Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
فیلم و سرگرمی
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ سبک زندگی @ مد و زیبایی @ دانستنی های جالب در مورد تتو

دانستنی های جالب در مورد تتو

by | 16 خرداد 1402 | مد و زیبایی | 0 comments

اگر به دنبال دانستنی های تتو هستید، به جای درستی آمده‌اید! تتو و معانی آن ها همیشه برای ما جذاب بوده است، اما آیا تا به حال به فکت‌ها و دانستنی های تتو توجه کرده‌اید؟ ما در این مقاله چند تا از جالب‌ترین دانستنی های تتو را جمع‌آوردی کرده‌ایم، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

فهرست

1. بر اساس یک نظرسنجی، زنان بیش از مردان در ایالات متحده خالکوبی دارند

وقتی صحبت از خالکوبی به میان می‌آید، به نظر می‌رسد که زنان بیشتر از مردان در این عمل شرکت می‌کنند. نظرسنجی جدیدی که توسط تحقیقات شبکه اکسیژن و لایت اسپید منتشر شده است، نشان می‌دهد که 59 درصد از جمعیتی که در ایالات متحده تتو دارند، زن هستند و 41 درصد مابقی مرد هستند!

2. برای مخلوط کردن رنگ خالکوبی در فرهنگ های خاص، گاهی از ادرار استفاده شده است

در ترکیب با گرد و غبار زغال سنگ، ادرار گاهی اوقات برای مخلوط کردن جوهر خالکوبی استفاده می‌شد، زیرا اعتقاد بر این بود که دارای خواص ضد عفونی کننده است. اما جوهر خالکوبی که اکنون استفاده می‌کنیم شامل رنگدانه‌های ترکیب شده با افزودنی‌های اضافی از لیسترین تا ودکا کتل وان است که به پاکسازی و ضدعفونی کمک می‌کند.

همچنین بخوانید  چگونه به سبک مینیمال لباس بپوشیم؟

3. پوست شما 50 تا 3000 بار در دقیقه توسط دستگاه خالکوبی سوراخ می شود.

اکثر مردم وقتی خالکوبی می کنند متوجه نمی شوند که یک نقطه سوزن پوست آنها را سوراخ نمی کند. سوزن‌های خالکوبی از گروه‌بندی نقاط سوزنی استفاده می‌کنند که سپس از طریق دستگاه به داخل پوست فشار داده می‌شوند. این منجر به تعداد باورنکردنی سوراخ های پوستی در طول فرآیند خالکوبی می شود.

4. جوهر تتو به لایه دوم پوست وارد می شودهنگامی که خالکوبی می‌کنید

یکی دیگر از دانستنی های تتو این است که جوهر مستقیماً به لایه دوم پوست تزریق می‌شود که به آن “درم” می‌گویند. پوست بالای درم “اپیدرم” نامیده می‌شود و به عنوان یک پوشش شفاف بر روی خالکوبی واقعی عمل می‌کند.

5. ادیانی مانند مسیحیت، یهودیت و اسلام با خالکوبی مخالف بوده اند.

اگرچه بسیاری از مذاهب جهانی مواضع مخالف شدیدی در مورد تتو دارند، اما همه تصمیم به محکوم کردن این عمل ندارند. ادیانی مانند بودیسم و ​​هندوئیسم در طول تاریخ از خالکوبی به عنوان وسیله‌ای برای افزایش معنویت استفاده کرده‌اند و اعتقادات منفی در مورد این عمل ندارند.

6. فیلسوف کنفوسیوس با انجام خالکوبی مخالف بود زیرا او معتقد بود که بدن انسان یک هدیه است.

بر خلاف موضع کنفوسیوس، مجسمه‌های سنگی‌چین مردانی را با خالکوبی روی صورت خود در اوایل قرن سوم قبل از میلاد نشان می‌دهند. اگرچه این عمل توسط برخی پذیرفته شد، اما در چین باستان بسیاری بودند که معتقد بودند خالکوبی باید به عنوان نوعی مجازات برای علامت گذاری و تبعید مجرمان استفاده شود.

7. خالکوبی توسط ملوانانی مانند کاپیتان کوک به غرب معرفی شد

هنگامی که کاپیتان کوک و خدمه‌اش در سال 1769 به پلی‌نزی رفتند، بسیاری از دریانوردان مجذوب تتو‌هایی شدند که روی بومیان دیده می‌شدند. ملوانان که تصمیم گرفتند در این کار شرکت کنند، با استفاده از ایده های جالب تتو خالکوبی‌هایی را روی بدن خود ایجاد کردند و به خانه برگشتند و به ابداع اصطلاح «خالکوبی» کمک کردند و علاقه گسترده‌ای را به این شکل هنری برانگیختند.

8. قدیمی ترین مدرک کشف شده برای خالکوبی به 3250 سال قبل از میلاد برمی گردد

در لیست دانستنی های تتو حتما باید بدانید که قدیمی‌ترین خالکوبی‌های شناخته شده بر روی بدن مردی به نام اوتزی که در زیر یخچال‌های طبیعی در کوه‌های آلپ به خوبی حفظ شده بود، کشف شد. بدن او بیش از 60 خالکوبی مختلف را نمایش می‌داد که عمدتاً از طرح‌های نقطه و خط ساده تشکیل شده بود و با جوهر کربن ایجاد شده بود.

9. اولین دستگاه خالکوبی از قلم برقی توماس ادیسون الهام گرفت

در سال 1891 اولین دستگاه خالکوبی الکتریکی با الهام از قلم الکتریکی ادیسون ساخته شد. مخترع اولین دستگاه خالکوبی ساموئل اوریلی بود که سوزن‌ها و مخزن جوهر را به طرح اضافه کرد.

10. قدیمی ترین دستور تهیه جوهر خالکوبی حاوی تخم حشرات بود

یک پزشک رومی باستان به نام Aetius جوهر خالکوبی را ایجاد کرد که حاوی پوست درخت کاج، برنز خورده شده، سرکه، ویتریول، آب تره فرنگی و تخم حشرات بود!

11. در طول قرن 18 تا 20، خانواده سلطنتی انگلیسی و روسی خالکوبی می کردند.

در طول این بازه زمانی خالکوبی به عنوان یک عمل نخبه و منحصر به فرد در نظر گرفته می‌شد. اعضای خانواده‌های سلطنتی بدن خود را با هنر دائمی می آراستند، تا زمانی که در دسترس مردم عادی قرار گرفت، شروع به صحبت علیه این عمل کردند.

12. مشکی ساده ترین رنگ برای پاک کردن از خالکوبی است

برخلاف تصورات غلط رایج در مورد دانستنی های تتو، رنگ سیاه در واقع ساده‌ترین رنگ برای حذف در طی لیزر است. جوهر سیاه بیشترین تعداد امواج لیزر را جذب می‌کند و این امکان را می‌دهد که از روی پوست بسیار راحت‌تر از رنگ‌های پر جنب و جوش و روشن‌تر مانند سبز و زرد پاک شود.

همچنین بخوانید  بهترین عینک آفتابی برای فرم صورت شما

13. طبق یک مطالعه اخیر در آفریقای جنوبی، افرادی که خالکوبی می کنند بیشتر از همتایان خود که خالکوبی نکرده اند، برون گرا در نظر گرفته می شوند.

اگر خودتان جوهر دارید، این مطالعه نشان می‌دهد که ممکن است نسبت به افرادی که خالکوبی نکرده‌اند، صمیمی‌تر، پرحرف‌تر و خوش‌گذران باشید. در حالی که واضح است که افراد خالکوبی طیف گسترده ای از تیپ ها و ویژگی های شخصیتی را در بر می گیرند، یافته ها نشان می دهد که افرادی که خالکوبی می کنند بیشتر مستعد احساس انرژی در اطراف افراد دیگر هستند.

14. Psychology Today گزارش می دهد که یک مطالعه اخیر به این نتیجه رسیده است که افرادی که خالکوبی دارند به احتمال زیاد “جویای تجربه” هستند.

این مطالعه اخیر نشان داده است که افرادی که خالکوبی را انتخاب می‌کنند، تمایل دارند به سبک زندگی ناسازگار، لذت بردن از ماجراجویی‌های مربوط به ذهن و حواس، و ترجیح دادن تجربیات بدیع کم خطر تمایل داشته باشند.

15. مطالعات اخیر نشان می دهد که افراد خالکوبی میل شدیدتری برای جدا کردن خود از جمعیت دارند.

به نظر می رسد افرادی که خالکوبی را انتخاب می کنند ممکن است نیاز شدیدتری نسبت به سایرین احساس کنند تا هویت خود را ادعا کنند و از بین مردم متمایز شوند و از خالکوبی به عنوان راهی برای متمایز کردن خود و بیان افکار درونی و نگرش های شخصی خود استفاده کنند.

16. زنان در مقایسه با مردان بیشتر احتمال دارد تتوهای خود را پاک کنند

یک مطالعه تحقیقاتی که در مطب های پوست در چندین ایالت انجام شد، نشان داد که زنان بیشتر از مردان برای پاک کردن خالکوبی خود مراجعه می کنند. وقتی از زنان پرسیده شد که چرا تصمیم گرفته‌اند تتو خود را پاک کنند، متداول‌ترین پاسخ‌ها این بود. انگ و فشار اجتماعی، خجالت، یا شغل جدید.

17. بسیاری از زنان ترجیح می دهند که برای قرار ملاقات خود برای خالکوبی یک دوست بیاورند

40 درصد از زنان تصمیم می گیرند برای قرار ملاقات خالکوبی خود دوست یا عزیزی را همراه خود بیاورند و ترجیح می دهند این تجربه را با افراد نزدیک خود به اشتراک بگذارند.

18. مرد 100درصد خالکوبی شده در جهان 

لاکی دایموند ریچ بیشترین خالکوبی شده روی کره زمین است. او با خالکوبی 100 درصدی بدنش، طرح های ورزشی در داخل دهان، پلک ها و حتی پوست ختنه گاه خود دارد!

19. آمریکایی ها تقریباً 1.65 میلیارد دلار در سال برای خالکوبی هزینه می‌کنند

همانطور که خالکوبی همچنان از نظر اجتماعی پذیرفته می‌شود، استقبال از شکل هنری به طور پیوسته رشد می‌کند. انتظار می‌رود تعداد افراد خالکوبی شده در چند سال آینده همچنان افزایش یابد و میانگین هزینه‌های سالانه را بیش از پیش افزایش دهد.

20. گفته می شود محبوب ترین نقوش خالکوبی فرشته ها و قلب ها هستند

گفتن اینکه چرا این طرح‌ها در سال گذشته رتبه اول را برای تصاویر خالکوبی داشته‌اند، سخت است، اما شاید این موضوع به آنچه برای بسیاری از مردم اهمیت دارد مربوط می‌شود. طبیعت، معنویت و تجسم هایی از این دست بیانگر ویژگی هایی مانند قدرت و زیبایی است. اغلب اوقات زمانی که ما خالکوبی را انتخاب می کنیم، به این دلیل است که احساس قدرت، ارتباط و راهی برای ابراز وجود به ما بدهد. بنابراین منطقی به نظر می‌رسد که بسیاری تصاویری را انتخاب کرده‌اند که با احساسات، علایق و میل خود به حفاظت معنوی صحبت می‌کنند.

21. تتو زدن در ارتفاع

در سال 2007، تامی لی اولین فردی بود که هنگام پرواز در هوا خالکوبی شد. ماریو بارت خالکوبی از Starlight Tattoo در حالی که با جت شخصی لی در ارتفاع 45000 فوتی در هوا پرواز می کرد، به لی یک طاووس سیاه و خاکستری روی پایش داد. لی و بارت هر دو پس از خالکوبی حماسی در ارتفاع وارد کتاب رکوردهای جهانی گینس شدند.

همچنین بخوانید  معرفی مدل مو پسرانه جدید و جذاب 2023

22. افلاطون فیلسوف یونانی معتقد بود افرادی که به جرم توهین به مقدسات مقصر شناخته می شوند باید به زور خالکوبی شوند.

در حالی که در دوران باستان از تتو برای افزایش باروری، تقویت جنگجویان و بیان موقعیت استفاده میشد، امپراتوری یونان و روم از تتو به عنوان نوعی مجازات استفاده می کردند. هرکسی که اعتقاد بر این باشد که مرتکب جرمی نابخشودنی شده است، مجبور می‌شود تا “برای نشان دادن شخصیت بد خود” خالکوبی کند، و پس از آن خود را برای همیشه از جامعه تبعید می‌کند.

23. مسن ترین تتو آرتیست در جهان یک زن فیلیپینی 97 ساله است

Whang-od Oggay پیرترین تتو آرتیست زنده جهان است که در سال 1917 متولد شد، او اکنون 97 ساله است و 80 سال است که تتو می کند. او قرار است جایزه گنجینه ملی را از دولت فیلیپین به خاطر مشارکتش در این هنر دریافت کند.

24. تتو آرتیست ایتالیایی بالاترین رکورد جهانی را برای طولانی ترین جلسه تک نفره ثبت کرد

خود را برای خواندن یکی دیگر از عجیب‌ترین دانستنی های تتو آماده کنید. هنرمندی به نام الساندرو بوناکورسی یک تاجر 32 ساله به نام سرنا کاوانی را در جلسه ای که بیش از 60 ساعت متوالی به طول انجامید خالکوبی کرد. این جلسه رکوردشکنی برای بیش از 2 میلیون بیننده در سراسر جهان به صورت زنده پخش شد.

25. خالکوبی می تواند تسکین درمانی برای کسانی که افسردگی و اضطراب دارند فراهم کند

بسیاری از کسانی که خالکوبی کرده‌اند در مورد اینکه چگونه این فرآیند می‌تواند یک تجربه شفابخش و درمانی ارائه دهد صحبت می‌کنند. شاید این میزان اندورفین است که از احساس درد در بدن آزاد می شود، یا شاید این قدرت شفابخش خود هنر باشد.

26. تتو می تواند به شما کمک کند احساس مثبتی داشته باشید!

تتو و خوشحالی

در حالی که بسیاری از مردم برای تزئین بدن خالکوبی می‌کنند، دیگران از آن به عنوان راهی برای تغییر دادن قسمت‌هایی از خود استفاده می‌کنند که باعث ایجاد حس ناامنی می‌شود. زنانی که تحت ماستکتومی قرار گرفته‌اند، اکنون می‌توانند نوک سینه‌های سه‌بعدی واقعی خود را خالکوبی کنند و به آسان‌تر شدن آن‌ها در گذار دشوار کمک کند. مردان و زنانی که بدن‌شان در اثر آسیب‌دیدگی زخمی شده است، با تتو آرامش پیدا کرده‌اند، زیرا می‌تواند یادآورهای دردناک گذشته را بپوشاند.

27. پزشکان بهداشت روان معتقدند که تتو می تواند بینش ارزشمندی را در مورد بیماران ارائه دهد

خالکوبی در گذشته توسط برخی از متخصصان پزشکی به عنوان نوعی بیماری روانی تلقی میشد، اما اکنون در محیط‌های بالینی جایگاهی پیدا کرده است. در سراسر جامعه درمانی پیشنهاد شده است که پزشکان سلامت روان از خالکوبی‌های بیمار خود به عنوان فرصتی برای کشف جنبه‌های اصلی هویت او و کمک به درمان بیشتر استفاده کنند.

28. خالکوبی به افراد کمک می کند تا با غم و اندوه کنار بیایند

به لطف نوآوری‌ها در قلمرو تتو، نه تنها مردم می‌توانند برای قدردانی از کسانی که دوستشان داشته‌اند و از دست داده‌اند، خالکوبی‌های یادبود بزنند، بلکه حتی می‌توانند خاکستر خود را در جوهر بگنجانند. برای بسیاری این حس عمیقی از ارتباط را پس از یک فقدان سخت فراهم کرده است. شاید این جالب‌ترین دانستنی های تتو باشد.

.حرف آخر

در این مقاله لیست جامعی از جالب‌ترین دانستنی های تتو برای شما عزیزان آماده شده است. به نظر شما کدام یک جذاب‌ترین فکت و دانستنی در مورد تتو بوده است؟ در بخش کامنت‌ها بنویسید!

خاطره سرایی
خاطره سرایی

خاطره سرایی هستم. متولد 1372 و کارشناس بیوتکنولوژی از دانشگاه سراسری کاشان. در زمینه ترجمه و سئو فعالیت دارم و از انجام آن‌ها لذت می‌برم. ورزش، خوشنویسی و نوشتن از علاقه‌مندی‌های شخصی من هستند. امیدوارم از خواندن مقالات من لذت ببرید و آن‌ها را به اشتراک بگذارید.

چطور بود؟
+1
1
+1
+1
1
+1
1
+1
1
+1
+1
1

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط