Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
فیلم و سرگرمی
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ سبک زندگی @ مد و زیبایی @ بهترین ژست های عکاسی پسرانه

بهترین ژست های عکاسی پسرانه

by | 18 بهمن 1401 | مد و زیبایی | 0 comments

شاید در گذشته آشنایی با انواع ژست عکاسی پسرانه، تنها مختص مدل‌های زیبایی و تبلیغاتی بود، اما اکنون به لطف گسترش شبکه‌های اجتماعی، ارتباطات گسترده و اشتراک گذاری رسانه‌های تصویری، اغلب پسران جوان به دنبال یاد گرفتن بهترین ژست عکاسی پسرانه هستند. یکی از دغدغه‌هایی که بسیاری افراد در مواجهه با موقعیت‌های عکاسی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، استرس و کمبود اعتماد به نفس مقابل دوربین است. قرار گرفتن در مقابل لنز دوربین می‌تواند موجب استرس و احساس ناکافی بودن شود که در نتیجه، عکسی بد با پوز نامناسب را خواهد داشت. باید بدانید که اصطلاح “خوش عکس بودن” توهمی بیش نیست و برای گرفتن عکسی جذاب، مهمترین شرط، بلد بودن ژست عکاسی پسرانه است.

یکی از بهترین راهکارها چه برای عکاسان و چه برای افرادی که قصد گرفتن عکس برای پروفایل و یا آموزش ساخت عکس پروفایل برای شبکه‌های اجتماعی، اینستاگرام و… را دارند، این است که با نمونه‌های بهترین ژست عکاسی پسرانه آشنا شوند و مهمترین نکات پیرامون ژست عکاسی مناسب در فضاهای مختلف را بشناسند. ادامه این مقاله نه تنها به پسران جوان و نوجوان، بلکه به همه افراد خوشتیپ و خوش سلیقه که قصد عکاسی دارند، توصیه می‌شود. چراکه بسیاری این ژست‌ها اسپرت هستند و فارغ از جنسیت می‌توانند کاربردی و جالب باشند‌.

آنالیز دقیق‌ ژست عکاسی پسرانه

“واقعا نمی‌دانم در مقابل دوربین باید چه‌ کار کنم؟”، “حالت دست‌ها، پاها، و حتی چهره‌ام موقع عکاسی باید چطور باشد؟” این‌ها از سوالات مهم و پر تکراری هستند که اغلب پسران برای گرفتن بهترین ژست عکاسی پسرانه مطرح می‌کنند و معمولا جواب کاربردی برای آن نمی‌یابند. شاید راهنمایی عکاس در خصوص عکاسی کودکان و زوج‌ها، عکاسی بارداری یا تولد کارآمد و جذاب باشد، اما با توجه به تنوع موقعیت‌های عکاسی پسرانه، بهترین ژست‌ها در این زمینه با توجه به موقعیت، شخصیت و هدف فرد از عکاسی تعیین می‌شوند.

همچنین بخوانید  راز شیک پوش بودن چیست؟

عکاسی رسمی، اسپرت، سلفی، عکاسی در طبیعت، عکاسی با خودرو و… همه ویژگی‌های خاص خود را دارند و با توجه به این ویژگی‌ها ژست‌هایی برایشان طراحی می‌شود. اما اگر بخواهیم آنالیز کلی از اشتراکات بهترین ژست عکاسی پسرانه در موقعیت‌های مختلف داشته باشیم، می‌توانیم این ژست‌های جذاب را خدمت شما معرفی کنیم.

حالت چهره در انواع ژست عکاسی پسرانه

حالت چهره در انواع ژست عکاسی پسرانه

بی‌شک مهمترین و تأثیرگذارترین بخش، در حس و حال و گیرایی یک عکس، حالت چهره و مدل قرارگیری آن نسبت به بدن است و لازم می‌دانیم پیش از هر چیز به سراغ آن برویم. شایسته است بدانید که در عکاسی پسرانه، بیش از حس شادی و زیبایی، غرور، جذبه و جدیت اهمیت دارد. بسته به اینکه در چه موقعیت و حال و هوایی و با چه هدف عکس می‌گیرید، می‌توانید لبخندی مرموز بر لب زده یا ابروهای خود را به نشانه غرور و جدیت در هم گره بزنید!

البته این بدان معنا نیست که عکس تولدتان را هم با خشونت و خشکی بگيريد، بلکه با توجه به پوزیشن نشسته یا ایستاده، هدف و فضای عکس در حالات چهره تعادل برقرار کنید. با توجه به ژست عکاسی پسرانه انتخابی‌تان، می‌توانید صورت را در حالت نیم یا سه رخ قرار داده و حالت چشمانتان را مستقیم یا غیر مستقیم متوجه دوربین کنید. فراموش نکنید که به خصوص در مورد عکس پروفایل شبکه‌های اجتماعی که تصویری بسته است، حالت چهره نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.

دست‌ها در ژست عکاسی پسرانه؛ ژست دست در جیب یا صلیبی؟

ژست عکاسی پسرانه دست در جیب

گرفتن پوز مناسب برای دست‌ها یکی از چالش برانگیزترین قسمت‌های ژست عکاسی پسرانه است. ژست‌های قدیمی پسرانه مانند حالت تناسب اندام، معمولا پوزیشن جذابی برای دست‌ها معرفی نمی‌کنند. اما باید بدانید در هر حوزه عکاسی پسرانه، زیبایی حالت قرارگیری دست‌ها، اهمیت بالایی در حس مخاطب از عکس دارد. با توجه به هدفتان از عکس (رسمی، اسپرت، پروفایل و..)، چاقی یا لاغری اندام‌ها، حالت نشسته یا ایستاده و دیگر پارامترها بهترین حالت دستان را به خود بگیرید.

همچنین بخوانید  30 بهترین لباس زمستانی شیک مردانه

به عنوان مثال در حالت ایستاده (که اغلب انواع ژست عکاسی پسرانه در این حالت هستند)، قرار دادن دست در جیب (به طوری که انگشت شست بیرون باشد) یا حالت دست به سینه یا صلیبی، جلوه خاصی به عکس می‌بخشند. در این حالت‌ها اقتدار و کاریزمای مرد به تصویر کشیده شده و در عین سادگی، جلوه بی‌نظیری ایجاد می‌شود. اگر گرفتن این ژست‌ها مقابل دوربین برایتان سخت است و یا قصد گرفتن تصاویر پویا و گیرایی دارید، می‌توانید دست‌هایتان را درگیر موها، اکسسوری (ساعت، دستبند، کلاه، عینک و..) یا لبه لباس (کت، ژاکت و..) نشان دهید.

دست‌ها در ژست عکاسی پسرانه

ژست صحیح پا؛ رمز پویایی و جذابیت عکس

ژست صحیح پا

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، بهترین ژست‌های پسرانه بر پایه نشان دادن مردانگی، غرور، قدرت و تناسب اندام طراحی شده‌اند. در نتیجه باید توجه داشته باشید که نقش پاها در ایجاد این سنگینی و غرور تا چه حد پررنگ است. اگرچه برقراری تناسب پاها با بدن به مهارت عکاس نیز وابسته است، اما گرفتن یک پوزیشن مناسب ایستاده، نشسته یا نیمه نشسته (اصطلاحا حالت کفتری) می‌تواند حس و حال عکس شما را دگرگون کند. یکی از وجه اشتراکات بسیار مهم در مدل‌های قرارگیری پا، عدم تقارن دو پا است. اگر نگاهی به مدل‌های پا در جذاب‌ترین عکس‌ها بیندازید، می‌بینید که در غالب آن‌ها دو پای فرد از هم فاصله دارند، در ارتفاع‌های مختلفی قرار گرفته‌اند، نسبت به هم زاویه دارند و یا از لحاظ خمیدگی متمایز هستند.

در حالت ایستاده، یکی از بهترین حالت پا به صورت خمیده و جلو عقب (حالت راه رفتن) است. در این حالت اندام‌ها مناسب‌تر به نظر می‌رسند و عکس حالت فعال‌تری به خود می‌گیرد. اگر بخواهیم در زمینه عکس، دیوارها نقش مهمی داشته باشند، بد نیست با تیکه بر دیوار و با حالت دست صلیبی، یکی از پاها را عمود بر دیگری، به دیوار تکیه دهیم. در حالت نشسته نیز استفاده از صندلی، چارپایه و مانند این‌ها می‌تواند در ایجاد زاویه‌های لازم کمک کننده باشد. متناسب با رسمیت عکس می‌توانیم فاصله پاها، زاویه قرارگیری و فرمشان را نسبت به هم تغییر داده و ظاهر شیک، زنده و جذابی را پدید آوریم.

همچنین بخوانید  25 مدل موی کوتاه برای دختران نوجوان
ژست عکاسی پا پسرانه

ژست عکاسی پسرانه بدون استرس و سرشار از پویایی

تا به اینجای کار به بررسی جزیی بهترین حالت‌ها و ژست‌های عکاسی پسرانه پرداختیم. اما ممکن است به دلیل استرس و احساس موذب بودن جلوی دوربین نتوانید آن‌ها را به درستی به یاد آورده و اجرا کنید. در این صورت هیچ نگران نباشید چراکه بسیاری این حرکات، حالت عادی بدن ما در لحظات معمول زندگی هستند. حتما دیده‌اید عکس‌های جدید مدل‌های زیبایی و تبلیغاتی که در حال راه رفتن یا درست کردن موهای خود هستند!

 این سبک راحت و به دور از استرس، حس هیجان و شادابی زندگی را به مخاطب القا می‌کند. با گرفتن پوزیشن راه رفتن به خوبی و بدون دردسر می‌توانید زاویه پاهای خود را رعایت نموده، آزادی حرکت دستان را داشته و هیکل مردانه‌تان را به رخ بکشید. یا در ژست‌هایی که با موها، دکمه استین یا عینک خود درگیر هستید، حس طبیعی ایجاد می‌کنید که به درک مخاطب از عکس و در نتیجه جذابیت آن می‌افزاید. راه رفتن، قدم برداشتن روی پله‌ها، دست کشیدن لای مو، بستن دکمه آستین، گرفتن لبه کت، بازی با گردنبند، تلفن همراه و… همه از پوزیشن‌های طبیعی هستند که در صورت مهارت عکاس برای ایجاد زاویه مناسب، می‌توانند شما را از نتیجه متحیر کنند.

سخن پایانی

به خصوص امروز که کاربرد عکس‌ها در فضای پرهیاهوی اینترنت فزونی یافته است، اطلاعات مختصر از مد، استایل، استفاده صحیح از اکسسوری، ژست‌های جذاب با چاشنی عکاسی و ادیت می‌تواند برایتان مفید و موثر واقع شود. با انتخاب درست رنگ‌ها، لباس، پوشاک و اکسسوری و همچنین قرارگیری در پوزیشن و محیط مناسب، می‌توانید عکس‌های زیبایی گرفته و آن‌ها را در قالب پروفایل شبکه‌های اجتماعی یا پست‌های اینستاگرامی و..‌ منتشر کنید.

admin
admin
چطور بود؟
+1
+1
+1
+1
+1
+1
+1

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط