Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
فیلم و سرگرمی
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ سبک زندگی @ توسعه مهارت‌ها @ راز خوشبختی چیست؟ 70 راز خوشبختی را بخوانید!

راز خوشبختی چیست؟ 70 راز خوشبختی را بخوانید!

by | 18 مرداد 1402 | توسعه مهارت‌ها | 0 comments

اگر می‌خواهید بدانید چگونه شاد باشید، به دنبال آن نباشید. در اینجا 70 راز خوشبختی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا غم و اندوه را وارونه کنید و برای همیشه آن را رها کنید.

یک زندگی شاد، رویا است، اینطور نیست؟ این چیزی است که همه ما می‌خواهیم. ما هر روز تلاش می‌کنیم و تلاش می‌کنیم، به امید خوشبخت شدن در آینده. شاید شما هم با دیالوگ معروف انیمیشن رنگو آشنا باشید که می‌گوید: “اونارو میبینی آقای رنگو؟ اینجا زندگی سخته، خیلی سخت! میدونی روزا رو چطوری سپری میکنن؟ با امید! با امید اینکه روزی زندگی بهتر میشه!”. بله دوستان، ما باید امید داشته باشیم و همواره برای رسیدن به راز خوشبختی تلاش کنیم.

اما اگر به شما بگوییم که زندگی شاد همین نزدیکی است چه؟ اگر بتوانید به محض خواندن این ویژگی یا در عرض چند هفته به آن دست پیدا کنید، چه؟ تنها چیزی که نیاز دارید چند چیز شاد است که باعث شود شما هر روز بخندید.

خوشبختی بسیار ذهنی است زیرا بیشتر ما واقعاً نمی‌دانیم که شادی چیست. برای بسیاری از مردم، خوشبختی یک زندگی سرشار از ثروت است. برای دیگری، این عشق واقعی است. و برای چند نفر دیگر، سه وعده غذایی لوکس در روز است.

تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا خوشبختی برای بسیاری از مردم معنای متفاوتی دارد؟ این به این دلیل است که بیشتر ما نمی‌دانیم خوشبختی واقعی چیست.

فهرست

شادی و چیزهای شادی که مهم هستند

شادی و خوشبختی

اگر به این فکر می‌کنید که چگونه یک زندگی شاد داشته باشید، فقط باید چند جزئیات کلیدی را به خاطر بسپارید و برای دستیابی به آنها تلاش کنید.

بسیاری از مردم تمام عمر خود را به دنبال شادی دست نیافتنی می‌گذرانند و زمانی که در نهایت متوجه می‌شوند برای شاد بودن چه چیزی لازم است، ممکن است دیر شده باشد و فقط پشیمانی و حسرت باقی مانده باشد. این صرفاً به این دلیل است که آنها وقتی این فرصت را داشتند شادی را ندیدند.

اما باز هم، هرگز دیر نیست که احساس کنید موج شادی سعادتمندانه شما را پر کرده است.

ابتدا باید بفهمیم که خوشبختی در واقع چیست. تعریف آن سخت است زیرا نمی‌توانید آن را ببینید. بنابراین، شادی یک احساس است.

این یک حس رضایت است. البته، این بدان معنا نیست که شما هرگز رویای اهداف بزرگ را در سر نمی‌پرورانید، اما می‌دانید جایی که در حال حاضر هستید بیش از حد کافی است.

شادی در درون شما

شادی در درون

شادی، شادی را جذب می‌کند. غم، غم را می‌آورد. اگر همیشه عصبانی، مکدر یا افسرده هستید، همه چیز در اطراف شما همین احساس را خواهد داشت. شما افرادی را جذب خواهید کرد که ناراضی هستند و همه چیز در اطراف شما شادی شما را از بین می‌برد.

هر چقدر هم که این حرف، فلسفی به نظر برسد، انرژی‌ای که می‌دهید همان انرژی است که دریافت می‌کنید. اگر در نگرش خود نسبت به دنیای شخصی خود مثبت باشید، همه چیز مثبت و سرشار از شادی به نظر می‌رسد.

وقتی واقعاً با اطرافیانتان مهربان باشید، در عوض با شما مهربان خواهند بود. اگر مردم را بدیهی فرض کنید یا فقط در زمانی که به آنها نیاز دارید با آنها خوب رفتار کنید، دنیا نیز با شما به همان شیوه رفتار خواهد کرد.

درست است که آنچه را که بیرون می‌آورید جذب می‌کنید. هیچ چیز عرفانی خاصی در این مورد وجود ندارد، این فقط طرز فکر شماست. وقتی روی منفی‌ها تمرکز می‌کنید، چیزهای شاد و خوب را نمی‌بینید. تنها چیزی که می‌بینی تاریکی است.

چیزی که در آن زمان متوجه نمی‌شوید این است که اگر نگاه خود را به چیزها تغییر دهید، متوجه تفاوت‌های عمده در دیدگاه، زندگی‌تان و امکانات و فرصت‌هایی خواهید شد که برایتان پیش می‌آید.

تعریف خوشبختی

تا حالا شده بشینی و این سوال رو بپرسی؟ خوشبختی را چگونه تعریف می‌کنید؟ فکر می کنید برای احساس خوشبختی به چه چیزی نیاز دارید؟

تحریک پذیر نباشید و چیزی را که در حال حاضر به آن نیاز دارید آرزو کنید. به تصویر بزرگ فکر کنید. خوشبختی برای شما چیست؟

تنها زمانی که تعریف روشنی از شادی شخصی داشته باشید، قادر خواهید بود به آن دست یابید. پول و دنیای مادی را منزوی کنید و تعریف خود را از خوشبختی خواهید داشت.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، شادی برای هر کسی متفاوت است. برخی از مردم از نشستن در خانه با همراهی خود، یک کتاب خوب و یک فنجان قهوه بسیار خوشحال هستند. این ایده آنها از لذت و رضایت است. با این حال، افراد دیگر ممکن است برای شاد بودن به هیجان بیشتری نیاز داشته باشند، شاید یک دوز آدرنالین.

این یک معامله شخصی است و هیچ راه درست یا غلطی برای تعریف ایده شما از خوشبختی وجود ندارد.

تنها مشکل زمانی است که شما رسیدن به خوشبختی را صرفاً به مادیات یا پول اختصاص دهید. این چیزها برای شما خوشبختی به ارمغان نمی‌آورند، حداقل نه در دراز مدت. خوشبختی همه در مغز شماست!

شما همانقدر بدبخت هستید که فکر می‌کنید. در سرتاسر دنیا افرادی هستند که کمتر از شما دارند، اما احساس خوشبختی می‌کنند. چرا اینطور است؟

چون آنها وضعیت روحی خود را تعیین کردند. می‌توانید نیمه پر یا نیمه خالی لیوان را ببینید. البته، برای برخی افراد، شاد بودن آسان‌تر از دیگران است. اما ممکن است در واقع شادتر از آنچه تصور می‌کنید باشید.

بسیاری از ما از یک نقطه کور شادی رنج می‌بریم. ما در واقع خیلی بیشتر از آنچه تصور می‌کنیم خوشحالیم، اما روی آن تمرکز نمی‌کنیم.

در عوض، ما روی چیزهای منفی تمرکز می کنیم، چیزهایی که می‌توانند به سرعت خلق و خوی ما را دستکاری کنند و روزمان را خراب کنند. اما وقتی همه چیز را از بین می‌برید، در اصل، ما روی شاد کردن خود تمرکز نمی‌کنیم.

چگونه شاد باشیم؟

چگونه شاد باشیم

رسیدن به خوشبختی واقعی آسان است اگر چیزهای شادی داشته باشید که در زندگی‌تان اهمیت دارند. اگر در مورد معنای واقعی خوشبختی برای شما سردرگم هستید، نگران نباشید، زیرا واقعاً ساده است. تنها چیزی که نیاز دارید این لیست 70 راز خوشبختی است.

چک لیستی از این چیزهای خوشحال کننده تهیه کنید و زمانی که احساس کردید به آنها دست یافته‌اید آنها را علامت بزنید. سپس، برای اولین بار در زندگی خود، خواهید دانست که برای احساس واقعی خوشبختی چه چیزی لازم است، در درون و در همه جای اطرافتان!

1. بپذیرید که خوشحال نیستید

اولین قدم این است که بپذیرید جایی که باید باشید نیستید. تو خوشحال نیستی باشه پس چرا اینجوریه یعنی از خودت راضی نیستی؟ رابطه‌ی شما؟ شغل شما؟ چه چیزی در شما و زندگی شما وجود دارد که از آن احساس نارضایتی می‌کنید؟

2. چشم انداز به دست آورید

همه ما بیش از حد در مورد زندگی خود ناله می‌کنیم. همه ما از چیزهایی شکایت می‌کنیم که واقعاً می‌توانیم آنها را تغییر دهیم. به افراد دیگری فکر کنید که نمی‌توانند بدبختی خود را تغییر دهند.

وقتی زندگی خود را در چشم انداز قرار می‌دهید، متوجه می‌شوید که واقعاً چیزهای زیادی برای شاد بودن وجود دارد تا عصبانی شدن. این قطعا یکی از بهترین چیزهایی است که همه باید بدانند که می‌تواند زندگی را تغییر دهد و فقط به برنامه ریزی نیاز دارند.

3. افکار منفی را رها کنید

اگر همیشه به خودتان فکر کنید، احساس بدی خواهید داشت. آن افکار منفی به زندگی روزمره شما نفوذ می‌کند و شاد بودن سخت خواهد بود. این برای داشتن یک زندگی شاد بسیار مهم است.

4. افکار مثبت را انتخاب کنید

ذهن خود را با مثبت اندیشی پر کنید وگرنه همیشه بدبخت و ناامید خواهید شد. درس‌های بدی که آموخته‌اید و تجربیاتی که در زندگی داشته‌اید را فراموش نکنید، اما اجازه ندهید همیشه شما را آزار دهند. مقایسه و حسادت افکار منفی هستند که همیشه شما را به درون چاله می‌کشانند.

یاد بگیرید همیشه به جنبه‌های مثبت نگاه کنید، و هر روز رویکرد بسیار شادتری نسبت به زندگی خواهید داشت.

5. روی رابطه ای که با خودتان دارید کار کنید

بزرگترین کلید برای شاد بودن در زندگی احتمالاً این است که یاد بگیرید در درون، چه کسی هستید. ما در تلاش برای برآورده کردن انتظارات خاص رشد می‌کنیم و هرگز واقعاً در مورد اینکه چه کسی هستیم و چه می‌خواهیم فکر نمی‌کنیم.

اما یکی از چیزهایی که همه باید در مورد زندگی بدانند این است که شما باید آن استانداردها را کنار بگذارید. شما باید استانداردهای خود را تعیین کنید. شما باید یاد بگیرید که چه می‌خواهید و چگونه می‌توانید به آن برسید. آسان نیست، اما ضروری است.

همچنین هرگز قدرت مراقبت از خود را دست کم نگیرید. صرف زمان به تنهایی و قدردانی از خودتان چیز خوبی است. این تنها بودن نیست، راضی بودن به آنچه هستید و لذت بردن از زمانی که تنها هستید.

روح خود را با چیزهایی که از آن لذت می‌برید تغذیه کنید، مانند مطالعه، حمام آب گرم یا تماشای فیلم. مهم نیست چه کاری انجام می‌دهید، اما روی آرامش و مراقبت از خود تمرکز کنید. این خودخواهانه نیست، لازم است!

6. خود واقعی خود باشید

نه تنها مهم است که روی رابطه با خودتان کار کنید، بلکه وقتی این کار را انجام دادید، یادگیری اینکه خود واقعی خود باشید باید بالاترین اولویت زندگی شما باشد. برای شاد بودن باید با کسی که هستید راحت باشید.

همه باید بدانند که منحصر به فرد و شگفت انگیز هستند. سعی کنید به هر فرصتی که به دست می آورید اجازه دهید خود واقعی شما بدرخشد.

7. یک شریک دوست داشتنی پیدا کنید و زمانی را با خانواده خود بگذرانید

شریک خوب برای خوشبختی

داشتن کسی که شما را بدون قید و شرط دوست داشته باشد و در عوض او را دوست داشته باشد، نقش مهمی در خوشبختی شما دارد. این به زندگی شما معنای بیشتری می‌بخشد زیرا شما کسی را دارید که هر لحظه از وجود خود را با او به اشتراک بگذارید. اما فراموش نکنید قبل از شروع رابطه، حتماً به لیست سوالاتی که باید قبل از رابطه از پارتنر خود بپرسید سر بزنید.

همچنین بخوانید  لوسید دریم چیست و چگونه آن را تجربه کنیم؟

ما به عنوان انسان، نیاز ذاتی به احساس دوست داشتن و خواستن داریم و فقط داشتن کسی که زندگی خود را با او تقسیم کنید، می‌تواند شادی و رضایت زیادی به شما بدهد. به هر حال، عشق همه چیز را در زندگی معنادارتر و خاص‌تر می‌کند. این بدان معنا نیست که برای شاد بودن لزوماً به یک شریک نیاز دارید.

بسیاری از مردم بدون اینکه در یک رابطه باشند کاملاً خوشحال هستند. با این حال، شما به کسی در زندگی خود نیاز دارید، خواه بهترین دوست، شریک زندگی، یکی از اعضای خانواده و غیره باشد.

8. شغل رضایت بخشی پیدا کنید

در جامعه ما، کاری که در محل کار انجام می‌دهید، شما را به عنوان یک فرد تعریف می‌کند. بنابراین، آیا کاری را که انجام می‌دهید دوست دارید؟ اگر یک ویژگی که شما را به عنوان یک شخص مشخص می‌کند، شما را خوشحال نمی‌کند، آیا می‌توانید از طریق آن شغل به خوشبختی واقعی برسید؟ بسیاری از این موارد را می‌توانید در همان مصاحبه شغلی متوجه شوید.

آیا واقعاً شغل خود را دوست دارید یا فقط برای پولی که به شما می‌دهد کار می کنید؟

شما بخش بزرگی از زندگی خود را صرف کار می‌کنید، بنابراین سعی کنید کاری را که برای کسب درآمد انجام می‌دهید دوست داشته باشید و این تضمین می‌کند که زندگی شما پر از هیجان و سرگرمی خواهد بود.

به یاد داشته باشید، “فقط کار و نداشتن تفریح و سرگرمی” به زندگی شاد منجر نمی‌‎شود! تعادل خوب خانه و کار و زندگی برای رضایت و سلامتی نیز کلیدی است.

9. چند دوست خوب پیدا کنید

شاید همیشه برای شما سوال بوده باشد که چگونه می‌توانم دوست پیدا کنم؟ برای شاد بودن به دوستان زیادی نیاز ندارید. شما فقط به تعدادی دوست نیاز دارید که بتوانید به آنها اعتماد کنید و با آنها وقت بگذرانید. آیا می‌توانید دوستان واقعی خود را با انگشتان دست خود بشمارید؟

در جستجوی چیزهای بهتر، دوستی‌های واقعی را نادیده نگیرید. داشتن چند دوست خوب برای صحبت تلفنی یا گذراندن یک عصر گاه به گاه با آنها می‌تواند احساس مثبت و شادی بیشتری در شما ایجاد کند و حتی اگر در یک رابطه عالی با معشوق خود هستید، هر دوی شما باید هرازگاهی زمانی را دور از یکدیگر بگذرانید تا به عنوان فردی رشد کنید و زندگی خود را حفظ کنید.

10. یک سرگرمی یا اشتیاق داشته باشید

یکی از چیزهای خوشحال کننده‌ای که می‌تواند به شما احساس موفقیت و رضایت شخصی بدهد، سرگرمی است. اگر سرگرمی ندارید، یکی درست کنید! تعمیر ماشین، باغبانی یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک موضوع جالب. تا زمانی که از آن لذت می‌برید، این تنها چیزی است که اهمیت دارد.

یک سرگرمی پرشور به شما اعتماد به نفس بیشتری می‌بخشد و علاقه شما را به چیزهایی که فراتر از نیازهای فوری شما هستند افزایش می‌دهد.

11. هر روز خوب بخوابید

خواب خوب شبانه یکی از موارد نادیده گرفته شده است که می‌تواند زندگی شخصی و حرفه‌ای شما را خراب کند. خواب ممکن است بیش از حد به نظر برسد، اما وقتی کمتر می‌خوابید، تنبل‌تر و کندتر می‌شوید و ذهن‌تان کندتر از روزهای دیگر کار می‌کند. فراموش نکنیم که شما در تمام روز چقدر بدخلق خواهید بود!

مطمئن شوید که حداقل هفت تا هشت ساعت در روز بخوابید. شما با احساس شادابی و هیجان از خواب بیدار خواهید شد تا با روز شادی که در پیش دارید روبرو شوید.

12. گهگاه به یک ماجراجویی یا تعطیلات بروید

ماجراجویی یا تعطیلات برای شادی

هرگز اجازه ندهید زندگی شما راکد شود. هر هفته حداقل یک چیز جدید را امتحان کنید یا هر از چند گاهی به مکان جدیدی بروید که قبلاً نرفته‌اید. برای مثال، یک بار به سراغ جاهای دیدنی گیلان بروید و چند زمان دیگر به سراغ جاهای دیدنی تبریز بروید!

به همان اندازه که زندگی خود را برای آینده‌ای بهتر برده اید، زندگی شما همچنان همان حس را خواهد داشت، مگر اینکه به دنبال راه‌هایی باشید که همیشه زندگی خود را هیجان انگیز نگه دارید.

شادی هرگز یک شبه جوانه نمی‌زند. از همین الان شروع به کار برای خوشبختی کنید وگرنه هرگز زندگی شادی نخواهید داشت، حتی وقتی به نقاط عطف درک شده خود برسید.

13. درآمد پایدار داشته باشید

بدون پول، بسیاری از چیزهایی که می‌خواهید در آنها افراط کنید ممکن است دور از دسترس شما باشند. اما در عین حال، پول نیز همه چیز نیست. پول فقط کاغذ بی‌ارزشی است اگر تنها کاری که می‌کنید این است که بگذارید در بانک انباشته شود. شما برای کسب درآمد می‌توانید روش‌های زیادی را امتحان کنید اما یکی از جذاب‌ترین روش‌های پول در آوردن بازی کردن است!

ارزش پول را زمانی به بهترین شکل تجربه می‌کنید که هرازگاهی آن را خرج کنید. زندگی خود را بیکار سپری نکنید و اطمینان حاصل کنید که همیشه درآمد پایداری دارید.

احساس ثروتمندی یک حالت ذهنی است. زمانی که احساس می‌کنید به اندازه کافی درآمد دارید تا زندگی شادی داشته باشید، دیدگاه شما نسبت به زندگی مثبت‌تر و شادتر می‌شود.

14. اهدافی را برای تلاش برای رسیدن به آن ایجاد کنید

بدون هدف، ما فقط حیواناتی هستیم که نفس می‌کشیم. ما به عنوان انسان، دائماً به دنبال هدفی برای هر چیزی هستیم، چه منشأ و چه اتفاقی که پس از پایان ما می‌افتد.

اما در بین تمام این مدت، دائماً اهداف کوچک و بزرگ ایجاد کنید و با فداکاری برای آنها تلاش کنید. هر بار که به هدفی دست یابید، احساس بسیار بهتری نسبت به خود خواهید داشت و زندگی شما متمرکزتر و پرماجراتر خواهد شد.

15. به طور منظم ورزش کنید

به همان اندازه که کشش پاها یا ضربان قلب در حین انجام تمرینات قلبی دشوار به نظر می‌رسد، یک تمرین خوب می‌تواند در عرض چند ماه زندگی شما را به سمت بهتر شدن تغییر دهد.

ورزش منظم بدن شما را پر از هورمون‌های شادی می‌کند و باعث می‌شود از درون احساس خوبی داشته باشید. و در بیرون، شما بسیار بهتر به نظر می‌رسید، و لباس‌های شما نیز بسیار جذاب‌تر به نظر می‌رسند و مهمتر از همه، تلاش برای تمرین منظم به شما احساس موفقیت می‌دهد و عزم شما را در زندگی افزایش می‌دهد.

16. غذای خوب بخورید

غذا یکی از آن چیزهای شادی است که می‌تواند به شما کمک کند تا از زندگی خود قدردانی بیشتری داشته باشید.

پختن یک وعده غذایی در یک رژیم غذایی سالم برای همه، به اشتراک گذاشتن شام با دوستان، یا فقط چک کردن یک رستوران جدید در زمانی که حوصله دارید، همیشه تجربه جدیدی را برای شما به ارمغان می‌آورد. و راستش را بخواهید، برخی از شادترین گفتگوها بر سر غذای خوب به اشتراک گذاشته می‌شود.

17. مکث کنید، به اطراف نگاه کنید، قدردانی کنید و سپاسگزار باشید

دنیا جای زیبایی است. مهم نیست چقدر مشغله دارید یا چقدر دیر سر کار می‌رسید. دکمه مکث را در زندگی پرمشغله خود فشار دهید و یاد بگیرید که از چیزهای شاد کوچکی که توجه شما را جلب می‌کند قدردانی کنید.

تنها زمانی که متوجه زیبایی اطراف خود می‌شوید می‌توانید قدر زندگی خود را بدانید و قلب خود را با شادی بی حد و حصر پر کنید.

اگر اکنون برای آنچه در زندگی خود دارید سپاسگزار نباشید، همیشه به دنبال یک هدف دست نیافتنی خواهید بود. خوشبختی به دست آوردن چیزهایی نیست که نداری.

این در مورد تمرکز بر چیزی است که در حال حاضر دارید. به زندگی خود نگاه کنید و چیزهایی را که بخاطر آنها سپاسگزار هستید تصدیق کنید. این می‌تواند دوستان، خانواده و علایق باشد.

18. خاطرات زیبا بسازید

زندگی شما چیزی جز مجموعه‌ای از خاطرات نیست، این را فراموش نکنید. در پی خواستن چیزهای شاد در آینده‌ای دور، ممکن است همه چیزهای شادی را که امروز در اطراف خود دارید فراموش کنید.

آیا می‌توانید ده تجربه شگفت انگیزی را که در یکی دو سال گذشته داشته اید نام ببرید؟ اگر نمی‌توانید، آنقدر درگیر برنامه ریزی آینده خود بوده‌اید که فراموش کرده‌اید از حال خود لذت ببرید. یاد بگیرید که همیشه با هر آنچه در زندگی خود دارید، خاطرات خوش خلق کنید.

اگر این اشتباه را انجام دهید، ممکن است روزی به اهداف بلندمدت خود در زندگی دست یابید، اما ممکن است چیزی را که در این مسیر تجربه کرده‌اید به یاد نیاورید. آیا این همان چیزی است که شما واقعاً می‌خواهید، زندگی‌ای که ارزش یادآوری را ندارد؟

19. بدست آورید و سالم بمانید

ما آنقدر روی موارد مادی تمرکز می‌کنیم که مهم‌ترین چیزی را که می‌توانید داشته باشید فراموش می‌کنیم، سلامتی. مراقب سلامتی خود باشید مطمئن شوید که خواب کافی دارید، به طور منظم ورزش می‌کنید، غذای خوب و سالم می‌خورید و همچنین بر سلامت روان خود تمرکز می‌کنید.

وقتی سلامتی مثبت داشته باشید، همه چیز دارید. به یاد داشته باشید که هر چیزی را که نگران آن هستید بررسی کنید و هر زمان که نیاز داشتید از توصیه‌های پزشک خود استفاده کنید.

سلامتی ثروت است!

20. کارهای نیک انجام دهید

انجام کارهای خوب برای دیگران ده برابر به شما باز می‌گردد. نسبت به کاری که انجام داده‌اید احساس خوبی خواهید داشت و به دیگران نیز کمک کرده‌اید.

شما می‌توانید استدلال کنید که هیچ وقت هیچ کار خیر فداکارانه‌ای وجود ندارد، اما آیا این مهم است که فداکار باشد یا نه؟ تا زمانی که شخصی از اقدام شما سود برده باشد و شما نیز نسبت به آن احساس خوبی داشته باشید، مطمئناً این یک برد-برد است؟

بنابراین، داوطلب شوید، به همسایه خود کمک کنید، اگر می‌توانید مقداری پول اهدا کنید، یا فقط بیرون بروید و به کسی که به آن نیاز دارد کمک کنید. شما احساس گرما و گیجی در درون خواهید داشت و شب‌ها نیز بهتر می‌خوابید.

21. زمانی را در طبیعت بگذرانید

زمانی را در طبیعت بگذرانید

طبیعت این قدرت را دارد که ما را واقعاً خوشحال کند. آیا تا به حال متوجه شده‌اید که بعد از پیاده روی چگونه احساس آرامش و شادابی می‌کنید یا بعد از یک روز در ساحل چقدر احساس رضایت می‌کنید؟

هدف خود را در نظر داشته باشید که تا جایی که می‌توانید زمان خود را در خارج از منزل بگذرانید و برای بالا بردن عامل شادی، زمان خود را در اطراف حیوانات نیز بگذرانید. برای انجام بیشتر هر دو، لبخندی ماندگار روی صورت خود خواهید داشت.

22. با افرادی که اهمیت دارند مهربان باشید

شما محبوب‌ترین هستید، اینطور نیست؟ عالی! اما آیا در واقع با همه آنها مهربان هستید؟ آیا به طور کلی با معشوق و دوستان خوب خود مهربان هستید؟ ممکن است چند کار را اشتباه انجام داده باشید، مانند اینکه به مردم اطرافتان ارج می‌نهید یا به دلایل واهی دعوا می‌کنید.

سرعت خود را کم کنید و با افرادی که اهمیت دارند واقعاً مهربان باشید. حتی اگر پیشرفت کند باشد، می‌توانید متوجه شوید که دوستانتان رفتار بهتری با شما خواهند داشت.

اگر دوستانتان به شما اعتماد داشته باشند و از همراهی شما لذت ببرند، با شما مهربان‌تر خواهند بود و می‌خواهند گفتگوهای شاد زیادی با شما داشته باشند. قدردانی و احساس دوست داشتن می تواند شما را در عرض چند روز بسیار شادتر کند.

این چیزی است که ممکن است در ابتدا متوجه آن نشوید، اما همه ما تمایل داریم در مورد شرایط و افراد ناله کنیم. از تعصب در مورد افراد نزدیک خودداری کنید و به جنبه‌های مثبت نگاه کنید. اگر این موضوع را بررسی نکنید، ما فقط مکالمات عالی و دوستان خوبی را از دست خواهیم داد که از همه منفی‌های شما خسته شده‌اند.

23. کارآمدتر باشید

شما کارهای زیادی را هر روز انجام می‌دهید، اما آیا واقعاً با قلب و روح خود برای تک تک کارهایی که انجام می‌دهید کار می‌کنید؟ یکی از چیزهایی که در زندگی ناامیدکننده‌تر است، کارهای باقی‌مانده‌ای است که بدون توجه رها شده است. هر بار که احساس تنبلی می‌کنید و چیزی را برای فردا کنار می‌گذارید، باید به یاد داشته باشید که فقط استرس خود را روی هم جمع می‌کنید.

این می‌تواند شستن لباس‌هایتان یا بررسی یک دوست قدیمی باشد. سعی کنید کارآمدتر باشید و خواهید دید که ذهن شما چقدر می‌تواند آرام باشد و کارآمد بودن فقط به این معنی نیست که چک لیست را کنار بگذارید. این رفتار شما با دوستان و اطرافیانتان نیز هست.

آیا همچنان از همسرتان تعریف و تمجید می‌کنید یا مانند گذشته در روزهای خاص با عزیزانتان وقت می‌گذرانید؟ آیا واقعاً می‌خواهید با شریک زندگی یا خانواده خود وقت بگذرانید یا فقط به این دلیل است که مجبورید؟

این چیزهای کوچک مهم هستند. اگر واقعاً با معشوق یا دوستان خود وقت می‌گذرانید، چه بخواهید چه نخواهید، چرا فقط سعی نکنید با انجام آن زمان بهتری داشته باشید؟

کسی که غمگین است فقط لحظه خوش را از دست خواهد داد. شما این را می‌دانید، نه؟

24. با افراد بیشتری ملاقات کنید

ملاقات با افراد جدید یک راز خوشبختی بزرگ است و بهترین راه برای زندگی کامل است. دنیا پر از افراد جالب است و فرصتی برای ملاقات با فردی جالب در هر گوشه و کنار خیابان شما وجود دارد.

زمانی که افق‌های اجتماعی خود را گسترش دهید، شانس ملاقات با شخص جالب زیاد است. اگر می‌خواهید بدانید که چگونه در زندگی شاد باشید، بیرون بروید و با دیگران معاشرت کنید. کلاس‌های سالسا، کلوپ‌های کتاب، کار داوطلبانه، درخواست کمک از دوستان… همه چیز در بیرون وجود دارد و پر از افرادی مانند شماست.

همچنین بخوانید  چگونه می توان با خواندن کتاب، زبان انگلیسی یاد گرفت؟

در چک لیست خود یادداشت کنید، هر چه تلاش بیشتری انجام دهید، شانس شما بیشتر است. به دنیا برو و با لبخندی بر لب دیده شو. و دنیا به شما لبخند خواهد زد.

25. بیشتر مهمانی بروید

مهمانی می‌تواند هر چیزی باشد، از مهمانی‌های شام اداری گرفته تا مهمانی‌های مجردی، تا مهمانی‌های خانوادگی. اما یک چیز مسلم است، شما قادر خواهید بود با افراد زیادی ملاقات کنید و در مهمانی جذاب به نظر برسید. اگر اهل مهمانی نیستید یا از ازدحام معمولی گروه‌های بزرگ شام خوشتان نمی‌آید، گروه‌بندی کنید و گروه‌های کوچکی را در میان دوستانتان تشکیل دهید.

شما می‌توانید به نوبت با یک گروه کوچک که هر کدام هر هفته یک مهمانی شام در محل خود برگزار می‌کنند، با این قاعده که هر بار حداقل چند نفر خارجی به شام ​​دعوت می‌شوند. خودتان را مشغول کنید و با افراد جدید آشنا شوید.

دنیا پر از مردم است، میلیون‌ها نفر. و همه آنها مانند شما منحصر به فرد هستند و هرکسی مثل شما خوشبختی بیشتری در زندگی می‌خواهد.

26. عادت های بد را کنار بگذارید

برخی از مردم تنبل هستند، برخی از ما ناله می‌کنیم و برخی از ما از پوشیدن لباس برای بیرون رفتن متنفریم. این عادات را کنار بگذارید فقط شما می‌دانید عادات آزاردهنده کوچکی که شما را نگه می‌دارند.

اگر می‌خواهید در زندگی شاد باشید، باید ذهن خود را با مثبت اندیشی و اشتیاق پر کنید. برو بیرون و برای زندگی آماده باش.

اجازه ندهید هیچ عادت بدی شما را از شاد بودن در زندگی باز دارد.

27. هرگز برای علایق خود عذرخواهی نکنید

تا زمانی که احساسات شما برای خود یا دیگران مضر باشد، هرگز برای آنها عذرخواهی نکنید. شما عاشق چیزی هستید که دوست دارید. مهم نیست که کسی در مورد چیزهایی که به آنها علاقه دارید چه می‌گوید یا چه فکر می‌کند، هرگز از آنها دور نشوید. اشتیاق به چیزی برای یک زندگی شاد ضروری است.

28. ارزش های خود را به خطر نیندازید

ارزش‌های شما همان چیزی است که شما هستید. آنها هستند که شما را می‌سازند. این بدان معناست که شما هرگز نمی‌توانید آنها را به خطر بیاندازید.

مهم نیست برای چه یا چه کسی، این کار را نکنید. اگر ارزش‌های خود و چیزهایی را که در چنین سطح عمیقی برای شما مهم هستند از دست بدهید، خود و شادی خود را از دست خواهید داد.

29. به دیگران احترام بگذارید

شاید متوجه نشوید که احترام گذاشتن به دیگران چقدر برای خوشبختی شما مهم است، اما قطعا یکی از چیزهایی است که همه باید بدانند. وقتی برای دیگران احترام قائل هستید، آنها به شما احترام می‌گذارند.

این فقط به این است که انسان خوبی باشید و درک کنید که چگونه با مردم درست رفتار کنید. وقتی به دیگران احترام می‌گذارید برای خود ارزش بیشتری قائل خواهید شد.

30. هر هفته کاری را فقط برای خودتان انجام دهید

ممکن است فکر نکنید که این برای شادی شما ضروری است، اما اینطور است. در زندگی آنقدر درگیر کار و انجام کارها برای دیگران می‌شویم که اغلب از خود غافل می‌شویم.

شما باید حداقل هفته‌ای یک بار بیرون بروید و کاری انجام دهید که خودتان را خوشحال کنید. چه صرفاً دیدن یک فیلم توسط خودتان یا درست کردن ناخن‌هایتان باشد، نوازش کردن خود یک امر ضروری است.

31. به خاطر اعتقادات خود عذرخواهی نکنید

آنچه به آن اعتقاد دارید برای شاد نگه داشتن شما بسیار مهم است. یکی از چیزهایی که همه برای داشتن یک زندگی شاد باید بدانند این است که نمی‌توانند به خاطر این باورها عذرخواهی کنند.

اگر آنها اخلاقی هستند و به شما یا شخص دیگری آسیب نمی‌رسانند، محکم با آنها رفتار کنید.

32. از مقایسه خود و زندگی خود با دیگران دست بردارید

همه این کار را می‌کنند. هیچ روحی وجود ندارد که هرگز خود را با شخص دیگری مقایسه نکرده باشد.

اما این کار برای خوشبختی شما وحشتناک است. هیچ چیز خوبی از نگاه کردن به آنچه دیگران دارد و شما ندارید حاصل نمی‌شود. قدر آنچه را دارید بدانید.

33. به شهود خود اعتماد کنید

آیا می‌دانید آن احساس درونی که اغلب نادیده می‌گیرید؟ از نادیده گرفتن آن دست بردارید. همه ما به دلیلی یک شهود داریم. انسان‌ها به دلیل این شهود با موفقیت تکامل یافتند.

اگر فکر می‌کنید چیزی اشتباه است یا خیلی خوب نیست که درست باشد، احتمالاً همینطور است. به قلب خود اعتماد کنید و زندگی شما شادتر خواهد بود.

34. بدانید چه زمانی ببخشید و فراموش کنید

بخشیدن و فراموش کردن هر بار همیشه شما را خوشحال نمی‌کند، اما یاد بگیرید که چه زمانی این کار را انجام دهید.

زمان‌های خاصی وجود دارد که شما فقط باید عذرخواهی را بپذیرید و ادامه دهید. نگه داشتن چنین احساسات منفی در مورد یک فرد و موقعیت می‌تواند مضر باشد.

35. یاد بگیرید که نه گفتن اشکالی ندارد

نه گفتن

لازم نیست همیشه کسی را راضی نگه دارید. شما به این منظور وجود ندارید که دیگران را راضی کنید و آنها را شبیه خود کنید.

یاد بگیرید که چه زمانی نه بگویید و در واقع نه گفتن اشکالی ندارد. به این ترتیب در زندگی بسیار شادتر خواهید بود.

36. وقتی کسی را دوست دارید به او بگویید

شما دوستان و خانواده‌ای دارید که احتمالاً این را به اندازه کافی به آنها نمی‌گویید.

ابراز عشق خود به دیگران در واقع می‌تواند به شما احساس خوشحالی و کامل کند. برای داشتن یک زندگی شاد، این عشق را در اطراف پخش کنید و در ازای آن چیزهای بیشتری دریافت خواهید کرد.

37. راه درست را رها کنید

همه ما ایده‌ای داریم که می‌خواهیم زندگی‌مان چگونه پیش برود. شاید بخواهید میلیونر شوید یا خواننده اصلی یک گروه راک معروف شوید.

اما وسواس در مورد یک نتیجه خاص منجر به شادی نمی‌شود. با تمرکز بر یک هدف خاص، فرصت‌های شادی را از دست می‌دهید.

38. حضور داشته باشید

اگر می‌خواهید احساس خوشبختی کنید، حضور داشته باشید. نگرانی در مورد اتفاقاتی که در آینده یا گذشته رخ خواهد داد فقط باعث می‌شود که شما از لحظه لحظه بیرون بیایید.

گذشته اتفاق افتاده است و آینده را نمی‌توان تعیین کرد. از تمرکز بر چیزهایی که مربوط به لحظه حال نیستند دست بردارید. زمانی که از فکر کردن به گذشته و آینده دست بردارید، آرامش خواهید داشت و از زندگی خود لذت خواهید برد.

39. تعریف موفقیت را خودتان انتخاب می کنید

وقتی صحبت از یادگیری راز خوشبختی و موفقیت می‌شود، بیشتر ما آن را از نظر کالاهای پولی و مادی در نظر می‌گیریم.

او بسیار موفق است، او ماشین و آپارتمان خود را دارد، یا، او بسیار موفق است، او کسب و کار خودش و جدیدترین کیف و کفش فلان برند را دارد. کلمه موفقیت به طور خودکار با موقعیت و ثروت مالی گره خورده است. و این یک مزخرف کامل است.

شما تصمیم می‌گیرید که موفقیت برای شما چه معنایی دارد. اگر از تعریف جامعه از موفقیت پیروی کنید، همیشه به دنبال چیزی خواهید بود که هرگز نخواهید داشت.

40. روی چیزهایی تمرکز کنید که شما را خوشحال می کند

وقتی صحبت از خود خرابکاری به میان می‌‍آید، انسان‌ها در آن بهترین هستند. ما همیشه مخالف چیزهایی هستیم که واقعاً ما را خوشحال می‌کند. به چیزی که شما را خوشحال می‌کند متعهد باشید.

اگر نه، شما همیشه از آن دور خواهید شد. وقتی متعهد شدید، هیچ کس نمی‌تواند چیزی را که شما را خوشحال می‌کند از بین ببرد.

41. زمان خود را اولویت بندی کنید

بیشتر ما وقت خود را صرف چیزهایی می‌کنیم که اهمیتی ندارند. ما روی کارهای کوچک و بی‌اهمیت تمرکز می‌کنیم، زیرا باعث می‌شود احساس کنیم در حال دستیابی به چیزی هستیم.

اما در واقعیت، ما هیچ کاری انجام نمی‌دهیم. در عوض، روی انجام کارهایی تمرکز کنید که برایتان مهم هستند، خواه دیدن دوستان یا خانواده، ورزش کردن یا نشستن برای خواندن کتاب.

42. کاری غیر از کارهای همیشگی خود انجام دهید

اگر می‌خواهید شاد باشید، خود را به چالش بکشید. اکنون، احتمالاً فکر می‌کنید که شاد بودن به معنای انجام کارهایی است که می‌خواهید انجام دهید.

اما شاد بودن همچنین به معنای انجام کارهایی است که شما را می‌ترساند. راز خوشبختی با رشد شخصی گره خورده است. اگر خوشحال نیستید، رشد نمی‌کنید.

43. لازم نیست شما بهترین باشید

شاد بودن به معنای بهترین بودن نیست. شادی یک رقابت نیست این همچنین به این معنی است که شما نباید برای خوشبختی از روال زندگی دیگران کپی کنید.

تو آدم خودت هستی هرگز راه دیگران را برای رسیدن به خوشبختی دنبال نکنید زیرا در نهایت شادتر نخواهید شد.

44. از شر افراد سمی زندگی خود خلاص شوید

همه احمقی‌هایی را که شما را تحقیر می‌کنند، می‌خواهند شکست شما را ببینند، گریه‌تان می‌دهند، استرس شما را تحت فشار قرار می‌دهند و باعث می‌شوند نسبت به خودتان احساس بدی داشته باشید، رها کنید. آنها لایق وقت شما نیستند و مطمئناً نیازی به حضور در زندگی شما ندارند.

ممکن است جدا کردن برخی از افراد سخت باشد، به خصوص اگر آنها دوستان نزدیک و خانواده باشند، اما گاهی اوقات، شما باید بهترین کار را برای خود انجام دهید.

در ادامه راه، می‌توانید دوباره به فکر ساختن پل باشید، اما تا زمانی که بتوانید کاملاً از زندگی خود راضی باشید، روی خود تمرکز کنید نه روی آنها.

45. اینقدر رقابتی نباشید

انجام یک کار عالی ایرادی ندارد، اما زمانی که شروع به نگرانی در مورد آنچه دیگران می‌کنند و سعی می‌کنید از آنها پیشی بگیرید، آن وقت است که اوضاع بد می‌شود. برای داشتن یک زندگی آرام‌تر و شادتر، طبیعت رقابتی خود را رها کنید.

وقتی سعی می‌کنید از همه اطرافیانتان پیشی بگیرید، فشار و استرس به شما وارد می‌شود و فقط زمان زیادی است که بخواهید شکست بخورید.

نه فقط این، خودداری از حسن نیت نسبت به دیگران و امید به شکست آنها، نگاه خوبی به شما نیست.

46. ​​از اشتیاق به پول دست بردارید

اشتیاق به پول

البته پول مهم است. واقعاً اینطور است، و هر چه بیشتر داشته باشید، احتمال اینکه زندگی راحتتری داشته باشید بیشتر می‌شود. با این حال، این همه چیز نیست. پول و آسایش به شما توهم خوشبختی می‌دهد، زیرا آنها چیزهایی را سفارش می‌دهند که شما به آنها نیاز ندارید.

همیشه به یاد داشته باشید که هر چقدر هم که پول داشته باشید، هرگز به اندازه کافی نخواهید داشت، بنابراین واقعاً هیچ فایده ای ندارد که وقت و روابط زیبای خود را صرف کنید تا چیزی بیشتر از چیزی که قرار است یک زندگی راحت را به شما ارائه دهد.

47. دیگران را سرزنش نکنید

شما باید از نیاز خود برای مقصر دانستن کسی برای هر اتفاق ناگواری که با آن روبرو می‌شوید دست بردارید.

از بحث در مورد اینکه چه کسی چراغ ایوان را روشن گذاشته به تقصیر چه کسی در جدایی رخ داده است، دیگر انگشت اتهام را به سمت همه از جمله خودتان نشانه نگیرید. هنگامی که دیگر نگران این نیستید که چه کسی را مقصر بدانید، می‌توانید شروع به رفع مشکل کنید و ادامه دهید.

48. منتظر زمان مناسب نباشید

زمان بندی ممکن است همه چیز در مورد موارد خاصی مانند عبور از خیابان و رسیدن به موقع به فرودگاه باشد. با این حال، در طرح کلان چیزها، اگر چیزی را می‌خواهید، باید همین الان آن را محقق کنید.

منتظر نمانید تا ستاره ها هماهنگ شوند، زیرا این اتفاق نخواهد افتاد. تنها چیزی که واقعاً نیاز دارید این است که این احساس را داشته باشید که کار درستی است.

چه ترک شغل یا ازدواج، اکنون زمان خوبی است، زیرا هر چقدر هم که ممکن است بیمارگونه به نظر برسد، نمی‌دانید فردایی هست یا نه.

49. دست از هرگونه رفتار وسواسی بردارید

ذهن خود را کنترل کنید و از وسواس در مورد چیزهای احمقانه دست بردارید. نگرانی در مورد اینکه چرا او زنگ نزد یا چرا او این را گفت یا چرا او این کار را کرد یا چرا آنها اینطور رفتار کردند هرگز شما را به جایی نمی‌رساند.

وسواس نسبت به چیزهایی که نمی‌توانید آنها را تغییر دهید یک راه مطمئن برای بدبخت شدن است. شما باید بدانید که زندگی بدون توجه به هر چیزی ادامه دارد، بنابراین روی چیزهای کوچکی که می‌توانید بدون آنها زندگی کنید، فکر نکنید.

50. ذهن بسته نباشید

راه دیگر برای داشتن یک زندگی شادتر، کنار گذاشتن نزدیک‌اندیشی و دعوت به ایده‌ها، افراد، مکان‌ها، باورها و تجربیات جدید است. وقتی دنیا را از چشم دیگران می‌بینید، ذهن خود را به روی امکانات بی پایان زندگی باز می‌کنید.

متوجه خواهید شد که هیچ راهی برای انجام کاری وجود ندارد، بلکه گزینه های بی‌شماری وجود دارد. سفر راهی فوق‌العاده برای دیدن دنیا از دید دیگران است، بنابراین به زودی برای آزادی ذهنتان برنامه‌ریزی کنید.

51. اینقدر مادی گرا نباشید

ثروت مادی احمقانه‌ترین راه برای سنجش خوشبختی است و شما باید همین حالا از این طرز فکر خارج شوید.

همچنین بخوانید  10 علامت بیداری چشم سوم شما

زن تنها در نیویورک که هزار جفت کفش 500 دلاری دارد، خوشحالتر از زن پابرهنه اندونزی با خانواده‌ای دوست داشتنی نیست.

همه چیز به تغییر دیدگاه شما در مورد آنچه که یک فرد را ثروتمند می‌کند بستگی دارد. زمانی که بتوانید آن را درک کنید، تنها در آن صورت خوشحال خواهید شد.

52. اینقدر قضاوت کننده نباشید

برای داشتن یک زندگی شادتر، باید از قضاوت دیگران دست بردارید. چرا باید برایت مهم باشد که دیگری چه می‌کند؟ تنها دلیلی که شما آن را تایید نمی‌کنید این است که آنها زندگی خود را طبق قوانین شما نمی‌گذرانند، و چرا باید این کار را انجام دهند؟

اگر پدر شما می‌داند دارد چه می‌کند و می‌خواهد با زنی که نیمی از سنش را دارد قرار بگذارد، پس همین‌طور باشد. اگر همکار شما می‌خواهد آن‌طور لباس بپوشد، خب بپوشد. تا زمانی که آنها را خوشحال می‌کند و لبخند را بر لبانشان می‌نشاند، شما حق ندارید قضاوت کنید و بگویید که آنها باید کارها را طور دیگری انجام دهند.

سرتان را از زندگی و رفتار و پوشش دیگران بیرون بکشید!

53. گناه خود را رها کنید

اگر در احساس گناه گرفتار شوید، هرگز نمی‌توانید ادامه دهید و در زندگی واقعاً خوشحال باشید.

از فکر کردن به چیزهایی که می‌توانستید متفاوت بگویید، به جای آن چه باید می‌کردید، اگر خوب‌تر بودید چه می‌کردید، یا اگر صبورتر بودید، فکر نکنید.

همه ما در دام گناه هستیم. چه از کاری که ما انجام داده‌ایم یا انجام نداده باشیم، هیچ تغییری در نتیجه وجود ندارد.

احساس گناه را رها کنید و اگر می توانید، شروع به جبران کنید. شما نه تنها احساس بهتری خواهید داشت، بلکه متوجه خواهید شد که چقدر می‌توانید از این تجربه رشد کنید.

54. دست از بهانه جویی بردارید

اگر واقعاً بخواهید کاری را انجام دهید، آن را انجام خواهید داد. تاریخ بشر به ما آموخته است که اگر بخواهید هر کاری را انجام دهید ممکن است، پس همین امروز از بهانه جویی دست بردارید. آنها چیزی جز مانعی برای زندگی شما نیستند که قرار است در آن زندگی کنید.

چه به تعویق انداختن کار بر روی پایان نامه یا متقاعد کردن خود به اینکه نباید شوهر بدسرپرست خود را ترک کنید، همین الان بهانه جویی را متوقف کنید. وقتی متوجه شدید که چرا کاری را انجام می‌دهید، می‌توانید برای رسیدن به آن هر کاری انجام دهید.

55. تمام ترس های خود را رها کنید

همه چیز، از راه اندازی کسب و کار خود تا درخواست از یک دختر برای قرار ملاقات، شجاعت و ذوق می‌خواهد. هیچ وقت هیچ چیز خوبی از ترس بدست نمی‌آید.

مطمئناً، برخی ممکن است استدلال کنند که محتاط بودن نوعی ترس است، اما این درست نیست. اگر ترس را حفظ کنید و از ریسک کردن امتناع کنید، هرگز نخواهید فهمید که چقدر می توانید به ارتفاع بپرید.

بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد چیست؟ شکست می‌خورید و به جایی که بودید برمی‌گردید؟ اگر این اتفاق بیفتد، حداقل می‌توانید بگویید که تلاش کرده‌اید و دفعه بعد که ریسک می‌کنید بسیار شجاع‌تر خواهید بود.

56- انتظارات دیگران را نادیده بگیرید

البته مواردی وجود دارد که شما باید مسئولیت آنها را بپذیرید، مانند تامین معاش خانواده، دوستی حامی و غیره. با این حال، تا زمانی که مسئول نباشید، نباید کاری را انجام دهید که دیگران از شما انتظار دارند.

از طرف والدینتان برای ازدواج فشار نیاورید، اجازه ندهید دوستانتان شما را به این فکر وادار کنند که شغلتان به اندازه کافی خوب نیست و اجازه ندهید همسرتان به شما بگوید که شما ناامید هستید.

حداقل هر چیزی که به شما پرتاب می‌شود را بردارید و آن را به انتقاد سازنده تبدیل کنید. هیچ اشکالی در بهبود زندگی تان وجود ندارد، اما فقط مطمئن باشید که این کار را فقط برای راضی نگه داشتن دیگران انجام نمی‌دهید.

57. نیاز خود را به توجه رها کنید

لحظه‌ای که نیاز خود را به توجه کنار بگذارید، بلافاصله فرد بسیار شادتری خواهید بود. این شاید یکی از سخت‌ترین چیزهایی باشد که می‌توان آن را رها کرد، زیرا دنیای ما در نیاز ما برای جلب رضایت دیگران ریشه دوانده است.

همه چیز، از شمارش تعداد لایک‌ها در اینستاگرام گرفته تا پست‌های مزخرف در توییتر، همه به عنوان گرایش‌های جلب توجه به حساب می‌آیند.

شما باید کارهایی را برای تحت تاثیر قرار دادن خود انجام دهید، نه 2000 دوست و فالوور که در شبکه‌های اجتماعی دارید.

58. زندگی متعارف خود را رها کنید

اگر می‌خواهید معنای خوشبختی واقعی را بدانید، باید از زندگی معمولی دست بکشید. ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که دیگران برای ما دیکته کرده‌اند.

از نحوه آموزش گرفته تا آنچه امروز هستیم، همه اینها بخشی از یک برنامه بزرگتر است که توسط جامعه برای ما ترسیم شده است. از زنجیرهایی که آنها تعیین کرده‌اند رها شوید و مسیر زندگی خود را انتخاب کنید.

در حال حاضر، شما مجبور نیستید کاری افراطی انجام دهید، مانند زندگی در یک پناهگاه در وسط ناکجاآباد. شما فقط باید چیزی با ارزش به زندگی خود تزریق کنید. بیشتر سفر کنید و به دنبال علایق خود باشید.

ببینید مردم دیگر در سراسر جهان چگونه زندگی می‌کنند و از آنها بیاموزید. با افرادی صحبت کنید که زندگی غیرمتعارف دارند، مشاغل غیر متعارف دارند و اشتیاق آنها برای زندگی را جذب می‌کنند.

زندگی چیزی بیش از یک شغل، داشتن وام مسکن، داشتن یک خودروی شاسی بلند و تمام کارهای روزمره است.

59. به عقب نگاه نکنید

ممکن است گذشته شما مشخص کند که اکنون چه کسی هستید، اما این تمام چیزی است که باید انجام شود، بنابراین زندگی در آن را متوقف کنید. اگر نتوانید آنچه را که اتفاق افتاده رها کنید، چگونه باید ادامه دهید؟

اگر او خیانت کرد، ادامه دهید. اگر او نیمی از پول شما را در حین طلاق گرفت، از آن عبور کنید. اگر چیزی آسیب زا را تجربه کردید، اقدامات لازم را برای رها کردن آن انجام دهید.

به یاد داشته باشید که هیچ وقت برای شروع تازه دیر نیست.

60. مراقبه کنید

مراقبه

مدیتیشن قبلا فقط برای هیپی‌ها بود، اما اکنون، همه آن را انجام می‌دهند. چرا؟ چون کار می‌کند. به یوگا بپیوندید یا پنج دقیقه وقت بگذارید و روی مبل خود بنشینید و نفس خود را به داخل و خارج کنید.

ذهن شما یک میلیون مایل در دقیقه می‌رود و مدام در فکر هستید. بنابراین، چرا به آن استراحت ندهید و فقط روی نفس‌های خود تمرکز کنید؟

این کار را به مدت یک هفته انجام دهید و متوجه سبکی در ذهن و بدن خود خواهید شد.

61. احساسات و افکار خود را بنویسید

نکته دیگر برای اینکه چگونه احساس شادی کنیم، نوشتن است. نوشتن یک راه عالی برای خارج کردن همه چیز از سیستم شما است. تمام احساسات و افکار خود را فقط بنویسید. این نوعی درمان است

برای خود یک مجله تهیه کنید و فقط شروع به نوشتن مطالب کنید. لزومی ندارد که خوب به نظر برسد و املای شما مهم نیست. این فقط برای ابراز وجود و تسکین احساسات است.

62. وقت خود را پر کنید

شما نباید روی کارهایی که باید و نباید انجام می‌دادید بنشینید، زیرا هیچ کمکی به شما نمی‌کند. بنابراین، وقت خود را پر کنید و ذهن خود را با چیزهای دیگر و افکار سازنده‌تر مشغول کنید. اگر تمام روز روی مبل خود بنشینید، احساس خوشحالی بیشتری در شما ایجاد نمی‌کند.

63. فضای خود را روشن کنید

اگر می‌خواهید بدانید چگونه احساس خوشبختی کنید، باید خود را با چیزهای شاد احاطه کنید. پرده‌ها را باز کنید، چند گل کنار تخت خود بگذارید و مطمئن شوید که فضایی که در آن زندگی می‌کنید روشن است.

لطفا، درهم و برهمی را تمیز کنید. تمام لباس‌های زیر کثیف روی زمین و مجلات هشت ساله‌ای که زیر تخت خوابیده‌اند را از بین ببرید. فضای پاک یعنی ذهن پاک.

64. شبکه های اجتماعی را کنار بگذارید

شما نیاز به استراحت دارید. مطمئناً، رسانه‌های اجتماعی شما را در ارتباط نگه می‌دارند، اما روی چیزهای درست تمرکز نمی‌کنید.

شما نیازی به تایید میزان خوب بودن خود ندارید. شما به ارتباط انسانی نیاز دارید. بنابراین، شبکه‌های اجتماعی را کنار بگذارید و با چند دوست بیرون بروید. اصلاً چه کسی به کیم کارداشیان یا فلان بلاگر اهمیت می‌دهد؟

65. از فست فودها دوری کنید

اولاً، فست فود برای شما وحشتناک است. این در واقع به شما کمک می‌کند تا احساس کنید که چرند هستید. پر از چربی‌های ترانس و مزخرفات فرآوری شده است، بنابراین این نه تنها باعث می‌شود احساس بی‌حالی و تنبلی کنید، بلکه از نظر ذهنی نیز شما را پایین می‌آورد.

اگر می‌خواهید به خودتان کمک کنید احساس شادی بیشتری کنید، باید میوه و سبزیجات بخورید.

66. زمان با کیفیت بیشتر

قدیم‌ها رد و بدل کردن نامه از طریق پست چند روزی طول می‌کشید و خواندن کتاب در حالی که روی بانوج لم داده  بود، یک برنامه روزمره بود.

اما همه چیز تغییر کرده است. استراحت یک نوشیدنی بعد از کار است. زندگی امروز سریع است و زمانی برای استراحت وجود ندارد مگر اینکه استاد چندوظیفه‌ای باشید.

اما حتی در این مواقع پرتلاطم، اگر می‌خواهید از زندگی لذت ببرید، زندگی خود را مکث کنید و کنار بروید. آخر هفته خود را به استراحت یا گفتگو با عزیزان خود بگذرانید.

زمان خیلی سریع می‌گذرد و قبل از اینکه متوجه شوید، ممکن است بدون هیچ خاطره‌ای به جز شمارش پول، پیر و خسته شده باشید.

موفق بودن عالی است، اما به قیمت خوشبختی شما؟ ارزشش را ندارد. موفقیت زمانی معنا پیدا می‌کند که عزیزانی داشته باشید که آن را با آنها به اشتراک بگذارید. و استراحت هرازگاهی باعث شادی بیشتر شما می‌شود و احساس ارتباط بیشتری با عزیزانتان می‌کنید.

67. از چیزهای ساده در زندگی لذت ببرید

اوقات خوب برای همیشه دوام نمی‌آورد. ممکن است یک سال و نیم گذشته را به سختی کار کرده باشید و زندگی نکرده باشید. اما باید به خاطر داشته باشید که اوقات خوب همیشه نباید منتظر آن لحظه مناسب باشید.

چیزهای ساده را در زندگی به دست آورید. غروب‌های خورشید، پیاده‌روی و شام‌های رمانتیک در حیاط خلوت و غیره را از دست ندهید. مدتی را صرف یادآوری روزهای خوب قدیم یا صحبت در مورد آن لحظات خاصی کنید که با علاقه به یاد دارید.

گاهی اوقات، ساده‌ترین چیزها می‌توانند بیشتر از گران‌‍ترین تعطیلات در پاریس یا سفر پر هزینه ترکیه برای ما شادی ایجاد کنند. به جای یک یا دو روز خاص، بیشتر به اتفاقاتی که در طول سال می‌افتد توجه کنید.

68. چیز جدیدی یاد بگیرید

اکنون، این ممکن است مانند بازگشت به مدرسه یا پروژه‌ای در کلاس هنر به نظر برسد. اما واقعا اینطور نیست. زندگی شما با پول ارزش گذاری نمی‌شود. با تجربیات و لحظات ارزش گذاری می‌شود. تعداد بسیار کمی از مردم متوجه می‌شوند تا زمانی که خیلی دیر نشده است.

اگر می‌خواهید چیزهای جدیدی را تجربه کنید، باید چیزهای جدیدی یاد بگیرید، چه آشپزی و چه یادگیری نحوه نواختن گیتار. تک تک چیزهای جدیدی که یاد می‌گیرید، تجربیات شاد زیادی به شما می‌دهد که می‌توانید با عزیزانتان به اشتراک بگذارید.

و برخی از شادترین لحظات زندگی آنهایی هستند که با کسی که واقعا دوستش داریم به اشتراک گذاشته می‌شود.

69. ریسک های حساب شده را بپذیرید

آیا از شغل خود ناراضی هستید؟ یا از زندگی مشترکتان ناراضی هستید؟ مهم نیست چه چیزی است، اما زمان تغییر همه چیز اکنون است.

چرا وقتی می‌دانید که می‌تواند بهتر باشد، به کمتر راضی باشید؟ اگر واقعاً می‌خواهید بدانید چگونه از زندگی لذت ببرید، باید یک جهش آگاهانه و حساب شده انجام دهید.

بنابراین، اگر همیشه می‌خواستید کاری را انجام دهید، آن را انجام دهید. اگر تصمیم بزرگی به همراه دارد، با عزیزانتان صحبت کنید و کاری انجام دهید تا شادی را به دست آورید.

ما عاشق خیال پردازی در مورد رویاهایمان هستیم، اما همین خیال پردازی‌ها نیز می‌توانند زمانی که شما شکست می‌خورید بسیار خسته کننده باشند. برای رسیدن به اهداف خود، یک قدم در یک زمان تلاش کنید.

ناله کردن و غر زدن در مورد ناعادلانه بودن زندگی یا میزان ناراضی بودن شما آسان است، اما چیزی که باید درک کنید این است که شادی فقط یک حالت ذهنی است و تغییر در دستان شماست.

70. روزانه تمرین کنید

به عنوان آخرین راز خوشبختی، چه کسی فکر کرد که باید شاد بودن را تمرین کنید؟ از آنجایی که ما برای زنده ماندن و تشخیص خطر طراحی شده‌ایم، شادی لزوما برای بسیاری از ما طبیعی نیست.

اگر می‌خواهید شاد باشید، باید تمرین کنید زیرا هیچ کس مسئول شادی شما نیست.

سخن آخر

شاد بودن به معنای داشتن یک ماشین جدید یا داشتن آخرین آیفون نیست. اینها فقط جرقه‌های لحظه‌ای شادی هستند که از داشتن یک کالای مادی به وجود می‌آیند. به سرعت از بین می‌رود و ناپدید می‌شود. در عوض، روی افراد، سلامتی و تجربیات تمرکز کنید و متوجه شوید که چقدر نسبت به آن احساس بهتری دارید.

admin
admin
چطور بود؟
+1
+1
+1
+1
+1
+1
+1

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط