Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
فیلم و سرگرمی
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ سبک زندگی @ توسعه مهارت‌ها @ 19 راز و راه آگاهی

19 راز و راه آگاهی

by | 29 شهریور 1402 | توسعه مهارت‌ها | 0 comments

آیا خود را فردی آگاه اجتماعی می‌دانید؟ اگر نه، آیا می‌خواهید یاد بگیرید که چگونه جهان را به مکانی بهتر تبدیل کنید؟ در اینجا چند کار وجود دارد که می‌توانید انجام دهید. اگر از کسی بپرسید که آیا از نظر اجتماعی آگاه است یا خیر، احتمالاً می‌گوید “بله”. پس به نظر می‌رسد همه دارای آگاهی اجتماعی بالایی هستند، درست است؟

اما اگرچه اکثر مردم موافق هستند که آنها اینگونه هستند، آیا واقعاً می‌دانند که هوشیار بودن اجتماعی به چه معناست؟ آیا شما هم می‌دانید؟ اگر نه، پس بخوانید تا دریابید که چگونه از نظر اجتماعی آگاه شوید و دنیای اطراف خود را به مکانی بهتر تبدیل کنید.

فهرست

آگاهی اجتماعی به چه معناست؟

اول از همه، آگاهی اجتماعی به چه معناست؟ این به معنای پرورش آگاهی دقیق از آنچه در اطراف شما در جهان می‌گذرد، است. این احساس آگاهی بیشتر در بین تمام اعضای جامعه شما به اشتراک گذاشته می شود و از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود.

این تقریباً مانند یک خودآگاهی جمعی و یک هویت اجتماعی مشترک است. افرادی که از نظر اجتماعی هوشیار هستند، “احساس ما” دارند و فکر می‌کنند که همه در این دنیای دیوانه با هم هستند و تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارند.

این طرز فکر باعث ایجاد حس وحدت اجتماعی می‌شود و به افراد کمک می‌کند تا در جهت اهداف مشترک تلاش کنند.

چرا آگاهی اجتماعی مهم است؟

بنابراین، چرا هوشیاری اجتماعی مهم است، و دقیقاً چه مزایایی از این گونه بودن دارد؟

  • یکی، هوش را تقویت می‌کند. با آگاهی از آنچه در اطرافتان می‌گذرد، ذهن خود را قادر می‌سازید تا همه اتفاقات را جذب و تجزیه و تحلیل کند و این منجر به مهارت‌های تفکر انتقادی بهتر و سطح بالاتری از هوش می‌شود.
  • آگاهی اجتماعی همدلی را تشویق می‌کند.
  • آگاهی اجتماعی نیز ذهن آگاهی را معرفی می‌کند. وقتی از آنچه در اطرافتان می‌گذرد آگاه باشید، متوجه احساس عمیق‌تری از خود خواهید شد و تلاش بیشتری خواهید کرد که هم از نظر عاطفی و هم از نظر جسمی فرد بهتری باشید.
  • آگاهی اجتماعی نیز باعث بهبود ارتباطات می‌شود. وقتی می‌دانید چه اتفاقی در حال رخ دادن است، می‌توانید خود را به طور معناداری بیان کنید و بهتر می‌توانید با موقعیت‌های مختلف سازگار شوید و دوست پیدا کنید.

دلایلی که چرا آگاهی اجتماعی توسط همه زندگی نمی شود

ممکن است تعجب کنید که چرا افراد بیشتری از نظر اجتماعی آگاه نیستند اگر این موضوع مهمی است. خوب، این یک سوال عالی است، و در اینجا پاسخ‌ها وجود دارد.

1. افراد مشغول هستند و می‌خواهند روی نیازهای خود تمرکز کنند

بیایید با آن روبرو شویم، بسیاری از مردم خودخواه و تنبل هستند. آنها ترجیح می‌دهند فقط کارهایی را انجام دهند که به نفعشان باشد و واقعاً نگران هیچ چیز دیگری نیستند.

حتی اگر آنها خودخواه یا تنبل نباشند، احتمالاً آنها ممکن است به دنیای اطراف خود اهمیت دهند، اما همیشه به دلایلی از پتانسیل کامل خود آگاه نیستند. حتی اگر فقط وقت کافی برای اختصاص دادن به آن نداشته باشند.

2. عدم آگاهی از مسائل اجتماعی

برخی از مردم نیز ممکن است از مسائل اجتماعی که بر بشریت و سیاره ما تأثیر می‌گذارد آگاه نباشند. آنها فقط به اندازه کافی در مورد مسائل نمی‌دانند تا کاری در مورد آنها انجام دهند.

همچنین بخوانید  10 راه برای تقویت حافظه

حتی اگر مردم با مشکلی مواجه شوند اما ندانند که چرا وجود دارد یا چگونه کار می کند، احتمالاً اقدامی انجام نمی‌دهند. مطالعه مسائل اجتماعی نیازمند زمان، علاقه و تلاش است و بسیاری از مردم آن چیزها را در خود ندارند.

آگاهی اجتماعی و 19 راه برای اینکه فردی آگاه تر از نظر اجتماعی باشید

در اینجا 19 راه ساده برای سوق دادن خود به سطح بعدی آگاهی اجتماعی آورده شده است.

1. اخبار را بخوانید

اخبار را بخوانید

وقتی صحبت از امور جاری به میان می‌آید، هیچ چیز جالبی در مورد کاملاً بی‌تفاوت بودن وجود ندارد. نه تنها خواندن و تماشای اخبار شما را از احمق جلوه دادن در مهمانی‌ها باز می‌دارد، بلکه به شما کمک می‌کند تا فردی آگاه‌تر از نظر اجتماعی باشید.

2. در جامعه خود فعال باشید

راه دیگر برای تبدیل شدن به فردی آگاه‌تر از نظر اجتماعی، شرکت در رویدادهای اجتماعی است. نیازی نیست به درهای همه بکوبید و بپرسید که آیا می‌توانید به آنها کمک کنید. اما به خاطر داشته باشید که همه چیز از شرکت در مجمع عمومی سالانه محله شما تا داوطلب شدن در مرکز اجتماعی به عنوان مسئولیت اجتماعی محسوب می شود.

هنگامی که در جامعه خود فعال هستید، از افراد اطراف خود، آنچه برای آنها مهم است، آنچه در زندگی آنها می‌گذرد و کارهایی که می‌توانید برای ایجاد تغییر مثبت در جامعه نزدیک خود انجام دهید کاملاً آگاه می‌شوید.

3. خود را منزوی نکنید

با احاطه کردن خود با مردم از نظر اجتماعی آگاه باشید. دلیلی وجود دارد که عبارت «آگاه اجتماعی» حاوی کلمه «اجتماعی» است. با این کار، شانس منزوی شدن و افتادن به گودال تنهایی لعنتی را کاهش می‌دهید. این به ویژه زمانی که شما احساس افسردگی می‌کنید صادق است.

به همین دلیل است که متخصصان رفتار همیشه می‌گویند که پذیرش حمایت از عزیزان زمانی که در دوران سختی در زندگی خود قرار دارید مهم است.

انسان‌ها موجوداتی اجتماعی هستند و هیچ فایده‌ای ندارد که با این واقعیت مبارزه کنید که اگر می‌خواهید از نظر اجتماعی آگاه باشید، به اطرافیان خود نیاز دارید.

4. از دیگران آگاه باشید

همچنین می‌توانید با توجه به دیگران از نظر اجتماعی آگاه باشید. به جای اینکه در حباب خود زندگی کنید و از همه اطرافیان خود غافل باشید، به زبان بدن دیگران، لحن صدای آنها، واکنش آنها به شما و غیره توجه و درک کنید.

تشخیص اینکه کسی شما را دوست دارد یا نه چندان دشوار نیست. اگر با آغوش باز و لبخند از شما استقبال شود، در آن هستید. اما اگر با بازوهای ضربدری، صدای بلندتر و زبان بدن پرتنش از شما استقبال شود، این احتمال وجود دارد که اگر نمی‌خواهید آن رابطه را از دست بدهید، باید روی آن رابطه کار کنید.

5. قبل از صحبت فکر کنید

قبل از صحبت فکر کنید

شما نمی‌خواهید که مردم در مورد شما چنین فکری کنند، بنابراین مطمئن شوید که کلمات خود را فیلتر کنید و فقط اولین چیزی را که به ذهنتان می‌رسد نگویید.

همیشه به یاد داشته باشید که وقتی آنها را با صدای بلند می‌گویید چیزها بسیار متفاوت به نظر می‌رسند، برخلاف زمانی که آنها را در ذهن خود می‌گویید. به دقت فکر کنید که این احساس در طرف مقابل چگونه خواهد بود و چگونه به نظر می‌رسد.

6. حساس تر باشید

حساس بودن و عکس العمل مناسب یکی از مهم‌ترین کارهایی است که یک فرد آگاه اجتماعی می‌تواند انجام دهد. هر چقدر هم که فقط نگران خودتان باشید، بسیار مهم است که به نیازهای دیگران فکر کنید.

به عنوان مثال، ممکن است فکر کنید که این چیز خوبی است که بهترین دوست شما خیانت دیده است، اما نیازی نیست که آن را با صدای بلند بگویید. او در حال حاضر آسیب می‌بیند و قدردان این حرف شما نیست *هرچقدر هم که حق با شماست*.

7. از منفی گرایی دوری کنید

همیشه سعی کنید از منفی گرایی دوری کنید، صرف نظر از موقعیت. هنگامی که با درگیری مواجه می‌‎شوید، با عصبانیت واکنش نشان ندهید و از پرخاشگری دوری کنید.

از مثبت اندیشی برای مبارزه با منفی گرایی استفاده کنید و هر زمان که ممکن است آرامش خود را حفظ کنید. با صاف نگاه داشتن در سخت‌ترین موقعیت‌ها، نه تنها به دیگران، بلکه به خودتان نیز ثابت می‌کنید که از نظر اجتماعی آگاه هستید و به شیوه‌ای بزرگ‌تر واکنش نشان می‌دهید.

همچنین بخوانید  راز خوشبختی چیست؟ 70 راز خوشبختی را بخوانید!

8. دایره خود را هوشمندانه انتخاب کنید

همانطور که جیم راث نویسنده و سخنران انگیزشی یک بار نوشت: “شما میانگین پنج نفری هستید که بیشترین زمان را با آنها می‌گذرانید”، بنابراین مطمئن شوید که دوستان خود را عاقلانه انتخاب کنید. موارد سمی و منفی را از زندگی خود حذف کنید یا حداقل آنها را دور نگه دارید.

زمان بیشتری را با افراد مثبت و شاد بگذرانید و متوجه خواهید شد که طرز فکرتان در حال تغییر است. مثبت اندیشی بر مردم تأثیر می‌گذارد، و قبل از اینکه متوجه شوید، دیدگاه شما نسبت به جهان به دیدگاه اجتماعی قابل احترام‌تر و خوشایندتر تبدیل می‌شود.

9. از تعصب خودداری کنید

از تعصب خودداری کنید

مطمئناً، داشتن عقیده اشکالی ندارد، اما فقط به این دلیل که با دیدگاه دیگران مخالف هستید، متنفر نباشید. هر کسی حق دارد نظر خود را داشته باشد، پس به آنها احترام بگذارید و اجازه ندهید افکار آنها شما را تحت تأثیر قرار دهد. تنها زمانی که ذهن خود را به روی دیدگاه‌های متضاد باز کنید، از نظر اجتماعی آگاه و پذیرفته خواهید شد.

10. مصرف گرایی آگاهانه را تمرین کنید

با توجه به شبکه برای پایداری کسب و کار، “نگرش مصرف کنندگان اهداف آنها را شکل می‌دهد و نیات آنها بر رفتار آنها تأثیر می‌گذارد.” نمی‌توان انکار کرد که این نکته بسیار گسترده است و آگاهی اجتماعی جنبه‌های بسیاری را در بر می‌گیرد. با این حال، بیایید بیل را بیل بنامیم. با آگاهی نسبت به آنچه خریداری می‌کنید، جامعه‌ای را که در آن زندگی می‌کنید بهبود می‌بخشید.

مسائل زیست محیطی گریبانگیر جوامع در سراسر جهان است و یکی از راه‌های آگاهی اجتماعی، شناخت این واقعیت است. محلی بخرید، از کشاورزان پایدار حمایت کنید و مطمئن شوید که عادات یک جنگجوی سرسخت محیط زیست را تمرین کنید. انجام مصرف‌گرایی آگاهانه چندان سخت نیست، پس منتظر چه چیزی هستید؟ امروز کاری سبز انجام دهید.

11. در مورد آن صحبت کنید

اگر می‌خواهید مسائل اجتماعی را بهتر درک کنید، پس باید در مورد آنها صحبت کنید. وقتی نظرات خود را بدانید، می‌توانید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. با خانواده و دوستان خود در مورد مسائل صحبت کنید و به آنها بگویید که چگونه می‌توانند تفاوت ایجاد کنند.

12. داوطلب شوید

سازمانی را بیابید که بر روی موضوعی که به آن اهمیت می‌دهید تمرکز کند، و سپس داوطلبانه وقت خود را اختصاص دهید. علاوه بر کمک به آنها، ممکن است با افراد همفکر ملاقات کنید تا با آنها ارتباط برقرار کنید.

این یک راه عالی برای ایجاد ارتباط و یادگیری نحوه مشارکت بیشتر اجتماعی در جامعه است.

13. در رویدادها شرکت کنید

شما همچنین باید در رویدادهایی شرکت کنید که توسط سازمان‌هایی برگزار می‌شوند که از اهداف اجتماعی مورد علاقه شما حمایت می‌کنند. این می‌تواند هر چیزی از حقوق بشر گرفته تا تجارت منصفانه باشد.

به یک شام، جشن، یا کنفرانسی بروید که آگاهی از مأموریت آنها را افزایش می‌دهد و مردم را تشویق می‌کند تا گام‌هایی را برای ایجاد تغییر مثبت در جهان بردارند.

14. اهدا کنید

اهدا کنید

همچنین می‌توانید مقداری از پول خود را به هدفی که به آن اهمیت می‌دهید اهدا کنید.

برای کمک مالی لازم نیست ثروتمند باشید. هر مقداری که بتوانید بپردازید مفید است.

15. بازیافت و استفاده مجدد تا حد امکان برای جلوگیری از ضایعات و حفاظت از محیط زیست

عادت کنید به جای دور انداختن وسایلی مانند کیسه‌های کاغذی، شیشه، قوطی و بطری‌های پلاستیکی آنها را بازیافت کنید.

همچنین می‌توانید از کیسه‌های مواد غذایی نیز استفاده مجدد کنید. همچنین مطمئن شوید که آب و برق را هدر ندهید.

بازیافت برای جلوگیری از ورود زباله به اقیانوس‌ها و آسیب رساندن به حیوانات مهم است. هدر دادن آب و برق منابعی را که برای داشتن یک زندگی سالم نیاز داریم مصرف می‌کند.

16. تنوع را جشن بگیرید

جمعیت جهان به زیبایی متنوع است. دارای طیف گسترده‌ای از فرهنگ‌ها، نژادها و پیشینه‌ها است. شما می‌توانید از طریق تعامل با افرادی که با شما متفاوت هستند، درباره افراد دیگر اطلاعات بیشتری کسب کنید.

تفاوت‌ها جذاب هستند، و شما باید یاد بگیرید که آنها را در آغوش بگیرید، نه اینکه از آنها ناراحت باشید. همه را همانطور که خودت را دوست داری دوست بدار!

همچنین بخوانید  تعادل بین کار و زندگی چیست؟ | نحوه دستیابی به آن

17. یک حیوان خانگی را از یک پناهگاه آگاهانه اجتماعی بپذیرید

یک حیوان خانگی را از یک پناهگاه آگاهانه اجتماعی بپذیرید

اگر عاشق حیوانات هستید، از یک پناهگاه آگاهانه اجتماعی یک حیوان خانگی بگیرید. شما می‌توانید جان یک حیوان را نجات دهید. تعداد بیشتری از حیوانات به فرزندخواندگی نیز به این معنی است که یک حیوان کمتر رنج می‌برد و کشته می‌شود، البته بهتر است قبل از این کار، نکات مهم قبل از به سرپرستی گرفتن حیوانات خانگی را مطالعه کنید.

بسیاری از این پناهگاه ها شما را با حیوانی مناسب برای سبک زندگی و شخصیت شما مطابقت می‌دهند. شما چیزهای زیادی برای انتخاب خواهید داشت و به رفاه حیوانات کمک خواهید کرد.

18. ذهن باز و مایل به آزمایش چیزهای جدید باشید

بسیاری از ما در راه‌ها و عادت‌های خودمان گیر می کنیم. و در حالی که این به خودی خود هیچ ایرادی ندارد، فراموش نکنید که اگر می‌خواهید از نظر اجتماعی آگاه باشید، داشتن ذهنی باز و مایل به امتحان کردن چیزهای جدید مهم است.

فقط به این دلیل که قبلاً به چیزی فکر نکرده‌اید یا آن را امتحان نکرده‌اید، آن را بد نمی‌کند. در واقع، مهم است که از منطقه راحتی خود خارج شوید و کاری را انجام دهید که هرگز انجام نداده‌اید تا دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنید.

19. الگوی خوب برای دیگران باشید

همچنین مهم است که الگوی خوبی برای دیگران در جامعه، خانواده و محل کار خود باشید. الگو باشید و بگذارید دیگران کار شما را در دنیا تحسین کنند و بخواهند مانند شما باشند.

لازم نیست چیز بزرگ یا نمایشی باشد. این می‌تواند به سادگی مدل سازی برای فرزندان یا همکارانتان باشد که بازیافت کنید و برق را در خانه هدر ندهید.

چگونه مردم را به آگاهی اجتماعی تشویق کنیم

اکثر مردم زندگی بسیار شلوغی دارند. از کار گرفته تا تربیت فرزندان و هر آنچه در این بین وجود دارد، زمان بسیار کمی برای اکثر مردم باقی می‌گذارد تا خود را به اهداف اجتماعی اختصاص دهند.

و مهم است که به یاد داشته باشید که نمی‌توانید دیگران را مجبور کنید که از نظر اجتماعی آگاه باشند. آنها باید بخواهند خودشان این کار را انجام دهند.

با این حال، می‌توانید کمی خلاقیت به خرج دهید و سعی کنید انجام کار درست را برای آنها آسان کنید. در اینجا چند کار وجود دارد که می‌توانید انجام دهید.

1. ارزش های خود را به اشتراک بگذارید

احساس خود را در مورد علل اجتماعی خود دریغ نکنید. به خانواده و دوستان خود بگویید که در مورد مسائلی که برای شما مهم هستند، چه فکر می‌کنید.

نظرات خود را توضیح دهید و چرا چنین احساسی دارید. هرچه بیشتر بدانند، احتمالاً بیشتر از شما و مأموریت شما حمایت خواهند کرد.

2. با هم درگیر شوید

وقتی در مدرسه بودید، دیدید که مردم برای یک هدف خوب برای یک پروژه جمع آوری کمک مالی گرد هم می‌آیند، درست است؟ وقتی مردم را دور هم جمع می‌کنید، تلاش‌ها بیشتر می‌شود و می‌توان کارهای خوبی انجام داد.

به هر حال، کمک به اهداف اجتماعی کار بسیار زیادی است، به خصوص اگر یک نفر به تنهایی این کار را انجام دهد. در اعداد قدرتی وجود دارد. بنابراین، به دنبال راه‌هایی باشید که همه با هم درگیر شوند.

3. آن را سرگرم کننده کنید

مردم دوست دارند تفریح ​​کنند و دوست ندارند کارهایی را انجام دهند که موظف به انجام آن هستند یا احساس می‌کنند که به آنها تحمیل شده است. بنابراین باید خلاق باشید تا آنها را وادار به انجام آن کنید.

تا می‌توانید آن را جشن بگیرید. و فراموش نکنید که تلاش‌ها و دلایل خود را در شبکه‌های اجتماعی پست کنید. نشان دهید که گروه شما سرگرم می‌شود و این باعث می‌شود که افراد دیگر بخواهند به آن بپیوندند زیرا احساس می‌کنند سرگرمی را از دست می‌دهند.

همانطور که مهاتما گاندی یک بار گفت: “تغییری باشید که دوست دارید در جهان ببینید.” راه‌های زیادی برای اینکه فردی آگاه‌تر از نظر اجتماعی باشید وجود دارد، بنابراین خود را به این فهرست از اقدامات محدود نکنید. فرصت‌ها در هر دقیقه از هر روز به وجود می‌آیند، و اگر می‌توانید حتی از کسری از این فرصت‌ها برای آگاهی اجتماعی بیشتر استفاده کنید، این کار را انجام دهید و به گذشته نگاه نکنید.

admin
admin
چطور بود؟
+1
+1
+1
1
+1
+1
+1
+1

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط