Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آرایشی/بهداشت
آشپزی
آموزشی
آی تی
ادبی
استارتاپ
اقتصاد
امور زنان
بازی‌های کامپیوتری
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
پزشکی
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
تکنولوژی و صنایع
جامعه شناسی
حقوق
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
خانواده
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
روایت‌های شخصی
رویدادها
زندگی نامه
سئو
سبک زندگی
سرگرمی
سلامت
سلامت عمومی
سیاست
سیاسی/اجتماعی
سینما و تئاتر
صنایع
طراحی وبسایت
عکاسی
علم روز
علمی
فرهنگ
فضای مجازی
فلسفه
گردشگری
مارکتینگ
محیط زیست
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
مسائل روز
مطالب داغ
معماری و ساختمان سازی
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
موفقیت
نقد ادبی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
خانه @ مدیریت و کسب‌وکار @ مارکتینگ @ چگونه مقاله سئو محور بنویسیم؟

چگونه مقاله سئو محور بنویسیم؟

by | 31 فروردین 1400 | مارکتینگ | 0 comments

نوشتن مقاله بر پایه سئو از نظر برخی از فعالان این حوزه شاید کاری بسیار پیچیده عنوان شود. تا از این طریق اهمیت خود و کارشان را به افراد القا کنند. یکی از سوالات پرتکراری که ذهن افراد آشنا به سئو را درگیر کرده است روش نوشتن مقالات بر پایه سئو و یا به اصطلاح سئو محور است. در این مقاله به تمام مراحلی که برای نوشتن مقاله بر پایه سئو لازم است پرداخته ایم.

پیدا کردن ایده وموضوع

در این قدم از روش های مختلفی می توانیم کمک بگیریم

 می تونیم به وسیله ی آنالیز و بررسی سایت رقبا دریابیم که چه موضوعاتی باعث جذب ترافیک می شوند و علاقه ی کاربران به چه نوع محتوایی است. تا به وسیله ی آن اهداف خود را از نوشتن مقاله سئو محور خود مشخص کنیم.

پیدا کردن کلمات کلیدی محتوای هدف

در این قدم می توانیم از برخی از ابزارها برای جستجوی کلمات کلیدی استفاده کنیم. پس از یافتن کلمات کلیدی محتوای خود را غنی از کلمات کلیدی کنید. فراموش نکنید که استفاده از کلمات کلیدی در محتوا و یا تگ های سئو باید مناسب و به جا باشد، در غیر این صورت امکان جریمه شدن وبسایت توسط گوگل وجود دارد.

نوشتن مطالب جامع

تمام تلاش خود را بر جامع بودن مطالب خود بگذارید،مقالات جامع می توانند باعث اعتبار بخشیدن به وبسایت و کسب و کار شما شوند. محتوای نوشته شده ی شما باید از نظر ساختاری و نگارشی صحیح باشد تا بتواند بر مخاطب تاثیر بگذارد.

خوانا بودن، به روز بودن و تعداد کلمات هر مقاله نکات کلیدی هستند که به ساختار محتوای شما انسجام می بخشند. سعی کنید از جملات کوتاه استفاده کنید مردم پاراگراف های بلند را دوست ندارند.

از آنجایی که متون طولانی اطلاعات بیشتری رو نسبت به متون کوتاه می دهد بهتر است که مقاله بیش از 400 کلمه و تا حدود 2000 کلمه باشد این موضوع نشان دهنده جامع بودن مقالات ما خواهد بود.

مطمئن شوید که در 100 کلمه ابتدایی محتوای شما از کلمه ی کلیدی اصلی استفاده شده باشد.

انتخاب عنوانی تاثیرگذار

اثرگذاری و قدرت یک عنوان موثر را دست کم نگیرید! استفاده از عناوین کوتاه و جذاب می توانید باعث ترغیب کاربران به بازدید از سایت و یا مطالعه ی محتوای شما شود. استفاده از کلمه کلیدی در عنوان می تواند به بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو در درک محتوای وبسایت شما کمک کند.

خوانایی

متن باید به گونه ای باشد که فهم محتوای آن برای کاربران از نظر خوانایی و درک آن راحت باشد. محتوا خود را ساده نگه دارید ، از جملات و کلمات سخت بی مورد پرهیز کنید!

با داشتن دانش تجربه ی کاربری شما می توانید محتوای خود را بیشتر بر اساس سلایق مخاطبین خود بنویسید و همچنین از بازخورد آن مطلع شوید. این بازخورد ها می تواند باعث ارتقای جایگاه وبسایت شما در فهرست نتایج جستجوی گوگل شود.

استفاده از جلوه های بصری

افراد دوست ندارد که تنها به صفحه ای خالی و پر از کلمات چشم بدوزند! این موضوع سبب می شود تا فرد از دیدن سایت شما خسته شود. برای از بین بردن یکنواختی صفحات و ترغیب مخاطبین به بازدید بیشتر از سایت خود از جلوه های بصری استفاده نمائید.

موارد زیر به جذاب تر شدن محتوا ، جذب کاربر ها و همچنین به قرارگیری سایت شما در جایگاه بهتر کمک می کند:

·        استفاده از تصاویر در اول مقاله

·        استفاده از چارت و تصاویر و فیلم ها و یا حتی پادکست در محتوا  

·        استفاده از اطلاعات تکمیلی مثل نمودار ها یا برای مثال اطلاعات داده ای تحقیقات

توجه به دید موتورهای جستجو

برای جدا سازی محتوای خود از برچسب h1   استفاده کنید مخصوصا برای متونی که پارگراف های طولانی دارند.

تمرکز خود را به دید کاربر نگذارید! توجه داشته باشید که موتورهای جستجو نیز به منظور جمع آوری داده و رتبه دهی از سایت شما بازدید می کنند. از این رو مهم است تا به مواردی نظیر متا ها ( تایتل متا و توضیحات متا )توجه شود. چراکه هر یک از این پارامتر در فهرست نتایج جستجو قابل مشاهده می باشد. این پارامتر ها می تواند احتمال و میزان نرخ کلیک وبسایت شما را افزایش دهند.

لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی، ارجاع و معرفی شبکه های اجتماعی دیگر مانند اینستاگرام و… می تواند میزان حضور ربات های گوگل را در صفحات شما افزایش دهد. با این طریق می توانید از ایندکس شدن تمامی صفحات وبسایت خود اطمینان حاصل کنید. یکی دیگر از کاربرد های استفاده از لینک های داخلی ارجاع محتوا سئو محور به محصولات و خدمات شماست از این طریق می توانید کسب و کار و محصولات خود را بیش از پیش در معرض نمایش قرار دهید.

لینک سازی خارجی

 لینک سازی خارجی برای سایت و محتوایی که در سایت قرار داده ایم، از روش هایی است که در تولید محتوای خود باید به کار بریم. از این طریق می توانیم اطمینان حاصل کنیم که متن و محتوای ما در معرض نمایش قرار خواهد گرفت.

پیدا کردن لینکهای مرده یا نا کار آمد و پیام دادن به مدیران سایت ها برای تعویض لینک درست با قدیمی نیز به دیده شدن محتوا های پیشین شما و باز گرداندن ترافیک به آن کمک می کند.

ارزیابی نتایج

هر محتوایی نیاز به بازبینی و باز خوانی مجدد دارد. از این طریق می توان فهمید که محتوای ما از دید کاربران چگونه به نظر می رسند.

در این مرحله باید ببنیم که محتوای ما چگونه به نظر می رسد با استفاده از ابزار هایی که ترافیک سایت ورتبه ما را نشان می دهد

 Google Analytics  یکی از ابزارهای آسان و رایگان گوگل برای بررسی های وبسایت شماست. با استفاده از این ابزار شما از تعداد بازدیدهای هر صفحه، میانگین زمان حضور کاربر و ضریب بازگشت کاربران اطلاع می یابید. با تحلیل هر یک از این داده ها ی توان میزان محبوبیت و خطا های صورت گرفته در محتوا و سئوی سایت خود را بدست آورد و درصدد رفع آن برآمد.

سخن پایانی

نوشتن مقاله روشی برای پاسخ به سؤالات و نیاز های کاربران از سایت و کسب وکار شماست. تولید مقاله ی با کیفیت سبب جذب کاربران زیادی به سایت شما خواهد شد. با افزایش بازدید از سایت، جایگاه شما در فهرست نتایج ارتقا پیدا خواهد کرد. نوشتن مقاله ای سئو محور سخت و دشوار نیست با رعایت موارد فوق و اهمیت به سلایق کاربران شما می توانید ترافیک سایت و جایگاه خود را در فهرست نتایج به نحوه چشمگیری افزایش دهید.

پریا مریخی
پریا مریخی

نویسنده، مترجم و کارشناس تولید محتوا

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط