Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
فیلم و سرگرمی
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ سلامت @ ورزش @ چگونه تای چی انجام دهیم؟

چگونه تای چی انجام دهیم؟

by | 22 آبان 1402 | ورزش | 0 comments

تای چی چوان (Taijiquan) یک هنر رزمی “درونی” یا “نرم” چینی باستانی است که اغلب به دلیل مزایای سلامتی و معنوی آن انجام می‌شود. غیررقابتی، ملایم و به طور کلی کند است. یک ساعت تای چی در واقع کالری بیشتری نسبت به موج سواری می‌سوزاند و به اندازه تنیس روی میز کالری می‌سوزاند، بنابراین اگرچه در مقایسه با تمرینات پرانرژی مانند دویدن یا بازی والیبال به شما کمک نمی‌کند کالری زیادی بسوزانید، اما می‌تواند به کلی کمک کند. اما این تنها یکی از مزایای بسیاری است! با افزایش قدرت، انعطاف پذیری، آگاهی بدن و تمرکز ذهنی، تای چی می‌تواند سلامت شما را نیز بهبود بخشد.

مقاله نحوه محاسبه کالری برای عضله سازی را مطالعه کنید.

فهرست

قسمت اول تمرین کردن

1. با درک فلسفه و سازندگان آن بر حرکات مسلط شوید

بر حرکات تای چی مسلط شوید

برای درک ماهیت تای چی چوان (به معنای “مشت عالی”) باید آن را با فرهنگی که از آنجا آمده است قرار دهیم. این بدان معناست که ما باید به فرهنگ چینی و به ویژه سنت معنوی تائوئیسم که جایی است که تای چی چوان ریشه و رزق خود را می‌یابد، دقیق‌تر نگاه کنیم.

گفته می‌شود که هنر تای چی جریان چی (Qi) را بهبود می‌بخشد، مفهوم سنتی چینی از یک انرژی فیزیکی ناملموس یا نیروی حیات. در مطالعات علمی ثابت شده است که تای چی بسیاری از شرایط پزشکی را بهبود می‌بخشد، اما نه محدود به: درد عضلانی، سردرد، فیبرومیالژیا، مشکلات قلبی عروقی، آرتریت، ام اس، پارکینسون، آلزایمر، دیابت و ADHD. اگرچه ورزش کم تاثیر آن به ویژه برای سالمندان مفید است، اما تای چی برای همه مناسب است و ظاهر فریبنده‌ای ساده دارد.

نکته‌ای که باید در مورد تائوئیسم در نظر داشت این است که در مورد همسویی با طبیعت است. نه فقط طبیعت بیرون از ما، بلکه طبیعت درون ما. این اصل، تزو جان یا زیران در پینیین نامیده می‌شود و اصل «خود» بودن یا تجسم «طبیعت خود» است. بنابراین، فراتر از فواید سلامتی و تسکین استرس، تای چی چوان نیز وسیله‌ای برای استفاده از درون خود است.

2. به چیزی بیش از انجام حرکت فکر کنید

به چیزی بیش از انجام حرکت فکر کنید

تای چی این نیست که بازوهایت را جلوی خود بگذاری. نه فقط نه برای هر لحظه، هدف، جریان و برای برخی، یک برنامه مبارزه وجود دارد. در حالی که در حال تمرین هستید، به این چیزها فکر کنید. این حرکت نماد چیست؟ چگونه چنین حرکت ساده‌ای چنین انرژی را برمی‌انگیزد؟

3. حرکت تک شلاقی را امتحان کنید

حرکت تک شلاقی در تای چی

ما فقط قصد داریم چند مورد را در اینجا ترسیم کنیم،اما یک نوع کاملاً استاندارد که در همه انواع دیده می‌شود، شلاق تک است. این جایی است که هر نقطه در امتداد بازوها و بالاتنه شما بخشی از یک شلاق است. آنها می‌توانند هر لحظه با نیروی انرژی منفجر شوند و به انتهای شلاق تبدیل شوند. به نظر نمی‌رسد اکنون چندان بی‌دردسر باشد!

نکته: برای این حرکت، به طور کلی یک دست در وضعیت “دست منقار” می‌ماند. احتمالاً می‌توانید حدس بزنید که چرا! به نوعی شبیه منقار پرنده است. چهار انگشت شما باید به آرامی انگشت شست شما را لمس کند و کف دست شما باید رو به پایین باشد. در مورد بازوهای شما، هر سبک تای چی کمی متفاوت است، اما به طور کلی، آنها در ارتفاع شانه هستند و مانند بال‌های شل باز می‌شوند.

4. دست های خود را باز کنید و به سمت زمین حرکت کنید

جرثقیل سفید بال های باز شده در تای چی

برای این مورد، وزن شما باید همیشه روی یک پا باشد، اما هر دو پا باید همیشه روی زمین باشند. همانطور که تعادل خود را آزمایش می‌کنید به جلو و عقب جابه جا می‌شوید. پس بازوهای شما باید مخالف باشد. یکی باید سریع و در جهت‌های مختلف حرکت کند و دیگری آهسته و عمدی (اما هرگز سست و ضعیف نباشد).

نکته: نام این حرکت مطیع به نظر می‌رسد، اما کاربرد جنگی دارد. در مورد آن فکر کنید: وزن و وضعیت بازوی شما همیشه در حال تغییر است. و هنگامی که 100% وزن خود را روی یک پا دارید، پای دیگر را برای ضربه زدن آزاد می‌کند. هدف شما وجود دارد!

5. نشستن را تمرین کنید

حرکت ریختن در تای چی

این حتی می‌تواند کاری باشد که شما در صف خود چک اوت منتظر می‌مانید. شما به سادگی می‌ایستید و پاهای خود را روی زمین، موازی، به اندازه عرض شانه باز می‌کنید. سپس وزن خود را روی یک پا بریزید و نگه دارید. پس از چند نفس داخل و خارج، شروع می‌کنید به آرامی وزن خود را روی پای دیگر ریخته و نگه دارید. این کار را برای چند دقیقه انجام دهید و ذهن خود را پاک کنید و از تعادل خود آگاه شوید.

همچنین بخوانید  الفبای مدیتیشن برای مبتدی ها

6. دایره های بازو را انجام دهید

دایره های بازو در تای چی

در حالی که آرنج‌های خود را در مقابل خود قرار دهید و مچ‌های خود را شل کنید، دایره‌های بازوی خود را شروع کنید. از سطح اول شروع کنید و با انگشتان، سپس مچ، سپس ساعد و سپس از طریق شانه، دایره‌های آهسته ایجاد کنید. سعی کنید همیشه تعادل کامل و بی‌تحرک را در هسته خود حفظ کنید.

دوچرخه سواری پا را هم انجام دهید! بنشینید و از انگشتان پا تا ران خود کار کنید و در صورت نیاز زانوهای خود را خم کنید. مطمئن شوید که هم در جهت عقربه‌های ساعت و هم در خلاف جهت عقربه‌های ساعت حرکت کنید.

7. بر حرکت “مار خزش می کند” مسلط شوید

جرکت خزش مار در تای چی

باز هم، این حرکت در هر سبک تای چی کمی متفاوت است، اما اصل کلی یکسان است: حرکت از حالت ایستاده به یک لانژ عمیق (همسترینگ) تا جایی که امکان دارد!

هنگامی‌که آنجا هستید، تعادل خود را با بازوهای خود آزمایش کنید. آنها را در جهت‌های مختلف و با سرعت‌های مختلف حرکت دهید. آیا می‌توانید آن را نگه دارید؟

8. از فرم کوتاه به فرم بلند بروید

از فرم کوتاه به فرم بلند بروید

برای اکثر مبتدیان، احتمالاً می‌خواهید به فرم کوتاه بچسبید. این 13-40 حرکت طولانی است و به طور کلی حدود 5-20 دقیقه طول می‌کشد. اما هنگامی که آن را کاهش دهید، ممکن است هوس بیشتری داشته باشید. اینجاست که فرم بلند به میان می‌آید! این 80 حرکت یا بیشتر است و می‌تواند بیش از یک ساعت طول بکشد. در مورد کاهش استرس صحبت کنید!

قسمت دوم تکنیک

1. با تنفس و تمرکز مناسب بدن خود را گرم کنید

با تنفس و مرکز مناسب بدن خود را گرم کنید

مانند هر هنر رزمی، مهم نیست که چقدر سریع و با قدرت می‌توانید به تخته ضربه بزنید یا یک مرد را ناک اوت کنید. بخش بزرگی از آن داشتن تسلط محکم بر ذهن شماست. برای پاک کردن نفس، تمرکز بر چی و بهره بردن از پتانسیل خود، باید با تنفس مناسب شروع کنید (که به نوبه خود شما را در مرکز قرار می‌دهد).

پاهای خود را تا عرض شانه باز کنید، نه بیشتر.

دست خود را روی قسمت پایین شکم، حدود 2 اینچ (5 سانتی متر) زیر ناف قرار دهید. به آرامی به داخل فشار دهید.

از این ناحیه از شکم به آرامی از طریق بینی نفس بکشید (لب‌ها آزاد به هم چسبیده‌اند). اگر نمی‌توانید حرکت این ناحیه را احساس کنید، با دست خود کمی بیشتر به داخل فشار دهید.

2.در یک زمان روی تمام قسمت های بدن خود تمرکز کنید

روی تمام قسمت های بدن خود تمرکز کنید

هنگامی که چنین تنفس طبیعی به نظر می‌رسد، شروع به آرام کردن هر قسمت از بدن خود در یک زمان کنید. از پاهای خود شروع کنید و تا پوست سر خود ادامه دهید. هر قدر که می‌خواهید کوچک شوید، حتی تا ناخن‌های دست. متوجه خواهید شد که بدون اینکه متوجه شوید تنش را حفظ کرده‌اید.

نکته: اگر شروع به تکان خوردن کنید، در واقع چیز خوبی است! این به این معنی است که شما در حال آرامش هستید و بدن شما برای تعادل تنش ندارد. اگر این اتفاق افتاد، کمی پاهای خود را تنظیم کنید یا تمرکز خود را به حالت تعادل برگردانید تا زمانی که دوباره ثابت شوید.

3.خودت رو ریشه کن

حرکات تای چی

یکی از مفاهیم تای چی «ریشه دهی» است. این کاملاً قابل توضیح است: تصور کنید ریشه‌ها از زیر پاهای شما رشد می‌کنند. شما بخشی از زمین هستید و هرگز تعادل یا تمرکز خود را از دست نمی‌دهید. اندام‌های شما مانند شاخه‌هایی در باد می‌چرخند و هرگز از ترس یا دلهره دریغ نمی‌کنند. شما روت شده‌اید.

این بدان معنا نیست که شما یا پاهایتان سفت هستید. دقیقا برعکس. فقط ریشه‌هایی را در زیر خود تصور کنید، بخشی از وجود شما، که به شما اجازه می‌دهد تا آزادی حرکت داشته باشید زیرا نمی‌توانید سقوط کنید، نمی‌توانید شکست بخورید و همیشه بخشی از دنیای طبیعی خواهید بود.

4.به قاب خود فکر کنید

حرکات مختلف در تای چی

در تای چی، موقعیت‌های شما می‌توانند چند شکل داشته باشند. به طور کلی، هر سبک به یک فرم خاص علاقه دارد. در اینجا خلاصه‌ای از اصول اولیه آمده است:

 • سبک قاب کوچک. در این سبک (معمولاً نسخه های Wu یا Hao) خیلی گسترده نیستند. حرکات کوچکتر هستند و به طور کلی گسترش کمتری وجود دارد. تمرکز بر انرژی درونی صحیح برای ایجاد حرکات و انتقال صحیح است.
 • سبک قاب بزرگ. استایل فریم بزرگ (چن و یانگ) شامل حالت‌های پایین و بلند، حالت‌های دراماتیک‌تر و بازوهای چرخان است. این بر موقعیت صحیح بدن و هم‌ترازی برای هدایت انرژی تاکید دارد.
 • یک سبک فریم متوسط ​​وجود دارد، اما واقعاً بین این دو قرار دارد. اگر سوالی دارید، از معلم خود بپرسید!

5.با سبک های مختلف آزمایش کنید

سبک های مختلف تای چی آزمایش کنید

از آنجایی که همه تای چی ها خوب هستند، مهم‌تر است که شما هر کاری را انجام دهید تا اینکه نگران این باشید که کدام سبک برای شما مناسب است. اما هنگامی که در جهان غوطه‌ور شدید، ممکن است بخواهید آزمایش کنید. در اینجا خلاصه‌ای کوتاه آورده شده است:

 • سبک چن سرعت را با هم مخلوط می‌کند، بسیار کند پیش می‌رود و سپس انفجاری می‌شود. ممکن است برای مبتدیان سخت باشد.
 • سبک یانگ محبوب‌ترین است. سرعت ثابتی دارد و همانطور که در بالا توضیح داده شد از حرکات فریم بزرگ استفاده می‌کند. این احتمالاً همان چیزی است که وقتی به تای چی فکر می‌کنید به آن فکر می‌کنید.
 • در وو، حرکات تقریباً میکروسکوپی هستند. این کار انجام آن را آسان می‌کند، اما تسلط بر آن را دشوار می‌‎کند. تمرکز زیادی روی جریان‌های قدرتمند انرژی و حرکات درونی و تحت فشار وجود دارد. حرکات بسیار آهسته و عمدی هستند.
 • سبک هائو چندان رایج نیست. احتمالاً معلمی را پیدا نخواهید کرد که آن را تمرین کند.

قسمت سوم به دنبال آموزش

1.سبکی از تای چی را انتخاب کنید که متناسب با نیازها و علایق شما باشد

سبکی از تای چی را انتخاب کنید که متناسب با نیازها و علایق شما باشد

صدها سبک تای چی وجود دارد، اما هر یک از آنها تمرکز خاص خود را دارد، مانند سلامتی یا هنرهای رزمی، به این معنی که شما باید در مورد آنچه می‌خواهید از تجربه تای چی به دست آورید، تصمیم بگیرید. شش سبک محبوب که از دودمان خانوادگی نشات می‌گیرند، سبک‌های چن، یانگ، وو، سان و وو هائو و فا هستند. سبک یانگ در هنگام تمرکز بر مسائل بهداشتی محبوب‌ترین است، با این حال سبک چن، با موضع گیری‌های پایین‌تر و تمرکز بر توسعه رزمی، به عنوان یک هنر دفاع شخصی محبوبیت بیشتری دارد. بدون توجه به سبک، به آن پایبند باشید، و به یاد داشته باشید که علیرغم تفاوت‌های بصری، همه سبک‌های تای چی فلسفه اساسی یکسانی دارند.

همچنین بخوانید  رژیم غذایی بدنسازی | چه بخوریم و چرا؟

انواع مختلف سبک‌های تای چی به این معنی است که بیش از 100 حرکت و موقعیت در تای چی وجود دارد که می‌توانید آنها را یاد بگیرید. بسیاری از اینها نام طبیعت یا حیوانات را دارند.

تداوم بین تمام اشکال تای چی تمرکز بر تنفس هماهنگ با حرکات موزون و هدف نهایی دستیابی به آرامش درونی با تمرکز بر زمان حال است.

2.مطمئن شوید که از نظر فیزیکی برای آن آماده هستید

آمادگی فیزیکی برای تای چی

هر کسی می‌تواند تای چی انجام دهد، به شرطی که در صورت نیاز، شکل ملایم تری از آن را انتخاب کنید. دلیل این امر این است که تای چی بر تکنیک بیش از قدرت تاکید دارد و به هر فردی بدون در نظر گرفتن قدرت یا سن فرصتی برای تسلط بر هنر می‌دهد. اگر شک دارید، با پزشک خود صحبت کنید.

توجه: کسانی که مفاصل، ستون فقرات، شکستگی یا مشکلات قلبی دارند یا باردار هستند، باید ابتدا با پزشک خود در مورد تای چی صحبت کنند.

3.یک معلم آگاه پیدا کنید که برای شما مناسب باشد

یک معلم آگاه پیدا کنید

مهم است که مربی را انتخاب کنید که سبک تدریس او با سبک یادگیری شما سازگار باشد. در حالی که ممکن است راهنماهای مطالعه مفیدی وجود داشته باشد، یادگیری از یک کتاب یا ویدیو به سادگی نیست. فیلم نمی‌تواند فرم شما را تصحیح کند و همه به عنوان مبتدی به اصلاح نیاز دارند. علاوه بر این، حمایت اجتماعی حاصل از شرکت در کلاس بسیار ارزشمند است. مکان‌هایی که باید به دنبال معلم تای چی باشید شامل باشگاه سلامت محلی، مرکز اجتماعی، مرکز سلامت، استودیوی هنرهای رزمی، YMCA یا YWCA است. بسیاری از ” کلاس تای چی یاب‌ها” به صورت آنلاین وجود دارد. عوامل انتخاب معلم عبارتند از:

اگر در تای چی تازه وارد هستید، یادگیری از یک دانش آموز پیشرفته دیگر کاملا قابل قبول است.

یکی از عوامل مهمی که باید در نظر بگیرید این است که آیا شما شرایط پزشکی دارید که نیاز به توجه ویژه دارد، مانند آرتریت یا مولتیپل اسکلروزیس. اگر چنین است، ضروری است معلمی را انتخاب کنید که تجربه ساختن امکانات برای شرایط شما را داشته باشد.

انتخاب معلمی که فاصله کمی با شما دارد، سریع‌ترین راه برای جا انداختن تای چی به فهرست تصمیم‌گیری سال نو شماست. اطمینان حاصل کنید که کلاس‌هایی را پیدا می کنید که برای شما نزدیک و مفید هستند.

فقط آنچه را که می‌توانید بپردازید. اگر چیزی یاد نمی‌گیرید، یک استودیوی شیک و یک لباس فرم رایگان معنی زیادی ندارد. بیشتر کلاس‌های سنتی در فضای باز برگزار می‌شوند و در مقایسه با مدرسه تکواندوی محلی شما غیررسمی هستند.

4.سبکی از آموزش را انتخاب کنید

سبکی از آموزش را انتخاب کنید

مهم نیست که معلم تای چی شما یک مادر فوتبال اهل منطقه است یا یک پیرمرد چینی با ریش سفید، سبکی از آموزش را انتخاب کنید که برای شما مناسب باشد. مهم نیست که چقدر آگاه هستند، اگر نتوانید آنها را درک کنید، هیچ یک از تجربیات آنها را برای نشان دادن در تمرین خود به دست نخواهید آورد. حتما معلمی را انتخاب کنید که همان اهداف شما (از نظر سلامتی، دفاع شخصی و غیره) را داشته باشد. برای اینکه بفهمید در چه کاری هستید، قبل از ثبت نام، خودتان از کلاس دیدن کنید. معلمانی که اجازه برگزاری کلاس آزمایشی را نمی‌دهند، چیزی را پنهان می‌کنند. هرکسی که خود را می‌خواند، یا اصرار دارد که شما او را استاد بزرگ یا هر اصطلاح دیگری که به همان اندازه زیاده‌روی می‌کند، ارزش دنبال کردن را ندارد. یک معلم واقعی تای چی به شما خواهد گفت که آنها هنوز در حال یادگیری تسلط بر تای چی هستند، حتی پس از سال‌ها.

به خاطر داشته باشید که تای چی در مورد رقابت نیست. شما برای رقابت با معلم یا بقیه افراد وارد کلاس نمی‌شوید. شما در حال پیوستن به کلاس برای تکریم و افزایش کار معلم و یادگیری هستید.

قسمت چهارم تسلط

1.تمرین

تمرین مداوم در تای چی برای تسلط

خواندن مجلات جالب تای چی سرگرم کننده است، اما راه اصلی برای بهبود تای چی تمرین کردن است. حکایت‌هایی درباره یک استاد تای چی، چن فیک معروف، می‌گویند که او سبک‌های خود را بیش از 30 بار در روز تمرین می‌کرد. در حالی که مطمئناً نیازی به افراط ندارید، تمرین یک بار در روز ارجح است. دو بار در هفته تقریباً حداقل تمرین برای یادگیری مؤثرتر و احساس سود ملموس است. هنگام تمرین، روی آنچه به یاد می‌آورید تمرکز کنید. به یاد نیاوردن خود را شماتت نکنید، بلکه آنچه را که می‌توانید روی آن کار کنید، بهبود بخشید. حتی اگر فقط یک حالت را به خاطر داشته باشید، ایستادن و نگه داشتن آن وضعیت برای شما خوب است.

آنچه از تمرین تای چی به دست می‌آورید تا حد زیادی با نحوه و میزان تمرین شما تعیین می‌شود. برای اینکه بیشترین بهره را از ثبات تمرینی خود ببرید لازم است. هر روز زمانی را برای خود اختصاص دهید، پانزده دقیقه این کار را انجام می‌دهد. سپس، هر روز، آن زمان را به مراقبت از بدن خود اختصاص دهید و با تمرین ذهن خود را پاک کنید. پاداش به خوبی ارزش آن را خواهد داشت.

همچنین بخوانید  بهترین اپلیکیشن های تناسب اندام اندروید

می‌توانید در داخل خانه یا خارج از منزل، با دوستان یا انفرادی تمرین کنید. هر آنچه که برای شما مناسب است، تای چی با شما کار خواهد کرد.

2.متعهد شوید که حداقل 12 هفته تمرین کنید

حداقل 12 هفته تمرین

قبل از اینکه متوجه فواید آن شوید، حداقل به سه ماه تمرین تای چی نیاز دارید. در این مرحله، آنها باید بسیار مشهود و مداوم باشند، اما تسلیم نشوید. حداقل این مدت حداقل را به خود اختصاص دهید تا مزایای آن را ببینید. و هنگامی‌که به این نقطه رسیدید، برای مزایای طولانی‌تر و بزرگتر و برای افزایش مهارت بسیار ادامه دهید.

3.عوامل حواس پرتی را از منطقه تمرین خود دور نگه دارید

عوامل حواس پرتی را از منطقه تمرین خود دور نگه دارید

در طول جلسه تای، از شما انتظار می‌رود که حواس پرتی و تمرکز را کنار بگذارید. جنبه تنفس عمیق و آرامش بخش کمک خواهد کرد:

 • آروم باش. منقبض کردن بدن بهترین راه برای جلوگیری از بهره‌مندی از تای چی است.
 • وضعیت بدنی مناسب را بدون تنش اضافی حفظ کنید. ادبیات کلاسیک تای چی اغلب این حالت را به عنوان ایستادن توصیف می‌کند “به گونه‌ای که گویی روی یک ریسمان در بالای سر آویزان شده است”.
 • نفس کشیدن. بخشی از راز مزایای سلامتی تای چی از تنفس عمیق و شکمی ناشی می‌شود. اکثر سبک‌ها «تنفس شکمی» را آموزش می‌دهند، که در آن فرد نفس می‌کشد، ناحیه شکم (نه قفسه سینه) را گسترش می‌دهد و با انقباض عضلات شکم بازدم می‌کند. تمام استنشاق از طریق بینی انجام می‌شود. بازدم از طریق دهان و زبان باید سقف دهان را لمس کند و عملکرد بزاق را تحریک کند.
 • در لحظه زندگی کن. انضباط ذهنی تای چی را برای زندگی در لحظه به جای تمرکز بر اضطراب‌ها توسعه دهید.

4.در موقعیت های استرس زا تمرین کنید

در موقعیت های استرس زا تمرین کنید

هنگامی که در تای چی مهارت بیشتری پیدا کردید، آن را به زندگی روزمره خود منتقل کنید تا استرس را کاهش دهید. برای کاهش تنش و بازگرداندن آرامش و تعادل درونی، مفاهیم تای چی را در موقعیت‌های بسیار استرس‌زا، مانند ترافیک یا یک جلسه کاری با شدت بالا تمرین کنید.

تای چی به عنوان نوعی مدیتیشن می‌تواند به شما کمک کند تا خود را بهتر درک کنید و در نتیجه با دیگران به طور موثرتری برخورد کنید. بنابراین، زمانی که موقعیت‌های استرس‌زا به وجود می‌آیند، یادگیری تای چی به شما کمک می‌کند که قاطع باشید و به دیگران احترام بگذارید و همچنین در زمان حال بمانید و با آرامش با موقعیت پیش روی خود برخورد کنید. تای چی به شما کمک می‌کند تا یاد بگیرید نیروهای متضاد یین و یانگ، خود و جهان را با هم ادغام کنید تا به یک تعادل طبیعی برای رفاه جسمی و روحی دست یابید. این تعادل با نماد تای چی نشان داده می‌شود.

5.کارنامه خود را گسترش دهید

حرکات با اسلحه در تای چی

تمرین متقابل در فرم‌ها و سبک‌های دیگر، پس از اینکه در اولین فرم خود به سطح پایه‌ای از تسلط دست یافتید، اغلب برای بهبود دانش عمومی تای چی شما بسیار مفید است. تمرین نمادین تای چی فرم های “دست” هستند. حرکات آهسته انجام شده به صورت گروهی یا انفرادی. اما تای چی شامل طیف گسترده ای از اشکال است که می‌تواند سلامتی و توانایی‌های دفاع شخصی شما را بهبود بخشد. بیشتر معلمان تنها پس از تسلط قابل مشاهده در فرم دستی اصلی سبک به سراغ چنین فرم هایی می‌‎روند.

با فرم‌های اسلحه آشنا شوید. تقریباً همه سبک‌ها، از جمله آن‌هایی که تمام اهداف رزمی را نادیده می‌گیرند، دارای فرم‌های تای چی هستند که با سلاح‌ها تمرین می‌شوند. اینها می‌توانند از چوب‌های ساده یا شمشیر تا سلاح‌های باطنی چینی متغیر باشند.

یک فرم سریعتر را امتحان کنید. از قضا، و برخلاف تصور عمومی مردم از تای چی، اکثر سبک‌های سنتی خانواده (از جمله یانگ، چن، فا و وو) “شکل سریع” دارند. این فرم اغلب به عنوان راهی برای بیان قدرت رزمی تقویت شده و ذخیره شده در تمرین فرم آهسته استفاده می‌شود. گاهی اوقات به سبک چن “مشت توپ” (pao chui) نامیده می‌شود.

درباره کار شریک بیاموزید. اگر تمرین فرم‌ها تمرین انفرادی تای چی است، “هل دادن دست‌ها” (توی شو) تمرین شریک آن است. اگرچه در نهایت می‌تواند منجر به مبارزه آزاد شود، اما دست‌های فشاری اساساً تمرینی است که به منظور توسعه حساسیت و مهارت تای چی به روشی مشارکتی است. به طور کلی، یادگیری دست‌های فشاری به طور پیوسته ایجاد می‌شود. حرکت از الگوهای ثابت با یک دست، و پایان دادن به الگوی گام متحرک با هر دو دست گاهی اوقات از نظر ارتفاع و سرعت متفاوت است.

6.در مورد تای چی عمیقا بخوانید

در مورد تای چی عمیقا بخوانید

کار کلاسی یک چیز است اما یادگیری معنا، زیربنای فلسفی و تاریخ تای چی زمان بر است و بیشتر آن از طریق خواندن و یادگیری در زمان خود انجام می‌شود. این بخش مهمی از یادگیری تای چی است زیرا این فرصت را برای شما فراهم می‌کند تا درک عمیق‌تری از اینکه تای چی چگونه از نظر ذهنی و جسمی برای شما مفید است به دست آورید و به شما امکان می‌دهد ایده‌های جدیدی در مورد غنی سازی تجربه تای چی خود بیابید. یادگیری دیگران در مورد تای چی می‌تواند به شما کمک کند و ممکن است بخواهید برخی از ایده‌های آنها را عملی کنید تا ببینید چه چیزی برای شما بهتر است.

با خیال راحت از معلم خود سؤالاتی در مورد یادگیری خودگردان خود بپرسید، مانند آنچه بخوانید و سؤالاتی در مورد آنچه خوانده‌اید. به این ترتیب درک خود را تا حد زیادی گسترش خواهید داد.

تائو ته چینگ و آی چینگ را بخوانید. این کتاب‌ها درباره مفهوم «چی» و چگونگی مسدود شدن آن و زمانی که این اتفاق می‌افتد، بیماری نیز اتفاق می‌افتد، بحث می‌کند.

admin
admin
چطور بود؟
+1
1
+1
+1
+1
+1
1
+1
2
+1

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط