Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
فیلم و سرگرمی
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ سبک زندگی @ فیلم و سرگرمی @ ژانر شناسی فیلم های سینمای ایران و جهان

ژانر شناسی فیلم های سینمای ایران و جهان

by | 16 بهمن 1401 | فیلم و سرگرمی | 0 comments

بهتر است بدانید که یکی از بحث‌های همیشگی سینمای ایران و جهان در مورد ژانر شناسی است و اهالی سینما هیچکدام به نظری واحد در این خصوص نرسیده‌اند و سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می‌آید این است که فیلم‌ها را بر چه اساسی جدا می‌شوند و ژانر آن را انتخاب می‌کنند. برای این کار رویکردهای مختلفی وجود دارد، یکی از این رویکردها ممکن است با توجه به شیوه‌های پرداخت درام، لحن و همچنین قواعد و اصل بصری آن‌ها باشد و دیگر رویکرد این است که چه نوع احساسات و واکنشی را در افراد ایجاد می‌کند. در ادامه به بررسی ژانرهای موجود در سینما می‌پردازیم.

بررسی ژانر کمدی سینما

بهتر است بدانید که می‌توان گفت در بین ژانرها، ژانر کمدی جزء قدیمی‌ترین ژانرهای سینما باشد. تعریف این ژانر بسیار ساده و روان است. فیلم و سریا‌هایی که مخاطب را بخنداند، تعریف این ژانر است ولی فیلم‌هایی هستند که ادعا می‌کنند در ژانر کمدی ساخته شده‌اند ولی به خاطر کیفیت پایین و یا ضعیف بودن ممکن است تماشاگر را نخنداند که این ربطی به ژانر ندارد و بحث دیگری در میان است.

همچنین بخوانید  بهترین فیلم های 2023 که منتظرشان هستیم

در یونان باستان، کمدی را می‌توان در برابر تراژدی‌ها قرار دارد و به این صورت که شخصیتی که اصلی است و پایان خوشی دارد، می‌توان آن را در مقابل نمایشی قرار داد که شخصیت اصلی آن فرجام درستی ندارد ولی نکته‌ای که بسیار مهم است و بهتر است که به آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم آن است که ژانر کمدی را در برابر ژانر درام قرار دارد. اما بهتر است بدانید که در مورد ژانر کمدی می‌توان به این صورت اشاره کرد که کمدی را می‌توان گونه‌ای از سینما در نظر گرفت که همراه با دیگر گونه‌ها است.

همچنین بخوانید  نقش های بازی دوتا 2

ژانر کمدی نیز گونه‌های مختلفی دارد و به نوعی می‌توان گفت برخی از این گونه‌ها به رویکرد و لحن وابسته است و برخی از آن‌ها هم هستند که به تکرار و دوره زمان وابسته است.

کمدی که در آن بزن و بکوب وجود دارد. در این نوع از کمدی‌ها با شوخی‌هایی کار داریم که فیزیکی هستند، در این دسته کمدی‌هایی که کلاسیک هستند، کاربرد دارد. همچنین برای دانلود فیلم سگ بند 720p می‌توانید به سایت دی دی فیلم مراجعه کنید.

کمدی‌هایی که سیاه هستند. در این نوع از کمدی‌ها، شوخی‌ها بسیار تاریک و جالب است بدانید که با مسائل حساس‌تر و جدی‌تری سرکار دارد و در طول روز با دیدی تمسخر امیز به آن‌ها نگاه نمی‌کنند.

ژانر درام سینما ایران وجهان

برای تعریف ژانر درام تعریف گسترده‌ای وجود دارد و جالب است بدانید که آثاری که جدی هستند، را در بر می‌گیرد ولی افرادی هستند که به دنبال تعرفی کلی در مورد این ژانر هستند و داستان این نوع از ژانرها به این صورت است که بدون هیچ گونه لحنی داستان را روایت می‌کند و به عبارتی می‌توان گفت که درام نیز انواع گوناگونی دارد که شامل درام تاریخ، درام اجتماعی، درام جنگی، درام ورزشی، درام زندگینامه‌ای، درام پلیسی، درام جنایی و به این صورت است که محوریت داستان به سمت پلیسی، جنایی وغیره می‌رود و فیلم‌هایی که در ژانر ساخته شده است، شامل دوازده سال بردگی، همشهری کین، بربادرفته، خون به پا خواهد نمونه‌ای از این ژانر هستند.

rata_g

rata_g

همچنین بخوانید  13 نکته طلایی برای بهتر شدن در دوتا 2
چطور بود؟
+1
+1
+1
+1
+1
+1
+1

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط