Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگرمی
سلامت
سلامت عمومی
طراحی وبسایت
فضای مجازی
گردشگری
مارکتینگ
محیط زیست
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
خانه @ سبک زندگی @ گردشگری @ برای شما که به فکر کار در اتریش هستید

برای شما که به فکر کار در اتریش هستید

by | 7 دی 1401 | گردشگری | 0 comments

یکی از کشورهای پیشرفته‌ای که مهاجران بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند، اتریش است‌. آنچه بیش از همه می‌تواند توجه جویندگان کار را به خود جلب کند، بازار کار این کشور است که طیف وسیعی از مشاغل را در خود جای می‌دهد. کار در اتریش بیشتر‌ مناسب کسانی است که در صنایعی مانند ساخت‌وساز، گردشگری، تولید وسایل نقلیه موتوری، الکترونیک، صنایع غذایی و حمل‌ونقل سررشته دارند.

اتریش به‌عنوان دوازدهمین اقتصاد بزرگ جهان، یکی از کشورهای اروپایی است که اگر بتوانید‌ ویزای اقامت آن را به دست آورید، در همه کشورهای اتحادیه اروپا به روی شما باز خواهد شد. بهترین راه به‌دست‌آوردن مجوز زندگی در این کشور پیشرفته آن است که سری به مؤسسه کاربین بزنید تا بتوانید‌ به‌سادگی یکی از اتباع این کشور شوید. قبل از آن، این مقاله را بخوانید و با مشاغل اتریش آشنا شوید.

 

کار در اتریش برای شما که اتریشی نیستید، چگونه است؟

اتریش در سال ۲۰۱۸  توافقنامه مهاجرت سازمان ملل را امضا نکرد؛ اما این امر نتوانست مانع از مهاجرت اتباع خارجی به این کشور شود. در واقع دولت این کشور بیشتر مخالف مهاجرت غیرقانونی به آن بود، در غیر این صورت اگر قانونی و با توافق دولت برای کار به این سرزمین بروید، می‌توانید شغل موردعلاقه خود را در صنایعی مانند تحقیقات، فناوری اطلاعات، گردشگری یا حتی مشاغل خدماتی به دست آورید. سؤال مطرح شده این است که چه شرایطی را باید دارا باشید؟ برای رسیدن به پاسخ با ما همراه باشید.

 

کارت شما چه رنگی است؟

ایرانیان و اتباع سایر کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند، از نظر دولت اتریش دارای تابعیت کشور ثالث هستند؛ به همین دلیل لازم است تا برای کار در اتریش کارت قرمز – سفید – قرمز‌ داشته باشند. با داشتن این کارت شما می‌توانید به مدت ۲۴ ماه یا دو سال در اتریش زندگی کنید و مشغول به کار شوید. نکته اینجا است که هر بار تغییر شغل شما به این معنی است که باید دوباره برای دریافت این کارت اقدام کنید.

شما این کارت را برای خود و اعضای خانواده خود می‌توانید به شرطی دریافت کنید که نشان دهید از پس هزینه‌های زندگی برخواهید آمد. دولت اتریش از سال ۲۰۱۹ قانونی تصویب کرد که به‌موجب آن تنها زمانی می‌توانید این کارت را به دست آورید که حداقل حقوق مدنظر دولت را دارا باشید. این میزان به شرح زیر است:

 • ۹۳۳ یورو یا ۱۰۳۴ دلار آمریکا برای افراد مجرد
 • ۱۳۹۹ یورو یا ۱۵۵۰ دلار آمریکا برای افراد متأهل
 • به‌ازای هر فرزند ۱۴۴ یورو یا ۱۶۰ دلار باید به گزینه قبلی اضافه کنید.
همچنین بخوانید  زندگی در ایتالیا، بررسی شرایط، مزایا و معایب

 

آیا واجد سایر شرایط هستید؟

درست است که برای کار در اتریش باید کارت شما قرمز – سفید – قرمز باشد؛ اما لازمه دریافت این کارت علاوه بر میزان حقوقی که ذکر کردیم، داشتن بیمه درمانی جامعی است که همه جوانب زندگی شما را پوشش دهد. همچنین باید ثابت کنید که در این کشور اقامت داشته‌اید و البته می‌توانید مخارج زندگی خود را تأمین کنید.

 

از این راه وارد شوید

یکی از اصلی‌ترین مواردی که باید برای استخدام در یک شرکت اتریشی داشته باشید، یک رزومه پروپیمان است. کوچک‌ترین نقطه منفی نه‌تنها باعث می‌شود شغل موردنظر را به دست نیاورید، بلکه چون این بازار کار بسیار کوچک و محدود است باقی کارفرمایان نیز از این امر مطلع می‌شوند و شانس کاریابی شما به صفر می‌رسد.

رزومه‌های مورد قبول کارفرمایان اتریشی اغلب شامل یک یا دو صفحه مانند آن چیزی است که در آمریکا یا اروپای غربی تحت عنوان CV از آن یاد می‌شود. بهتر است رزومه خود را به زبان آلمانی ترجمه کنید، هرچند همیشه این امر میسر نیست.

 

از حقوق اتریشی ­ها خبر دارید؟

اصلی‌ترین دغدغه برای همه کسانی که خواهان کار در اتریش هستند میزان دستمزدی است که دریافت می‌کنند. به‌صورت کلی متوسط درآمد در این کشور ۱۸۴۸ یورو یا معادل ۲۳۶۹ دلار آمریکا است؛ اما فراموش نکنید هیچ حداقل دستمزد توافقی در این کشور تعریف نشده است.

میانگین حقوق سالانه کارمندان و شاغلین در اتریش تقریباً ۳۲۲۵۰ یورو یا ۳۵۹۶۴ دلار است. اگر بتوانید از این میزان بیشتر دریافت کنید، در واقع شغلی با درآمد خوب دارید که برای نگه‌داشتن آن باید تلاش کنید. به‌صورت کلی برخی از مشاغل هستند که درآمدی بیشتر از این حد دریافت می‌کنند. این مشاغل به شرح زیر هستند:

 • مدیریت اجرایی و تغییر
 • خدمات مالی
 • بازاریابی
 • کنترل مالی
 • مشاوره مالی و حسابداری

اگر‌ بتوانید از راه درست برای یافتن شغل اقدام کنید، بی‌شک می‌توانید مطمئن باشید که درآمد حاصل از کار شما مکفی خواهد بود. کمک‌گرفتن از مؤسسات کاریابی بین‌المللی مانند آژانس کاربین که مهر تأیید وزارت کار را در رزومه خود دارد، تضمین‌کننده آینده درخشان شغلی شما خواهد بود.

همچنین بخوانید  با پتانسیل های گردشگری سیستان و بلوچستان آشنا شوید

 

با فرهنگ اتریشی‌ها آشنا شوید

اتریشی‌ها افراد وقت‌شناسی هستند. پس اگر قرار است کار در اتریش را تجربه کنید، قبل از هر اقدامی فرهنگ آنان را بشناسید. فراموش نکنید‌ کارفرمای اتریشی شما فردی وقت‌شناس است که نه‌تنها حریم خصوصی برایش از اهمیت به سزایی برخوردار است، بلکه برای سلسله‌مراتب نیز احترام ویژه‌ای قائل است. این ویژگی همه اتریشی‌ها است.

همین چند نکته می‌تواند به شما نشان دهد که فضای کاری که در ایران و با همکاران هم‌سطح خود تجربه کرده‌اید، کاملاً با آنچه در اتریش در انتظار شما بوده، متمایز است. اتریشی‌ها برای سمت‌ها و پست‌ها اهمیت خاصی قائل هستند و هر فرد در هر سمتی که باشد مسئولیتی کاملاً مشخص و تعریف شده دارد. این چند نکته را که در ادامه ذکر می‌کنیم در نظر داشته باشید تا تجربه خوبی از کار در اتریش کسب کنید:

 • اگر تجربه کاری و مدرک تحصیلی شما مرتبط با شغلتان باشد، قطعاً در پست‌ها و سمت‌های بهتری استخدام خواهید شد.
 • کارمندان نسبت به شرکتی که در آن کار می‌کنند، احساس مسئولیت دارند و همه برای یک هدف واحد می‌جنگند.
 • تصمیمات همیشه به شیوه سنتی اتخاذ می‌شود.
 • زنان در این کشور اغلب مشغول به کار هستند.
 • ساعات کاری در این کشور بیشتر از سایر کشورها است.
 • اغلب قدرت ریسک در مورد شغل در میان اتریشی‌ها بسیار کم است.
 • زمانی توجه اطرافیان به سمت شما جلب می‌شود که بر سر قول خود بمانید.
 • ۴۰ الی ۴۸ ساعت کار در هفته حداکثر میزان کار است. ساعت ناهار یکی از واجب‌ترین بخش‌های هر شغلی است.

 

چگونه لباس بپوشید؟

اتریشی‌های وقت‌شناس بسیار محافظه‌کارانه لباس می‌پوشند. بهتر است تلاش کنید از خطوط قرمز آنان عبور نکنید تا راحت‌تر بتوانند شما را در میان خود بپذیرند. کت‌وشلوار برای آقایان یا یک ست ساده برای بانوان، همان چیزی است که اتریشی‌ها می‌پسندند. بهتر است رنگ تیره بپوشید و از ابتدا با پوششی رسمی‌تر وارد شوید.

 

پوشیدن لباس رسمی در اتریش

بیمه تأمین اجتماعی در اتریش چگونه است؟

درصورتی‌که واجد شرایط باشید بیمه تأمین اجتماعی به شما شماره‌ای ده رقمی اعطا می‌کند که به کمک آن می‌توانید حساب خود را مدیریت کنید، البته تصور نکنید داشتن این شماره یعنی کار تمام است. این کد فقط قدرت مدیریت شما را افزایش می‌دهد.

همچنین بخوانید  مهاجرت کاری به کانادا

به‌صورت کلی این بیمه برای پیشگیری، درمان بیماری، ناتوانی، زایمان، زمان بیکاری، پیری، مستمری، مراقبت و پرستاری یا کمک‌خرج برای خانواده‌های بی‌سرپرست، در نظر گرفته می‌شود. کار در اتریش به این معنی است که به‌صورت خودکار تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار می‌گیرید. حال که با این بیمه آشنا شدید، باید بدانید ۲۲ مؤسسه بیمه در اتریش مشغول به کار هستند که عامه افراد را در موارد بهداشتی یا حوادث تحت پوشش قرار می‌دهند. ۱۵ مورد تنها در زمینه سلامت و ۷ مورد در زمینه‌های عمومی فعالیت دارند.

چگونه خود را بیمه کنید؟

کار در اتریش برای کارفرمای اتریشی، شما را به‌صورت اتوماتیک تحت پوشش بیمه قرار خواهد داد. نیمی از هزینه بر عهده شما است و نیم دیگر را کارفرما باید بپردازد. به این منظور کارفرما شما را در صندوق بیمه درمانی ثبت‌نام می‌کند. افرادی که دارای مشاغل آزاد یا خوداشتغالی هستند، باید در بیمه اقتصاد صنعت ثبت‌نام کنند. همه اعضای خانواده به این واسطه تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت.

پس از ۷ روز از شروع کار باید برای دریافت بیمه اقدام کرده و پس از آن کارتی دریافت می‌کنید که شماره بیمه شما بر روی آن ثبت شده است. این بیمه شامل همه افراد می‌شود. برای دولت تفاوتی ندارد که شما از اتباع سایر کشورها هستید یا شهروند اتریش محسوب می‌شوید، در هر صورت لازم است تا با قرارگرفتن تحت پوشش بیمه، خود را در مقابل حوادث تأمین کنید.

کلام پایانی

کشور اتریش بواسطه داشتن اقتصاد قوی و قرارگرفتن در میان اعضای اتحادیه اروپا، یکی از مناطق محبوبی است که مهاجران زیادی را به خود جلب می‌کند. می‌توانید در این کشور کار پیدا کرده و ویزای اقامت دریافت کنید. تنها فراموش نکنید که برای کار در اتریش لازم است کارت قرمز – سفید – قرمز داشته باشید و خود را بیمه کنید. به‌این‌ترتیب بهترین راه برای زندگی و تأمین آینده خود و خانواده را برگزیده‌اید. برای دریافت این کارت یا پیداکردن کار، سری به سایت کاربین بزنید.

اگر شما هم تمایل دارید تا در کشوری اروپایی زندگی کرده و از طرفی به‌سهولت بتوانید زندگی خود را تأمین کنید، لازم است تا سری به مؤسسه کاربین بزنید. این مؤسسه که در حوزه کاریابی بین‌المللی فعالیت می‌‌کند، دارای مجوز از وزارت کار است و با کمپانی‌های بزرگ همکاری می‌کند.

migration
migration

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط