Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
فیلم و سرگرمی
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ سبک زندگی @ رابطه و ازدواج @  10 سوال مهم که قبل از شروع رابطه باید از پارتنر خود بپرسید

 10 سوال مهم که قبل از شروع رابطه باید از پارتنر خود بپرسید

by | 16 آبان 1401 | رابطه و ازدواج | 2 comments

شاید شما هم جزء افرادی باشید که احساساتتان توسط افراد اشتباهی که وارد زندگی‌تان شده‌اند به بازی گرفته شده است. شاید هم تا به حال از ترس انتخاب اشتباه وارد هیچ رابطه‌ای نشده باشید و منتظر باشید که روزی نیمه گمشده‌تان با پای خودش به سمت شما بیاید و به شما پیشنهاد رابطه یا ازدواج دهد. دلیل همه این ترس‌ها عدم داشتن شناخت کافی از طرف مقابل است. گاهی شما آنقدر خودتان را با معیارهای توخالی و بی‌اهمیت پر می‌کنید که دیگر به مسائل مهم‌تر توجهی نمی‌کنید. البته این بدان معنی نیست که نباید برای پیدا کردن پارتنر و یا دوست اصلاً معیار ظاهری نداشته باشید، بلکه باید به جنبه‌های دیگر فرد مقابل نیز توجه کنید. امروز ما می‌خواهیم 10 سوال که قبل از رابطه باید از طرف خود بپرسید را با هم مرور کنیم.

1.      اگه قرار بود به عنوان انگیزه برای زندگی از چیزی اسم ببری، اون چیه؟

شاید شما هم با جمله معروف “هرچه در جستن آنی، آنی!” آشنا باشید. قبل از شروع یک رابطه عاطفی، حتماً از طرف مقابل بپرسید که انگیزه او برای زندگی چیست؟ خانواده، پول، شهرت و … می‌توانند از دلایل این افراد باشند. اما چرا پرسیدن چنین سوالی لازم است؟ شما باید بدانید که فردی که به عنوان همراه برای زندگی خود انتخاب می‌کنید، به دنبال چه چیزی است. آیا اهداف او با اهداف شما همخوانی دارد یا خیر؟

همچنین بخوانید  آشنایی کامل با انواع مختلف کاندوم

2.      برای تنها بودن چقدر زمان لازم داری؟

ما انسان‌ها هر چقدر هم که ساختار اجتماعی داشته باشیم باز هم نیاز داریم که با خودمان خلوت کنیم. هیچکسی ما را بهتر از خودمان نمی‌شناسد، پس طبیعی است اگر گاهی بخواهیم تنها باشیم. از فرد مقابل بپرسید که آیا با خود خلوت می‌کند یا خیر؟ طبیعتاً باید جواب او بله باشد و سپس از او بپرسید که برای تنها بودن چقدر زمان نیاز دارد؟ این پرسش شما باعث جلوگیری از به وجود آمدن سوء تفاهم‌های احتمالی در آینده می‌شود.

احساس تنهایی در زوجین

3.      در بیان احساسات خود چقدر آزاد هستی؟

اگر یک رابطه سالم می‌خواهید، از فرد مقابل بپرسید که در بیان احساسات خود چقدر آزاد است. گاهی برای ما پیش می‌آید که می‌دانیم پارتنرمان همان رفتار همیشگی را از خود نشان نمی‌دهد و به نظر می‌رسد که او از چیزی ناراحت است. اما وقتی دلیل این تغییر رفتار را از او می‌پرسیم، او می‌گوید که “نه من خوبم، اوکیم، چیزی نیست”. همه می‌دانیم که شنیدن این جملات چقدر اذیت کننده است، پس اگر می‌خواهید که مشکلاتی از این قبیل در آینده دامان شما را نگیرد، حتماً این سوال را در لیست مهم‌ترین سوال‌هایی که قبل از رابطه باید از طرف مقابل بپرسیم، قرار دهید.

4.      حس شوخ طبعی تو در چه وضعیتیه؟

خیلی مهم است که بدانید همراه آینده شما چقدر جدی یا چقدر شوخ‌طبع است. ما قصد نداریم هیچ‌کدام از این دو گروه را مورد انتقاد قرار دهیم اما شما باید از احساسات فرد مقابل خود آگاه باشید. اگر با یک فرد جدی و منضبط وارد رابطه شوید، در حالی که خودتان عاشق شوخی کردن و سرکار گذاشتن دیگران هستید، مطمئناً خیلی زود رابطه شما به پایان می‌رسد. برای اینکه احساسات خود را سر هیچ‌وپوچ به بازی ندهید، این سوال را از فرد مقابل بپرسید.

5.      خیانت از نظر تو یعنی چی؟

انسان‌ها نظریه‌های مختلفی در مورد خیانت دارند و به همین خاطر است که شما حتماً باید نظر فرد مقابل را در مورد خیانت بپرسید. بعضی‌ها صحبت کردن با جنس مخالف را خیانت می‌دانند و بعضی‌ها نه. بعضی‌ها به بوسیدن جنس مخالف را خیانت می‌دانند و بعضی‌ها نه! مثال‌های بدتری هم می‌توان برای بیان خیانت استفاده کرد، اما مطمئناً شما با خواندن همین دو مثال ساده به چند گروه تقسیم شده باشید. پس بهتر است این سوال را قبل از رابطه عاطفی از فرد مقابل بپرسید.

همچنین بخوانید  بهترین ایده ها برای هدیه ولنتاین برای خانم ها

6.      به نظر تو لازمه بعضی وقت ها تو رابطه دروغ گفت؟

همه ما از شنیدن دروغ بیزاریم ولی با این حال در زندگی شخصی خودمان گاهی به ناچار دروغ‌هایی را می‌گوییم. هیچ فردی وجود ندارد که در زندگی شخصی‌اش در بعضی از موقعیت‌ها به ناچار مجبور نشده باشد که دروغ بگوید. در لیست سوال هایی که باید قبل از رابطه بپرسیم حتما در مورد دروغ گفتن در رابطه از فرد مقابل خود سوال کنید. البته اگر جواب فرد مقابل این بود که؛”آره، شاید لازم باشه بعضی جاها تو رابطه دروغ گفت”، علیه او گارد نگیرید و صداقت وی را تحسین کنید.

حس شوخ طبعی در زوجین

7.      با موقعیت‌ های سخت زندگی چطوری کنار میای؟

مکانیسم دفاعی هر فردی برای مقابله با مشکلات و رنج‌های زندگی متفاوت است. گاهی افراد با دوستان خود مشورت می‌کنند تا بتوانند مشکلات خود را حل کنند و گاهی نیز به تنهایی به سراغ مشکلات می‌روند. از او بپرسید که آیا برای حل مشکلاتش به کمک شما نیاز دارد یا نه. شما باید نقش خود را در اوقات سخت زندگی پارتنرتان مشخص کنید.

8.      آیا رفتارت نسبت به چند سال گذشته تغییر کرده؟

ما انسان‌ها همواره در مسیر رشد و تعالی قدم برمی‌داریم. بسیاری از ما ممکن است چند سال پیش به یک مسئله‌ای باور داشتیم ولی الان حتی ذره‌ای ارزش برای آن قائل نیستیم و بالعکس. به طور کلی، ما انسان‌ها همیشه در حال تغییر هستیم، اگر خوب باشیم، سعی می‌کنیم بهتر شویم. این بهتر شدن با حذف خصوصیات اخلاقی منفی امکان پذیر است. اگر فرد مقابل در جواب این سوال گفت که نسبت به گذشته تغییر چندانی نداشته است، بهتر است کمی با تامل بیشتری در مورد داشتن رابطه با او فکر کنید.

همچنین بخوانید  10 عطر زنانه فوق العاده برای هدیه روز ولنتاین

9.      هدف تو از داشتن رابطه چیه؟

هدف از برقراری رابطه با جنس مخالف بسیار مهم است. بسیاری برای اینکه فقط نیازهای جنسی خود را رفع کنند به دنبال رابطه با جنس مخالف هستند. برقراری رابطه با این نوع افراد بسیار خطرناک است، زیرا آن‌ها در این رابطه فقط برای خود ارزش قائل هستند و به احساسات شما اهمیت چندانی نمی‌دهند. البته که داشتن رابطه جنسی بخشی از یک رابطه عاطفی است اما نباید رابطه عاشقانه را فقط در سکس خلاصه کرد.

10. در مورد رابطه قبلیت بهم بگو

این سوال شاید مهم‌ترین سوالی باشد که شما می‌توانید از فرد مقابل بپرسید. نحوه پاسخ این سوال توسط فرد مقابل به شما نشان می‌دهد که شخصیت او چگونه است. اگر در مورد شخص قبلی در زندگی‌اش بد گفت و تمام مشکلات را بر گردن او می‌اندازد، مشخص است که او فرد مسئولیت‌پذیری نیست، زیرا نمی‌توان در یک رابطه دو نفره تمام تقصیرها را بر گردن یک نفر انداخت. اما اگر از پارتنر قبلی خود به نیکی یاد کرد و در دلایل جدایی مسئولیت اشتباهاتش را پذیرفت، می‌توانید به او اعتماد کنید.

حرف آخر

برقراری یک رابطه عاطفی همیشه یک مسئله چالش‌برانگیز بوده است. اگر در مراحل آشنایی نتوانید خصوصیات اخلاقی فرد مقابل را به خوبی بشناسید، ممکن است در آینده از این طریق ضربات روحی بدی را متحمل شوید. به همین دلیل، ما سعی کردیم برای شما 10 سوال مهم که باید قبل از رابطه عاطفی بپرسید را برای شما آماده کنیم تا از ضربه خوردن شما در آینده جلوگیری کنیم.

حسن اسدی
حسن اسدی

من حسنم، 20 سالمه و دانشجوی جامعه شناسی هستم(البته فعلاً، شاید تا یکی دوماه دیگه اخراج بشم.) نکته دیگه ای هم نیست دیگه، خدافظ.

چطور بود؟
+1
35
+1
16
+1
11
+1
9
+1
7
+1
6
+1
20

2 Comments

 1. پرنیان
  0
  0

  خیلی ممنون.خیلی خوب بود.همه این سوالا رو از خودم پرسیدم.

  Reply
  • خاطره سرایی
   0
   0

   خوشحالیم که کارآمد بود براتون

   Reply

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط