Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بازی و سرگرمی
برنامه نویسی
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ سبک زندگی @ گردشگری @ کالج G-course در آلمان، شرایط و ضوابط شرکت در کالج

کالج G-course در آلمان، شرایط و ضوابط شرکت در کالج

by | 3 آذر 1401 | گردشگری | 0 comments

کالج G-course آلمان و کالج‌های گروه علوم انسانی دوره‌های مقدماتی برای تحصیل در رشته‌های علوم انسانی و هنر در آلمان هستند. برای آشنایی بیشتر با این کاج‌ها در آلمان، کارشناسان مهاجرت مؤسسه مهاجرتی و سایت اعزام دانشجو در این مقاله اطلاعات لازم را در مورد دوره G-course آلمان و شرایط تحصیل در این کالج‌ها ارائه می‌دهند.

کالج G-course آلمان چیست؟

کالج‌های دپارتمان علوم انسانی یا Geisteswissenschaft-kurs به ​​اختصار کالج G-course آلمان نامیده می‌شوند. متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته علوم سیاسی، تاریخ، ادبیات، علوم اجتماعی و زبان آلمانی را در دانشگاه‌های آلمان دارند، باید قبل از ورود به دانشگاه در کالج‌های علوم انسانی آلمان تحصیل کنند. متقاضیان با تحصیل در دوره‌های آمادگی این کالج‌ها در آلمان می‌توانند از دانشگاه‌های آلمان پذیرش بگیرند.

دروس و رشته‌های تحصیلی کالج G-course آلمان

متقاضیان تحصیل در رشته علوم انسانی در دانشگاه‌های آلمان باید آمادگی لازم را کسب کنند. در واقع متقاضیان با تحصیل در دانشکده‌های علوم انسانی آمادگی لازم را برای تحصیل در دانشگاه‌ها کسب می‌کنند. متقاضیان تحصیل در کالج G-course می‌توانند در رشته‌های زیر در دانشگاه‌های آلمان تحصیل کنند:

(مطالعات زبان آلمانی، مطالعات حقوقی، مطالعات الهیأت، تاریخ هنر، باستان‌شناسی، روزنامه‌نگاری، مردم‌شناسی، هنر و طراحی، خمر، مطالعات سیاسی، فلسفه)

همچنین بخوانید  همه چیز در مورد برج میلاد، بلندترین برج ایران!

شرایط تحصیل در کالج G-course


در آلمان دو نوع کالج وجود دارد:
کالج‌های خصوصی و کالج‌های دولتی. دوره آکادمیک کالج‌های علوم انسانی آلمان شامل دو ترم تحصیلی می‌باشد. در کالج‌های گروه علوم انسانی علاوه بر برنامه درسی و بررسی دوره‌های دبیرستان به زبان آلمانی، اردو‌ها و تور‌های تفریحی مختلفی نیز برای آشنایی با شهر و کشور آلمان برگزار می‌شود.

مدارک تحصیلی برای پذیرش در کالج G-course علوم انسانی با توجه به هر دانشکده متفاوت است. اما به طور کلی مدرک ۱۲ ساله دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات ترجمه شده به آلمانی الزامی است. متقاضیان تحصیل در کالج G-course آلمان باید در آزمون ورودی کالج نمره لازم را کسب کنند. همچنین اگر متقاضیان مدرک زبان آلمانی b۲ داشته باشند، احتمال قبولی آن‌ها در کنکور افزایش می‌یابد.

شرایط پذیرش

یکی از مهم‌ترین شرایط پذیرش و تحصیل در دانشگاه‌های آلمان داشتن مدرک دیپلم معتبر مورد تأیید دانشگاه‌های این کشور می‌باشد. از آنجایی که متقاضیان ایرانی دارای مدرک دیپلم ۱۲ ساله هستند. شرکت در دوره‌های آمادگی دانشکده‌های گروه علوم انسانی کالج G-course به عنوان دوره مقدماتی یک ساله محسوب می‌شود.

در واقع متقاضیان با تحصیل در این دوره مدرک دیپلم معتبر ۱۳ ساله مورد قبول دانشگاه‌های آلمان را کسب می‌کنند. مدرک تحصیلی مورد قبول و تأیید دانشگاه‌های آلمان یک مدرک ۱۳ ساله آلمانی می‌باشد.

همچنین بخوانید  بهترین شهر ترکیه برای کار و زندگی

چه افرادی برای شرکت در کالج G-course آلمان نیاز دارند؟

متقاضیانی که حدود ۳۲ واحد یا دو ترم تحصیلی را در دانشگاه‌های دولتی، آزاد، عصر و یا تمام وقت ایران گذرانده‌اند، نیازی به تحصیل در کالج‌های رشته علوم انسانی در آلمان ندارند. متقاضیان واجد شرایط برای شرکت در کالج G-course علوم انسانی عبارتند از:

  •  متقاضیانی که مدرک دیپلم مورد تأیید دانشگاه‌های آلمان را ندارند. متقاضیانی که می‌خواهند رشته دبیرستان خود را تغییر دهند؛ مثلاً متقاضیانی که دیپلم ریاضی دارند اما می‌خواهند در دانشگاه‌های آلمان در رشته فلسفه بخوانند.
  • متقاضیانی که دارای دیپلم ایرانی و پیش دانشگاهی هستند ولی تحصیلات دانشگاهی ندارند. گواهی قبولی در دانشگاه ملی ایران دارند اما در این دانشگاه تحصیل نکرده‌اند.

اگر شما نیز قصد تحصیل در این کالج را دارید، اما نمی‌دانید چگونه اقدام کنید، پیشنهاد می‌کنیم از سایت اعزام دانشجو در این زمینه کمک دریافت کنید.

چه افرادی نیازی به شرکت در کالج G-course آلمان ندارند؟

در صورتی که متقاضی حداقل ۳۲ واحد تحصیلی را در دانشگاه‌های ایران گذرانده باشد، نیازی به شرکت در دانشکده‌های رشته علوم انسانی ندارد. البته تأیید این دانشگاه ایرانی از نظر دانشگاه‌های آلمان حائز اهمیت است. متقاضیانی که در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های ایران تحصیل کرده‌اند و دارای مدرک مورد تأیید دانشگاه‌های آلمان هستند، نیازی به شرکت در کالج G-course آلمان ندارند.

آزمون ورودی کالج G-course

متقاضیان باید پس از ارائه مدارک و دریافت پذیرش از کالج‌های علوم انسانی آلمان در آزمون ورودی Aufnahmeprufung شرکت کنند. متقاضیان برای شرکت در این آزمون ورودی به مدرک زبان آلمانی در سطوح b۱ و b۲ نیاز دارند.

همچنین بخوانید  مراحل و هزینه های ثبت شرکت در ترکیه، شرایط مدارک و هزینه ها

تمرکز اصلی سؤالات کنکور آلمان بر مهارت‌های زبان آلمانی و ارزیابی مهارت‌های زبان آلمانی است. البته در برخی از کنکور‌ها سؤالات تخصصی هم در مورد رشته مورد نظر وجود دارد. کالج‌های خصوصی آزمون ورودی ندارند.
درصورتی که قصد تحصیل دراین کالج را دارید، می‌توانید از سایت اعزام دانشجو مشاوره دریافت کنید.

امتحان نهایی کالج

امتحان نهایی کالج‌های آلمانی Feststellungsprufung بسیار مهم است. متقاضی می‌تواند با کسب نمره لازم در آزمون نهایی شفاهی و کتبی دانشکده برای تحصیل در دانشگاه‌های مورد نظر خود اقدام کند. مباحث مطرح شده در امتحان نهایی گروه علوم انسانی بیشتر در زمینه‌های زبان آلمانی و مهارت‌های زبانی است.

اخذ ویزای تحصیلی

متقاضی می‌تواند پس از دریافت پذیرش از کالج G-course آلمان برای ویزای تحصیلی اقدام کند. متقاضی برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان باید حدود ۷۵ یورو بپردازد. ویزای تحصیلی آلمان حدود ۳ ماه اعتبار دارد که تا ۲ سال قابل تمدید است. برای این منظور متقاضی باید مدارک لازم را به سفارت آلمان در کشور خود تحویل دهد.

mahsa

mahsa

چطور بود؟
+1
+1
+1
+1
+1
1
+1
+1

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط