Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
فیلم و سرگرمی
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ سبک زندگی @ توسعه مهارت‌ها @ چگونه شرکت را از یکنواختی خارج کنیم؟

چگونه شرکت را از یکنواختی خارج کنیم؟

by | 20 دی 1402 | توسعه مهارت‌ها, رهبری و مدیریت | 0 comments

خستگی دلایل زیادی دارد. یکی از دلایل خستگی، یکنواختی محیط کار است. زمانی که به مدت طولانی یک کار ثابت و منظم را انجام می‌دهید، مثلا یک شغل ثابت دارید؛ بعد از مدتی دچار یکنواختی شده و احساس نشاط نخواهید داشت. روح انسان همواره به دنبال رشد و تعالی است. در صورتی که روح ما در یک محیط ثابت بماند و احساس کند که مسیری به پیشرفت ندارد؛ افسرده و خسته می‌شود. این خستگی روحی در نهایت روی وضعیت جسمانی ما هم تاثیر سو گذاشته و باعث می‌شود که احساس مریضی و کسالت داشته باشیم.

خیلی از بیماری های جسمی منشا روانی دارند؛ به همین خاطر است که باید خیلی زود به فکر رفع شکلات و ایرادات روحی باشید. در صورتی که دچار کسالت و یکنواختی در محیط کار شده‌اید؛ با رعایت برخی ترفندها می‌توانید از این عارضه بکاهید.

راهکارهای مقابله با یکنواختی

برای جلوگیری از یکنواختی در محیط کار می‌توان از برخی ترفندها استفاده کرد.

پروژه‌های جدید برای خودتان تعریف کنید

اگر تصور می‌کنید که کارتان کسل کننده و یکنواخت شده است، می‌توانید خودتان وضعیت را چالشی‌تر بکنید. می‌توانید کارهایی را انجام دهید که برایتان سخت هستند و بعد از انجام آن‌ها احساس خوبی خواهید داشت. این کارها چالش‌های خوبی برای شما ایجاد می‌کنند و باعث می‌شوند که احساس پیروزی داشته باشید.

در صورتی که ایده‌های خوبی در محیط کاری خود دارید؛ می‌توانید در مسیر اجرای کردن آن‌ها قرار بگیرید. اگر در زندگی شغلی هر روز چالش‌های جدید ایجاد کنید؛ هوش هیجانی شما رشد کرده و در مسیر کمال قرار می‌گیرید. این شرایط نقطه مقابل احساس یکنواختی است. همچنین زمان برگزاری ایونت سازمانی را بررسی کرده و سعی کنید در آن‌ها حضور داشته باشید.

همچنین بخوانید  نکاتی برای داشتن یک تجارت موفق و فعال

مسئولیت‌های جدید قبول کنید

برای دریافت مسئولیت‌های جدید داوطلب شوید. در صورتی که این مسئولیت‌ها ارتباطی با زمینه و حوزه کاری شما ندارند؛ باز هم از پوچی و وقت‌کشی جلوگیری می‌کنند. مسئولیت و وظیفه شناسی بیشتری داشته باشید تا احساس خستگی و یکنواختی از شما دور بماند. برای مثال می‌توانید در انجام کارهای حاشیه‌ای مانند سفارش غذای آنلاین شرکتی به مسئول تدارکات و مدیر کمک کنید. برای مثال می‌توانید سفارش غذای شرکتی نزدیک شهرک صنعتی عباس آباد را بپذیرید.

مهارت‌های بیشتر و جدیدتری یاد بگیرید

اگر احساس یکنواختی می‌کنید؛ با آموزش این وضعیت را تغییر دهید. می‌توانید مهارت‌های بیشتری یاد بگیرید. یاد گرفتن مهارت‌های جدید باعث بالا رفتن فعالیت مغز و هوشیار شدن آن می‌شود. در صورتی که مغز در حالت هوشیاری قرار بگیرد؛ پیام‌های عصبی قوی‌تری تولید می‌شوند. این وضعیت از افسردگی و احساس یکنواختی جلوگیری می‌کند. امروزه شما از منابع مجزا مانند یوتیوب دسترسی خوبی به اطلاعت مختلف دارید. هر مهارت و حرفه‌ای که بخواهید را می‌توانید به سادگی یاد بگیرید. در صورتی که آموزش‌های آنلاین برای شما کافی نیست؛ می‌توانید در کلاس‌های حضوری شرکت کرده و هر مهارتی که دوست دارید را یاد بگیرید.

درخواست ارتقا شغلی

اگر تصور می‌کنید که وضعیت شغلی فعلی شما دیگر کسل کننده شده است و هیچ چالشی برای‌تان ندارد؛ شاید بهتر است وضعیت شغلی را ارتقا بدهید. می‌توانید خودتان را برای ارتقا شغلی آماده کنید. برای این منظور درخواست ارتقا شغلی بدهید یا خودتان را برای یک مدرک بالاتر آماده کنید. گرفتن یک پست جدی احساس پیروزمندی و کارآمدی به شما می‌دهد و باعث می‌شود که حس بهتری به خودتان داشته باشید. این موارد همچنین از بروز بیماری‌هایی مانند آلزایمر و پارکینسون هم جلوگیری می‌کند.

همچنین بخوانید  لوسید دریم چیست و چگونه آن را تجربه کنیم؟

همچنین مقاله “مهم ترین نکات سفارش غذا برای شرکت ها” را مطالعه کنید.

از تخیل خود استفاده کنید.

از بین روزهای هفته یک روز را به تخیل‌تان اختصاص دهید. در این روز تلاش کنید تا بیشتر استراحت کرده و کارهای هنری انجام بدهید. کارهای هنری مانند نقاشی کار با رنگ و ابزار هنری یا حتی نواختن یک ساز موسیقی نیمکره راست مغز را فعال می‌کند. این نیمکره مرز کنترل احساسات است و تاثیر خوبی در ایجاد احساس هیجان و رضایت دارد. تخیل باعث می‌شوند که چرخه‌های هوشیاری ذهن فعال شده و شما بتوانید بر خستگی غلبه کنید.

شاید شما کار کمی دارید

مطالعات نشان می‌دهند که کارمندانی که در محیط کار دچار یکنواختی و کسلی می‌شوند، کار کافی ندارند و زمان بیکاری زیادی دارند. احتمالا شما به عنوان کارفرما به درستی زمان لازم برای انجام کارها را در نظر نگرفته‌اید و به این ترتیب کارمنان کارها را سریع‌تر از آنچه شما تصور می‌کنید؛ تمام می‌کنند.

از طرفی شاید کارهایی که به کارمندان می‌دهید؛ ساده هستند و در مقایسه با مهارت و توانایی که دارند؛ به اندازه کافی آن‌ها را به چالش نمی‌کنند. همین امر باعث می‌شود که کارمندان کارها را سریع انجام داده و حس بی ارزشی بکنند و تصور کنند که از مهارت‌هایی که دارند؛ به درستی استفاده نمی‌شود.

همچنین بخوانید  چگونه می توان با خواندن کتاب، زبان انگلیسی یاد گرفت؟

حضور کارمندان در شبکه‌های اجتماعی

یکی از دلایل کسل بودن و یکنواختی در بین کارمندان؛ حضور در شبکه‌های مجازی است. برخی از افراد تا نیمه شب در شبکه‌های مجازی حضور دارند و زمانی که برای رفتن به محل کار آماده می‌شوند؛ هنوز بی حوصله هستند. درحالی که کارمندانی که در محل کار اجازه و شرایط استفاده از سوشیال مدیا را ندارند؛ حوصله و کارامدی بیشتری دارند.

فضای کار را تغییر دهید

احساس یکنواختی و کسلی با کمی تغییر می‌تواند کمتر شود. کمی چیدمان را تغییر دهید و سعی کنید نور خورشید بیشتری به محیط راه بدهید. حتی در این پروسه شما می‌توانید نظافت انجام دهید و اشیا تلنبار شده روی هم را جا به جا کنید. در حدی که کتاب‌های داخل کتابخانه را تمیز کرده و جایشان را تغییر دهید یا وسایل روی میز را جا به جا کرده و گردگیری کنید. همین کار گردش انرژی را بیشتر کرده و باعث می‌شود شما انرژی بهتری در محیط کار داشته باشید. قرار دادن گلدان هم می‌تواند تاثیر خوبی داشته باشد. دو گلدان کوچک در محیط قرار دهید. رسیدگی به این گلدان‌ها خودش یک چالش جدید است و باعث شادابی شما می‌شود.

خاطره سرایی
خاطره سرایی

خاطره سرایی هستم. متولد 1372 و کارشناس بیوتکنولوژی از دانشگاه سراسری کاشان. در زمینه ترجمه و سئو فعالیت دارم و از انجام آن‌ها لذت می‌برم. ورزش، خوشنویسی و نوشتن از علاقه‌مندی‌های شخصی من هستند. امیدوارم از خواندن مقالات من لذت ببرید و آن‌ها را به اشتراک بگذارید.

چطور بود؟
+1
+1
+1
+1
+1
+1
+1

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط