Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آرایشی/بهداشت
آشپزی
آموزشی
آی تی
ادبی
استارتاپ
اقتصاد
امور زنان
بازی‌های کامپیوتری
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
پزشکی
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
تکنولوژی و صنایع
جامعه شناسی
حقوق
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
خانواده
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
روایت‌های شخصی
رویدادها
زندگی نامه
سئو
سبک زندگی
سرگرمی
سلامت
سلامت عمومی
سیاست
سیاسی/اجتماعی
سینما و تئاتر
صنایع
طراحی وبسایت
عکاسی
علم روز
علمی
فرهنگ
فضای مجازی
فلسفه
گردشگری
مارکتینگ
محیط زیست
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
مسائل روز
مطالب داغ
معماری و ساختمان سازی
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
موفقیت
نقد ادبی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
خانه @ سبک زندگی @ تعمیرات @ چرا تلویزیون سامسونگ سیگنال ندارد

چرا تلویزیون سامسونگ سیگنال ندارد

by | 14 اردیبهشت 1401 | تعمیرات | 0 comments

شاید برای شما هم بارها پیش آمده باشد که در حال تماشای تلویزیون بوده اید که ناگهان با یک صفحه مشکی و نوشته‌ای با عنوان  “بدون سیگنال” روبه‌رو شده باشید. این مشکل که بیشتر در تلویزیون‌های دیجیتال خصوصا تلویزیون‌های که گیرنده داخلی ندارند اتفاق می افتد و علت آن را می‌توان به وجود موانع طبیعی و غیر طبیعی بین فرستنده امواج تلویزیونی و گیرنده دستگاه تلویزیون دانست.

امروز در این مطلب سعی داریم تا دلایل عدم وجود سیگنال در تلویزیون سامسونگ و روش‌های حل این مشکل را بررسی کنیم البته نداشتن سیگنال فقط مختص تلویزیون سامسونگ نمی‌باشد و ممکن است در سایر برندهای تلویزیون نیز اتفاق بیفتد.

اگر مشکل شما همچنان با راه حل های ارائه شده در این مقاله پابرجا بود و نیاز به عیب‌یابی تخصصی دستگاه مورد نظر خود را داشتید تیم تعمیر تخصصی تلویزیون سامسونگ در محل استاد تی وی در کنار شماست.

دلایل نداشتن سیگنال در تلویزیون سامسونگ چیست ؟

همانطور که در ابتدای این متن اشاره شده سیگنال نداشتن تلویزیون فقط مخصوص تلویزیون سامسونگ نیست و ممکن است در سایر برندها نیز اتفاق بیفتد. بطور کلی در تلویزیون‌هایی که مجهز به گیرنده داخلی دیجیتال می‌باشند قطعه‌ای با نام تیونر مسئول دریافت و پردازش سیگنال‌ها و تبدیل آن‌ها به اطلاعات تصویری می‌باشد و اگر تلویزیونی در روند دریافت و پردازش سیگنال ها با مشکل مواجهه شود قطعا تیونر دستگاه از کار افتاده است.

اما مشکلات دیگری نیز باعث سیگنال نداشتن تلویزیون سامسونگ می‌شوند از جمله کوتاه بودن آنتن تلویزیون و یا غیر استاندارد و کور بودن محل نصب آنتن تلویزیون.

گاهی هم پیش می‌آید که تیونر تلویزیون و آنتن و محل نصب آن استاندارد می‌باشد اما تلویزیون شما همچنان مشکل دریافت سیگنال دارد در این صورت احتمالا مشکل از فرستنده سیگنال می‌باشد و باید منتظر بمانید تا مشکل برطرف شود.

همچنین بخوانید : چرا باید تعمیرات تلویزیون را به استاد تی وی بسپاریم

چگونه سیگنال تلویزیون سامسونگ را تقویت کنیم؟

در اینجا به بررسی 5 مرحله برای تقویت سیگنال تلویزیون می‌پردازیم که شما با امتحان هرکدام از این روش‌ها می‌توانید سیگنال تلویزیون سامسونگ خود را تقویت کنید.

ارتفاع آنتن را تنظیم کنید.

در صورتیکه تلویزیون شما با هر برندی بخاطر عدم وجود سیگنال تصویری را نمایش نمی‌داد ابتدا به سراغ گیرنده و یا آنتن می رویم. بهتر است در موقع نصب به محل نصب و ارتفاع مناسب آنتن توجه کنیم زیرا ارتفاع مناسب به دریافت با کیفیت سیگنال کمک می‌کند و شما می‌توانید تصاویر با کیفیت‌تری دریافت کنید.

از تقویت کننده آنتن می توان استفاده کنید.

یکی از بهترین دستگاه‌هایی که به کمک آنتن می‌تواند سیگنال‌های دریافتی از آنتن را تقویت کند آمپلی فایر می باشد.

این دستگاه قادر است سیگنال های دریافتی از آنتن را تقویت کرده و به سمت تلویزیون بفرستد همچنین این دستگاه‌ها قادر به فیلتر کردن امواج مزاحم (نویز) را نیز دارا می باشند.

بنابراین در نقاطی که از پوشش دهی ضعیفی برخوردار است توصیه می‌شود از این دستگاه‌ها استفاده کنید.

استفاده از آنتن های جهت دار برای پیدا کردن ایستگاه ها

راحل بعدی برای حل مشکل سیگنال نداشتن تلویزیون سامسونگ می‌توان به استفاده از آنتن‌های جهت‌دار برای پیدا کردن بهترین ایستگاه می‌باشد.

این آنتن‌ها در جهت‌های خاصی می‌توانند سیگنال بهتری را دریافت کنند و به شما کمک می‌کنند تا با پیدا کردن بهترین ایستگاه مشکل عدم دریافت سیگنال را پوشش دهید.

 

تعمیر قطعات آسیب دیده تلویزیون

اگر با وجود نصب استاندارد آنتن همچنان مشکل پابرجا بود نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعاتی همچون آمپلی فایر و یا تیونر می‌باشد. که البته نکته‌ای را نباید فراموش کنیم عیب یابی و سرویس این قطعات نیاز به مهارت و تجربه بالا دارد که این کار باید توسط مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون همچون استاد تی وی و… انجام شود.

جمع بندی

امروز در این مطلب سعی کردیم تا دلایل نداشتن سیگنال در تلویزیون سامسونگ را بررسی کنیم و برای شما 4 راهکار مختلف را پوشش دادیم تا در صورت نداشتن سیگنال در تلویزیون سامسونگ و یا سایر برندها بتواند به شما کمک کند.

درپایان بهترین راه برای عیب یابی و تعمیر وسیله‌های حساسی همچون تلویزیون بهتر است با مجموعه‌هایی که ارائه‌دهنده خدمات عیب‌یابی و تعمیر هستند تماس بگیریم.

samadi72
samadi72

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط