Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
فیلم و سرگرمی
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ سبک زندگی @ رابطه و ازدواج @ 8 عامل خطرناک خیانت در ازدواج

8 عامل خطرناک خیانت در ازدواج

by | 6 شهریور 1402 | رابطه و ازدواج | 0 comments

خیانت در ازدواج که معمولاً ناشی از روابط پنهانی هستند، می‌تواند برای یک ازدواج کاملاً ویرانگر باشد و همه افراد درگیر را عمیقاً تحت تأثیر قرار دهد. همسری که به او خیانت می‌شود بیشترین آسیب را می‌بیند. آنها همیشه احساس رها شدن، ناامنی و مشکلات عزت نفس زیادی دارند.

هر چند ممکن است تعجب آور به نظر برسد، یک مطالعه گزارش داد که از هر 3 ازدواج، یک یا هر دو همسر اعتراف می‌کنند که به دیگری خیانت کرده‌اند. متاسفانه خیانت اغلب اتفاق می‌افتد و اگر فکر می‌کردید خیانت را فقط زوج‌های ناراضی انجام می‌دهند، در اشتباهید.

در زوج‌هایی که به نظر می‌رسد ازدواج کاملاً شادی داشته باشند، خیانت غیر معمول نیست. عوامل خطر زیادی وجود دارد که منجر به روابط خارج از ازدواج می‌شود که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.

عوامل خطری که باعث می شود شما خیانت کنید

عوامل خطر  خیانت در ازدواج

ممکن است فکر کنید که چگونه ممکن است روابط خارج از ازدواج برای زوج‌های خوشبختی که خود را توصیف می‌کنند اتفاق بیفتد. حقیقت این است که در یک ازدواج و در یک فرد ویژگی‌های خاصی وجود دارد که فرد را در معرض خطر خیانت قرار می‌دهد. همه ازدواج‌ها مشکلات خود را دارند.

مشکلات رابطه از راه دور، مشاجرات مداوم، عدم درک یا نارضایتی عمومی،اگر هر یک از این موارد تهدیدی برای ازدواج به ظاهر کامل شما باشد، روابط خارج از ازدواج ممکن است ایجاد شود.

اگر مشکلات ادامه داشته باشد و روی آنها کار نشود، حتی می‌تواند منجر به روابط فرا زناشویی مادام العمر شود که می‌تواند ازدواجی را که در حال حاضر در آن است به طور کامل از بین ببرد. خیانت تا حد زیادی با این نشانه‌ها مرتبط است و اگر بتوانید آنها را شناسایی کرده و به آنها عمل کنید ممکن است بتوانید رابطه ازداج خود اصلاح کنید.

در اینجا 8 علامت هشدار دهنده از روابط خارج از ازدواج آورده شده است که به شما می‌گوید ازدواج شما در حال شکست است و اگر به زودی کاری را انجام ندهید، ممکن است تصمیمی بگیرید که پشیمان شوید:

1. رابطه ناخوشایند و پر استرس

زوج‌ها در ازدواج‌های ناراضی سعی می‌کنند از فضای استرس‌زا به اصطلاح رابطه سمی دور شده و خیانت کنند. نمی‌توان گفت که ازدواج‌های شاد از روابط خارج از ازدواج مصون هستند، اما زمانی که فرد از رابطه ناراضی است، تمایل به خیانت و آرامش در خارج از ازدواج بیشتر می‌شود.

علاوه بر این، ساده‌تر است که استرس رابطه و بحث‌های رابطه را برای این مرحله افراطی مقصر بدانیم. هنگامی که در یک ازدواج بطور طولانی تحت استرس هستید، نقض اعتماد موجه و آسان‌تر به نظر می‌رسد.

2. افرادی که دوست دارند آزمایش کنند و ریسک کنند، احتمالاً با هم رابطه دارند

همه از آنچه در زندگی به دست می‌آورند راضی نیستند. برخی از افراد تجربه کردن را دوست دارند و از آنچه در زندگی دارند احساس رضایت نمی‌کنند. آنها دوست دارند ریسک کنند. آنها یکنواختی و کسالت را به راحتی تحمل نمی‌کنند. این متأسفانه می‌تواند یکی از نشانه‌های هشداری خیانت باشد.

همچنین بخوانید  از چه غذاهایی باید قبل از رابطه جنسی اجتناب کنید

افرادی که شخصیتی ریسک پذیر، تجربه گر، برونگرایی دارند، احتمالاً در ازدواج خیانت می‌کنند. چنین افرادی به جای ایجاد تغییرات در ازدواج و نحوه عملکرد روابط، با انحراف از زندگی روزمره فرار می‌کنند.

3. ارتباط با افرادیکه اهل خیانت هستند

ارتباط با افرادیکه اهل خیانت هستند

این یکی از بزرگترین محرک‌ها و عوامل خطری است که روابط خارج از ازدواج ممکن است به زودی آماده شود. اگر یکی از اقوام یا دوستانی که به همسرشان خیانت می‌کنند، شریک زندگی داشته باشد، خطر ایجاد رابطه نامشروع نیز افزایش می‌یابد.

اگر در خانواده‌ای بزرگ شده‌اید که در آن روابط خارج از ازدواج کاملاً درست در نظر گرفته می‌شد و ناراحتی زیادی برای آن وجود ندارد، به احتمال زیاد شما نیز همین دیدگاه‌ها را دارید و این روابط را به عنوان چیزی غیرعادی تلقی نمی‌کنید. هر چه با کسانیکه اهل خیانت هستند بیشتر دور و برتان باشند، احتمال اینکه خودتان طعمه آن شوید بیشتر می‌شود.

4. محیط اجتماعی

اگر دوستان و همکاران شما با داشتن روابط خارج از ازدواج مشکلی ندارند، احتمال اینکه در ازدواج خود وفادار بمانید نیز کمتر است. افرادی که بیشتر وقت خود را با آنها می‌گذرانیم بر نحوه تفکر و درک ما از چیزها تأثیر می‌گذارند. بنابراین اگر امور در حلقه اجتماعی شما پذیرفته شده و حتی توجیه شوند، احتمالاً شما نیز چنین فکر می‌کنید.

5. عدم صمیمیت با همسرتان

عدم صمیمیت با همسرتان

به عنوان یک انسان، همه ما به آن ارتباط فیزیکی و صمیمی با همسرمان نیاز داریم تا احساس کنیم که دوستش داریم، مورد نیاز و ارزشمند هستیم. اگر ازدواج شما فاقد صمیمیت بوده است و هیچ تلاشی برای حل آن نکرده‌اید، به احتمال زیاد به دنبال آن ارتباط در خارج از ازدواج خواهید بود.

بسیاری از مردان و زنان متاهل فقط به دلیل عدم صمیمیت و رابطه جنسی در ازدواجشان خیانت می‌کنند.

6. دعوای مداوم و فضای ناسالم در خانه

تصور کنید شخصی هر زمان که با او هستید دائماً در مورد زندگی ناخوشایند خود دعوا می‌کند. آیا اگر یکی از همسران خیانت کند، باید تعجب‌آور باشد؟

بسیاری از مردان و زنانی که زندگی خانوادگی ناخوشایندی دارند، فقط برای اینکه احساس آرامش، شادی و قدردانی از آن‌ها داشته باشند، وارد این امور می‌شوند. برخی از مردان به دلیل همسران آزاردهنده خود شروع به گذراندن وقت در خارج از خانه می‌کنند.

7. ازدواج های اجباری یا زودهنگام

برخی افراد در سنین پایین ازدواج می‌کنند یا مجبور به ازدواج می‌شوند. چنین ازدواج‌هایی اغلب توخالی هستند، نه واقعی. همسران ممکن است رابطه جنسی، فرزندان و هر چیز دیگری که ممکن است از بیرون عادی به نظر برسد، داشته باشند، اما این رابطه با جریانی از احساسات سرکوب شده خدشه‌دار می‌شود.

چنین افرادی از نظر عاطفی آسیب پذیر هستند و به راحتی می‌توان آنها را متقاعد کرد که رابطه خارج از ازدواج دارند. برای جستجوی خوشبختی و لذت بردن از چیزهایی که قبلاً نمی‌توانستند از آنها لذت ببرند، چنین افرادی به ایده زندگی دوگانه نیز کشیده می‌شوند.

8. تمایل به اجتناب از تعارض

این یکی از علائم هشدار دهنده بزرگ روابط خارج از ازدواج است. هیچ دو نفری که با هم زندگی می‌کنند نمی‌توانند دقیقاً شبیه هم باشند. این واقعاً محتمل به نظر نمی‌رسد. در ازدواج، مانند همه روابط دیگر، تعارض به وجود می‌آید. با این حال، اگر همسران تصمیم بگیرند که همیشه یک تصویر گلگون ترسیم کنند و از درگیری اجتناب کنند، مانع از هر گونه بیان شخصی می‌شوند.

همچنین بخوانید  ازدواج سفید چیست؟ نظریه های مختلف در مورد ازدواج سفید

کنار آمدن با احساس تنهایی در یک رابطه بسیار دشوار است. ممکن است کسی بخواهد به سرعت جدا نشود، اما در جای دیگری به دنبال امنیت و عشق می‌گردد. به تدریج، با وجود اینکه فرد هنوز ازدواج کرده است، ناامیدی‌ها شروع می‌شوند. تنهایی اغلب با خیانت و روابط خارج از ازدواج مرتبط است.

چگونه می توان از داشتن روابط خارج از ازدواج جلوگیری کرد؟

هیچ چیز بدتر از خیانت دیدن توسط یکی از نزدیکان شما نیست. اگر هر یک از علائم ذکر شده در بالا در ازدواج شما قابل مشاهده است، باید فعال باشید و اقداماتی را انجام دهید تا طعمه خیانت در ازدواج نشوید.

قبل از گرفتن تصمیمات عجولانه و افتادن در دام روابط خارج از ازدواج، قوی باشید و به رابطه خود ایمان داشته باشید. در اینجا چند کار وجود دارد که می‌توانید پس از شناسایی عوامل خطر فوق انجام دهید:

1. رابطه خود را در اولویت قرار دهید

اگر برای شما مهم است، روی آن کار کنید. با توجه به زندگی پرمشغله‌ای که همه ما داریم، شریک زندگی و ازدواج خود را بدیهی دانستن، گناه بسیاری از ماست. با این حال، مهم است که اجازه ندهید ازدواج شما در لیست اولویت‌ها قرار بگیرد. چیزهای کوچک در ازدواج شما می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

2. با همسرتان ارتباط برقرار کنید

ارتباط صمیمی با همسر

اگر چیزی شما را آزار می‌دهد با همسرتان صحبت کنید و بحث کنید. ناراحتی‌ها، رنجش‌ها و چیزهایی که شما را عصبانی می‌کند به اشتراک بگذارید. اگر احساس می‌کنید که ارتباط شما قطع شده است، به شریک زندگی خود اطلاع دهید. کلید یک ازدواج شاد که فضایی برای شخص سوم تضمین نمی‌کند، باز نگه داشتن خطوط ارتباطی است.

3. برای رابطه تان هدفهایی تعیین کنید

با تمرکز بر روی کارآمد کردن رابطه خود، از نشانه‌های رابطه جنسی اجتناب کنید. به چند هدف در رابطه با همسرتان برسید. تعهدات خود را با یکدیگر در میان بگذارید و یک زمینه مشترک در مورد اینکه احساس می‌کنید رابطه شما باید چگونه باشد، ترسیم کنید.

اهدافی را ایجاد کنید که قابل دستیابی هستند و سپس آنها را در جایی قرار دهید که بتوانید روزانه آنها را ببینید. آنها فانتزی هایتان را به شما یادآوری می کنند و باعث می‌شوند روی آنها کار کنید.

4. رابطه عاشقانه داشته باشید و یک زندگی جنسی خوب داشته باشید

ازدواج، با بالا رفتن سن، بر رابطه جنسی و عاشقانه تأثیر می‌گذارد، نه لزوماً به یک ترتیب. در مورد اینکه چگونه شما و همسرتان می‌توانید همه چیز را برای شما هیجان انگیزتر کنید صحبت کنید. ایده شریک زندگی خود را در مورد عاشقانه بدانید و ایده خود را به اشتراک بگذارید. برنامه‌ای برای کار روی زندگی جنسی خود طراحی کنید و مطمئن شوید که هر دو از یکدیگر لذت می‌برید. با ایده‌های ساده برای یکدیگر رمانتیک شوید و با آن روابط خارج از ازدواج خداحافظی کنید.

آگاهانه تصمیم بگیرید که روی زندگی جنسی خود با هم کار کنید و تفاوت را ببینید. شاد و خلاق باشید.

سوالات متداول

چه چیزی منجر به خیانت در ازدواج می شود؟

به بیان ساده، رابطه‌ای که شما را ناراضی می‌کند می‌تواند منجر به روابط خارج از ازدواج شود. وقتی فردی احساس می‌کند که ارتباطی ندارد، تنها و ناامن است، ناگزیر است که خوشبختی را در جای دیگری جستجو کند. لحظه ای که احساس می‌کنید رابطه شما را حفظ نمی‌کند یا زندگی شما را بهتر نمی‌کند، به یک عامل خطر بزرگ تبدیل می‌شود.

همچنین بخوانید  چگونه رابطه لانگ دیستنس را مدیریت کنیم؟
بیشتر روابط خارج از ازدواج از کجا شروع می شود؟

هیچ نشانه روشنی وجود ندارد، اما زمانی که فرد شروع به احساس پوچی و ناامنی کند، می‌‎توانند شروع شوند. لحظه‌ای که فرد احساس می کند از ازدواج پشیمان می‌شود، زمانی است که روابط خارج از ازدواج نیز شروع می‌شود.

آیا روابط خارج از ازدواج می تواند منجر به ازدواج شود؟

بستگی به ماهیت رابطه و ماهیت ازدواج قبلی دارد. اما کاملا امکان پذیر است

برخی از عوامل خطر که می تواند به روابط خارج از ازدواج کمک کند چیست؟

عوامل خطر می‌تواند شامل فقدان رضایت عاطفی یا فیزیکی در ازدواج، ارتباطات ضعیف، درگیری‌های حل نشده، احساس غفلت یا تنهایی، سابقه خیانت، یا قرار گرفتن در محیطی باشد که خیانت در آن عادی شده است.

فقدان رضایت عاطفی در ازدواج چگونه می تواند به خیانت کمک کند؟

زمانی که افراد احساس می‌کنند از نظر عاطفی از همسر خود جدا شده‌اند، ممکن است به دنبال حمایت عاطفی و صمیمیت از فردی خارج از ازدواج باشند که به طور بالقوه می‌تواند منجر به یک رابطه نامشروع شود.

آیا تعارضات حل نشده در یک ازدواج می تواند احتمال خیانت را افزایش دهد؟

بله، تعارضات حل نشده می‌تواند باعث ایجاد رنجش، ناامیدی و احساس نارضایتی در ازدواج شود. این فشار عاطفی ممکن است باعث شود افراد به دنبال درک، تأیید یا آرامش از فردی خارج از ازدواج باشند.

آیا سابقه خیانت احتمال روابط آینده را افزایش می دهد؟

بله، سابقه خیانت می‌تواند مشکلات اعتماد ایجاد کند و بر پویایی کلی یک رابطه تأثیر بگذارد. همچنین اگر به مسائل اساسی که منجر به خیانت اولیه شده است توجه نکرده باشند، ممکن است افراد را مستعد تکرار این رفتار کند.

آیا قرار گرفتن در محیطی که خیانت در آن عادی می شود می تواند به روابط خارج از ازدواج کمک کند؟

بله، احاطه شدن توسط یک فرهنگ یا محافل اجتماعی که خیانت را تایید یا عادی می‌کنند، ممکن است افراد را تحت تاثیر قرار دهد تا آن را قابل قبول تر یا قابل توجیه‌تر درک کنند، که منجر به افزایش خطر درگیر شدن در روابط خارج از ازدواج می‌شود.

فقدان رضایت جنسی چگونه بر وقوع خیانت در ازدواج تأثیر می گذارد؟

اگر یک یا هر دو شریک زندگی زناشویی احساس نارضایتی یا عدم تحقق جنسی داشته باشند، ممکن است تمایل بیشتری به دنبال ارضای جنسی خارج از رابطه داشته باشند که می‌تواند منجر به خیانت شود.

آیا عاشق شدن با شخص دیگری می تواند دلیلی برای خیانت در ازدواج باشد؟

بله، ایجاد ارتباطات عاطفی قوی و احساسات عشقی نسبت به فردی خارج از ازدواج می‌تواند مرزها را از بین ببرد و منجر به خیانت شود. خیانت عاطفی می‌تواند به اندازه خیانت فیزیکی به یک رابطه آسیب برساند.

سخن آخر

اگر فکر می‌کردید روابط خارج از ازدواج همینطور اتفاق می‌افتد، اینطور نیست. این انتخاب‌ها و مراحلی است که در زندگی زناشویی برمی‌داریم که راه را برای خیانت هموار می‌کند. اگر علائمی را دیدید که شما یا همسرتان را در برابر داشتن رابطه جنسی آسیب پذیر می‌کند، برای رفع آن تلاش کنید.

admin
admin
چطور بود؟
+1
+1
+1
+1
+1
+1
+1

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط