Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگرمی
سلامت
سلامت عمومی
صنایع
گردشگری
مارکتینگ
محیط زیست
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
مطالب داغ
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
خانه @ تکنولوژی @ موبایل و کامپیوتر @ چگونه گوگل برترین مرورگر دنیا شد؟

چگونه گوگل برترین مرورگر دنیا شد؟

by | 20 آبان 1400 | موبایل و کامپیوتر | 0 comments

شرکت گوگل در سال ۱۹۹۸ به عنوان بیست و یکمین موتور جست و جو توسط دو جوان نابغه و فارغ التحصیل دانشگاه استنفورد (لری پیج، سرگئی برین) راه اندازی شد.

زمانی‌که گوگل شروع به کار کرد اولین مرورگر در دسترس مردم نبود، مرورگرهای مطرح و بزرگی همچون Excite و یاهو در این حوزه فعالیت می‌کردند. اما پس از مدتی، گوگل به عنوان یک منبع دقیق‌ترین نتایج جست‌وجو را در اختیار کاربرانش قرار داد و توانست بر رقبای باتجربه تر خود غلبه کند. برای اثبات موفقیت گوگل، شاید هیچ برهانی قوی‌تر از این واقعیت نباشد که امروزه نام این شرکت همه جا بر سر زبان است.

اما چه ویژگی هایی باعث تمایز گوگل شد؟

تمرکز بر تجربه کاربر:

عامل اصلی برتری گوگل نسبت به رقیبانش، ایجاد الگوریتم‌هایی بود که به افراد کمک می‌کرد از میان انبوه محتوای اینترنتی، دسته‌بندی سریع داشته باشند. گوگل به جای استخدام محققان و ویراستارهایی که لینک‌ها را برای جست‌وجوهای خاص تنظیم و سازماندهی کنند، شروع به ایجاد الگوریتم‌هایی کرد که به محتوای فهرست شده یا دسته بندی شده امتیاز می‌دهد. استفاده از این رویکرد باعث شد گوگل بتواند نسبت به هر مرورگر دیگری، نتایج دقیق‌تری در اختیار افراد بگذارد. و خیلی زود به شهرت برسد.

پول درآوردن با تبلیغات اینترنتی:

گوگل با اینکه از ابتدا عملکرد خود را با موفقیت شروع کرد، اما در اوایل کار خود پول زیادی از عنوان بهترین مرورگر در بازار به دست نمی‌آورد. بعد از سه سال فعالیت، گوگل با معرفی Adwords (پلتفرم تبلیغات آنلاین) اولین قدم به سوی پول درآوردن از موقعیت خود را برداشت. پس از رسیدن به درآمد خوب، به تملک یوتیوب (در سال ۲۰۰۶)، گوگل مپ (۲۰۰۵)، بلاگر (۲۰۰۳) و گوگل فایناس (Google Finance) پرداخت و از طریق ارائه سرویس‌های مختلف مثل گوگل نیوز و جیمیل روز به روز بر محبوبیت و درآمد خود افزود.

اکنون که گوگل به جایگاه مناسبی رسیده است، کسب‌ درآمد دیگر نگرانی اصلی این شرکت نیست، بلکه اولویت و دغدغه گوگل نوآوری و ابتکار است.

در واقع، گوگل اکنون دو عنصر اساسی دارد. یکی مرورگری که محبوبیت زیادی در میان بیشتر مردم دنیا دارد و دیگری، شبکه تبلیغاتی که از این مرورگر و بسیاری از دارایی‌های دیجیتال گوگل، درآمدزایی می‌کند.

منبع: کارینت

karynet
karynet

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط