که دارای سطح بالایی بودند، به کار گرفته‌ می‌شد. لذا هیچ‌گونه انتخابی برای آشکارسازی با حساسیت بالا در کاربردهای صحیح تشخیص گاز وجود نداشت و از مسمومیت با گاز در مقدارهای بالا جلوگیری می‌شد.

هر چند که امروزه ساختار داخلی‌ در داخل این سنسورها طراحی شده است که امکان کاربری از این تکنولوژی را برای کاربران میسر ساخته است. مادون قرمز از حالات جامدی تشکیل شده‌اند که هیچ ترکیب شیمیایی با گاز پخش ‌شده در فضا انجام نمی‌دهند. امواج مادون قرمز در شبکه‌ای که نام آن سلول گازی در حال تابش است وجود دارد. زمانی که گاز مورد نیاز داخل این سلول گازی می‌شود با تابش امواج مادون قرمز روبه‌رو می‌شود.

 

دتکتور نشت گاز چیست؟

نام دیگر این دستگاه آشکارساز گاز یا ردیاب گاز است که در میزان جمع شدن یک گاز مشخص در فضا، با استفاده از فناوری‌‌های مختلف مشخص می‌کند. در زمان‌های قدیم تعداد زیادی از این حس‌ها فقط توانایی تشخیص یک نوع گاز را داشتند. اما امروزه و با پیشرفت تکنولوژی تعداد گازهای تشخیص داده‌ شده زیاد شده‌اند و توسط انواع هشداردهنده‌های نشت دود و دستگاه‌های گاز استفاده می‌شوند. اما بعضی وقت‌ها می‌توان آن را فقط برای پوشش‌دادن به یک فضای خاص و کوچک استفاده کرد.

 

از جمله مزایای دتکتور نشت گاز چیست؟

هنگامی که زمان زیادی گاز دچار نشتی می‌شود حسگر گاز با تجهیزات صوتی بصری مثل صدای آلارم، روشن شدن لامپ و نشتی دادن گاز را به اطلاع صاحبخانه می‌رساند.

این دستگاه پیچیدن گاز در محیط را اطلاع می‌دهد و برای گازهای سمی استفاده می‌شود که اغلب دارای باتری نیز هستند. از دیگر موارد دتکتور می‌توان به سنسور شناسایی گاز اشاره کرد که همیشه آن را به‌ صورت ثابت یا پرتابل می‌سازند.

هشدار دهنده های نشت دود

 

از جمله مزایای دتکتور نشت گاز چیست؟

سنسورهای هادی

در این سنسورها و هشداردهنده‌ها، تأثیر متقابل گاز با جامد یا همان اکسید فلزی نیمه هادی باعث تغییر در هدایت آن می‌شود. حتی یک تغییر کوچک در مقاومت می‌تواند باعث تغییر در دمای مواد سنسور شود و درجه نسبتاً بالایی از حساسیت را نشان ‌دهد. بنابراین سنسورها و هشداردهنده ‌های نشت گاز و دود سمی، حساسیت بالایی دارند و زمان‌‌های قابل تنظیم برای هشدار دادن در حد دقیقه است.

 

سنسورهای نیمه هادی

این سنسورها وسیله‌هایی هستند که برای هر خانه‌ای بسیار لازم است و باید حتماً در تمام ساختمان‌ها کار شود تا برای ساکنان خانه‌ها آرامش خاطر را به همراه بیاورد. زمانی که این حسگرها در خانه شما وجود داشته باشد در هنگام خواب هیچ ترس و استرسی از آتش ‌سوزی یا گاز گرفتگی نخواهید داشت.

اما همیشه دقت داشته باشید برای پرداخت هزینه کمتر با جان خود و عزیزانتان بازی نکنید و از مسمومیت عزیزانتان با گاز جلوگیری کنید. با توجه به چیزهایی که برای‌ شما توضیح دادیم اکنون می‌توانید یک سیستم هشداردهنده نشت گاز و دود را بشناسید و بهترین آن را تهیه کنید. در سنسورهای نیمه هادی از یک هیتر استفاده می‌شود که باید حتما به صورت ابعاد بسیار کوچک باشند. این کار به انتخاب پذیر کردن فعالیت سنسورها کمک می‌کند.

هشدار دهنده های نشت دود

 

مزایای سنسورهای نیمه هادی کدامند؟

  • در سنسورهای نیمه هادی و هشداردهنده تغییراتی، یک عایق فلزی برای اندازه‌ گیری استفاده می‌شود.
  • این سنسورها و هشداردهنده‌ها به ‌خصوص برای تشخیص H2 در دمای اتاق مناسب می‌باشند.
  • کاربرد اصلی سنسورها و هشداردهنده نشت گاز و دودهای سمی نیمه‌ هادی این است که به‌صورت خانگی استفاده می‌شود. همچنین برای سیستم‌‌های اخطار، تشخیص‌دادن CO، تشخیص H2S در پالایشگاه‌ ها، آزمایش میزان الکل در تنفس انسان و اندازه‌ گیری رطوبت به ‌کار برده‌ می‌شود.

 

سخن آخر

امیدواریم تا اینجای مطلب برای شما مفید بوده باشد. اگر نظر یا پیشنهادی در رابطه با دستگاه‌‌های هشداردهنده نشت دود و گاز دارید، می‌توانید در بخش نظرات بنویسید و از راهنمایی کارشناسان مجموعه املاک داران در اصفهان، استفاده نمایید. خوشحال می‌شویم این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و تجربیات خود را در این زمینه با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید.

برای هرگونه رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان و رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان به سایت املاک داران مراجعه نمایید.

amlakdaran
amlakdaran
چطور بود؟
+1
+1
+1
+1
+1
+1
+1

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط