Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
فیلم و سرگرمی
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ هنر و ادبیات @ موسیقی @ 10 بهترین سبک موسیقی در جهان

10 بهترین سبک موسیقی در جهان

by | 17 فروردین 1402 | موسیقی | 0 comments

موسیقی قلمرو وسیعی است. سبک‌ها و شاخه‌های بی‌شماری از موسیقی جهانی گرفته تا رپ، از راک تا جاز وجود دارد. از یک طرف، لیست می‌تواند بسیار طولانی باشد. از سوی دیگر، همه ژانرها به این اندازه محبوب و موفق نیستند. بیشتر سبک‌ها از ادغام دو یا چند سبک موجود به وجود می‌آیند و نوازندگان عناصر خاصی را می‌گیرند و آنها را با هم ترکیب می‌کنند. پیشرفت سریع در فناوری موسیقی نیز باعث ایجاد بسیاری از سبک‌ها شده است.

سبک‌های برتر در صنعت موسیقی کدامند؟ چگونه آنها در طول زمان تکامل یافتند و محبوبیت آنها چگونه از نظر جغرافیایی تغییر می‌کند؟ ما سعی خواهیم کرد در این مقاله به این سوالات بزرگ پاسخ دهیم.

1. پاپ

همانطور که خود برچسب نشان می‌دهد، موسیقی پاپ مطمئناً محبوب‌ترین سبک در بازار موسیقی است. با این حال، تعریف واضح موسیقی پاپ کمی دشوار است، زیرا در طول زمان بسیار تکامل یافته است.

می‌توان گفت که هر سبکی که محبوبیت زیادی پیدا کند به موسیقی پاپ تبدیل می‌شود. به عنوان مثال، بیتلز پاپ بود، اگرچه از نظر سبک، آنها عمدتاً آهنگ‌های راک نرم را تولید می‌کردند (البته تولید آنها بسیار زیاد است و آنها سبک‌های زیادی را تجربه کردند).

در طول دهه هشتاد، موسیقی پاپ به سمت صداهای الکترونیکی‌تر تکامل یافت، با هنرمندان و آهنگ‌هایی که شکاف بین فرم راک کلاسیک (برگرفته از بلوز) و رویکردهای مدرن به موسیقی را که مستقیماً ما را به عصر دیجیتال هدایت کرد، پر کردند.

امروزه، موسیقی پاپ بسیاری از صداها و زبان موسیقی خود را از دنیای هیپ هاپ گرفته است، زیرا شاخه‌های آن بسیار محبوب هستند. عناصر الکترونیکی و رقص هنوز در جریان اصلی حضور دارند، با تأثیرات دیگری مانند صداهای لاتین، که اغلب برای ایجاد رویکردی متنوع و التقاطی به آن می‌پیوندند.

برخی مردم فوراً از کسانی که پاپ را به عنوان یک سبک موسیقی خوب معرفی می‌کنند انتقاد می‌کنند؟ این درست است که بسیاری از موسیقی‌های پاپ موسیقی خوبی نیستند. با این حال، نکات دیگر را فراموش می‌کنیم. هنرمندان خوبی مانند مایکل جکسون، پرینس، ادل، وان ریپابلیک و غیره پاپ می‌خوانند. همچنین برخی از همین منتقدین پاپ، آهنگ‌های ساخته شده توسط این افراد را گوش نکرده‌اند. همان افراد، مایکل جکسون و ادل را نیز در لیست بهترین خواننده قرار داده‌اند. ما نباید بگوییم “همه پاپ” بد است. در هر سبکی خواننده‌های بدی وجود دارند. خوانندگان موسیقی پاپ تنها به این دلیل که همه آنها را می‌شناسند بیشترین ضربه را می‌خورد. علاوه بر این، موسیقی‌های خوبی در سبک پاپ مانند “Where is the Love?” و “The Man” وجود دارد. تعمیم کل یک سبک، احمقانه است.

پاپ به معنای واقعی کلمه یک سبک موسیقی است حتی خود کلمه از “محبوب” بر اساس تاریخ موسیقی آمده است. و رایج‌ترین و معروف‌ترین نوع سبک موسیقی امروزه است. هر جا که می‌روید، همیشه یک آهنگ پاپ وجود دارد که در حال پخش است. بیشتر، در مراکز خرید و در ایستگاه و غیره. حتی در کشورهای مختلف، همیشه آهنگ‌های پاپ پخش می‌شود. چرا سبک هوی متال پخش نمی‌شود؟ اکثر مردم این نوع سبک را دوست ندارند. گوش دادن خیلی پر سر و صدا و آزاردهنده است.

همچنین بخوانید  بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس

2. هیپ هاپ و رپ

موسیقی رپ

این دو سبک، که از دهه هشتاد سرچشمه می‌گیرند، اما با برخی ریشه‌های باستانی که در بلوز و انجیل نیز ترکیب شده‌اند، تکاملی باورنکردنی ارائه کردند که آنها را به نوعی استاندارد برای جریان اصلی تبدیل کرد. این سبک در ایران طرفداران زیادی نیز دارد که آن را با نام رپ فارسی می‌شناسیم.

رویارویی بین کلمات گفتاری و صداهای الکترونیکی موسیقی را بدون ابزارهای سنتی، مانند صدای آواز خوب یا توانایی نواختن یک ساز، قابل اجرا کرد. اولین رپرها از طریق قافیه‌های تند و صداهای خشن، سختی زندگی در محله یهودی نشین را روایت کردند، در حالی که در حال حاضر، فرزندان آنها موفقیت بزرگی را تجربه می‌کنند.

بسیاری از سبک‌های فرعی هیپ هاپ، مانند رپ و ترپ، اکنون در بالای لیست بهترین‌ها هستند. روندها به لطف شبکه‌های اجتماعی و اینترنت با سرعتی بسیار سریع در حال تکامل هستند.

تجهیزات دیجیتال این روزها ساخت هیپ هاپ را بسیار آسان کرده است، زیرا تهیه کنندگان و رپرها می‌توانند با میکروفون و لپ تاپ آلبوم بسازند. این باعث شده تا هیپ هاپ و بسیاری از سبکهای فرعی آن در معرض دید زیادی قرار بگیرند.

3. راک

سبک موسیقی راک

موسیقی راک یک سبک موسیقی است که در دهه 1940 ایجاد شد. این سبک در دهه‌های 60، 70، 80، 90 و 2000 محبوبیت داشت. گروه‌های راک معمولاً از یک نوازنده گیتار، یک درامر، نوازنده باس و خواننده تشکیل شده‌اند. زیر سبک‌های راک زیادی وجود دارد – مانند هوی متال، آلترناتیو، هارد راک، گرانج و غیره. گروه‌های راک و هنرمندان موسیقی برجسته عبارتند از بیتلز، پینک فلوید، کوئین، ون هالن، فو فایترز، لد زپلین، AC/DC، نیروانا، راش، آیرون میدن و دیگران.

راک مستقیماً از بلوز تکامل یافت و در دهه پنجاه، ابتدا در ایالات متحده و سپس در بریتانیای کبیر محبوبیت یافت. از لندن، به آرامی اما پیوسته در سراسر اروپا پخش شد، جایی که به موسیقی متن کاملی برای آشفتگی ایدئولوژیک دهه شصت تبدیل شد.

از راک اند رول خشن و بلوزی، این سبک به سبک‌های پیچیده‌تری مانند پراگرسیو راک تبدیل شد. در طرف دیگر طیف، در اواخر دهه هفتاد، با جنبش پانک، رویکرد ساده و خشن خود را بازیافت.

در سال‌های اخیر، موسیقی راک مانند گذشته محبوبیتی ندارد. با نوآوری سبک‌های دیگر و تسلط بر ابزارهای الکترونیکی و دیجیتالی موجود، راک اند رول ورودی سرکش خود را از دست داده است و جایگاهش را در آمارها از دست داده است.

4. کانتری

موسیقی کانتری را می‌توان به ابتدای قرن بیستم ردیابی کرد. عمدتاً در جنوب ایالات متحده و توسط افراد طبقه کارگر ایجاد شد. این افراد از کشور به عنوان وسیله‌ای برای گفتن داستان از طریق موسیقی، در مورد واقعیت‌های زندگی روزمره و دیدگاه‌های خود استفاده می‌کنند.

همچنین بخوانید  بهترین میکروفون برای ضبط صدا و پادکست کدام است؟

برخی از تأثیرگذارترین هنرمندان عبارتند از وودی گاتری، جانی کش و هنک ویلیامز. امروزه، این سبک همچنان به محبوبیت باورنکردنی در آمریکا ادامه می‌دهد، اما اغلب با سبک‌های محبوب دیگر ترکیب می‌شود.

5. موسیقی لاتین

سبک موسیقی لاتین

در حالی که موسیقی لاتین تا دهه هفتاد به عنوان یک سبک خاص در نظر گرفته می‌شد، در طول چهل سال گذشته محبوبیت بیشتری به دست آورد، به ویژه به دلیل پر کردن آهنگ‌های تابستانی لاتین در آمارهای خود در سراسر جهان.

موسیقی لاتین سبکی است که شامل چندین سبک است که از اسپانیا، پرتغال، آمریکای لاتین و بخش‌هایی از ایالات متحده سرچشمه می‌گیرد.

این سبک فوق العاده جذاب است. از نظر ریتمیک، از ضربات آفریقایی الهام گرفته و سازهای آکوستیک مانند گیتار و باس را با سازهای الکترونیکی مانند کیبورد ترکیب می‌کند.

به طور کلی، این سبک به قدری محبوب شد که بسیاری از عناصر آن، به ویژه از منظر ریتمیک، اکنون بخشی تکرارشونده از بسیاری از تولیدات جریان اصلی است که می‌توانیم آن را پاپ در نظر بگیریم.

6. موسیقی کلاسیک

شکی نیست موسیقی کلاسیک هنوز بخش بزرگی از فرهنگ ما است. در حالی که ممکن است ارکسترها چندان جریان اصلی به نظر نرسند، مردم در سراسر جهان و در هر سنی هنوز به سمفونی‌ها، اپراها و کنسرتها گوش می‌دهند.

در حالی که به نظر می‌رسد آهنگ‌های قدیمی‌تر نیز محبوب‌ترین ساخته‌ها هستند، بسیاری از آهنگسازان جوان خستگی‌ناپذیر تلاش می‌کنند تا در ایجاد فرم‌های موسیقی کلاسیک که همه ما از آن لذت می‌بریم و تحسین می‌کنیم، مشارکت کنند.

این سبک دارای طیف وسیعی از سازهای ارکستر است و آهنگسازان از فرم های از پیش تعیین شده برای ایجاد سمفونی‌های احساسی با ملودی‌های سر به فلک کشیده و پیشرفت‌های آکورد گوش پسند استفاده می‌کنند.

زیرمجموعه‌هایی که بیشتر با موسیقی کلاسیک مرتبط هستند عبارتند از:

  • باروک (1600-1750)
  • کلاسیک (1750-1820)
  • رمانتیک (1800-1910)
  • مدرنیست (1890-1975)

همانطور که می‌بینید، “کلاسیک” یک زیر گروه است، که می‌تواند گیج کننده باشد، مگر اینکه شما دانش آموخته هنر باشید. به طور کلی، اکثر مردم همه دسته‌های فوق را به «موسیقی کلاسیک» تقسیم می‌کنند.

به عنوان مثال، در اینجا برخی از استادان و سبک‌های وابسته به آنها را می‌آوریم:

  • باروک: باخ و ویوالدی
  • کلاسیک: موتزارت و بتهوون
  • رمانتیک: واگنر و چایکوفسکی
  • مدرنیست: کوپلند و هولست

اگرچه می‌توان استدلال کرد که موسیقی کلاسیک راکد است، اما به خاطر این استادان، برای همیشه یکی از سبک‌های برتر موسیقی خواهد بود.

7. متال

متال یکی از زیر شاخه‌های راک است که آن‌قدر محبوبیت پیدا کرد که اساساً از آن جدا شد.

با گیتارهای مخدوش شده با صدای بلند، پر شدن سریع درام، اغلب همراه با تصاویر ترسناک یا وحشتناک، متال به سبکی عالی برای هرکسی تبدیل شد که می‌خواهد علیه سازگاری عصیان کند و طعمی واقعاً متفاوت را بچشد.

مانند بسیاری از سبکهای دیگر، اخیراً به سمت صداهای الکترونیکی‌تر تکامل یافته است.

همچنین بخوانید  معروف ترین دیس بازی های رپ فارسی

Black Sabbath و Motorhead دو نمونه بارز از گروه‌های هوی متال کلاسیک هستند.

گروه‌هایی مانند Metallica، Iron Maiden و Avenged Sevenfold در خط مقدم موفقیت متال امروزی قرار دارند.

اگرچه متال به اندازه چند دهه پیش محبوب نیست، اما همچنان طرفداران خوبی دارد و ثابت می‌کند که هنوز یک سبک موسیقی محبوب است.

8. کی پاپ

زمانی فقط در کره در دسترس بود، K-Pop اکنون در ایالات متحده و در برخی از کشورهای اروپایی نیز بسیار محبوب است.

K-Pop اصطلاحی است که برای برچسب زدن به یک زیر شاخه پاپ استفاده می‌شود که به زبان کره ای خوانده می‌شود و به صورت سرگرم کننده، پر زرق و برق، روشن، نوجوان محور و بسیار رنگارنگ به تصویر کشیده می‌شود.

ستارگان کی پاپ از جمله پرطرفدارترین و مورد احترام‌ترین ستاره‌های شبکه‌های اجتماعی هستند.

کی پاپ بیشتر یک برچسب جغرافیایی است تا یک نقشه راه موسیقی. این سبک پر از هنرمندان انفرادی، گروه‌های پسرانه، گروه‌های موسیقی دخترانه و حتی رپر است.

چنین موفقیتی یک شبه به دست نیامده است. در دهه 90، آهنگ Seo Taiji and Boys “I Know” را به عنوان شروع کننده موسیقی کی پاپ معرفی کردند. در سال‌های بعد، هنرمندانی مانند SHINee و Girls’ Generation به حرکت کی‌پاپ ادامه دادند.

در حال حاضر، گروه پسرانه BTS ستاره‌های بین‌المللی هستند، میلیون‌ها دلار به دست می‌آورند، بسیار زیبا می‌رقصند و ثابت می‌کنند که چرا کی‌پاپ یکی از محبوب‌ترین سبک‌ها در صنعت موسیقی است.

9. جاز

سبک موسیقی جاز

جاز از محبوب‌ترین سبکهای موسیقی در اوایل قرن بیستم است. نوازندگان شهر نیواورلئان با ترکیب عناصر موسیقی از سبک‌های اروپایی و آفریقایی آزمایش کردند. این منجر به پیدایش موسیقی جاز شد که به یکی از محبوب‌ترین و منحصربه‌فردترین سبک‌های موسیقی موجود تبدیل شد.

جاز با ریتم های تاب‌دار، طیف متنوعی از سازها و ملودی‌های روان آن تعریف می‌شود. اگرچه امروزه به ندرت در صدر جدول قرار می‌گیرد، اما همچنان طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد.

10. R&B

R&B یا ریتم و بلوز، ریشه در فرهنگ آفریقایی-آمریکایی از دهه 1940 دارد. در دهه‌های بعد، شرکت‌های موسیقی از این اصطلاح برای توصیف ضبط‌هایی استفاده کردند که هدف آن کشورایالات متحده بود، و این سبک در نهایت الهام بخش بسیاری از هنرمندان راک در دهه 1960 بود.

موسیقی R&B امروزی معمولاً از ترکیبی از سازهای آکوستیک و الکترونیک، با ملودی‌های بلوزی و آوازهای روح‌انگیز استفاده می‌کند.

پیشگامان اولیه R&B مانند لیتل ریچارد و جکی ویلسون راه را برای جیمز براون، ری چارلز و اسموکی رابینسون هموار کردند.

بعدها هنرمندانی مانند آرتا فرانکلین و استیوی واندر آمدند. هنرمندان R&B معاصر عبارتند از آشر، بیانسه، ماریا کری.

سخن آخر

امیدواریم از 10 بهترین سبک در موسیقی ما لذت برده باشید. اگرچه نمی‌توانیم یک دسته را به‌عنوان بهترین سبک موسیقی یا محبوب‌ترین ژانر موسیقی در تمام دوران معرفی کنیم، اما فکر می‌کنیم که شما موافق هستید که سبکهای خارق‌العاده زیادی برای کشف وجود دارد.

admin
admin
چطور بود؟
+1
5
+1
3
+1
3
+1
+1
+1
2
+1
4

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط