Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
فیلم و سرگرمی
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ سبک زندگی @ فیلم و سرگرمی @ 13 نکته طلایی برای بهتر شدن در دوتا 2

13 نکته طلایی برای بهتر شدن در دوتا 2

by | 12 تیر 1402 | فیلم و سرگرمی | 0 comments

دوتا 2 قطعاً یکی از سخت‌ترین و چالشی‌ترین بازی‌های گروهی آنلاین در سراسر دنیا است. این بازی سخت و استراتژیک به تمرکز بسیار بالایی نیاز دارد و اگر شما نتوانید خودتان را به خوبی در بازی کنترل کنید، باید قید بهتر شدن در دوتا 2 را بزنید. اینکه در تیم شما یک نوب یا فییدر(Feeder) وجود داشته باشد، حس وحشتناکی است، حال تصور کنید که آن نوب یا فییدر خودتان باشید، هیچ حسی از این بدتر نیست!

بازی دوتا 2 شامل 124 هیرو است و این یعنی اگر شما می‌خواهید که در بازی دوتا 2 نوب نباشید و به یک پلیر قوی تبدیل شوید، باید تمام این 124 هیرو را بشناسید. البته کار فقط به شناختن هیروها ختم نمی‌شود. هر هیرو 4 قدرت دارد، با یک حساب سرانگشتی می‌توانیم متوجه شویم که باید 496 قدرت را نیز بشناسید! در کنار آن، نباید از (Aghanim Shard and Aghanim Scepter) آقانیم شارد و آقانیم سپتر نیز غافل شویم. پس تا الان متوجه شده‌اید که این بازی نیاز به دانش ابتدایی بالایی دارد. با اینکه در بازی دوتا 2، برای اینکه بتوانید در مسابقات رنک شرکت کنید، باید 100 ساعت بازی عادی را تجربه کنید، باز هم در مسابقات رنک افرادی وجود دارند که نوب هستند و بازی شما را خراب می‌کنند.

 حالا باید چه کار کرد؟ بازی را ترک کرد؟ خودتان هم می‌دانید که اعتیاد به دوتا 2 از اعتیاد به مواد مخدر نیز بدتر است. پس نمی‌توان این بازی را ترک کرد، به جای آن به شما پیشنهاد می‌کنیم برای بهتر شدن در دوتا 2 تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

1. مراقب هدف باشید. استراتژیک فکر کنید

مسابقات Dota 2 ممکن است با فعالیت‌های مختلف هیجان انگیز پر شود. شما به انبوه کریپ‌ها هجوم می‌آورید و آنها را به شکلی دیدنی می‌کشید. شما با اشتیاق یک تاور (Tower) را نابود می‌کنید (حتی اگر هیرو شما چند بار در این راه بمیرد). شما حریفان را در لاین خود و در سراسر نقشه تعقیب می‌کنید و با همراهی یارهای خود آن‌ها را می‌کشید.

این فعالیت‌ها بسیار جالب هستند، اما کنکاش در آنها بدون فکر کردن به هدف اصلی تیم در هر مسابقه بی‌معنی است. برای اینکه بدانید چگونه بازی Dota 2 را انجام دهید، باید بدانید که تیم شما باید به چه چیزی دست یابد – و همه اقدامات باید به این هدف منجر شود.

هر کاری که در مسابقه انجام می دهید دلیلی دارد. همه چیز برای از بین بردن Ancient تیم رقیب است. همیشه رفتار خود را حول هدف بسازید. برای رسیدن به Ancient عجله نکنید. اکشن‌های مختلف بهترین زمان خود را در جریان مسابقات Dota 2 خواهند داشت. این در مورد شاهکارهای بی فکر نیست؛ در مورد استراتژی است.

این نکته بسیار مهم است که شما فقط و فقط باید به فکر تیم و هدف اصلی تیم باشید. ببینید، در بازی دوتا، بعضی از هیروها در ابتدای بازی(معمولاً سافت ساپورت‌ها و offlanerها) از قدرت بیشتری برخوردار هستند و ممکن است بتوانند شما را به راحتی بکشند. اما در اواخر بازی هارد ساپورت‌ها و carryها شانس بیشتری برای برنده شدن دارند. پس به نقش هیرو ها در دوتا 2 توجه کنید و هدف تیم را از یاد نبرید. ممکن است گاهی هدف تیم شما نابود کردن دشمن تا قبل از دقیقه 30 بازی است و گاهی نیز ممکن است استراتژی شما صبر کردن تا دقایق آخر بازی است تا با بیشترین توان به دشمن حمله کند.

هدف تیم را در ذهن داشته باشید و استراتژی‌های جدید در بازی پیاده کنید.

2. نقشه را یاد بگیرید

برای مسابقات آماده باشید – نقشه بازی را باز کنید و آن را مطالعه کنید. نام اشیا و موقعیت آنها را بیاموزید. این یک فعالیت یک بار نیست. به طور منظم به این تمرین بازگردید زیرا به شما کمک می‌کند تا برای نقش شخصی خود در یک مسابقه و بهترین استراتژی‌های تیم ایده بگیرید.

بازی فقط در مورد اقدامات سریع در میانه نبرد نیست. این در مورد ابداع ایده‌های هوشمندانه و غیرعادی برای بازی بیش از حد با حریفان است. هیچ نکته Dota 2 نمی‌تواند یک بازیکن موفق بسازد. فقط شما می‌توانید این کار را خودتان انجام دهید. یادگیری نقشه گامی به سوی درک بهتر بازی، استراتژی‌های ممکن و اقدامات فردی است. همچنین، می توانید به سرعت و به طور موثر با هم تیمی ها ارتباط برقرار کنید.

همچنین بخوانید  حضور بی وقفه اطیابی در سینما – بخارست

به طور کلی، بلد بودن مپ بازی به شما کمک شایانی می‌کند تا بتوانید فایت‌ها را برنده شوید. شاید بپرسید چگونه؟ بعضی از قسمت‌های مپ دارای موانع طبیعی(درخت) است و این درخت‌ها می‌‌توانند به شما کمک کنند تا فایت را برای رقبا سخت کنید. برای مثال، Hoodwink یکی از بهترین هیروها برای استفاده کردن از درخت‌ها در تیم‌فایت‌ها است. او زمانی که نزدیک درخت‌ها باشد، سرعت بیشتری دارد، می‌تواند اتک‌های دریافتی را میس کند، و Health regen خود را نیز افزایش دهد!

شناخت درست نقشه به شما در انتخاب هیرو نیز کمک خواهد کرد!

3. قهرمان خود را انتخاب کنید

انتخاب درست هیرو دشوارتر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. این بازی هیروهای زیادی را برای بازی ارائه می‌دهد. آنها از همان ابتدا در دسترس هستند و انتخاب بهترین گزینه برای شما یک فرآیند کاملاً دشوار است.

همه ما متفاوت هستیم و قهرمان Dota 2 شما باید تنظیمات بازی شخصی شما را تکمیل کند. درک اینکه ترجیحات شما واقعاً چیست و کدام قهرمان به آزادسازی توانایی‌های شما کمک می‌کند آسان نیست. فقط تمرین مستقیم با آنها به شما پاسخ می‌دهد. قهرمان شما فردی است که به عنوان یک شخصیت دوست دارید، از بازی با او لذت می‌برید و با او نتایج خوبی می‌گیرید.

در روند کار عجله نکنید با قهرمانان کم پیچیدگی شروع کنید و با هر کدام چند بازی انجام دهید. سختی کاراکترها را افزایش دهید و متوجه شوید که هر کدام چه احساسی در شما ایجاد می کنند.

در پایان با یک قهرمان کنار بیایید تا به طور منظم تمرین کنید. روی توانایی‌های آنها تمرکز کنید و مهارت‌های خود را با این شخصیت خاص بهبود بخشید. از تنوع به ثبات – این یک مسیر طولانی اما رضایت بخش برای موفقیت است. در این فرآیند، چیزهای زیادی در مورد نحوه بازی Dota 2 کشف خواهید کرد.

در بازی دوتا 2، شما می‌توانید هیروها را به صورت دمو امتحان کنید. این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید هیروی درست خود را انتخاب کنید! در ضمن، شما باید توانایی بازی با هر هیرویی را داشته باشید، اما لازم است که شما حداقل یک هیرو و حداکثر 3 هیرو را به صورت حرفه‌ای بلد باشید. وقتی شما بازی با یک هیرو را به خوبی بلد باشید، تقریباً بازی برای شما خیلی آسان می‌شود.

برای مثال، هیرویی که خود من با آن خیلی خوب بازی می‌کنم و تقریباً از 100 بازی با آن هیرو +80 win کسب کرده‌ام، Legion Commander است! هر زمانی که احساس کنم، نمی‌توانم هیروی درستی را برای مقابله با تیم دشمن انتخاب کنم، سراغ این هیرو می‌روم!ام

4. چرخه های مسابقه را برای قهرمان خود درک کنید

هر شخصیت Dota 2 به طور متفاوتی در یک مسابقه رشد می‌کند. برخی از همان ابتدا قوی هستند، بنابراین باید به سراغ کشتن بروند و تهاجمی بازی کنند. برخی به آرامی قدرت می گیرند و باید در ابتدا از فایت‌های غیر ضروری اجتناب کنند. این جنبه بخشی از یادگیری شخصیت شماست. اما چیزی فراتر از نکاتی است که برای Dota 2 در مورد نحوه استفاده از توانایی‌ها، مواردی که باید بخرید، و در کدام مسیر بمانید. درک چرخه‌های قهرمانی که بازی می‌کنید، کلید تسلط بر آنها و یافتن بهترین نقش/موقعیت است که به شما در مسیر بهتر شدن در دوتا 2 کمک خواهد کرد.

5- دفاع را نادیده نگیرید

بدیهی است که Dota 2 به معنای دفاع از Ancients است. بنابراین عجله در حمله همیشه بهترین ایده نیست. از ساختارهای تیم خود دفاع کنید! آنها برای پیروزی شما بسیار مهم هستند. حفاظت از آنها را در اولویت قرار دهید تا کشتارهای بیشتر. ایده دفاعی را با شخصیت خاص خود و نقش خاص آنها در یک برنامه بازی ببافید. فقط این جنبه را در نظر داشته باشید – حمله همه چیز در Dota 2 نیست!

یکی از نکاتی که بعضی از دوتاپلیرها نسبت به آن بی‌توجه هستند، ارزش دفاع کردن است! برای مثال، تمام هیروها در حال فارم کردن هستند، اما یکی از تاورهای آن‌ها تحت حمله است! این هیروها متوجه نیستند که با نابودی هر خط از ابزار دفاعی بیس آن‌ها، قدرت تیم آن‌ها کمتر می‌شود و از آن طرف تیم رقیب قوی‌تر می‌شود.

همچنین بخوانید  بازی اسکایریم و دلایل جاودانه شدن آن

6. فارم کردن

این جنبه از بازی نیز به شدت به نقش هیرو شما در تیم وابسته است، اما توجه به آن برای همه مهم است. برای کسب طلا و XP از جنگل دیدن کنید. روی اقلامی سرمایه گذاری کنید که طلای بیشتری به ارمغان می آورند. سعی کنید بدون بازگشت به پایگاه مدت طولانی تری در روند فارم کردن باشید. برای اینکه بتوانید فارم کنید و نیازی نداشته باشید که fountain برگردید، تانگو یا معجون سلامت(Health potion) بخرید تا بتوانید مدت طولانی‌تری فارم کنید.

البته فارم بالاترین اولویت نیست. این یک افزونه بسیار مفید برای اقدامات تیم شما است.

7. به عنوان یک تیم فکر کنید

هر چقدر هم که بازیکن خوبی باشید، هرگز در مسابقات Dota 2 به تنهایی برنده نمی‌شوید – مگر اینکه در مقابل افراد مبتدی مطلق بازی کنید. این تیم است که برنده بازی است. بنابراین به عنوان بخشی از تیم خود عمل کنید. فکر کردن به عنوان یک تیم به این معنی است که به نقش خود، موقعیت خود در یک مسابقه پایبند باشید.

8. به نقش خود پایبند باشید

به اندازه ایفای یک شخصیت ضروری است. شما باید این موقعیت را درک کنید، از جمله بسیاری از بخش‌های دشواری که خودتان کشف می‌کنید.

  • Carry قدرت خود را از طریق اقلام کشاورزی و مقیاس بندی توسعه می‌دهد. هنگامی که قهرمان به اندازه کافی قوی است، آنها شروع به حمل کل تیم می‌کنند.(حمل یا carry به این معنی است که همه چیز در تیم به شما مربوط می‌شود. شما فایت‌ها را آغاز می‌کنید، کیل‌ها را می‌گیرید، تاورها را نابود می‌کنید.)
  • Mid Core از همان ابتدا ضربه‌ها را می‌گیرد و ارائه می‌دهد و عمل را در وسط نقشه ادامه می‌دهد.
  • Offlaner از خط امن حریف مراقبت می‌کند و سعی می‌کند پیشرفت حریف Carry را کند کند.
  • Semi-Support یا soft support در اطراف نقشه حرکت می‌کند تا هر زمان که نیاز باشد کمک کند.
  • پشتیبانی اصلی یا هارد ساپورت به کری کمک می‌کند تا نقش خود را ایفا کند، به خصوص در ابتدای مسابقه.

موقعیت های Carry و Main Support اغلب برای مبتدیان توصیه می‌شود، بنابراین ابتدا آنها را امتحان کنید. ایده خوبی است که برای هر یک از نقش‌ها حدود 3 تا 5 قهرمان انتخاب کنید – شخصیت هایی که بیشتر دوست دارید. زمانی که نمی‌خواهید نقش را تغییر دهید، اما می‌خواهید گزینه‌های متفاوتی داشته باشید (مثلاً در برابر قهرمانان خاص) باید فردی را در رزرو داشته باشید.

مانند نکات قهرمانی ما برای Dota 2، توصیه می‌کنیم در نهایت با یک نقش کنار بیایید. موثر بودن در تیم و کسب رتبه های بالای Dota 2 ضروری است. یکی از مهم‌ترین نکات بهتر شدن در دوتا 2 انتخاب یک پوزیشن برای بازی است. شما باید تلاش کنید که همیشه در پوزیشن بهترین باشید تا در صورت نیاز تیم بتواند به شما متکی باشد.

9. زیاد امتحان کنید

به نظر شما چرا بازی Dota 2 به صدها یا حتی هزاران ساعت بازی نیاز دارد تا بتوانید به این فکر کنید که خود را یک بازیکن خوب بنامید؟ دلایل اولیه عبارتند از:

  • شما باید قهرمان/نقش خود را پیدا کنید
  • شما باید تمرین کنید و مهارت های خود را توسعه دهید

این جنبه‌ها با هم جمع می‌شوند. ابتدا شروع به انجام کاری در بازی می‌کنید تا بفهمید که آیا برای شما کار می‌کند یا خیر. سپس این قهرمان/نقش را برای توسعه مهارت‌ها و کسب تجربه تمرین می‌کنید. اما سپس این مراحل را رها می‌کنید و از ابتدا شروع می‌کنید – قهرمان/نقش دیگری را انتخاب کنید، تمرین کنید و تجربه کسب کنید.

برای موفقیت در این فرآیند، باید شجاعانه آزمایش کنید. فقط همه چیز را در بازی امتحان کنید. الگوهای رفتاری خود را تغییر دهید به یک سبک بازی خاص پایبند نباشید، مگر اینکه به اندازه کافی آزمایش کرده باشید و مطمئن باشید که استعداد Dota 2 شما در کجا بهترین می درخشد. هدف از این آزمایش ها یافتن راه منحصر به فرد خود برای نحوه بازی Dota 2 است. هیچ راهنمای نمی تواند این را آموزش دهد.

این آزمایش ها نیز در مورد آیتم های درون بازی هستند. بیلدهای مختلف را امتحان کنید تا قهرمانتان تفاوت را احساس کند.

بیلد مجموعه آیتم‌های هر هیرو است.

همچنین بخوانید  نحوه بازی الین ورلدز (Alien Worlds) و کسب ارز TLM

10. مراقب حریف باشید

شما در مقابل افراد واقعی بازی می‌کنید و باید بدانید که آنها چه برنامه‌ای دارند و چه می‌کنند. این بخش از نکات Dota 2 ما در مورد رعایت الگوهای کلی در اقدامات تیم حریف است. و همچنین، شما باید به معنای واقعی کلمه هر لحظه ببینید که آنها چه می‌کنند.

Observer wards را در مکان‌های خاصی روی نقشه قرار دهید تا به تیم خود بینایی مشخص روی نقشه بدهید. موثر بودن با ward ها کاملاً یک هنر است، بنابراین باید توجه شایسته‌ای به آن داشته باشید.

به طور کلی، این یک فعالیت عمدتا برای بازیکنان پشتیبانی است. بخش ها باید در مراحل اولیه مسابقه قرار گیرند. اغلب، Midlaner ward ها را در ابتدا قرار می‌دهد.

11. هم تیمی های دائمی خود را پیدا کنید

این سطح مبتدی نیست، اما بدون آن، هرگز از مبتدی بودن پیشرفت نخواهید کرد. وقتی با نقش‌های مختلف و با بازیکنان مختلف تجربه کسب می‌کنید، زمان آن فرا رسیده است که در اعمال خود ثبات داشته باشید. هم تیمی‌های بالقوه شما به دنبال همین هستند – و وقتی یکدیگر را پیدا می‌کنید، همه پیشرفت خود را به شدت افزایش می‌دهید.

هم تیمی‌ها افرادی هستند که می توان با آنها درباره استراتژی‌ها بحث کرد، روی اشتباهات رایج کار کرد و جنبه‌هایی را برای تمرین انتخاب کرد. تیم شما باید در نقشه Dota 2 به عنوان یکی عمل کند.

تشکیل یک تیم خوب سخت است. هر کس روش خاص خود را دارد – ممکن است به دنبال تیم‌های آماتور موجود برای پیوستن باشید یا با افرادی که قبلاً با آنها بازی کرده‌اید ارتباط برقرار کنید. بهترین راه این است که با دوستانی که در زندگی واقعی می‌شناسید بازی کنید.

با این حال، یافتن هم تیمی‌ها کافی نیست. برای تبدیل شدن به یک تیم، باید ارتباطات خود را بهبود بخشید. در مورد اصطلاحاتی که استفاده می‌کنید بحث کنید. در روابط مثبت و دوستانه قرار بگیرید. از فرصت‌ها برای معاشرت فراتر از بازی برای بهتر شدن در دوتا 2 استفاده کنید.

12. صبور باشید

باور کنید، این یکی از بهترین نکات برای بهتر شدن در دوتا 2 است. قسمت بی‌رحمانه بودن بازی را به خاطر دارید؟ خوب، واقعاً دشوار است، و جامعه اغلب آن را غیرقابل تحمل می کند. در هر مرحله به صبر نیاز دارید. کسب تجربه با کاراکترهای زیاد و نقش‌های مختلف فرآیندی طولانی است. همه آزمایشات شما موفقیت آمیز نخواهد بود. هم تیمی های شما حتی ممکن است تند باشند.

تنها کسانی در این بازی موفق می‌شوند که دیوارهای ناامیدی را بشکنند. صبر شما بهترین و موثرترین ابزار است. تجربه عملی به شما می‌آموزد که چگونه Dota 2 را بازی کنید. صبر به شما امکان می‌دهد این تجربه را بدست آورید.

تبدیل Dota 2 به مکان شاد ممکن است صبر شما را بهبود بخشد و به بهتر شدن در بازی دوتا 2 کمک کند. سعی کنید شخصیت خود را بیان کنید. بازی را به گونه‌ای سفارشی کنید که از نظر شما جالب ترین است. از بهترین موارد Dota 2 برای این کار استفاده کنید.

13. بازی های Dota 2 را تماشا کنید

مسابقات حرفه‌ای ممکن است نکات مستقیم Dota 2 را به شما ارائه ندهند، اما مطمئناً سطحی را که باید به آن هدف داشته باشید را نشان می‌دهند. تماشای مسابقات جالب و هیجان انگیز است. به عنوان یک بازیکن، به راحتی متوجه خواهید شد که چه اتفاقی در حال رخ دادن است – و حتی ممکن است شروع به دنبال کردن تیم‌های حرفه‌ای در حرفه آنها کنید.

اما نکته اصلی در اینجا جذب ترفندهای حرفه‌ای‌ها و ایده‌های مختلف بازی برای اقدامات فردی و استراتژی‌های تیمی است. از هر رویداد مهمی شروع کنید و آن را به سرگرمی/تمرین همیشگی خود تبدیل کنید.

حرف آخر

بازی دوتا 2 واقعاً بازی سختی است و اگر شما در بازی کردن آن مشکل دارید، بسیار طبیعی است و نباید خودتان را به خاطر بلد نبودن بازی سرزنش کنید. افرادی که در این بازی در سطوح بالا قرار دارند، حداقل 12 هزار ساعت بازی انجام داده‌اند و همین نکته نشان می‌دهد که این بازی بسیار استراتژیک و سخت است. امیدواریم این مقاله به شما در بهتر شدن در دوتا 2 کمک کرده باشد.

حسن اسدی
حسن اسدی

من حسنم، 20 سالمه و دانشجوی جامعه شناسی هستم(البته فعلاً، شاید تا یکی دوماه دیگه اخراج بشم.) نکته دیگه ای هم نیست دیگه، خدافظ.

چطور بود؟
+1
1
+1
2
+1
2
+1
2
+1
+1
+1

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط