Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
فیلم و سرگرمی
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ بهترین ها @ بهترین راه ها برای استفاده حداکثری از یک حمام کوچک

بهترین راه ها برای استفاده حداکثری از یک حمام کوچک

by | 30 شهریور 1402 | بهترین ها, خانه و دکوراسیون | 0 comments

ایده‌های استفاده حداکثری از یک حمام کوچک یک فرصت هستند. بنابراین چه چیزی که نمی‌توانید در یک دوش سونا وسیع قرار دهید؟ در یک حمام کوچک، باید با طراحی خود باهوش و زیرک باشید و زیبایی در آن نهفته است. بسیاری از ما در خانه نیز با حمام های کوچک سروکار داریم و چالش‌های واقعی کمبود فضا را می‌دانیم.

از ترفندهای کاشی کاری گرفته تا راه حل‌های ذخیره سازی، ما بهترین ایده‌های حمام را متناسب با فضای کوچک پیدا کردیم. ما بیش از 30 ایده از مبتکرانه‌ترین ایده‌های حمام کوچک خود را گردآوری کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم حمامی بسازید که مورد حسادت همه دوستانتان باشد.

فهرست

ایده های حمام کوچک

جیمز رابرتز، مدیر Sanctuary Bathrooms می‌گوید: «اگر اندازه حمام شما متوسط ​​است، نیازی به مصالحه در زیبایی‌شناسی نیست. اگرچه از نظر طراحی محدودیت‌هایی وجود دارد، اما حمام‌های کوچک هنوز می‌توانند با استفاده بیشتر از فضایی که با ذخیره‌سازی هوشمندانه، چیدمان و استفاده از رنگ دارید، تماشایی باشند.

وقتی چند ترفند هوشمندانه را به کار می‌گیرید، لازم نیست یک حمام کوچک درهم و برهم به نظر برسد یا احساس تنگی کند.

چند نکته صرفه جویی در فضا که با برخی از ایده های حمام کوچک با بودجه هوشمند ترکیب شده است، می‌تواند در عرض چند دقیقه ساده‌ترین حمام‌ها را به فضایی رشک برانگیز تبدیل کند.

1. کنار با حمام دوش

ایده حمام کوچک کنار با حمام دوش

حمام کوچک مدرن با دوش روی حمام و صفحه دوش شیشه‌ای نی

متأسفانه بیشتر ایده‌های دوش حمام کوچک شامل دوش حمام نمی‌شوند. اما این بدان معنا نیست که حمام کوچک شما هنوز نمی‌تواند رویایی باشد، زیرا گزینه‌های شیک دیگری نیز وجود دارد.

لی رید، رئیس بخش طراحی در Easy Bathrooms می‌گوید: «انتخاب دوشی که تصمیم می‌گیرید تا حدودی با فضا و شکل حمام شما تعیین شود. اگر فضا محدود است، دوش گرفتن روی حمام راهی عملی برای اطمینان از این است که می‌توانید هر دو را داشته باشید، که می‌تواند در حمام خانوادگی مهم باشد. اگر می‌خواهید این گزینه را انتخاب کنید، حمام‌های مخصوص طراحی شده (به شکل L یا P به گونه‌ای که هنگام دوش گرفتن منطقه بزرگ‌تری ایجاد کنند) می‌توانند کار کنند.

با این حال، لازم نیست رویای یک ترکیب حمام/دوش مستقل را نیز رها کنید. مدل‌های سنتی مانند حمام قایق می‌توانند گزینه‌ای عالی برای استفاده با کیت بالابر یا دوش سقفی باشند. برای جلوگیری از پاشش آب در همه جا، با یک حلقه دوش بیضی شکل و پرده دوش ترکیب کنید.

2. جزئیات دقیق را فراموش نکنید

ایده حمام کوچک جزئیات دقیق را فراموش نکنید

این جزئیات کوچک است که می‌تواند کمک زیادی به بزرگتر نشان دادن و خاص بودن یک حمام کوچک کند. جزئیات ظریف‌تر تفاوت بزرگی در ظاهر و احساس یک حمام کوچک ایجاد می‌کند.

دستگیره‌های کابینت‌های ذخیره‌سازی شما فقط برای عملکرد نیستند، بلکه یک لمس بلندتر هستند، بنابراین باید با ظاهر کلی هماهنگی داشته باشد. دستگیره‌های منحنی D باریک برای طرح حداقلی یا دستگیره‌های سنتی برای شیکرها. نور را در اطراف اتاق منعکس کنید و با استفاده از آینه های روشن و سطوح بازتابنده مانند کابینت های براق، کاشی ها یا کف، حس فضا ایجاد کنید.

3. ترفند با کاشی

ایده حمام کوچک ترفند با کاشی

مقدار فضایی که در یک حمام کوچک دارید و آنچه چشم درک می‌کند لزوماً یکسان نیستند. با مرزهای ادراک در یک حمام کوچک با کاشی کاری کنار حمام و دیوار خود با همان طرح بازی کنید، این یک ایده کاشی حمام کوچک عالی است به علاوه تشخیص اینکه هر کدام از کجا شروع می‌شود را دشوار می‌کند و در نتیجه فضای شما بزرگتر به نظر می‌رسد.

حتی در حمام‌های کوچک، بسیاری از مردم آرزوی یک حمام مستقل را دارند تا عجب و نقطه کانونی زیادی ایجاد کنند که فوراً اتاق را مجلل‌تر به‌نظر می‌آورد. با این حال، بودجه و محدودیت فضا به این معنی است که این همیشه یک گزینه نیست، اما یک حمام استاندارد می‌تواند در طراحی حمام به همان اندازه جالب باشد، به خصوص اگر تصمیم دارید آن را با کاشی بپوشانید.

کاشی‌هایی را به کناره حمام خود اضافه کنید، چه به سبک و چه متضاد بقیه حمام شما. این فرآیند شامل استفاده از تخته پشتی کاشی تخصصی است که تاب نمی‌خورد و به تلاش کمی بیشتر از استفاده از پانل‌های حمام استاندارد نیاز دارد، اما اغلب ارزش تلاش بیشتر را دارد.

4. به یک طرح رنگ سرد ادامه دهید

به یک طرح رنگ سرد ادامه دهید

اگر در مورد نحوه تزئین ایده‌های حمام کوچک خود دچار مشکل هستید، فقط با سایه‌های ملایم و طبیعی همه چیز را ساده نگه دارید. وسایل و لوازم جانبی را با خطوط تمیز انتخاب کنید و اتاق را تا حد امکان عاری از شلوغی نگه دارید تا احساس فضایی ایجاد کنید.

روث فاستر، طراح داخلی ویکتوریا پلام، می‌گوید: «دکوراسیون خنثی در حمام همیشه محبوب بوده است، اما در فضاهای کوچک‌تر حتی بیشتر از این محبوبیت داشته است. استفاده از سایه‌های روشن مانند قهوه‌ای، کرم و سفید، حمام روشن‌تری ایجاد می‌کند و بزرگ‌تر از آنچه هست به نظر می‌رسد. اگر در انتخاب رنگ کاشی‌های دیوار و کف خود به این نکته توجه داشته باشید، می‌توانید طرحی گرم و هماهنگ با ظرافت جاودانه ایجاد کنید.’

5. در یک اتاق مرطوب کار کنید

ایده برای حمام کوچک در یک اتاق مرطوب کار کنید

یک ایده اتاق مرطوب شیک می‌تواند از یک فضای کوچک نهایت استفاده را ببرد و ارزش ملک شما را بیافزاید. اگر در حال تبدیل اتاق زیر شیروانی هستید، به جای حمام، اتاق مرطوب را در نظر بگیرید. این یک راه عالی برای استفاده حداکثری از یک فضای کوچک است و زمانی که به زیبایی مانند این فضا به سبک طراحان تکمیل شود، خیره کننده است.

همچنین بخوانید  بهترین شهربازی‌ های تهران کدامند؟

وقتی صحبت از دوش می‌شود، اگر فضا تنگ باشد، یک دوش جداگانه اغلب می‌تواند لوکس تلقی شود. با این حال، چند راه هوشمندانه در اطراف آن وجود دارد، از جمله اتاق‌های مرطوب و صفحه‌های دوش تاشو که فضای کمتری نسبت به یک دوش معمولی اشغال می‌کنند. اتاق‌های مرطوب معمولاً نیازی به محفظه یا سینی دوش حجیم ندارند و می‌توانند با زیبایی‌شناسی بقیه اتاق ترکیب شوند.

ما شاهد روند رو به رشدی برای نمایشگرهای دوش تاشو هستیم. هنگامی که از دوش استفاده نمی‌شود، می‌توان آنها را به راحتی جمع کرد و به ایجاد حس فضا و همچنین امکان استفاده آسان از سایر محصولات در طول حمام خانوادگی مانند حمام کمک می‌کند.

6. جرات کنید تاریک شوید

ایده برای حمام کوچک جرات کنید تاریک شوید

در حالی که توصیه کلی برای ایده‌های رنگ حمام کوچک این است که با رنگ سفید تزئین کنید تا حسی روشن و مطبوع ایجاد کنید، نمی‌توان انکار کرد که سایه‌های رنگ‌های تیره‌تر می‌توانند افسانه‌ای باشند. همچنین یک عنصر از پیله و محیط وجود دارد که از استفاده از رنگ های تیره تر در ایده های کوچکتر حمام ناشی می شود، بنابراین انتخاب سلیقه شخصی است.

جیمز از Sanctuary Bathrooms خاطرنشان می‌کند: «اگرچه ممکن است استفاده از رنگ‌های تیره در یک فضای کوچک ایده بدی به نظر برسد، اما راه‌هایی برای پیاده‌سازی آن بدون اینکه غم‌انگیز باشد، وجود دارد.» با توجه به اینکه گیاهان سبز در سال 2023 مد روز خواهند شد، رنگ سبز تیره را با برخی از گیاهان کمکی در سایه های مختلف امتحان کنید تا ابعاد بیشتری به آن اضافه شود.

هنگام استفاده از رنگ‌های تیره و کاشی‌ها، استفاده از سطوح بازتابنده می‌تواند برای تابش نور به اطراف فضا بسیار ارزشمند باشد تا از احساس مسطح و محدود بودن آن جلوگیری کند، زیرا رنگ‌های تیره نور را جذب می‌کنند و باعث می‌شوند اتاق بسته‌تر و کوچک‌تر از آنچه هست احساس شود.

7. یک قفسه دیواری کاذب بسازید

ایده برای حمام کوچک یک قفسه دیواری کاذب بسازید

ممکن است در یک حمام کوچک غیر منطقی به نظر برسد، اما ساختن یک دیوار کاذب نیم‌ارتفاع در حمام به این معنی است که می‌توانید تمام خاک زشت و لوله‌های آب مورد نیاز برای سرویس بهداشتی خود را پنهان کنید، به علاوه یک قفسه برای قرار دادن لوازم زیباتر خود نیز ایجاد کنید.

وقتی کاشی کاری شد، هرگز نخواهید فهمید که همیشه آنجا نبوده است! گیاهان آپارتمانی (تازه یا مصنوعی) که در امتداد بالا ردیف شده‌اند، عالی به نظر می‌رسند، به علاوه فضایی برای آثار هنری نیز وجود دارد.

8. با پانل های مصنوعی جلوه کنید

با پانل های مصنوعی جلوه کنید

دیوارهای پانل‌دار ایده‌ای ایده‌آل برای حمام کوچک برای افزودن احساس دورهمی هستند که فضای با ارزش زیادی را اشغال نمی‌کنند. پانل های پرتره ساده یک راه آسان برای اضافه کردن شخصیت هستند یا برای ظاهری آراسته‌تر، یک جلوه آجدار را امتحان کنید.

به یک پالت رنگی یکنواخت از رنگ‌های تیره روی صفحه و دیوار بالا بچسبید. این باعث می‌شود فضا راحت‌تر به نظر برسد، اما از احساس مهم فضایی که می‌خواهیم در یک حمام کوچک حفظ کنیم، کم نمی‌کند.

9. از فضای دیوار نهایت استفاده را ببرید

ایده برای حمام کوچک  از فضای دیوار نهایت استفاده را ببرید

در این حمام لوکس، دوش روی حمام از فضای کوچک حداکثر استفاده را می‌کند. این یک طراحی اصلی حمام است به این دلیل ساده که کار می‌کند.

ترفند شیک کردن این سبک نسبت به حمام معمولی شما این است که کاشی‌ها را بلند کنید. برای یک پیچ و تاب منحصربفرد، کاشی‌های مترو را به صورت عمودی روی هم چیدمان کنید، یا یک قدم جلوتر بروید و از سنگ مرمر استفاده کنید. نوآوری‌ها در پانل‌های دوش، مانند دیوار دوش، به این معنی است که می‌توانید ظاهری مرمری داشته باشید اما با هزینه کمتر، و همچنین تمیز کردن آن بسیار آسان‌تر است.

10. مواد را با هم مخلوط کنید

مواد را با هم مخلوط کنید

یک ویژگی از وان حمام خود بسازید و آن را با دیوارهای خود مطابقت دهید.

وان روی همان بلوک مرمری قرار دارد که به طرز هوشمندانه‌ای این دو ظاهر را به هم گره می‌زند. یک قفسه با موقعیت مناسب به ظاهر خطی می‌افزاید و فضای بیشتری را برای لوازم جانبی فراهم می‌کند.

11. دیوار زنده (ساختگی) را انتخاب کنید

دیوار زنده (ساختگی) را انتخاب کنید

مقداری سبزی را به حمام کوچک خود به شکلی بزرگ و با یک دیوار زنده بیاورید. شاید انجام آن با گیاهان واقعی کمی دشوار باشد، اما یک صفحه از شاخ و برگ‌های مصنوعی همان اثر را به شما می‌دهد و نگهداری آن بسیار آسان‌تر است. با صرفه جویی در فضای سطح، ویژگی خیره کننده‌ای بر روی دیوار شما ایجاد می‌کند و لمسی از بیرون، داخل را به ارمغان می‌آورد.

12. روشویی های شناور را برای به حداکثر رساندن فضای کف انتخاب کنید

روشویی های شناور را برای به حداکثر رساندن فضای کف انتخاب کنید

روشویی شناور از چوب طبیعی که روی دیوار کاشی کاری شده در حمام بژ نصب شده است

نصب روشویی روی دیوار و رها کردن فضای کف در زیر شلوغی، باعث می‌شود فضای شما بزرگ‌تر و کمتر بسته شود. روشویی با فضای زیادی برای حوله و لوازم آرایش انتخاب کنید و روشویی را انتخاب کنید که به‌خوبی روی آن قرار گیرد. سخت افزار طلایی و لوازم جانبی هوشمند به این حمام حس و حال هتلی می‌دهد.

13. از آینه برای باز کردن فضا استفاده کنید

ایده برای حمام کوچک  از آینه برای باز کردن فضا استفاده کنید

یک آینه بزرگ (یا دو یا سه) روی جلوی حمام خود آویزان کنید تا نور طبیعی به اطراف اتاق بتابد و کل حمام بزرگتر به نظر برسد. تعجب خواهید کرد که چقدر یک آینه می‌تواند فضا را باز کند و ترفند شماره یک است که توسط طراحان داخلی برای بزرگتر کردن اتاق استفاده می‌شود. مهم نیست که حمام شما چقدر کوچک است، بزرگ باشید، جسورانه عمل کنید و اظهار نظر کنید.

14. روی یک چرخ دستی باریک سرمایه گذاری کنید

ایده برای حمام کوچک روی یک چرخ دستی باریک سرمایه گذاری کنید

به ایده‌های حمام کوچک خود یک سبد خرید مرتب اضافه کنید، مانند چرخ دستی مشکی Nissafors، ۲۵ پوند، Ikea برای یک ایده هوشمندانه برای ذخیره‌سازی حمام. می‌توان آن را از حمام، به حوض تا دوش چرخاند، بنابراین نیازی به دو برابر کردن وسایل یا فضای ذخیره سازی ندارید. طرح کوچک یا باریکی را انتخاب کنید که در صورت عدم استفاده از آن خارج شود.

15. با تعریف زون ها حس فضا ایجاد کنید

ایده برای حمام کوچک روی یک چرخ دستی باریک سرمایه گذاری کنید

حمام با پانل چوبی پشت توالت و کاشی‌های مشکی پشت سینک

از روش منطقه بندی استفاده کنید تا ایده‌های حمام کوچک خود را سخاوتمندانه‌تر نشان دهید. این حمام هوشمند کوچک و ساده است اما به لطف مناطق کاملاً مشخص، بسیار بزرگتر به نظر می‌رسد.

همچنین بخوانید  راهنمای خرید روشویی کابینت دار

توالت کمتر از نیم متر با سینک فاصله دارد، اما به لطف پوشش دیواری چوبی و پشت سر هم کاشی کاری شده، این دو قسمت کاملاً از هم جدا هستند که به ایجاد حس فاصله بین آنها کمک می‌کند.

16. شیرها را در کنار سینک قرار دهید

شیرها را در کنار سینک قرار دهید

اجازه ندهید فضای باریک حمام باعث شود که برای به دست آوردن ظاهری که می‌خواهید تلاش کنید. به سادگی خارج از جعبه فکر کنید. سینک باریک و مستطیلی را انتخاب کنید که حجم زیادی را بدون اشغال فضای زیادی به دلیل عرض آن، به شما بدهد.

اضافه کردن شیرهای آب به کناره به از بین بردن هر گونه مشکلی که ممکن است به دلیل عرض کم با آن مواجه شوید، کمک می‌کند، زیرا آب تا طولانی‌ترین طول می‌ریزد.

17. با حمام بیضی شکل توهم فضا ایجاد کنید

با حمام بیضی شکل توهم فضا ایجاد کنید

حمام با وان بیضی شکل و دیوارهای رنگ آمیزی آبی تیره

از گنجاندن حمام مستقل در حمام کوچک خودداری نکنید. یک اتاق بیضی شکل گوشه‌ها را برش می‌دهد تا تصور فضا را تقویت کند. یک قفسه کم عمق برای پنهان کردن لوله‌های زباله نیز برای افزودن فضای اضافی برای نمایش نمک‌های حمام، ایده‌های گیاه حمام و موارد دیگر مفید است.

18. مانند یک متخصص فکر کنید

ایده تخصصی برای حمام کوچک

اتاق دوش سفید با نورگیر و اتصالات برنجی

از نظر معماری و بصری، بهتر است هر ایده حمام کوچک را با شلوغ نکردن چیزهای زیاد در آن، باز نگه دارید. امکانات رفاهی خود را اغلب ویرایش کنید، حوله های خود را به میله یا قلاب آویزان کنید، الگو را به حداقل برسانید و به طور کلی آن را ساده کنید.

اگر از یک سینک پایه دار به جای روشویی حجیم، یک در شیشه‌ای شفاف به جای پرده حمام و سطوح بازتابنده مانند کاشی‌های سرامیکی براق در مقیاس بزرگ استفاده کنید، اتاق بزرگتر به نظر می‌رسد.

19. در واحد دیواری کار کنید

ایده برای حمام کوچک در واحد دیواری کار کنید

مبلمان مدولار دیواری به دلیل ظاهر ساده و بدون سروصدا، مورد علاقه برای ذخیره سازی باقی می‌ماند. در طیف وسیعی از ارتفاع، عرض و عمق موجود است، به این معنی است که می‌توانید مبلمان نیمه سفارشی ایجاد کنید که به بهترین وجه مناسب فضای شما باشد.

طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها، از رنگ‌های ملایم گرفته تا رنگ‌های شجاعانه قوی، و همچنین بافت‌های مختلف فراوان را خواهید دید.

20. از فضای هدر رفته دیوار برای حوله استفاده کنید

از فضای هدر رفته دیوار برای حوله استفاده کنید

حمام سفید با کاشی‌های کف شورون سبز و تصویر روی دیوار

رادیاتور خود را بالا بیاورید تا فضای کف آزاد شود، اما یک جلوتر بروید و آن را بالای حمام یا توالت خود قرار دهید تا از قسمتی از دیوار که در غیر این صورت استفاده نمی‌شود، بهترین استفاده را ببرید.

دن نژارد، مدیر UKRadiators.com می‌گوید: «همیشه از ما می‌پرسند که چگونه از یک حمام کوچک بهترین استفاده را ببریم. اولین توصیه ما این است که به سرمایه گذاری در ریل حوله گرم یا به طور کلی رادیاتور دیواری نگاه کنید. اگر بتوانید یک رادیاتور بزرگ و کم نشست را بردارید، فضای زیادی باز می‌شود و فوراً اتاق را بزرگتر می‌کند.

بر اساس اندازه فضای خود و اگر می‌خواهید دیوارهای خود را سوراخ کنید، یک نوع نرده حوله را انتخاب کنید. طرح‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد، از جمله گزینه‌های روی زمین، نصب روی دیوار و روی در.

21. رنگ ها را برای چیدمان های نامناسب روشن نگه دارید

رنگ ها را برای چیدمان های نامناسب روشن نگه دارید

حمام سفید با کاشی های کف سیاه و سفید

قانون کلی برای ایده های حمام کوچک این است که پالت رنگ خود را روشن نگه دارید. دان از UKRadiators.com می‌گوید: «اگر می خواهید حمام خود را بزرگتر از آنچه هست نشان دهید، انتخاب رنگ‌های روشن‌تر روی دیوارها به نفع شما خواهد بود. رنگ‌های روشن‌تر نور را منعکس می‌کنند و به نوبه خود باعث می‌شوند اتاق شما بازتر و مطبوع‌تر شود.

رنگ‌های روشن‌تر از رنگ‌های سفید، خنثی و خاکستری همگی برای باز کردن چیدمان‌های ناهنجار باریک و کوچک ایده‌آل هستند، تا نور را به تمام دیوارها بتاباند تا از راهروها یا گوشه‌های تاریک جلوگیری شود.

22. دکوراسیون جایگزین با کاشی کاری اضافه کنید

دکوراسیون جایگزین با کاشی کاری اضافه کنید

از قرار دادن یک حمام کوچک با موضوعات تزئینی بسیار زیاد خودداری کنید. اما این بدان معنا نیست که حمام شما باید فاقد شخصیت باشد. این جفت کاشی‌های شش‌ضلعی و مترو بدون اینکه این اتاق کوچک را با طرح‌ها تحت‌الشعاع قرار دهد، به آن علاقه‌مند است. مالکان از شش ضلعی در ایوان و آشپزخانه نیز استفاده کرده‌اند، به عنوان پیوندی ظریف در خانه.

23. شیرها را به دیوار نصب کنید

 ایده برای حمام کوچک شیرها را به دیوار نصب کنید

لگن دستی مستطیلی روی قفسه چوبی

شیرهای همزن دیواری در طرح های جمع و جور حمام به خوبی کار می‌کنند، زیرا لوله ها را می‌توان بدون نیاز به پایه حوضه‌ای حجیم پنهان کرد. می‌توانید از آن فضای آزاد شده برای قفسه بندی یا سبد لباسشویی استفاده کنید تا فضا را مرتب و مرتب نگه دارید.

24. از همان کاشی ها در کف و دیوارها استفاده کنید

از همان کاشی ها در کف و دیوارها استفاده کنید

حمام با وان بیضی شکل، دیوار سنگی خاکستری و کاشی‌های بژ روی دیوار و کف

یک ترفند هوشمندانه برای بزرگتر نشان دادن یک اتاق کوچک استفاده از کاشی‌های مشابه روی دیوارها و کف است. نیکی تاها، ویژوال استایلیست از ویکتوریا پلام، پیشنهاد می‌کند: «از پانل‌های دیواری یا کاشی‌های کف و دیوار همسان در اندازه‌های بزرگ برای ظاهری یکپارچه استفاده کنید».

سنگ طبیعی در این حمام خانوادگی نه تنها حسی به سبک اسپا می‌افزاید، بلکه اجرای مداوم کاشی‌ها، همراه با وسایل دیواری که باعث صرفه‌جویی در مساحت کف می‌شود، حسی جادار ایجاد می‌کند.

اگر سنگ طبیعی بیش از حد خنثی به نظر می‌رسد، می‌توانید به راحتی آن را با رنگ‌های قوی با حوله، انبار و لوازم جانبی خود تقویت کنید، راهی کم‌هزینه برای افزودن شخصیت به حمام.

25. تا نیمه دیوار را کاشی کنید

ایده برای حمام تا نیمه دیوار را کاشی کنید

مطمئن نیستید که چگونه سقف شیبدار را کاشی کنید؟ سپس سعی کنید تا نیمه دیوار را کاشی کاری کنید. در کاشی صرفه جویی می‌کند و فضا را بزرگتر می‌کند.

یک کاشی خنثی تیره انتخاب کنید و سقف بالای آن را سفید رنگ کنید تا روشنایی نورهای سقف را به حداکثر برسانید.

26. با کاغذ دیواری های ویژه حواس خود را از اندازه دور کنید

با کاغذ دیواری های ویژه حواس خود را از اندازه دور کنید

حمام با کاغذ دیواری طرح‌دار فلامینگو و لگن سفید

کاغذ دیواری در هر اتاقی ظاهری ایجاد می‌کند و حمام نیز از این قاعده مستثنی نیست. رخت‌کن طبقه‌ی پایین، فضای اصلی برای استفاده از کاغذ دیواری عجیب و غریب حمام است، زیرا حمام‌های دارای دوش یا حمام برای جلوگیری از آسیب بخار به کاغذ مخصوص نیاز دارند.

یک چاپ منحصر به فرد، جسورانه یا جالب را انتخاب کنید تا تأثیر ایده های حمام کوچک خود را به حداکثر برسانید. برای جلوگیری از آسیب رساندن آب به کاغذ دیواری، یک ورق Perspex را به عنوان یک اسپلش بک پشت حوض قرار دهید.

همچنین بخوانید  بهترین کفش های زنانه

27. دریچه دوش خود را تغییر دهید

ایده های دکور برای حمام کوچک

حمام با بیش از حد دوش و کاشی‌های دیوار سیاه

در جایی که فضا تنگ است، یک حمام بدون دوش را انتخاب کنید که بهترین‌های هر دو دنیا را ارائه می‌دهد. به جای قرار دادن دوش خود در سمت کوتاه حمام، سعی کنید آن را در امتداد سمت بلندتر قرار دهید تا احساسی لوکس‌تر داشته باشید. از یک طرح کاشی برجسته در اطراف حمام استفاده کنید تا با بقیه اتاق تضاد داشته باشد.

28. به یک پالت تک رنگ بچسبید

به یک پالت تک رنگ بچسبید

حمام با کاشی‌های سفید و دوغاب سیاه

به طرح تک رنگ ادامه دهید و رنگ، بافت و طرح را با لوازم جانبی بیرونی اضافه کنید. سفید حمام را مانند هیچ رنگ دیگری باز می کند و باعث می‌شود تا جایی که ممکن است جادار باشد. کاشی های سفید و دوغاب سیاه می‌توانند ترکیبی برنده در یک حمام کوچک باشند.

29. دارای قفسه های توکار در داخل

دارای قفسه های توکار در داخل

قفسه‌های توکار یک صرفه جویی عالی در فضا، هم از نظر عملی و هم از نظر بصری، تمیز نگه داشتن لوازم آرایشی و تمیز کردن سطوح هستند. ساختن قفسه‌ها در دیوارهای کاذب که لوله کشی را پنهان می‌کند، استفاده هوشمندانه از یک ویژگی ضروری است. همچنین اتصالات نور فرورفته، نقطه ای یا خطی را در نظر بگیرید.

30. یک قفسه برای نگهداری در بالای تابلو قرار دهید

ایده برای حمام کوچک یک قفسه برای نگهداری در بالای تابلو قرار دهید

حمام با وان سفید و قفسه دیواری خاکستری روشن با ریزه کاری

صفحات زبانه‌دار به‌صورت بصری حمام را قاب می‌کنند و قفسه‌ی دستی در بالا به‌عنوان یک مانتو برای مجموعه‌ای از زیورآلات، لوازم آرایش و لوازم جانبی عمل می‌کند. رنگ ادو نیل یک انتخاب آرامش بخش برای حمام است و به این فضای جمع و جور می‌افزاید.

31. فضایی در زیر لبه بام ایجاد کنید

ایده برای حمام کوچک فضایی در زیر لبه بام ایجاد کنید

حمام شیروانی با کاشی‌های دیوار و کف بژ و دوش شیشه‌ای

یراق آلات جمع و جور کمک بزرگی در فضاهای انباری با شکل نامناسب هستند. در مورد تلاش برای قرار دادن حمام نگران نباشید، به جای آن از یک کابین دوش شیشه‌ای مجلل استفاده کنید. در ایده‌های تبدیل اتاق زیر شیروانی و اتاق زیر شیروانی، جعبه‌بندی در قسمت‌هایی از اتاق که ارتفاع سقف آن‌ها کاهش یافته است، رایج است. اما در عوض، چرا به راه‌هایی برای کار در ارتفاعات کاهش‌یافته نگاه نکنید؟ توالت یا لگن یک ایده هوشمندانه است.

32. فاکتور در حمام دمپایی

فاکتور در حمام دمپایی

دمپایی سفید کوچک در حمام با سکوی چوبی برجسته و شیرهای میراث هوشمند

اگر نمی‌توانید یک حمام رول استاندارد را در حمام فشار دهید، یک دمپایی خوش فرم را در نظر بگیرید. بسیاری از آنها در نسخه های کوتاه عرضه می‌شوند و به شما اجازه می‌دهند تا به کمر خود استراحت دهید. و اگر در ایده‌های حمام کوچک خود هوس یراق آلات سنتی دارید، جدیدترین حمام‌های رول در ابعاد کوچکتر موجود هستند.

باری از BC Designs اطمینان می‌دهد: «بسیاری از مردم این تصور را دارند که ممکن است مجبور به حمام کردن شوند، اما این روزها واقعاً اینطور نیست. مدل‌های دینکی از 1200 میلی‌متر تا 1500 میلی‌متر شروع می‌شوند که هنوز جمع‌وجور در نظر گرفته می‌شود. در حالی که طول آنها کم است، به طور کلی متوجه خواهید شد که آنها عمیق تر هستند تا به اطمینان از خیساندن مجلل کمک کنند.

مهم این است که سعی کنید حدود 100 میلی متر از دو طرف حمام خود باقی بگذارید. باعث می‌شود که تنگ به نظر نرسد و همچنین به این معنی است که می‌توانید از کناره پایین بیایید و آن را نیز تمیز کنید.

سئوالات متداول

چگونه می توانم فضا را در یک حمام کوچک به حداکثر برسانم؟

مبلمان تعبیه شده پتانسیل ذخیره سازی را به طور چشمگیری باز می‌کند و با نامناسب‌ترین فضاها سازگار می‌شود. مبلمان نصب شده همچنین می‌تواند لوله کشی را پنهان کند. برای حال و هوای بوتیک هتل، به سراغ اتاق نشیمن دیواری و حوضخانه با کشوها و کابینت‌های بلند بروید. این کار فضای کف را آزاد می‌کند و حتی به کوچکترین حمام نیز احساسی بدون درهم و برهم می‌دهد.
حوضچه‌های نیمه پایه راه حل مناسبی برای صاحب خانه‌هایی هستند که می‌خواهند در فضا صرفه جویی کنند، بدون اینکه لوله کشی در معرض دید قرار گیرد. حوض‌های نیمه پایه به دیوار آویزان هستند، تمام لوله‌ها را پنهان می‌کنند و به کف نمی‌رسند و حمام را بزرگتر نشان می2دهند.

در حمام کوچک از چه رنگی استفاده کنم؟

هیچ قانون قطعی بین انتخاب رنگ و اندازه حمام وجود ندارد، مهم‌تر از همه این است که پالتی که انتخاب می‌کنید حالتی را که می‌خواهید تنظیم کنید منعکس کند و با بقیه خانه‌تان کار کند.
با این حال، اگر به دنبال فرمان هستید، رنگ‌هایی وجود دارند که در فضای کوچک‌تر به سختی می‌توانید با آنها اشتباه کنید.
سایه‌های پاستلی ایده‌های عالی برای حمام کوچک هستند، زیرا به حداکثر نور کمک می‌کنند. اینها برای دیوارها عالی هستند، اما می‌توانند با دیوارهای سفید استاندارد به شکل مبلمان و یراق آلات شما نیز کار کنند.
برای جلوگیری از برخورد و ایجاد یک فضای کوچک هماهنگ، یک پالت رنگی از حدود 4 رنگ مکمل ایجاد کنید تا برای تمام دکوراسیون حمام خود بچسبید. رنگ‌های روشن و تازه همیشه برای حمام‌های کوچک نیز عالی هستند، زیرا واقعاً می‌توانند اطمینان حاصل کنند که نور در اطراف اتاق قرار می‌گیرد و فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

چگونه باید یک حمام کوچک را چیدمان کنم؟

یک مشکل رایج در ایده‌های حمام کوچک، کمبود فضا برای لوازم آرایشی و حوله‌های تازه است. از فضای ذخیره سازی اطراف لوازم بهداشتی خود استفاده کنید. کمدها وسایل را به طور مرتب دور نگه می‌دارند، اما به یاد داشته باشید که بخشی از قفسه‌های باز را نیز معرفی کنید تا یک تسکین بصری اضافه کنید که همچنان مکانی برای قرار دادن اشیا فراهم می‌کند، اما به فضا کمک می‌کند تا هوای مطبوع‌تر داشته باشد. نگه‌داشتن فضای ذخیره‌سازی در یک منطقه باعث می‌شود روی چیدمان تمرکز کنید و به شما امکان می‌دهد آزادانه‌تر در اطراف حرکت کنید.
از دیوار برای آویزان کردن استفاده کنید. بلند کردن همه چیز از روی زمین فضای بیشتری را فراهم می‌کند و کف شما را به سمت بیرون کشیده و بزرگتر نشان می‌دهد.
اگر فضای کمی دارید، یک کابین دوش که به داخل اتاق باز می‌شود مشکل ساز خواهد شد. کابین دوش درهای کشویی برای این مواقع مناسب هستند، زیرا برای کار کردن به فضای اضافی نیاز ندارند. اگر واقعاً فضای کمی دارید، یک اتاق مرطوب می‌تواند گزینه‌ای عالی باشد، زیرا جای پای یک دوش استاندارد را از بین می‌برد و فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

admin
admin
چطور بود؟
+1
+1
4
+1
1
+1
1
+1
1
+1
+1

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط