Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بازی و سرگرمی
برنامه نویسی
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
فضای مجازی
گردشگری
مارکتینگ
محیط زیست
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ سبک زندگی @ گردشگری @ کار در ایتالیا، شرایط کاری بهترین مشاغل مورد نیاز ایتالیا

کار در ایتالیا، شرایط کاری بهترین مشاغل مورد نیاز ایتالیا

by | 6 آذر 1401 | گردشگری | 0 comments

کشور ایتالیا به خاطر تاریخ، فرهنگ و غذا‌های خوبش معروف است و جای تعجب نیست که افراد زیادی از طرق مختلف مانند تحصیل یا کار در ایتالیا برای مهاجرت به ایتالیا اقدام کنند. برای ایرانیان مهاجرت کاری به ایتالیا یکی از‌ ایده‌آل‌ترین راه‌های مهاجرت و در واقع ارزان‌ترین راه‌ها محسوب می‌شود.

سایت اعزام دانشجو یکی از معتبرترین سایت‌ها در این زمین است که در زمینه مهاجرت به منظور ارتقای دانش شما در زمینه مهاجرت و کار در ایتالیا این مقاله را به شما تقدیم می‌کند. در صورت نیاز به اطلاعات تخصصی بیشتر و یا بررسی شرایط مهاجرت خود کافیست با مراجعه به سایت اعزام دانشجو اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

قوانین کار و اخذ ویزای کار در ایتالیا

تعداد شهروندان غیر اتحادیه اروپا که قصد کار در ایتالیا را دارند در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته است، برخی از آن‌ها به عنوان مهاجران ماهر و برخی دیگر بر اساس مجوز‌های اشتغال موقت به این کشور نقل مکان می‌کنند، صرف نظر از نوع قرارداد کاری که توسط یک شهروند خارجی و یک شرکت ایتالیایی منعقد شده است، مجوز کار الزامی است.

همچنین بخوانید  مهاجرت به کانادا

اکثر اوقات این نوع مجوز‌ها باید توسط کارفرما اخذ شود. بیشتر مجوز‌های کار در ایتالیا برای مدت حداقل ۳ ماه است و حداکثر مدت این نوع مجوز کار ۲ سال است که قابل تمدید است.

مجوز کار فصلی در زمینه‌های کشاورزی و گردشگری وجود دارد. این بدان معناست که یک شرکت ایتالیایی که در یکی از این دو صنعت کار می‌کند می‌تواند پرسنل خارجی را با ویزای کار فصلی استخدام کند.

برای این کار شرکت باید درخواست خود را به وزارت کشور ارائه کند که بر اساس آن مجوز کارگران خارجی مورد نظر برای ورود به ایتالیا را دریافت کنند. بسیار مهم است که بدانید مجوز کار فصلی بین ۲۰ روز تا ۳ ماه اعتبار دارد و آن را به یکی از کوتاه‌ترین انواع مجوز تبدیل می‌کند.

همچنین بخوانید  مهاجرت به ایتالیا، شرایط، مزایا و نکات مهم

مجوز موقت کار

برخلاف مجوز کار فصلی، مجوز موقت با مدت اقامت نامحدود را در اختیار شما قرار می‌دهد. مجوز موقت یکی از محبوب‌ترین انواع ویزا در بین شهروندان غیر اتحادیه اروپا است. افرادی که بر اساس مجوز‌های کار موقت در ایتالیا زندگی و کار کرده‌اند می‌توانند پس از ۵ سال برای یک مجوز طولانی مدت اقدام کنند. بزرگترین مزیت مجوز طولانی مدت این است که اگر شهروند خارجی ایتالیا را ترک کند، می‌تواند بدون نیاز به ویزا دوباره وارد کشور شود.

ویزای کار

ویزای استخدامی تابعه باید توسط کارفرما اخذ شود. برای این منظور شرکت ملزم به اخذ مجوز از اداره مهاجرت (nulla osta) می‌باشد.

همچنین بخوانید  آموزش کامل کار کردن با گوگل مپ

موارد زیر باید توسط کارفرما در نظر گرفته شود:

  • کارفرما باید قرارداد کار ثابت یا نامحدود را برای کارمند تضمین کند.
  • کارفرما باید کارگر خارجی را در خود جای دهد.
  • کارفرما باید پس از پایان قرارداد کار، هزینه مرخصی کارگر خارجی را تامین کند.
  • مجوز استخدام حداکثر ۲ سال اعتبار دارد.

ویزای خوداشتغالی

کارآفرینان خارجی که مایل به مهاجرت به ایتالیا هستند می‌توانند برای مجوز کار درخواست دهند که به آن‌ها حق انجام انواع مختلف کار را می‌دهد. مجوز کار می‌تواند به اتباع خارجی اجازه دهد تا زمانی که قرارداد کار برای مدت نامحدودی منعقد شده است، خوداشتغال شوند. این نوع مجوز کار ایتالیا حداکثر برای مدت ۲ سال صادر می‌شود.

در صورتی که شما نیز قصد کار در ایتالیا دارید، می‌توانید از سایت اعزام دانشجو در این زمینه کمک دریافت کنید.

mahsa

mahsa

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط