Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
فیلم و سرگرمی
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ سبک زندگی @ حیوانات خانگی @ مهم ترین نکات تغذیه عروس هلندی

مهم ترین نکات تغذیه عروس هلندی

by | 30 تیر 1401 | حیوانات خانگی | 1 comment

دانش ما در مورد خوراک پرندگان به طور مداوم در حال پیشرفت است. این به دلیل افزایش آگاهی از اهمیت تغذیه و افزایش تحقیقات در مورد نیازهای مختلف پرندگان است. مانند سایر حیوانات، پرندگان به تعادل مناسب کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها، چربی‌ها، ویتامین‌ها، مواد معدنی و آب نیاز دارند. گونه‌های مختلف پرندگان اغلب به غذاهای متفاوتی نیاز دارند.

آیا باید نگران این باشم که عروس هلندی من چه می خورد؟

رژیم غذایی معمولاً در مورد پرندگان خانگی نادیده گرفته می‌شود. شما باید با دامپزشک خود در مورد رژیم غذایی عروس هلندی خود صحبت کنید.

اغلب مالکان تصور می‌کنند که عروس هلندی خود را با یک رژیم غذایی مناسب تغذیه می‌کنند در حالی که در واقع اینطور نیست. این یکی از دلایل رایج بسیاری از مشکلات سلامتی است. مهم است که دائماً برای بهبود رژیم غذایی پرنده خود تلاش کنید و با خرید غذاهای عروس هلندی باکیفیت و متنوع این رژیم غذایی را بهبود دهید. این شامل آموزش مداوم و درجه خاصی از عقل سلیم است. غذا دادن به یک عروس هلندی فقط برای زنده نگه داشتن آن کافی نیست. در عوض، هدف شما باید کمک به رشد و شکوفایی او باشد. سلامت پرنده شما به میزان تغذیه آن بستگی دارد.

عروس هلندی به طور طبیعی چه می خورد؟

عروس هلندی‌ها انواع دانه‌ها (دانه‌های علف)، میوه‌ها، انواع توت‌ها و گیاهان را می‌خورند. آن‌ها به عنوان حمله به محصولات کشاورزان شناخته شده‌اند.

عروس هلندی خود را با چه چیزی تغذیه کنم؟

عروس هلندی‌ها در برابر چاقی، کمبود ید و سایر مشکلات مرتبط با تغذیه، از جمله کندن پر و بستن تخم، آسیب پذیر هستند. یک رژیم غذایی متعادل و متنوع باید همیشه حفظ شود.

عروس هلندی‌ها در برابر چاقی، کمبود ید و سایر مشکلات مرتبط با تغذیه، از جمله چیدن پر و بستن تخم، آسیب‌پذیر هستند.

مهم ترین نکات تغذیه عروس هلندی
مهم ترین نکات تغذیه عروس هلندی

دانه

هنگامی که گیاهان مختلف وارد فصل جدید می‌شوند، عروس هلندی‌های وحشی انواع زیادی از انواع دانه‌ها را در طبیعت می‌خورند. مخلوط دانه‌های تجاری ممکن است بین 4 تا 10 نوع مختلف دانه و مغز داشته باشد. با این حال، آن‌ها معمولاً غنی از چربی و کربوهیدرات هستند و اگر به عنوان تنها منبع غذایی تغذیه شوند که می‌تواند منجر به سلامت ضعیف شود و عمر عروس هلندی شما را کوتاه کند، منبع کمبود یا نامتعادل بسیاری از مواد مغذی هستند.

همچنین بخوانید  هر چند وقت یک بار نیاز به اصلاح و شستن سگ خود دارید؟

مشکل این است که عروس هلندی‌ها تمایل دارند به طور انتخابی فقط 1 یا 2 نوع از دانه‌های مورد علاقه خود را بخورند. هسته ارزن و آفتابگردان اغلب ترجیح داده می‌شود که منجر به چربی بیش از حد و کمبود کلسیم و ویتامین A می‌شود.

معمولا ارزن یا اسپری شاخه‌ای را پیشنهاد می‌شود. البته بیشتر از همان دانه است و منجر به تغذیه اضافی می‌شود. چوب‌های عسل نیز اغلب ارائه می‌شود، اما باز هم، حاوی دانه‌های بیشتری هستند که با شکر و عسل به هم می‌چسبند.

این محصولات صرفاً ترکیب‌های متفاوتی از دانه‌های دیگر هستند که تأثیر خاصی بر وضعیتی که ادعا می‌کنند درمان می‌کنند ندارند. پوست اندازی سالم، آواز پر جنب و جوش، گفتار و حالت قوی با تغذیه مداوم از یک رژیم غذایی متعادل به دست می‌آید.

بسترهای سالم، آوازهای پر جنب و جوش و حالت قوی با تغذیه از یک رژیم غذایی متعادل در همه زمان‌ها به دست می‌آیند.

دانه‌ها باید تنها بخش کوچکی از یک رژیم غذایی متعادل باشند، اما هرگز نباید کل رژیم غذایی باشند. به تدریج دانه‌های کمتری به پرنده‌تان بدهید تا پرنده شما شروع به خوردن غذاهای دیگر کند.

مقدار غذای روزانه عروس هلندی

به عنوان یک راهنما، اکثر عروس هلندی‌ها را می‌توان با 1.5 تا 2 قاشق غذاخوری در روز در یک ظرف کم عمق، بسته به اندازه پرنده، تغذیه کرد.

اگر بیش از یک عروس هلندی در قفس وجود دارد، باید برای هر پرنده از ظروف جداگانه استفاده شود تا اطمینان حاصل شود که پرندگان در انتهای نوک زدن فرصتی برای خوردن دارند. اگر در پایان روز دانه‌هایی در ظرف باقی مانده باشد، ممکن است به این معنی باشد که از ابتدا مقدار دانه زیادی را در ظرف قرار داده‌اید.

برای رفع تمام نیازهای غذایی پرنده شما قرص‌هایی ساخته شده‌اند. فرمولاسیون‌های مختلفی برای مراحل مختلف زندگی و برای مدیریت بیماری‌های خاص موجود است. جوجه عروس‌هایی که در خانه بزرگ شده‌اند راحت‌ترین کیس برای شروع رژیم غذایی با قرص هستند.

قرص‌ها رژیم غذایی ایده‌آل هستند، بنابراین توصیه می‌شود دانه‌هایی می خورند را به آرامی با قرص همراه کنید. قرص‌ها به طور ایده‌آل باید حدود 75-80٪ از رژیم غذایی پرنده را تشکیل دهند. بسیاری از برندهای خوب غذاهای قرصی در بازار وجود دارد و در طعم‌ها، رنگ‌ها و اشکال متفاوت هستند.

چگونه پرنده خود را به خوردن قرص مشتاق کنم؟

تبدیل پرندگان دانه خوار (معتاد به دانه) به یک رژیم غذایی منسجم همیشه آسان نیست. در ابتدا، این احتمال وجود دارد که قرص‌ها حتی به عنوان غذا شناسایی نشده باشند. پرنده را به آرامی از دانه‌ها به مدت 4-8 هفته جدا کنید، در حالی که قرص‌ها به طور مداوم در ظرف جداگانه در دسترس هستند.

همچنین بخوانید  نکات مهم نگهداری از پرندگان زینتی در خانه و آپارتمان

برخی از افراد این قرص‌ها را با مقداری مایعات مخلوط می‌کنند تا به انتقال آن در قفس کمک کنند، اما باید توجه داشته باشید که پرنده به طور تصادفی یک قرص نمی‌خورد. ممکن است روزها، هفته‌ها یا ماه‌ها طول بکشد تا رژیم غذایی پرنده تغییر کند.

هرگز دانه‌ها را به طور کامل جدا نکنید بدون اینکه مطمئن شوید که پرنده قرص‌ها را به اضافه مقداری میوه و سبزیجات می‌خورد. پرندگان سرسخت هستند، اما می‌توان آن‌ها را آموزش داد. این می‌تواند یک زمان استرس زا برای شما و عروس هلندی شما باشد.

اگر با این انتقال یا سلامت پرنده مشکلی دارید با دامپزشک خود مشورت کنید.

به یاد داشته باشید که در حال آموزش پرنده هستید. اجازه ندهید شما را آموزش دهد.

 حالت قوی با تغذیه مداوم یک رژیم غذایی متعادل

میوه ها و سبزیجات

میوه‌ها و سبزیجات باید حدود 20 تا 25 درصد از رژیم غذایی روزانه را تشکیل دهند. سبزیجات کم رنگ که ترکیب آب بالایی دارند (مانند کاهو یا کرفس) ارزش غذایی بسیار کمی دارند. گزارش شده است که آووکادو سمی است.

میوه‌ها و سبزیجات باید به خوبی شسته شوند تا مواد شیمیایی از بین بروند. بسته به اندازه پرنده آن‌ها را به قطعات قابل کنترل برش دهید. نیازی به کندن پوست نیست. میوه‌ها و سبزیجات را در ظرفی جداگانه بریزید. اگر به نظر می‌رسد پرنده شما میل خاصی به یک ماده غذایی پیدا کرده است، حجم آن را کاهش دهید یا به طور موقت تغذیه آن را متوقف کنید تا خوردن غذاهای دیگر را تقویت کنید.

با پرنده خود مانند یک بچه کوچک رفتار کنید. روزانه یک تکه کوچک از انواع مواد غذایی ارائه دهید و هرگز دست از تلاش برندارید.

یک رژیم غذایی متعادل باید همیشه حفظ شود.

آب

آب تمیز و تازه باید همیشه در دسترس باشد. بسته به کیفیت آب لوله کشی خود، ممکن است از آب معدنی استفاده کنید. ظروف باید هر روز به طور کامل با آب و صابون تمیز شوند.

غذای خانگی برای عروس چطور است؟

به طور کلی، هر غذای سالم و مغذی که شما و خانواده‌تان می خورید، پرنده شما نیز می‌تواند از آن بخورد. دستورالعمل‌های کلی که در بالا مورد بحث قرار گرفت را دنبال کنید و از عقل سلیم خود استفاده کنید.

برخی از پرندگان حتی گاهی اوقات از مقدار کمی گوشت، ماهی، تخم مرغ یا پنیر پخته شده کم چربی لذت می‌برند. لبنیات باید در حد اعتدال مصرف شود. عقل سلیم از غذاهای ناسالم، شکلات، محصولات حاوی کافئین و نوشیدنی‌های الکلی خودداری می‌کند.

آیا پرنده من در طول عمر خود نیازهای متفاوتی خواهد داشت؟

پرندگان جوان، پر استرس، آسیب دیده و تخم‌گذار ممکن است شرایط خاصی داشته باشند. غذاهایی با فرمولاسیون ویژه برای پرندگان با نیازهای غذایی خاص وجود دارد. در مورد این شرایط با دامپزشک خود مشورت کنید.

همچنین بخوانید  حیوانات خانگی شما چه خدماتی را لازم دارند؟

آیا پرنده من به ویتامین ها، مواد معدنی یا اسیدهای آمینه اضافی نیاز دارد؟

دامپزشک می‌تواند به شما در ارزیابی رژیم غذایی پرنده و نیازهای خاص آن کمک کند. یک عقیده حاکی از آن است که پرنده‌ای که 75 تا 80 درصد از رژیم غذایی خود را به شکل قرص می‌خورد، ممکن است نیازی به مکمل نداشته باشد.

ویتامین‌ها یا مواد معدنی خاص ممکن است در زمان‌های مختلف زندگی پرنده اهمیت بیشتری داشته باشند (به عنوان مثال، تخم‌گذاری به کلسیم اضافی نیاز دارد). اگر مشخص شود که عروس هلندی شما کمبود دارد، مکمل‌های کلسیم در دسترس هستند.

این افزودنی‌ها را در آب مخلوط کنید یا ترجیحاً مستقیماً روی مواد غذایی مرطوب پخش کنید.

مکمل‌های پودری اغلب پایدارترند. این افزودنی‌ها را در آب مخلوط کنید یا توصیه می‌شود که مستقیماً روی مواد غذایی مرطوب پخش شوند. قرار دادن این پودرها روی دانه‌ها یا غذاهای خشک ارزش کمی دارد زیرا در نهایت به ته بشقاب غذا می‌رود و به پرنده نمی‌رسد.

آیا پرنده من به سنگریزه یا شن نیاز دارد؟

در مورد نیاز به شن اختلاف نظر وجود دارد. زمانی اعتقاد بر این بود که شن برای تجزیه مکانیکی غذا در مجاورت آن به عنوان کمک کننده به هضم ضروری است. با این حال، اکنون می‌دانیم که پرندگان بدون سنگریزه به خوبی کنار می‌آیند. اگر شن بیش از حد خورده شود، برخی از پرندگان واقعاً با مشکل مواجه خواهند شد.

در مورد تغذیه عروس هلندی خود چه نکاتی را باید در نظر داشته باشم؟

 • همیشه مقدار غذایی که هر پرنده خورده است را در نظر داشته باشید.
 • هر روز آب تازه برایشان بریزید.
 • از غذای تقویتی مناسب عروس هلندی برای پرنده خود استفاده کنید.
 • هر روز انواع غذاهای تازه را ارائه دهید.
 • روزانه میوه‌ها و سبزیجات تازه به آن‌ها بدهید.
 • همه وعده‌های غذایی و آب را روزانه تمیز کنید.
 • نخوردن غذا به مدت یک روز به معنای عدم پیروزی نیست – به تلاش خود ادامه دهید!

برخی از مواد غذایی پیشنهادی عبارتند از:

گیلاس، سیب (نه پسماند سیب)، گلابی، نخود، مارچوبه، فلفل (قرمز / سبز و تند)، لوبیا، موز، ذرت، آناناس پخته شده، آلو، خیار، نخود، نخود، قاصدک، انار، خرما، سیب زمینی، عدس، کدو تنبل، لیما، انجیر، ماش، تمشک دریایی، گریپ فروت، برنج قهوه‌ای، سویا، کلم، کاهو، چغندر، کیوی، اسفناج، زغال اخته، خربزه، دانه‌های جوانه زده، کلم بروکلی، انبه، کدو حلوایی، کلم بروکسل، سبزی، شلیل و توت فرنگی.

عروس هلندی زیبا
عروس هلندی زیبا
چطور بود؟
+1
2
+1
+1
+1
+1
+1
+1

1 Comment

 1. Raha
  0
  0

  سلام وقت بخیر. می تونم بپرسم نخود فرنگی ،ذرت ، کدو سبز و حلوایی رو به چه صورت دراختیارعروس هلندی بذارم ؟ منظورم خام یا بخار پز بودنه

  Reply

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط