Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
فیلم و سرگرمی
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ تکنولوژی @ بلاکچین و ارز دیجیتال @ NFT DApps چیست و چگونه می توان آنرا ایجاد و راه اندازی کرد؟

NFT DApps چیست و چگونه می توان آنرا ایجاد و راه اندازی کرد؟

by | 18 آذر 1402 | بلاکچین و ارز دیجیتال | 0 comments

فناوری بلاکچین در سال‌های اخیر انقلابی را در چندین صنعت ایجاد کرده است. یکی از کاربردهای هیجان‌انگیز بلاکچین، ایجاد و تجارت توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) است. NFT ها به طور باورنکردنی محبوب شده‌اند و توسعه دهندگان اکنون در حال بررسی پتانسیل NFT DApps هستند که برنامه‌های غیرمتمرکز هستند.

در این مقاله، ما برنامه‌های NFT را بررسی می‌کنیم، اهمیت آنها را درک می‌کنیم و نحوه ایجاد و راه‌اندازی آن را یاد می‌گیریم.

NFT DApps چیست؟

NFT DApps مانند بازاری است که در آن می‌توانید NFT بخرید، بفروشید و معامله کنید. این یک پلتفرم غیرمتمرکز است که خریداران و فروشندگان NFT را گرد هم می‌آورد. به عنوان مثال، یک NFT dApp محبوب به نام Axie Infinity یک بازی است که ارزش بازار آن 3 میلیارد دلار است.

برای فروش NFT، می‌توانید از پلتفرم‌های موجود مانند ریپل یا OpenSea استفاده کنید، یا می‌توانید بازار خود را ایجاد کنید. ایجاد یک بازار به نوع خاصی از نرم افزار به نام قرارداد هوشمند نیاز دارد. پس از آزمایش و استقرار قرارداد هوشمند در بلاکچین، می‌توانید فروش NFT ها را شروع کنید.

علاوه بر قرارداد هوشمند، شما همچنین نیاز به استقرار نقطه پایانی فراداده دارید. این نقطه پایانی مهم است زیرا هر توکن را به دارایی ان اف تی خاصی که نشان می‌دهد متصل می‌کند. این به کاربران امکان خرید، مرور، برش (ایجاد) و مشاهده NFT ها را در dApp می‌دهد. به عبارت دیگر، NFT DApps مکانی است که افراد می‌توانند با NFT ها تعامل داشته باشند و کارهایی را با آن انجام دهند.

همچنین بخوانید  شبکه ترون و آینده ترون

مراحل NFT DApps

شما باید مراحلی را دنبال کنید و از برخی ابزارها و منابع استفاده کنید. در اینجا یک مرور کلی از روند انجام شده است:

مرحله 1: یک پلتفرم بلاکچین و یک استاندارد NFT برای NFT DApp خود انتخاب کنید

شما باید عوامل مختلفی مانند محبوبیت، سازگاری، مقیاس پذیری و هزینه پلتفرم و استاندارد را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اتریوم پرکاربردترین و پشتیبانی‌ترین پلتفرم برای NFT است، اما دارای هزینه‌های بالای گاز و تراکم شبکه است. Polygon یک راه حل لایه 2 است که تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تری را ارائه می‌دهد، اما امنیت و تمرکززدایی کمتری نیز دارد. Flow یک پلتفرم جدید و نوآورانه است که برای NFT ها و بازی ها طراحی شده است، اما همچنین پذیرش و ادغام کمتری دارد.

در مورد استانداردهای NFT، ERC-721 و ERC-1155 رایج ترین و سازگارترین استانداردها هستند، اما دارایی‌‌هایی نیز هستند. مثلا،

ERC-721 یک استاندارد تک توکن است که امکان سفارشی سازی و منحصر به فرد بودن بیشتر را فراهم می کند، اما همچنین گاز و ذخیره سازی بیشتری مصرف می کند.

ERC-1155 یک استاندارد چند نشانه‌ای است که کارایی و انعطاف پذیری بیشتری را امکان پذیر می‌کند، اما به پیچیدگی و استانداردسازی بیشتری نیز نیاز دارد.

مرحله 2: یک قرارداد هوشمند برای NFT DApps خود بنویسید و مستقر کنید

قرارداد هوشمند یک توافقنامه خوداجرا بر روی بلاکچین است که منطق و قوانین NFT DApp شما را تعریف می‌کند. برای نوشتن و آزمایش قرارداد هوشمند خود باید از یک زبان برنامه نویسی مانند سالیدیتی یا Vyper و یک چارچوب توسعه مانند Hardhat یا Truffle استفاده کنید.

همچنین بخوانید  وایت پیپر ارزهای دیجیتال چیست؟

همچنین باید از یک ابزار استقرار مانند Remix یا Alchemy برای استقرار قرارداد هوشمند خود در شبکه بلاکچین مورد نظر خود مانند شبکه اصلی یا یک شبکه آزمایشی استفاده کنید. همچنین می‌توانید از کتابخانه‌ای مانند OpenZeppelin Contracts یا Moralis Web3 برای ساده‌سازی و استاندارد کردن توسعه و استقرار قرارداد هوشمند خود استفاده کنید.

مرحله 3: یک فرانت اند برای NFT DApps خود بسازید و راه اندازی کنید

Frontend یک رابط کاربری است که به کاربران اجازه می دهد با NFT DApp و قرارداد هوشمند شما تعامل داشته باشند. شما باید از یک چارچوب وب مانند React یا Angular و یک کتابخانه وب مانند Web3.js یا Ethers.js برای ساخت و اتصال frontend خود به قرارداد هوشمند خود استفاده کنید.

همچنین باید از یک ارائه دهنده کیف پول مانند متامسک یا WalletConnect استفاده کنید تا کاربران را قادر به امضا و ارسال تراکنش به قرارداد هوشمند شما کند. همچنین می‌توانید از یک سرویس میزبانی مانند Netlify یا Vercel برای راه‌اندازی و استقرار frontend خود در وب استفاده کنید.

چند نمونه از برنامه های محبوب و موفق NFT

1. OpenSea

OpenSea

OpenSea بزرگترین و متنوع‌ترین بازار NFT است که در آن کاربران می‌توانند بیش از 20 میلیون NFT را در دسته های مختلف مانند هنر، بازی، ورزش و موسیقی کشف، خرید و فروش کنند. OpenSea از پلتفرم‌های مختلف بلاکچین مانند اتریوم، پلیگون و فلو و استانداردهای مختلف NFT مانند ERC-721، ERC-1155 و Flow’s FCL پشتیبانی می‌کند. OpenSea همچنین به کاربران این امکان را می‌دهد که مجموعه‌ها و ویترین‌های NFT خود را ایجاد کنند و سهمی از درآمد پلتفرم را به دست آورند.

همچنین بخوانید  بلاکچین عمومی VS بلاکچین خصوصی، تفاوت و کاردبرها

2. Rarible

Rarible

Rarible یک بازار NFT متعلق به جامعه است که در آن کاربران می‌توانند NFT های مختلف مانند هنر، عکاسی، موسیقی و میم‌ها را ایجاد، خرید و فروش کنند. Rarible بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است و از استانداردهای ERC-721 و ERC-1155 برای NFTها استفاده می‌کند. Rarible همچنین دارای توکن حاکمیتی خود به نام RARI است که به کاربران اجازه می‌دهد در مورد توسعه و جهت پلتفرم رای دهند و پیشنهاد دهند.

3. SuperRare

SuperRare

SuperRare یک بازار NFT برای هنر دیجیتال است که در آن کاربران می‌توانند آثار هنری اصلی و انحصاری بیش از 2000 هنرمند را کشف، جمع‌آوری و مبادله کنند. SuperRare بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است و از استاندارد ERC-721 برای NFT ها استفاده می‌کند. SuperRare همچنین به هنرمندان این امکان را می‌دهد که از فروش ثانویه آثار هنری خود حق امتیاز کسب کنند و نمونه کارها و پروفایل‌های خود را در این پلتفرم به نمایش بگذارند.

جمع بندی

اینها مراحل اولیه و ابزارهایی هستند که برای ایجاد و راه اندازی NFT DApps خود به آنها نیاز دارید. البته، بسته به اهداف، ترجیحات و خلاقیت خود، می‌توانید NFT DApp خود را با ویژگی‌ها و قابلیت‌های مختلف، مانند برش، فهرست‌بندی، مناقصه، و حراج NFT و همچنین نمایش و تعامل با NFT‌ها در موارد مختلف سفارشی‌سازی و ارتقا دهید. فرم‌ها و فرمت‌ها همچنین می‌توانید با پلتفرم‌ها و پروژه‌های دیگر، مانند DeFi، بازارهای NFT یا متاورس، برای ایجاد و ارائه محصولات و خدمات جدید و هیجان‌انگیز، مانند بازی، رسانه، یا آموزش، ادغام و با آن‌ها همکاری کنید.

admin
admin
چطور بود؟
+1
+1
+1
+1
+1
+1
+1

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط