Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
فیلم و سرگرمی
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ مدیریت و کسب‌وکار @ اقتصاد @ 19 شغل کم استرس برای شما

19 شغل کم استرس برای شما

by | 21 تیر 1402 | اقتصاد | 0 comments

کار در هر زمینه‌ای مستلزم بخش بزرگی از زمان و انرژی شما در هر روز است. به همین دلیل، بسیاری از افراد هنگام جستجوی شغل، سری سغل کم استرس را انتخاب می‌کنند، با هدف یافتن موقعیت‌هایی که کمترین میزان استرس را داشته باشند تا کار راضی کننده و حتی لذت بخش باشد. اگر شغل فعلی شما باعث استرس بیش از حد شما می‌شود، ممکن است شغل خود را به یکی از مشاغل کم استرس تغییر دهید. در این مقاله، فهرستی از 14 شغل کم استرس را که می‌توانید دنبال کنید، شامل وظایف شغلی و حقوق آنها می‌پردازیم.

چه چیزی یک شغل را استرس زا می کند؟

فقط ماهیت ذاتی و پرخطر برخی مشاغل مقصر سطوح بالای استرس و فرسودگی شغلی نیست. دلایل دیگری نیز وجود دارد که چرا ممکن است فردی در محل کار ناخن‌های خود را بجود و یا به خاطر مسائل مختلف ذهن او مخدوش شود.

این عوامل شامل:

 • میزان سفر(تعداد ماموریت‌های بالا)
 • پتانسیل رشد(نبود پتانسیل رشد کافی و ترس از تلف شدن آینده و حال)
 • مهلت ها(عدم وجود اعتماد کافی نسبت به شما در تقسیم وظایف)
 • کار در انظار عمومی(این مورد برای افراد با اعتماد به نفس پایین مانند مرگ تدریجی است!)
 • رقابت پذیری(گاهی اوقات، رقابت در شرکت‌ها به جای جنبه پیشرفت، باعث بالا رفتن تنش و استرس در مجموعه می‌شود.)
 • خواسته های فیزیکی(یک تابو است اما باید به آن اشاره کنیم. بیشتر خانم‌ها قربانی و درگیر این نوع درخواست‌ها می‌شوند.)
 • شرایط محیطی(نبودن مرز در ارتباط‌ها در محل کار ممکن است استرس‌زا باشد)
 • خطرات مواجه شده(ریسک بالای کار کردن در یک محل، برای مثال کار کردن با دستگاه پرس که قبلا همکار شما انگشتان دست خود را به خاطر آن از دست داده است.)
 • خطر جان خود(مشاغلی مانند آتشنشانی، کارگران معدن، نظافت‌چی‌های نمای آسمان‌خراش‌ها و…)
 • خطر برای زندگی یک فرد دیگر
 • ملاقات با مردم(باز هم اینجا بحث اعتماد به نفس و البته درونگرا/برونگرا بودن فرد مطرح است. نمونه این کارها، منشی، فروشنده و غیره است.)

مشاغل کم استرس چیست؟

یک شغل کم استرس اغلب به نقشی اطلاق می‌شود که به وظایف سخت یا بیش از حد چالش برانگیز یا ساعات کاری نیاز ندارد. برخی از افراد ممکن است مشاغل با درآمد خوب را نیز کم استرس بدانند، زیرا دریافت حقوق خوب می‌تواند به ساده‌تر شدن سایر جنبه‌های زندگی کمک کند. اگر پایین نگه داشتن سطح استرس برای کیفیت زندگی شما مهم است، کار در نقشی با فشار کمتر ممکن است به شما کمک کند از یک تجربه حرفه‌ای روزانه بهتر لذت ببرید. چه بخواهید با سرعتی آرام‌تر کار کنید یا به تعادل بهتری بین کار و زندگی دست یابید، مشاغل کم استرس زیادی در صنایع مختلف وجود دارد.

19 نمونه از مشاغل کم استرس

اگر دنبال کردن یک شغل کم استرس چیزی است که برای شما جذاب است، در اینجا 19 موقعیت وجود دارد که می‌توانید امتحان کنید:

1. آژانس مسافرتی

آژانس مسافرتی

وظایف اصلی: یک آژانس مسافرتی، حمل و نقل و اسکان را برای مشتریانی که می‌خواهند برای کار یا تعطیلات سفر کنند، ترتیب می‌دهد. آژانس‌های مسافرتی می‌توانند مقصدهایی مانند بهترین مقصدها برای ماه عسل در اروپا را برای مشتریان توصیه کنند، برنامه‌های سفری را که شامل رویدادها و وعده‌های غذایی می‌شود سازماندهی کنند، و بلیط‌هایی را برای گزینه‌های سرگرمی، مانند گشت‌ها یا اجراهای ویژه رزرو کنند. یک آژانس مسافرتی نیز معمولاً به مشتریان خود کمک می‌کند تا برنامه‌های بیمه مسافرتی را انتخاب کنند، به ویژه برای سفر به کشورهای خارجی.

همچنین بخوانید  آشنایی با انواع گروه های ارزی فارکس

2. ویراستار

ویراستار

ویراستاری یک شغل کم استرس است. وظایف اصلی: ویراستار یک متخصص نویسندگی است که اسناد و سایر اشکال متن را برای دقت بررسی می‌کند. تصحیح‌کنندگان هنگام بررسی اسناد، خطاهایی را که کشف می‌کنند، از جمله اشتباهات املایی، قواعد نگارشی، یا دستور زبان، شناسایی و تصحیح می‌کنند و راه‌هایی را برای نویسنده پیشنهاد می‌کنند تا ایده‌های خود را واضح‌تر نشان دهد. از آنجایی که اکثر مشاغل و سازمان‌ها از متن نوشته شده در نشریات، تبلیغات یا ارتباطات استفاده می‌کنند، یک تصحیح کننده تقریباً در هر صنعتی می‌تواند کار کند.

3. منشی حقوقی

وظایف اولیه: منشی قانون به قضات کمک می‌کند تا با انجام تحقیقات و سایر وظایف اداری به نتیجه گیری در پرونده‌ها برسند. کار آنها می‌تواند شامل جمع آوری اطلاعات در مورد یک پرونده برای قاضی برای بررسی، تهیه پیش نویس دستورات و نظرات تحت هدایت یک قاضی، و تهیه یادداشت های دادگاه برای ارائه در دادگاه باشد. یک منشی حقوقی همچنین می‌تواند با وکیل ملاقات کند تا در مورد رویه‌هایی که باید هنگام تهیه و استدلال یک پرونده پیروی کنند، صحبت کند.

4. نویسنده فنی

وظایف اصلی: نویسندگان فنی از تخصص خود برای ایجاد اسنادی استفاده می‌کنند که اطلاعات فنی یا پیچیده را به روش‌هایی که عموم مردم می‌توانند درک کنند ارتباط برقرار می‌کنند. نویسندگان فنی می‌توانند موادی مانند  دستورالعمل و دستورالعمل‌های مونتاژ تولید کنند، با کارکنان پشتیبانی فنی همکاری کنند تا اطمینان حاصل شود که تمام دستورالعمل‌های محصولات فناوری دقیق و واضح هستند و دستورالعمل‌های آموزشی و سایر مواد را برای کارفرمایان بنویسند. نویسندگان فنی همچنین می‌توانند مطالبی را که سایر نویسندگان برای اطمینان از صحت ایجاد می‌‎کنند، بررسی و ویرایش کنند.

5. کتابدار

کتابدار

شاید بهترین شغل کم استرس همین کتابداری باشد، خود را در بین کتاب‌ها می‌بینید و با انسان‌هایی تعامل دارید که عاشق سکوت هستند و به توسعه مهارت‌های خود می‌پردازند!

وظایف اولیه: یک کتابدار به افرادی که از کتابخانه بازدید می‌کنند کمک می‌کند و بر عملکرد روزانه آن نظارت می‌کند. کتابداران مطالب جدیدی را که کتابخانه دریافت می‌کند با طبقه بندی آنها بر اساس نویسنده و ژانر سازماندهی می‌کنند تا یافتن آنها آسان باشد. آنها همچنین به بازدیدکنندگان کمک می‌کنند کتاب یا محصول مورد نظر خود را پیدا کنند و رویدادهایی را برای ترویج کتابخانه و تشویق به مطالعه برگزار می‌کنند، مانند اردوهای روزانه کودکان و کلوپ‌های کتاب. یک کتابدار همچنین می‌تواند فهرست‌های الکترونیکی کتابخانه را با به‌روزرسانی اطلاعات و ایجاد مدخل برای کتاب‌ها و مطالب جدید نگهداری کند.

6. ارزیاب املاک

وظایف اصلی: یک ارزیاب املاک و مستغلات ارزش ملک را ارزیابی می‌کند و نظرات عینی را به افرادی که می‌خواهند برای سرمایه گذاری در املاک بخرند، بفروشند یا وام بدهند ارائه می‌دهد. ارزیاب‌های املاک و مستغلات تحقیقاتی را انجام می‌دهند تا از ارزش املاکی که ارزیابی می‌کنند مطلع شوند، گزارش‌هایی را درباره ارزش املاک تجاری یا مسکونی برای مشتریان آماده کنند، و توصیه‌هایی در مورد اینکه آیا کسی باید ملک خاصی را خریداری یا بفروشد ارائه می‌کند. یک ارزیاب املاک همچنین می تواند به مشتریان در انجام وظایفی مانند مذاکرات اجاره، ارزیابی مالیات و سایر معاملات مربوط به خرید و فروش ملک کمک کند.

7. مورخ

وظایف اولیه: مورخ متخصصی است که با تجزیه و تحلیل داده‌ها و مشاهدات میدانی به مطالعه گذشته می‌پردازد. کار آنها می‌تواند شامل بازیابی اسناد از بایگانی برای تحقیق در مورد آنها، انجام آزمایشات و تمیز کردن مصنوعات، و همکاری با موزه‌ها و سایر مؤسسات فرهنگی برای نمایش و به اشتراک گذاری یافته‌های خود باشد. بسیاری از مورخان نیز کتاب می‌نویسند یا آموخته‌های خود را در مجلات دانشگاهی منتشر می‌کنند.

8. ماساژ درمانگر

ماساژ درمانگر

وظایف اولیه: یک ماساژدرمانگر با ماساژ دادن عضلات و بافت‌های نرم بیماران، درمان را برای بیماران ارائه می‌دهد. ماساژدرمانگران می‌توانند قبل از ماساژ با مراجعان ملاقات کنند تا در مورد آنچه می‌خواهند از طریق درمان به دست آورند، صحبت کنند، بافت‌های نرم را به روش‌های استراتژیک برای تسکین درد و بهبود گردش خون ماساژ دهند، و منابعی را در اختیار مشتریان خود قرار دهند که به آنها کمک کند کشش و درمان خود را در خانه ادامه دهند. یک ماساژدرمانگر می‌تواند در یک مرکز ماساژ کار کند، اما بسیاری از آن‌ها کسب‌وکار خود را باز می‌کنند و مشتریان را به‌طور مستقل می‌پذیرند.

همچنین بخوانید  اقتصاد دستوری چیست؟ تاثیرات آن بر وضعیت کشور

9. تکنسین فضای سبز

تکنسین فضای سبز

وظایف اصلی: از فضاهای بیرونی مانند حیاط ها، باغ‌ها و پارک‌ها مراقبت می‌کند. کار آنها می‌تواند شامل انجام تعمیر و نگهداری معمول گیاهان در فضای باز، مانند بوته‌ها و درختان، چمن زنی با استفاده از تجهیزات چمن زنی، و آبیاری باغ‌ها یا سایر جنبه‌های منظره مانند گل‌ها یا گیاهان باشد. برخی از تکنسین‌ها ممکن است در تأسیسات داخلی مانند گلخانه‌ها یا باغ‌های سرپوشیده نیز کمک کنند.

10. بهداشت دهان و دندان

دستیار دندان پزشک

وظایف اولیه: یک متخصص بهداشت دندان با انجام برخی فرآیندهای دندانی مانند اشعه ایکس و معاینه به دندانپزشکان کمک می‌کند. متخصصین بهداشت دندان با استفاده از تجهیزات دندانپزشکی دندان‌های بیماران را تمیز می‌کنند، معاینات پوسیدگی و سایر ناهنجاری‌ها را انجام می‌دهند و در طی مراحل پیچیده‌تر دندانپزشکی مانند کانال ریشه به دندانپزشک کمک می‌کنند. یک متخصص بهداشت دندان همچنین می‌تواند با دادن موادی که می‌توانند در خانه به آنها مراجعه کنند، مراقبت‌های دهان و دندان را به بیماران آموزش دهد.

11. کارشناس مالی

وظایف اصلی: او یک متخصص در آمار است که ریسک را در موقعیت‌های مالی تجزیه و تحلیل می‌کند. می‌توانند سوابق مالی یک شرکت را برای اطلاع از وضعیت مالی آن بررسی کنند، تجزیه و تحلیل ریسک را برای تعیین خطر بالقوه‌ای که ممکن است یک سرمایه گذاری ایجاد کند، انجام دهند، و ارتباط بین خطرات و رویدادهای خاص، مانند سیل یا آتش سوزی جنگلی را بیابند. بسیاری از آنها برای شرکت‌های بیمه کار می‌کنند، زیرا صنعت بیمه برای تعیین قیمت برای پوشش نیاز به ارزیابی ریسک دارد.

12. دیگ ساز

دیگ بخار

وظایف اصلی: دیگ‌ساز تاجری است که دیگ‌ها و سایر ظروف بزرگ را که گازها و مایعات داغ را در خود جای می‌دهند، مونتاژ و نصب می‌کند. کار آنها می‌تواند شامل کار با ورق‌های فلزی برای تبدیل آنها به ظروف جدید، نصب دیگ‌ها و سایر ظروف بزرگ در ساختمان‌ها و کارگاه‌ها، و انجام تعمیرات معمولی روی دیگ‌ها و ظروف نصب‌شده باشد. دیگ‌سازها همچنین می‌توانند بویلرهایی را که برای مدتی کار کرده‌اند آزمایش کنند تا مطمئن شوند که سالم و کارآمد هستند.

13. اقتصاددان

وظایف اولیه: یک اقتصاددان برای نظارت بر روندهای اقتصادی و پیش بینی رویدادهای اقتصادی، تحقیق انجام می‌دهد و داده‌ها را جمع آوری می‌کند. اقتصاددانان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رفتار مالی در یک بازار خاص، نظرسنجی‌ها را انجام دهند، به کسب و کارها و افراد در مورد بهترین عملکرد در اقتصاد فعلی توصیه‌هایی ارائه دهند و به پیش بینی نتایج رویدادهایی مانند چرخه‌های تجاری، تورم، و افزایش یا سقوط کمک کنند. از نرخ‌های بهره اقتصاددانان تحقیقات خود را از طریق گزارش‌ها و ارائه‌ها به اشتراک خواهند گذاشت.

14. ریاضیدان

وظایف اولیه: یک ریاضیدان از تکنیک‌های ریاضی برای حل مسائل در چندین صنعت از جمله تجارت، مهندسی، علوم اجتماعی و دولت استفاده می‌کند. ریاضیدانان می‌توانند نظریه‌های جدیدی را برای استفاده از ریاضیات، حل معادلات پیچیده با استفاده از مدل‌ها، و استفاده از آمار برای پیش‌بینی نحوه عملکرد فرآیندهای خاص، مانند سرمایه‌گذاری‌های مالی، در آینده ایجاد کنند. بسیاری از ریاضیدانان نیز با ایجاد مواد آموزشی و آموزش کلاس‌ها یا سمینارها به آموزش عمومی در مورد مفاهیم جدید در ریاضیات کمک می‌کنند.

15. تکنسین مدارک پزشکی

تحصیلات: مدرک فوق لیسانس یا مدرک کاردانی. برخی از مسیرهای شغلی ممکن است به گواهینامه اضافی نیاز داشته باشند.

همچنین بخوانید  اصول بانکداری | انواع بانک ها و مروری بر نحوه کار آنها

بخش بهداشت به طور گسترده‌ای با مشاغل تحت فشار، ساعات طولانی و شرایط کاری بسیار چالش برانگیز، به ویژه در زمان بیماری‌های همه گیر مرتبط است.

یکی از نقش‌های مراقبت‌های بهداشتی که این روند را کاهش می‌دهد، تکنسین سوابق پزشکی است که برای قادر ساختن یک فرد به سازماندهی و مدیریت اطلاعات بیماران ایجاد شده است. چشم انداز شغلی برای این متخصصان تقریباً متوسط ​​است، با پیش بینی رشد شغلی 7٪ تا سال 2031 .

16. تعمیرکار لوازم خانگی

تعمیرکار لوازم خانگی

تحصیلات: دیپلم دبیرستان یا معادل آن.

اگر در استفاده از ابزار خوب هستید و به دنبال شغلی هستید که تقریباً همیشه مورد تقاضا باشد، حرفه‌ای در تعمیر لوازم خانگی می‌تواند مناسب باشد.

این شغل را به عنوان استرس “بسیار کم” گزارش کرد. بسته به رشته، ممکن است به گواهینامه‌های اضافی نیز نیاز داشته باشید.

17. شنوایی شناس

شنوایی شناس

تحصیلات: دکترای شنوایی شناسی (Au.D.) و الزامات مجوز دولتی

شنوایی شناس یک متخصص پزشکی است که در سیستم های شنوایی بدن تخصص دارد. آنها ممکن است آزمایشاتی را برای تعیین سطح شنوایی بیمار انجام دهند یا برای بیمارانی که از کم شنوایی رنج می‌برند، درمان تجویز کنند.

طبق اداره آمار کار، شنوایی شناسان مسیر شغلی مطلوبی دارند و انتظار می‌رود تقاضا تا سال 2031 حدود 10 درصد افزایش یابد. این سرعت تقریباً دو برابر رشد شغلی متوسط ​​​​صنعت است.

18. جواهرساز

تحصیلات: دیپلم دبیرستان یا معادل آن

جواهرسازان صنعتگرانی هستند که با سنگ‌ها یا فلزات قیمتی مانند طلا، نقره و پلاتین کار می‌کنند. آنها همچنین ممکن است با ماشین آلات ظریف مانند ساعت کار کنند. اگرچه موانع ورود نسبتاً کم است، چشم انداز شغل نیز چنین است: انتظار می‌رود تعداد مشاغل جواهرسازی تا سال 2031 تنها 1٪ رشد کند، که بسیار کمتر از میانگین است.

19. تکنسین داروخانه

تحصیلات: دبیرستان یا معادل آن

تکنسین‌های داروخانه متخصصانی هستند که به داروسازان در توزیع دارو و سایر مراقبت‌های اولیه در یک محیط داروخانه کمک می‌کنند. اگرچه آنها نسبت به یک داروساز کامل دستمزد کمتری دارند، اما این تکنسین‌ها مانع ورود بسیار کمتری نیز دارند.

سئوالات متداول

مشاغل کم استرس که نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند کدامند؟

چند نمونه از مشاغل کم استرس که به مدرک دانشگاهی نیاز ندارند عبارتند از: دستیار اداری، نماینده خدمات مشتری، راننده تحویل و کارگر سرایداری.

برخی از مشاغل کم استرس شامل کار با کودکان چیست؟

بعضی از مشاغل کم استرس که شامل کار با کودکان می‌شود، مهدکودک، پرستار بچه، مربی پیش دبستانی و مشاور کمپ هستند.

برخی از مشاغل کم استرس که شامل کار در فضای باز هستند چیست؟

بعضی از مشاغل کم استرس که شامل کار در فضای باز هستند عبارتند از: پارکبان، کارشناس فضای سبز، راهنمای تفریح ​​در فضای باز، و کارگر تعمیر و نگهداری زمین گلف.

برخی از مشاغل کم استرس که شامل کار از خانه می شوند چیست؟

گاهی برخی از مشاغل کم استرس که شامل کار از خانه می‌شوند، دستیار مجازی، نویسنده آزاد، طراح گرافیک و توسعه دهنده وب هستند.

برخی از مشاغل کم استرس که شامل کار در مراقبت های بهداشتی می شوند چیست؟

بعضی از مشاغل کم استرس که شامل کار در مراقبت‌های بهداشتی می‌شود شامل تکنسین مدارک پزشکی، متخصص صورتحساب پزشکی، تکنسین داروخانه و دستیار اداری پزشکی است.

برخی از مشاغل کم استرس که شامل کار در صنعت مهمان نوازی می شود چیست؟

پاسخ: برخی از مشاغل کم استرس که شامل کار در صنعت مهمان‌نوازی می‌شوند عبارتند از: منشی هتل، دربان، خانه‌دار و سرور ضیافت.

برخی از مشاغل کم استرس شامل کار در صنعت خرده فروشی چیست؟

برخی از مشاغل کم استرس که مستلزم کار در صنعت خرده فروشی است عبارتند از: کارمند فروش، کارمند سهام، صندوقدار و نماینده خدمات مشتری.

admin
admin
چطور بود؟
+1
+1
+1
+1
+1
1
+1
+1

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط