Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
فیلم و سرگرمی
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ سبک زندگی @ رابطه و ازدواج @ 10 ویژگی اصلی مردی با عزت نفس پایین

10 ویژگی اصلی مردی با عزت نفس پایین

by | 14 اردیبهشت 1402 | رابطه و ازدواج | 0 comments

عزت نفس را می‌توان به عنوان تشخیص فرد از ارزش خود تعریف کرد. عزت نفس تشخیص شخص از خود است. نشانه‌های خاصی از عزت نفس پایین در یک فرد وجود دارد. احساساتی مانند مهارت کم، نداشتن احساس تعلق، عدم اعتماد به نفس و یا احترام به خود برخی از این نشانه‌ها هستند. میزان عزت نفس یک فرد در چندین جنبه زندگی از جمله زمینه حرفه‌ای، جنبه آموزشی، روابط بین فردی و حوزه اجتماعی ضروری است.

اهمیت عزت نفس در روابط قابل اغراق نیست. این به خاطر این واقعیت است که عزت نفس تعیین می‌کند که چقدر خودتان را دوست دارید یا چقدر به خودتان اعتماد دارید و چگونه رفتار می‌کنید.

او هرگز از سرزنش شریک زندگی خود دست بر نمی‌دارد

سرزنش شریک زندگی

وقتی نقش عزت نفس در شراکت‌های بلندمدت در نظر گرفته شود، عزت نفس پایین در روابط می‌تواند یک مشکل بسیار جدی باشد. چه چیزی باعث این اتفاق می‌شود؟ این یکی از نشانه‌های پایین بودن عزت نفس در یک مرد است. این به این دلیل اتفاق می‌افتد که شریک زندگی شما عزت نفس پایینی دارد و مکرراً شما را سرزنش می‌کند.

حتی اگر موفق شوید، ممکن است از شما انتقاد کند. او ممکن است ناخواسته شما را تضعیف کند یا موفقیت‌های شما را صرفاً به عنوان شانس یا تصادف نادیده بگیرد. به طور خلاصه، او ممکن است کمبود عزت نفس خود را به شما منتقل کند.

همچنین بخوانید  قبل از رابطه جنسی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

او بیش از حد بدبین است

مرد بدبین

آیا شریک زندگی شما بدبین است؟ این فقط نشانه دیگری از عزت نفس پایین در یک مرد است. اگر مردی نسبت به زندگی و موقعیت‌های مختلف نگرش بدبینانه دائمی داشته باشد، عزت نفس پایینی دارد.

امید به زندگی و انتظار نتیجه هر دو اغلب منفی است و اگر در یک رابطه عاشقانه با چنین مردی باشید، مطمئناً فرصت‌های بی‌شماری را در زندگی خود از دست خواهید داد. چرا؟

این در نتیجه نگاه منفی او به شما اتفاق می‌افتد. ممکن است به تدریج شروع به درک فرصت‌ها به عنوان خطرات و نه چالش کنید. مردانی که عزت نفس پایینی دارند دوست دارند درباره سرنوشت خود در زندگی ناله کنند.

او مردی حسود و کنترل کننده است

مرد حسود

یکی دیگر از نشانه‌های عزت نفس ضعیف در یک مرد، احساس اضطراب در مورد خود است. احساس اطمینان در استعدادها، جذابیت، مهارت‌ها، شایستگی‌ها و غیره، همگی بخش‌های مهمی از داشتن عزت نفس بالا هستند.

اعتماد به اینکه چقدر برای شریک زندگی‌تان مهم هستید برای حفظ یک رابطه ضروری است. حسادت و اضطراب در مورد ارزش شریک زندگی، نشانه‌های آشکاری از عدم اعتماد به نفس مرد است.

آیا شریک زندگی شما به خاطر دوستان مردتان ناراحت یا ناراضی است؟ آیا آنها در مورد گذراندن وقت با پسر عموی خود و سایر اقوام به شما سرزنش می‌کنند؟ آیا اگر با عزیزانتان اوقات خوشی داشته باشید، حتی اگر او در آنجا حضور داشته باشد، اذیت می‌شود؟

بنابراین، شاید زمان آن رسیده است که اقدام کنید. تحمل این موضوع ممکن است منجر به انبوهی از احساسات بد و مشاجرات متوالی بین شما و معشوقتان شود.

همچنین بخوانید  چگونه از یک رابطه سمی جان سالم به در ببریم؟

او از انجام مسئولیت‌های بزرگ می‌ترسد و نگران است

وحشت از شکست یکی از ملموس‌ترین نشانه‌های عزت نفس پایین یک مرد است. افرادی که فکر می‌کنند مهارت‌هایی برای مدیریت یا رهبری ندارند، به احتمال زیاد از موقعیت‌هایی که به آن‌ها نیاز دارد دوری می‌کنند.

این نشان دهنده عدم تمایل مرد به اعتراف به مسئولیت بزرگ یا کوچک است. او باور نمی‌کند که بتواند این کار را انجام دهد. همانطور که قبلا ذکر شد، او فرصت‌ها را به عنوان خطر تشخیص می‌دهد. در نتیجه، او برای پذیرش هر مسئولیتی مشکل خواهد داشت.

از چیزهای کوچکی مانند غذا دادن به حیوانات خانگی گرفته تا مسئولیت‌های بزرگ مانند رابطه عاشقانه یا ازدواج، او از همه آنها طفره می‌رود.

او فاقد اعتماد به نفس است

عزت نفس با سطح اعتماد به نفس فرد مرتبط است. آنها یک رابطه همبستگی با یکدیگر دارند. اگر مردی معتقد باشد که نمی‌داند چگونه در موقعیت‌های مختلف خود را مدیریت کند، به احتمال زیاد فاقد اعتماد به نفس است. اعتماد به نفس پایین او تأثیر بدی بر کیفیت زندگی و سلامت او دارد.

اعتراف به عیوب خود برای او دشوار است

تشخیص و درک عیوب او از نشانه‌های پایین بودن عزت نفس اوست. انسان‌ها اشتباه می‌کنند. از سوی دیگر، افراد با عزت نفس متوسط ​​تا بالا، این اشتباهات را درس‌های ارزشمند زندگی می‌دانند.

با این حال، افرادی که اعتماد به نفس پایینی دارند، برای اعتراف به این حقیقت که اشتباهات فرصت‌های یادگیری عالی هستند، مشکل دارند. از این رو، آنها در نهایت دیگران را (یا حتی خودشان را تا حد زیادی) سرزنش می‌کنند. آنها نفکر نمی‌کنند و هیچ تلاشی برای یادگیری نمی‌کنند.

او نیاز به تایید مداوم در مورد هر کاری که انجام می‌دهد دارد

این یکی از بدترین ویژگی‌های یک فرد است. گاهی اوقات خوب است اگر در مورد انجام کاری مطمئن نیستید و به دنبال تایید یکی از عزیزان خود باشید.

همچنین بخوانید  چگونه رابطه لانگ دیستنس را مدیریت کنیم؟

اما، تکیه مداوم به دیگران برای اینکه به شما بگویند خوب هستید و شما را در مسیر درست راهنمایی کنند، آزاردهنده است.

او وقتی می‌بازد خیلی ناراحت می‌شود

ناراحتی از شکست

او نمی‌تواند تصور اینکه کسی بهتر از او باشد را تحمل کند. چه یک بازی باشد، چه در زندگی واقعی یا یک موقعیت کاری، اگر او به دلیل بهترین بودن در مرکز توجه نباشد، عصبانی خواهد شد.

او از شکست‌های دیگران لذت می‌برد

او ممکن است وانمود کند که این کار را نمی‌کند، این به او احساس عالی می‌دهد. از آنجایی که او با احساس ناکافی بودن دست و پنجه نرم می‌کند، وقتی کسی در کاری شکست می‌خورد بلافاصله احساس آرامش می‌کند. او به جای اینکه یک انسان عادی باشد و از عزیزانش در مشکلات حمایت کند، از آنها تغذیه می‌کند.

این مرد غیرعادی است که هرگز نمی‌تواند از موفقیت شما خوشحال باشد. هرچه بیشتر در همه زمینه‌های زندگی پیشرفت کنید، کمتر باعث می‌شود که او احساس مرد بودن کند.

او درگیر رفتارهای اجباری جنسی می‌شود

اگر چه این رفتار ناخوشایند است، اما رفتار اجباری جنسی نسبت به شما نشانه دیگری از عزت نفس پایین در یک مرد است. اگر شریک زندگی شما فردی بسیار بدبین است، ممکن است برای شما سخت باشد که تمایلات جنسی خود را به او توضیح دهید.

سخن پایانی

مردان با عزت نفس پایین بدترین شریک زندگی هستند. زندگی با آنها می‌تواند واقعا عذاب آور باشد. تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

admin
admin
چطور بود؟
+1
+1
1
+1
2
+1
+1
+1
+1

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط