Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بازی و سرگرمی
برنامه نویسی
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
فضای مجازی
گردشگری
مارکتینگ
محیط زیست
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ تکنولوژی @ اصناف و صنایع @ گواهی بانکی IC در شرکت های بازرسی | تایکو

گواهی بانکی IC در شرکت های بازرسی | تایکو

by | 5 بهمن 1401 | اصناف و صنایع, مدیریت و کسب‌وکار | 0 comments

تمامی افراد و تاجرانی که در حوزه واردات و صادرات و ترخیص کالا به فعالیت مشغولند از این موضوع آگاهی دارند که برای انجام دادن امور مربوطه باید دارای مدارک و اسناد مورد نیاز برای این کار باشند که این امر یکی از موارد مهم در زمینه تجارت های بین المللی محسوب می‌شود. پس افراد برای اینکه بتوانند فعالیت خود را به شکل درستی به انجام رسانند، بایستی اسناد لازم را برای این کار داشته باشند. در خلاف این صورت در ادامه راه دچار مشکلات جدی خواهند شد. از جمله یکی از این مدارک و اسناد مورد نیاز و پر اهمیت برای انجام تجارت های بین المللی می‌توان به گواهی‌های بازرسی کالا اشاره کرد.

بنابراین به این دلیل که در تجارت بین المللی، فروشنده و خریدار در نقاط مختلف جهان و دور از همدیگر قرار دارند، باعث می‌شود تا مشکلاتی به وجود آید که یکسان بودن ویژگی‌های کمی و کیفی کالا با گفته‌ها و تعهدات فروشنده یکی از آنها است.

برای انجام ارزیابی از مطابقت ویژگی‌های کالا در گذشته، خود تاجران باید در هنگام تولید و بسته بندی کالاها حضور پیدا می کردند تا به این صورت بتوانند مشکلات ایجاد شده را رفع کنند. ولی از هنگامی که تجارت بین المللی گسترش پیدا کرده است انجام دادن این کارها کمی سخت و پیچیده شده است که برای این منظور شرکت‌هایی با عنوان شرکت بازرسی تشکیل شده‌اند که انجام این فعالیت‌ها را بر عهده دارند. این شرکت‌ها توانایی انجام بازرسی کالا و صدور گواهی‌های مربوط به آنها را دارند. از جمله این گواهی‌ها می‌توان به گواهی بانکی IC اشاره کرد که این گواهی به عنوان گواهی بازرسی به منظور ارائه به بانک شناخته شده است.

از جمله شرکت بازرسی بین المللی در ایران تایکو است که انواع گواهی بازرسی کالا را با توجه به نوع کالا را صادر می‌کند که برای شروع فعالیت تجاری لازم و ضروری است. این شرکت با بررسی و ارزیابی از مشخصات کمی و کیفی کالا، انواع گواهی بازرسی کالا از جمله گواهی IC را صادر می‌کنند.

همچنین بخوانید  آشنایی با روش‌های استعلام فوری خلافی خودرو

بنابراین برای انجام دادن بازرسی کالا و دریافت انواع گواهی اطلاعات کافی در این زمینه را داشت برای این کار بهتر است از شرکت بازرسی متخصص کمک گرفت تا بتوان بعد از انجام بررسی و ارزیابی از محصولات گواهی بازرسی را برای آنها دریافت کرد که این گواهی‌ها مدارکی بسیار مهم و ضروری هستند.

 

گواهی بازرسی جهت ارائه به بانک (IC) چیست؟

 

شرکت خبرگان بین المللی تهران

یکی از انواع گواهی بازرسی کالا که باید در مورد آن اطلاع و آگاهی کامل داشته باشید، گواهی بازرسی IC می ‌باشد. با انجام بازرسی ظاهری از کالاها توسط شرکت بازرسی ،گواهی بانکی IC صادر می‌شود و این گواهی به بانک ارائه می‌شود.

بنابراین کالا بایستی از نظر ظاهری در گمرک مبدا یا مقصد و پیش از صدور مجوز ترخیص به منظور انطباق آنها با اسناد حمل بررسی شود و در صورتی که روش پرداخت بانکی باشد، دریافت گواهی بانکی IC الزامی است.

 باید دقت کرد که اگر چنانچه افراد بخواهند کالایی را از نظر ظاهری و کمیت مورد آزمایش و بازرسی قرار دهند، نیاز به گواهی بازرسی IC دارند. به همین دلیل گواهی بانکی IC به عنوان گواهی بازرسی جهت ارائه به بانک هم شناخته شده است.

براساس مقرراتی که برای تجارت‌های بین المللی در کشورها وجود دارد بانک مرکزی در کشورها واردکنندگان کالا را وادار می‌کند تا بر طبق این قوانین بابت وارداتی که انجام می‌دهند گواهی بانکی IC را داشته باشند.

همچنین بخوانید  چطور بیمارستان بسازیم؟

تاجران هم با بهره مندی از شرکت بازرسی می‌توانند گواهی IC را اخذ کرده و سپس این گواهی را در سامانه گمرک آپلود کرده و اصل این گواهی را به بانک ارائه دهند.

در صورتی که کارها به غیر این عوامل، انجام گیرد. صاحبین کالا قادر نخواهند بود تا ترخیص کالای خود را انجام دهند و نخواهند توانست تا تعهد ارزی از بانک مرکزی را رفع کنند.

پس با توجه به موارد ذکر شده بهتر است تا برای صدور گواهی بانکی IC از شرکت بازرسی مانند تایکو کمک گرفت. این شرکت با استفاده از بازرسان متخصص بعد از انجام بازرسی ظاهری کالا و تایید آنها این گواهی را صادر می‌کند و افراد می‌توانند به بانک مورد نظر ارائه دهند.

 

اهمیت صدور گواهی بانکی IC

اهمیت صدور گواهی بانکی

صدور گواهی بانکی IC به این دلیل اهمیت دارد که با دریافت آن می‌توان کیفیت محصولات و نحوه صحیح فرایندهای تولید را تضمین کرد. پس با داشتن گواهی بانکی IC این اطمینان به دست می‌آید که کالا بر طبق استانداردهای مشتری، صنعت و مقررات دولتی بوده و محصولات باکیفیت به دست مصرف کننده ارائه می‌شود.

شرکت بازرسی قادر است تا با استفاده از بازرسان کالا، ناهماهنگی‌‌های محصولات را با بررسی ظاهری تشخیص دهد و بعد از رسیدگی به مشکلات و تایید محصولات گواهی بانکی IC را صادر کند و به این طریق از ایجاد تاخیرهای احتمالی حمل و نقل کالاها جلوگیری کند.

تایکو از جمله این شرکت‌ها است که با انجام بازرسی کالا و صدور گواهی می‌تواند تاجران را در این راه یاری کند.

 

آیا اخذ گواهی بازرسی IC الزامی است ؟

از آنجایی که اکثر تاجران و خریداران به این سبب که با شرکت تولیدکننده کالا آشنایی دارند، به همین منظور نیاز به بازرسی کمی و ظاهری کالاهای خود قبل از حمل را ندارند. ولی هر چند اگر افراد نیازی نداشته باشند تا به بازرسی ظاهری از کالاهای معامله شده خود انجام دهند، بر اساس قوانین وضع شده، داشتن گواهی بانکی IC موقع ترخیص کالا از گمرک امری مهم و ضروری است.

همچنین بخوانید  معرفی تجهیزات و مبلمان اداری

داشتن این گواهی برای تاجران به این دلیل اهمیت دارد که برای اینکه این افراد بخواهند ترخیص کالا از گمرک را بدون هیچ مشکل و عیبی به پایان رسانند و همچنین مهم‌تر از آن برای دریافت مجوز ارزی بانک مرکزی، باید مدارکی را به بانک ارائه دهند،که گواهی بانکی IC از مهم‌ترین مدارک لازم برای ارائه به بانک است.

بنابراین می‌توان چنین نتیجه گرفت که حتی در صورتی که نیاز به بازرسی کالا نباشد، دریافت گواهی بازرسی IC جهت ارائه به بانک ضروری است. پس افراد می‌توانند بعد از طی کردن مراحل اداری ترخیص کالا از گمرک به شرکت‌ بازرسی مورد نظر مانند تایکو مراجعه کنند. و این شرکت با انجام بررسی‌ها و ارزیابی‌های مورد نیاز گواهی بانکی IC را صادر کرده و به این ترتیب ترخیص کالا از گمرک را برای این افراد آسان می‌کند.

پس در پایان توصیه می‌کنیم اگر از جمله افرادی هستید که در زمینه تجارت‌های بین المللی و واردات و صادرات فعالیت می‌کنید بهتر است برای سهولت کارهای خود از شرکت بازرسی متخصص مانند تایکو کمک بگیرید. تا بتوانید با ارزیابی و بررسی از کالاهای خود توسط این شرکت انواع گواهی مورد نیاز از جمله گواهی بانکی IC برای تجارت خود را دریافت کنید و به این ترتیب تجارتی بدون بوجود آمدن مشکل و خسارات را تجربه کنید.

tieco
tieco

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط