Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
فیلم و سرگرمی
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ مدیریت و کسب‌وکار @ اقتصاد @ همه چیز در مورد فارکس | برای مبتدیان

همه چیز در مورد فارکس | برای مبتدیان

by | 10 مهر 1402 | اقتصاد | 0 comments

فارکس (FX) مجموعه‌ای از کلمات خارجی ارز و صرافی است. ارز خارجی فرآیند تبدیل یک ارز به ارز دیگر به دلایل مختلف است، معمولاً برای تجارت یا گردشگری. بر اساس گزارش سال 2022 سه سالانه بانک تسویه بین المللی (بانک جهانی برای بانک‌های مرکزی ملی)، حجم روزانه جهانی معاملات فارکس به 7.5 تریلیون دلار در سال 2022 رسید. برای آشنایی با بازارهای فارکس و دانستن همه چیز در مورد فارکس، کاربرد آنها و نحوه شروع معامله به خواندن مطلب ادامه دهید.

اقلام کلیدی

در ابتدای گفتن همه چیز در مورد فارکس، بازار ارز (فارکس یا FX) یک بازار جهانی برای مبادله ارزهای ملی است. به دلیل گستردگی تجارت، بازرگانی و مالی در سرتاسر جهان، بازارهای فارکس تمایل دارند که بزرگترین و نقدشونده‌ترین بازارهای دارایی جهان باشند.

ارزها در برابر یکدیگر به صورت جفت نرخ مبادله معامله می‌شوند. به عنوان مثال، EUR/USD یک جفت ارز برای معامله یورو در برابر دلار آمریکا است.

بازارهای فارکس به صورت بازارهای نقدی (نقدی) و بازارهای مشتقه وجود دارند که معاملات آتی، اختیار معامله و سوآپ ارز را ارائه می‌دهند.

برای دانستن همه چیز در مورد فارکس، بهتر است بدانید برخی از فعالان بازار از فارکس برای محافظت در برابر ریسک ارز بین‌المللی و نرخ بهره، سفته‌بازی در رویدادهای ژئوپلیتیکی و تنوع بخشیدن به پرتفوی‌ها و دلایل دیگر استفاده می‌کنند.

بازار فارکس چیست؟

بازار فارکس چیست؟

بازار فارکس محل داد و ستد ارزها است. منحصر به فردترین جنبه این بازار بین المللی این است که فاقد یک بازار مرکزی است. در عوض، معاملات ارز به صورت الکترونیکی در فرابورس (OTC) انجام می‌شود. این بدان معنی است که همه تراکنش‌ها از طریق شبکه‌های کامپیوتری در میان معامله گران در سراسر جهان به جای یک صرافی متمرکز انجام می‌شود.

این بازار 24 ساعته و پنج روز و نیم هفته باز است. ارزها در سراسر جهان در مراکز مالی عمده فرانکفورت، هنگ کنگ، لندن، نیویورک، پاریس، سنگاپور، سیدنی، توکیو و زوریخ در تقریباً در هر منطقه زمانی معامله می‌شوند. این بدان معناست که با پایان روز معاملاتی ایالات متحده، بازار فارکس در توکیو و هنگ کنگ آغاز می‌شود. به این ترتیب، بازار فارکس می‌تواند در هر زمانی بسیار فعال باشد و قیمت‌ها دائما در حال تغییر باشند.

بازار فارکس چگونه کار می کند؟

بازار فارکس تنها بازار معاملاتی واقعاً مستمر و بدون توقف در جهان است. در گذشته، بازار فارکس تحت سلطه شرکت‌های نهادی و بانک‌های بزرگ بود که به نمایندگی از مشتریان عمل می‌کردند. اما در سال‌های اخیر بیشتر خرده‌فروشی شده است، تاجران و سرمایه‌گذاران با هر اندازه در آن شرکت می‌کنند.

فارکس کجاست؟

یکی از جنبه‌های جالب بازارهای جهانی فارکس این است که هیچ ساختمان فیزیکی به عنوان محل معاملات عمل نمی‌کند. در عوض، این مجموعه‌ای از پایانه‌های تجاری متصل و شبکه‌های کامپیوتری است. شرکت کنندگان در بازار موسسات، بانک‌های سرمایه گذاری، بانک‌های تجاری و سرمایه گذاران خرد از سراسر جهان هستند.

چه کسی با آن معامله می کند؟

تجارت ارز تا زمانی که به اینترنت راه پیدا کرد برای سرمایه گذاران فردی بسیار دشوار بود. اکثر معامله گران ارز شرکت‌های بزرگ چند ملیتی، صندوق‌های تامینی یا افراد با ارزش خالص بالا (HNWI) بودند، زیرا معاملات فارکس به سرمایه زیادی نیاز داشت.

بانک‌های تجاری و سرمایه‌گذاری همچنان بیشتر معاملات را در بازارهای فارکس به نمایندگی از مشتریان خود انجام می‌دهند. اما فرصت‌هایی نیز برای سرمایه‌گذاران حرفه‌ای و فردی وجود دارد که بتوانند یک ارز را در برابر ارز دیگر معامله کنند.

انواع بازارها

بازارهای فارکس

فارکس عمدتاً از طریق بازارهای نقدی، فوروارد و آتی معامله می‌شود. بازار نقدی بزرگترین بازار از هر سه بازار است، زیرا دارایی «بنیادی» است که بازارهای آتی بر آن مبتنی است. وقتی مردم در مورد بازار فارکس صحبت می‌کنند، معمولاً به بازار نقدی اشاره می‌کنند.

بازارهای آتی معمولاً در بین شرکت‌ها یا شرکت‌های مالی که باید ریسک‌های ارز خارجی خود را تا تاریخ مشخصی در آینده پوشش دهند، محبوبیت بیشتری دارند.

بازار نقطه ای

بازار نقدی جایی است که ارزها بر اساس قیمت معاملاتی آنها خرید و فروش می‌شوند. این قیمت توسط عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و بر اساس عوامل مختلفی محاسبه می‌شود، مانند:

 • نرخ‌های بهره جاری
 • عملکرد اقتصادی
 • احساسات ژئوپلیتیکی
 • حدس و گمان قیمت

معامله نهایی در بازار نقدی به عنوان معامله نقدی شناخته می‌شود. این یک معامله دوجانبه است که در آن یکی از طرفین مبلغ ارز مورد توافق را به طرف مقابل تحویل می‌دهد و مقدار مشخصی از ارز دیگر را به ارزش نرخ ارز توافق شده دریافت می‌کند. پس از بسته شدن یک موقعیت، به صورت نقدی تسویه می‌شود.

همچنین بخوانید  سیاست های پولی و مالی چیست؟ و اثرات آن بر بازارهای مالی

اگرچه بازار نقدی معمولاً به عنوان بازاری شناخته می‌شود که با معاملات در حال حاضر (و نه در آینده) سروکار دارد، تسویه این معاملات دو روز طول می‌کشد.

بازارهای آینده و آتی

قرارداد آتی یک قرارداد خصوصی بین دو طرف برای خرید ارز در تاریخ آتی و قیمت از پیش تعیین شده در بازارهای فرابورس است. در بازار فوروارد، قراردادها در فرابورس بین دو طرف خرید و فروش می‌شود که شرایط توافق را بین خود تعیین می‌کنند.

قرارداد آتی یک توافق استاندارد بین دو طرف برای تحویل ارز در تاریخ آتی و قیمت از پیش تعیین شده است. معاملات آتی در بورس و نه فرابورس. در بازار آتی، قراردادهای آتی بر اساس اندازه استاندارد و تاریخ تسویه در بازارهای کالاهای عمومی، مانند بورس کالای شیکاگو (CME) خرید و فروش می‌شود.

قراردادهای آتی دارای جزئیات خاصی هستند، از جمله تعداد واحدهای مورد معامله، تاریخ تحویل و تسویه، و حداقل افزایش قیمت که قابل سفارشی کردن نیست. صرافی به عنوان طرف مقابل معامله گر عمل می‌کند و خدمات ترخیص و تسویه حساب را ارائه می‌دهد.

برخلاف بازارهای نقدی، فوروارد و آتی، بازار اختیار معامله با ارزهای واقعی معامله نمی‌شود. در عوض، با قراردادهایی سر و کار دارد که نشان دهنده ادعاهایی نسبت به نوع ارز معین، قیمت مشخص برای هر واحد و تاریخ آتی برای تسویه حساب است.

هر دو نوع قرارداد الزام آور هستند و معمولاً پس از انقضا به صورت نقدی در صرافی مورد نظر تسویه می‌شوند، اگرچه قراردادها را می‌توان قبل از انقضا نیز خرید و فروش کرد. این بازارها می‌توانند هنگام معامله ارزها در برابر ریسک محافظت کنند.

علاوه بر معاملات آتی، قراردادهای اختیار معامله بر روی جفت ارزهای خاصی معامله می‌شود. گزینه‌های فارکس به دارندگان این حق را می‌دهد، اما نه تعهدی، که در تاریخ آینده وارد معامله فارکس شوند.

استفاده از بازارهای فارکس

دو ویژگی متمایز از ارزها به عنوان یک کلاس دارایی وجود دارد:

 1. شما می‌توانید تفاوت نرخ بهره بین دو ارز را بدست آورید.
 2. شما می‌توانید از تغییرات نرخ ارز سود ببرید.

بنابراین، می توانید با خرید ارز با نرخ بهره بالاتر و کوتاه کردن ارز با نرخ بهره کمتر، از تفاوت بین دو نرخ بهره در دو اقتصاد مختلف سود ببرید. به عنوان مثال، قبل از بحران مالی 2008، کوتاه کردن ین ژاپن (JPY) و خرید پوند انگلیس (GBP) رایج بود زیرا تفاوت نرخ بهره قابل توجه بود. این استراتژی گاهی اوقات به عنوان تجارت حمل و نقل نامیده می‌شود.

فارکس برای پوشش ریسک

شرکت‌هایی که در کشورهای خارجی تجارت می‌کنند به دلیل نوسانات ارزش ارز هنگام خرید یا فروش کالاها و خدمات خارج از بازار داخلی خود در معرض خطر هستند. بازارهای ارز با تعیین نرخی که معامله با آن انجام می‌شود، راهی برای پوشش ریسک ارزی فراهم می‌کند. یک معامله‌گر می‌تواند ارزها را در بازارهای آتی بخرد یا بفروشد یا پیشاپیش سوآپ کند، که نرخ ارز را قفل می‌کند.

قفل کردن نرخ ارز به آنها کمک می‌کند تا میزان ضرر و زیان را کاهش دهند یا سود را افزایش دهند، بسته به اینکه کدام ارز در یک جفت تقویت یا ضعیف شده است.

فارکس برای حدس و گمان

عواملی مانند نرخ بهره، جریان های تجاری، گردشگری، قدرت اقتصادی و ریسک ژئوپلیتیکی بر عرضه و تقاضای ارز تاثیر می‌گذارد و نوسانات روزانه را در بازارهای فارکس ایجاد می‌کند. این فرصت‌هایی را ایجاد می‌کند تا از تغییراتی که ممکن است ارزش یک ارز را در مقایسه با ارز دیگر افزایش یا کاهش دهد، سود ببرد. پیش‌بینی تضعیف یک ارز اساساً با فرض تقویت ارز دیگر در جفت ارز مشابه است.

بنابراین، معامله‌گری که حرکت قیمت را پیش‌بینی می‌کند، می‌تواند یکی از ارزها را در یک جفت کوتاه یا بلند کند و از این حرکت استفاده کند.

چگونه تجارت فارکس را شروع کنیم

معاملات فارکس مشابه معاملات سهام است. در اینجا چند مرحله برای شروع تجارت فارکس آورده شده است.

 • در مورد فارکس بیاموزید: در حالی که این امر پیچیده نیست، تجارت فارکس کاری است که به دانش تخصصی و تعهد به یادگیری نیاز دارد.
 • راه اندازی یک حساب کارگزاری: برای شروع معاملات فارکس به یک حساب معاملاتی فارکس در یک کارگزاری نیاز دارید.
 • یک استراتژی معاملاتی ایجاد کنید: در حالی که همیشه نمی‌توان حرکت بازار را پیش‌بینی کرد و زمان‌بندی کرد، داشتن یک استراتژی معاملاتی به شما کمک می‌کند دستورالعمل‌های گسترده و نقشه راه را برای معاملات تعیین کنید.
 • همیشه در بالای اعداد خود باشید: پس از شروع معامله، در پایان روز موقعیت‌های خود را بررسی کنید. اکثر نرم‌افزارهای معاملاتی قبلاً حسابداری روزانه معاملات را ارائه می‌دهند. اطمینان حاصل کنید که هیچ موقعیت معلقی برای پر کردن ندارید و پول نقد کافی در حساب خود برای انجام معاملات آتی دارید.
 • ایجاد تعادل عاطفی: تجارت مبتدی فارکس مملو از ترن هوایی هیجانی و سوالات بی‌پاسخ است. خود را نظم دهید تا در صورت لزوم موقعیت‌های خود را ببندید.
همچنین بخوانید  تجارت الگوریتمی فارکس | درک اصول

اصطلاحات فارکس

بهترین راه برای شروع سفر در فارکس، یادگیری زبان آن است. در اینجا چند اصطلاح برای شروع شما وجود دارد:

 • حساب فارکس: از حساب فارکس برای انجام معاملات ارزی استفاده می‌شود. بسته به اندازه لات، سه نوع حساب فارکس وجود دارد:
  حساب‌های Micro Forex: حساب‌هایی که به شما امکان می‌دهند تا 1000 دلار ارز را در یک لات معامله کنید. حساب‌های مینی فارکس: حساب‌هایی که به شما امکان می‌دهند تا 10000 دلار ارز را در یک لات معامله کنید. حساب‌های استاندارد فارکس: حساب‌هایی که به شما امکان می‌دهند تا 100000 دلار ارز را در یک لات معامله کنید.
 • (Ask) بپرس: درخواست (یا پیشنهاد) کمترین قیمتی است که شما مایل به خرید ارز هستید.
 • Bid: یک پیشنهاد قیمتی است که شما مایل به فروش ارز هستید.
 • قرارداد برای تفاوت: قرارداد برای تفاوت (CFD) مشتقه‌ای است که به معامله گران اجازه می‌دهد تا در مورد تغییرات قیمت ارزها بدون داشتن دارایی پایه حدس و گمان کنند.
 • اهرم: اهرم استفاده از سرمایه قرض گرفته شده برای چند برابر کردن بازده است. بازار فارکس با اهرم‌های بالا مشخص می‌شود و معامله گران اغلب از آن برای تقویت موقعیت خود استفاده می‌کنند.

استراتژی های اساسی تجارت فارکس

اساسی ترین شکل معاملات فارکس، معاملات لانگ(بلند) و شرت (کوتاه) است. در یک معامله طولانی، معامله‌گر شرط می‌بندد که قیمت ارز افزایش می‌یابد و می‌تواند از آن سود ببرد. یک معامله کوتاه شامل شرط بندی برای کاهش قیمت جفت ارز است. معامله‌گران همچنین می‌توانند از استراتژی‌های معاملاتی مبتنی بر تحلیل تکنیکال، مانند میانگین‌های شکست و متحرک، برای تنظیم دقیق رویکرد خود در معاملات استفاده کنند.

بسته به مدت و تعداد معاملات، استراتژی های معاملاتی را می‌توان به چهار نوع دیگر طبقه بندی کرد:

 • یک معامله اسکالپ شامل موقعیت‌های تجمعی است که حداکثر برای چند ثانیه یا چند دقیقه نگه داشته می‌شوند و مقدار سود از نظر تعداد پیپ محدود می‌شود.
 • معاملات روزانه، معاملات کوتاه مدتی هستند که در آن موقعیت ها در همان روز حفظ و نقد می شوند. مدت معاملات روزانه می تواند ساعت یا دقیقه باشد.
 • در معاملات نوسانی، معامله‌گر موقعیت را برای مدتی بیشتر از یک روز، مانند روزها یا هفته‌ها، حفظ می‌کند.
 • در یک معامله پوزیشن، معامله‌گر ارز را برای مدت طولانی نگه می‌دارد، که تا ماه‌ها یا حتی سال‌ها طول می‌کشد.

نمودارهای مورد استفاده در معاملات فارکس

نمودارهای مورد استفاده در معاملات فارکس

در معاملات فارکس از سه نوع نمودار استفاده می‌شود:

نمودارهای خطی

نمودارهای خطی برای شناسایی روندهای تصویر بزرگ برای یک ارز استفاده می‌شود. آنها ابتدایی‌ترین و رایج‌ترین نوع نمودار هستند که توسط معامله گران فارکس استفاده می‌شود. آنها قیمت معاملات بسته شدن یک ارز را برای دوره‌های مشخص شده توسط کاربر نمایش می‌دهند. خطوط روند مشخص شده در نمودار خطی را می‌توان برای طراحی استراتژی‌های معاملاتی استفاده کرد. به عنوان مثال، می‌توانید از اطلاعات موجود در یک خط روند برای شناسایی شکست یا تغییر روند برای افزایش یا کاهش قیمت‌ها استفاده کنید.

در حالی که یک نمودار خطی مفید است، معمولاً به عنوان نقطه شروع برای تجزیه و تحلیل معاملات بیشتر استفاده می‌شود.

نمودار میله

مانند سایر نمونه‌هایی که در آنها استفاده ‌شود، نمودارهای میله‌ای اطلاعات قیمت بیشتری را نسبت به نمودارهای خطی ارائه می‌دهند. هر نمودار میله‌ای نشان دهنده یک روز معامله است و شامل قیمت افتتاحیه، بالاترین قیمت، پایین‌ترین قیمت و قیمت پایانی (OHLC) برای یک معامله است. یک خط تیره در سمت چپ نشان دهنده قیمت افتتاحیه روز است و یک خط تیره در سمت راست نشان دهنده قیمت پایانی است. رنگ‌ها گاهی اوقات برای نشان دادن حرکت قیمت استفاده می‌شوند، سبز یا سفید برای دوره‌های افزایش قیمت و قرمز یا سیاه برای دوره‌ای که قیمت‌ها کاهش یافته است استفاده می‌شود.

نمودار میله‌ای برای معاملات ارزی به معامله گران کمک می‌کند تا تشخیص دهند که بازار خریدار است یا فروشنده.

نمودارهای کندل استیک

تاجران ژاپنی برنج اولین بار در قرن هجدهم از نمودارهای شمعدانی استفاده کردند. آنها از نظر بصری جذاب‌تر و خواندن آسان‌تر از انواع نمودارهایی هستند که در بالا توضیح داده شد. قسمت بالایی یک شمع برای قیمت افتتاحیه و بالاترین نقطه قیمت یک ارز استفاده می‌شود، در حالی که قسمت پایین نشان دهنده قیمت بسته شدن و پایین‌ترین نقطه قیمت است. شمع پایین نشان دهنده دوره‌ای از کاهش قیمت است و به رنگ قرمز یا مشکی است، در حالی که شمع بالا دوره افزایش قیمت است و به رنگ سبز یا سفید است.

شکل‌ها و اشکال موجود در نمودارهای کندل استیک برای شناسایی جهت و حرکت بازار استفاده می‌شود. برخی از شکل‌بندی‌های رایج‌تر برای نمودارهای شمعدانی، مرد معلق و ستاره تیرانداز هستند.

مزایا و معایب تجارت فارکس

مزایا بطور خلاصه عبارتند از:

 • بزرگترین از نظر حجم معاملات روزانه در جهان
 • 24 ساعت شبانه روز، پنج روز و نیم هفته معامله می‌شود
 • سرمایه اولیه می‌تواند به سرعت چند برابر شود
 • به طور کلی از قوانین مشابه با معاملات عادی پیروی می‌کند
 • غیرمتمرکزتر از بازارهای سنتی سهام یا اوراق قرضه
همچنین بخوانید  تورم چیست؟ انواع، علل و عوارض

معایب بطور خلاصه عبارتند از:

 • اهرم می‌تواند معاملات فارکس را بسیار بی‌ثبات کند
 • اهرم در محدوده 50:1 رایج است
 • نیاز به درک اصول و شاخص‌های اقتصادی دارد
 • مقررات کمتری نسبت به سایر بازارها
 • ابزار درآمدزایی وجود ندارد

مزایای فارکس

بازارهای فارکس از نظر حجم معاملات روزانه بزرگترین بازارهای جهانی هستند و بنابراین بیشترین نقدینگی را ارائه می‌دهند. این امر ورود و خروج از یک موقعیت در هر ارز اصلی را در کسری از ثانیه برای یک اسپرد کوچک در اکثر شرایط بازار آسان ‌کند.

بازار فارکس 24 ساعت شبانه روز، پنج روز و نیم در هفته معامله می‌شود که هر روز در استرالیا شروع می‌شود و به نیویورک ختم می‌شود. افق زمانی گسترده و پوشش فرصت‌هایی را به معامله‌گران برای کسب سود یا پوشش زیان می‌دهد. مراکز عمده بازار فارکس فرانکفورت، هنگ کنگ، لندن، نیویورک، پاریس، سنگاپور، سیدنی، توکیو و زوریخ هستند.

اهرم موجود در معاملات فارکس به این معنی است که سرمایه اولیه یک معامله گر می‌تواند به سرعت چند برابر شود.

معاملات فارکس معمولاً از قوانین مشابه معاملات عادی پیروی می‌کند و به سرمایه اولیه بسیار کمتری نیاز دارد. بنابراین، شروع معامله در فارکس آسان‌تر از سهام است.

بازار فارکس نسبت به بازارهای سنتی سهام یا اوراق قرضه غیرمتمرکزتر است. هیچ صرافی متمرکزی وجود ندارد که بر عملیات تجارت ارز مسلط باشد و پتانسیل دستکاری، از طریق اطلاعات داخلی در مورد یک شرکت یا سهام کمتر است.

معایب فارکس

معاملات اهرمی می‌تواند معاملات فارکس را بسیار بی‌ثبات‌تر از معاملات بدون اهرم کند.

بانک‌ها، کارگزاران و دلال‌ها در بازارهای فارکس مقدار بالایی از اهرم را می‌دهند، به این معنی که معامله‌گران می‌توانند موقعیت‌های بزرگ را با پول نسبتاً کمی کنترل کنند.

اهرمی در محدوده 50:1 در فارکس رایج است، اگرچه مقادیر بیشتری از اهرم از سوی کارگزاران خاصی در دسترس است. با این وجود، اهرم باید با احتیاط استفاده شود، زیرا بسیاری از معامله‌گران بی‌تجربه با استفاده از اهرمی بیش از حد لازم یا محتاطانه، زیان‌های قابل توجهی را متحمل شده‌اند.

تجارت ارزها به طور مولد نیازمند درک اصول و شاخص‌های اقتصادی است. یک معامله‌گر ارز باید درک کاملی از اقتصاد کشورهای مختلف و به هم پیوستگی آنها داشته باشد تا به اصولی که ارزش ارز را هدایت می‌کند، درک کند.

ماهیت غیرمتمرکز بازارهای فارکس به این معنی است که نسبت به سایر بازارهای مالی مقررات کمتری دارد. میزان و ماهیت مقررات در بازارهای فارکس به حوزه قضایی تجارت بستگی دارد.

بازارهای فارکس فاقد ابزارهایی هستند که درآمد منظمی را فراهم کنند، مانند پرداخت سود سهام منظم، که ممکن است آنها را برای سرمایه گذارانی جذاب کند که علاقه‌ای به بازده نمایی ندارند.

آیا بازارهای فارکس نوسان دارند؟

بازارهای فارکس از نقدپذیرترین بازارهای جهان هستند. بنابراین، آنها می‌توانند نسبت به سایر بازارها، مانند املاک و مستغلات، نوسان کمتری داشته باشند. نوسانات یک ارز خاص تابع عوامل متعددی مانند سیاست و اقتصاد کشور آن است. بنابراین، رویدادهایی مانند بی‌ثباتی اقتصادی به شکل پیش‌فرض پرداخت یا عدم تعادل در روابط تجاری با ارز دیگر می‌تواند منجر به نوسانات قابل توجهی شود.

آیا بازارهای فارکس تحت نظارت هستند؟

مقررات تجارت فارکس به حوزه قضایی بستگی دارد. کشورهایی مانند ایالات متحده زیرساخت ها و بازارهای پیچیده‌ای برای معاملات فارکس دارند. معاملات فارکس به شدت در ایالات متحده توسط انجمن ملی معاملات آتی (NFA) و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) تنظیم می‌شود. با این حال، به دلیل استفاده زیاد از اهرم در معاملات فارکس، کشورهای در حال توسعه مانند هند و چین محدودیت هایی برای شرکت‌ها و سرمایه مورد استفاده در معاملات فارکس دارند. اروپا بزرگترین بازار معاملات فارکس است. اداره رفتار مالی (FCA) معاملات فارکس در بریتانیا را نظارت و تنظیم می‌کند.

با کدام ارزها می توانم معامله کنم؟

ارزهای با نقدینگی بالا بازار آماده‌ای دارند و در واکنش به رویدادهای خارجی، عملکرد قیمتی نرم و قابل پیش بینی را از خود نشان می‌دهند. دلار آمریکا پرمعامله‌ترین ارز در جهان است. این جفت ارز در شش جفت از هفت جفت ارز نقدشونده بازار جفت شده است. با این حال، ارزهای با نقدینگی پایین را نمی‌توان در اندازه‌های بزرگ معامله کرد بدون اینکه حرکت قابل توجه بازار با قیمت مرتبط باشد.

جمع بندی

برای معامله گران،به ویژه آنهایی که دارای سرمایه محدود هستند معاملات روزانه یا معاملات نوسانی در مقادیر کم در بازار فارکس آسان‌تر از سایر بازارها است. برای کسانی که افق‌های بلندمدت و سرمایه بیشتری دارند، معاملات بلندمدت مبتنی بر مبانی بنیادی یا تجارت حمل و نقل می‌تواند سودآور باشد. تمرکز بر درک اصول اقتصاد کلان که ارزش ارز را هدایت می‌کند، و همچنین تجربه با تحلیل تکنیکال، ممکن است به سودآوری معامله گران جدید که می‌خواهند همه چیز در مورد فارکس بدانند، کمک کند.

admin
admin
چطور بود؟
+1
+1
+1
+1
+1
+1
+1

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط