Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
فیلم و سرگرمی
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ سبک زندگی @ گردشگری @ 12 راه برای کاهش دعواهای خانوادگی در سفر

12 راه برای کاهش دعواهای خانوادگی در سفر

by | 10 مرداد 1402 | گردشگری | 0 comments

دعوا، درام، درگیری… هر چه اسمش را بگذارید، جنگ در تعطیلات یکی از چالش برانگیزترین بخش‌های هر سفر خانوادگی است. طبیعی است که وقتی اعضای یک خانواده ساعات زیادی را با هم می‌گذرانند، درگیری ایجاد می‌شود. به هر حال، اکثر ما به خود زحمت نمی‌دهیم که از بهترین رفتار خود در اطراف خانواده خود استفاده کنیم. و تعطیلات اغلب محدودیت‌های مناطق آسایش ما را از بین می‌برند، که می‌تواند منجر به بالا و پایین‌های به یاد ماندنی و دعواهای خانوادگی در سفر شود.

همیشه خاطرات پرچالش برای ما جذابیت خاصی در حین سفر داشته‌اند و به نوعی فقط این نوع خاطرات از سفرها در ذهن‌های ما باقی می‌مانند. اما برعکس، هرچه سفر ما کم‌حاشیه باشد و در آن خبری از دعواهای خانوادگی در سفر، یا شنا کردن در رود و اذیت کردن همسفران نباشد، واقعاً سفر لذت بخشی نخواهد بود.

ممکن است در تعطیلات دعواهای زیادی پیش بیاید. اما سفر ادامه دارد زیرا این‌ها خانواده ما را قوی‌تر، باهوش‌تر و شادتر می‌کند. به این موضوع فکر کنید که این دعواها می‌تواند از افسردگی در تعطیلات نیز جلوگیری کند.

راه های کاهش دعواهای خانوادگی در سفر

ما چند استراتژی برای کاهش دعواهای خانوادگی در سفر ایجاد کرده‌ایم. ما همچنین آموخته‌ایم که درگیری‌های معمولی که در تعطیلات خانوادگی ایجاد می‌شوند می‌توانند به بچه‌ها در یادگیری مهارت‌های مهم زندگی کمک کنند.

در اینجا نکات مهم برای کاهش (و حداکثر استفاده از) تعارضات خانوادگی در تعطیلات وجود دارد.

1.انتظار مشکلات را داشته باشید

انتظار مشکلات در سفر خانوادگی

هیچ تعطیلات خانوادگی کامل نیست. شما خانواده خود را می‌شناسید و احتمالاً تصور خوبی از اینکه چه کسی به محرک‌های خاص واکنش بد نشان می‌دهد، دارید.

درگیری‌های رایج را پیش بینی کنید و برای اجتناب از آنها برنامه ریزی کنید، برای این کار لازم است حتماً بهترین لوازم کمپینگ را همراه خود داشته باشید. در اینجا مثالی از نحوه انجام این کار توسط یک خانواده آورده شده است:

شوهرم از ترافیک در ساعات شلوغی و پیدا کردن جاپارک در یک مکان شلوغ متنفر است. این چالش‌ها می‌تواند او را بداخلاق کند، که مسری است و ممکن است منجر به دعواهایی شود که ربطی به ترافیک ندارند.

ترافیک سنگین من را آزار نمی‌دهد. بنابراین، من زمانی رانندگی می‌کنم که انتظار ترافیک یا دردسرهای پارک را داشته باشیم و این به ما کمک می‌کند از دعوا قبل از وقوع جلوگیری کنیم. سالها طول کشید تا این راه حل ساده را کشف کنیم!

2.همه را درگیر کنید

در سفر خانوادگی همه را درگیر کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای هیجان زده کردن همه در مورد تعطیلات این است که همه را در برنامه ریزی مشارکت دهید. واقعاً به آنچه همه می‌خواهند گوش دهید و آن را در برنامه سفر قرار دهید.

این نوعی کار گروهی است که خانواده ها را تقویت می‌کند و به بچه‌ها کمک می‌کند تا برای بزرگسالی آماده شوند. خانواده من در حال حاضر قصد سفر به اصفهان را دارند. این سفر رویایی دختر نوجوان من است، بنابراین به او اجازه می‌دهیم برنامه سفر ما را برنامه ریزی کند.

همچنین بخوانید  بهترین جاها برای ماه عسل در اروپا

او تحقیقات زیادی انجام داده است و کارهای خوبی را انجام می‌دهد که بقیه ما می‌خواهیم انجام دهیم. من و شوهرم کمک خواهیم کرد تا حمل و نقل، هتل‌ها و جزئیات دیگر را بفهمیم. من آنقدر عاشق دیدن هیجان و پختگی او هستم که واقعاً برایم مهم نیست که آیا برنامه سفر او با آنچه من برنامه ریزی می‌کردم متفاوت است.

3.به تفاوت ها احترام بگذارید

اعضای یک خانواده اغلب علایق و شخصیت‌های متفاوتی دارند. و این اشکالی ندارد. من و شوهرم عاشق پیاده روی در پاریس یا هر جای دیگر و گشت و گذار در پارک‌ها هستیم، اما بچه‌های ما کمتر مشتاق هستند. مطمئن نیستم کجا اشتباه کردیم…

گاهی اصرار می‌کنیم که با ما پیاده روی و گشت و گذار کنند، اما گاهی اجازه می‌دهیم با وسایل الکترونیکی خود در ماشین بمانند و منتظر ما باشند. وقتی همه با هم پیاده‌روی می‌کنیم، اغلب کلید ماشین را در راه بازگشت به آن‌ها می‌دهیم تا بتوانند با عجله جلو بیایند و در مسیرشان استراحت کنند، در حالی که من وقتم را می‌گیرم.

تفاوت‌ها در برخی خانواده‌ها بسیار چشمگیرتر خواهد بود، به خصوص زمانی که همسران اولویت های سفر متفاوتی دارند. با احترام گذاشتن به آن تفاوت‌ها، ابراز عشق و یافتن سازش‌هایی که برای شما مفید است، تعارض را کاهش دهید.

4.درباره همه چیز تحقیق کنید

اکثر نظرات منفی درباره هتل‌ها و فعالیت‌های تعطیلات توسط افرادی نوشته می‌شود که فکر می‌کردند یک چیز دریافت می‌کنند و در واقع چیز دیگری دریافت می‌کنند. انتظارات برآورده نشده و غافلگیری‌های ناخوشایند می‌توانند به راحتی باعث دعوا در تعطیلات خانوادگی شوند.

هرگز فرضیات نسازید بهترین راه برای جلوگیری از انتظارات برآورده نشده و غافلگیری‌های ناخوشایند این است که قبل از ترک خانه، مقصد، هتل و فعالیت‌های خود را به طور کامل تحقیق کنید.

وب سایت رسمی را بررسی کنید و نظرات زیادی را بخوانید تا متوجه شوید واقعاً برای چه چیزی ثبت نام می‌کنید. سپس این اطلاعات را با خانواده خود به اشتراک بگذارید تا غافلگیر نشوند.

در اینجا یک مثال است که در آن انتظارات مناسب همه تفاوت را برای خانواده ایجاد کرد.

ما یک هتل در چند بلوک از مرکز خرید می‌خواستیم تا بتوانیم از آتش بازی لذت ببریم و بعد از آن از شلوغی مترو جلوگیری کنیم. اما هتل‌های نزدیک به مرکز خرید در تاریخ ما گران هستند. پس از تحقیقات زیاد، هتل قدیمی‌تری را در موقعیت مکانی عالی پیدا کردیم که توانایی خرید آن را داشتیم.

ما نظرات را خواندیم و متوجه شدیم که عالی نیست، اما بسیاری از مردم به دلیل موقعیت مکانی و قیمت آن را دوست داشتند. با دانستن نکات منفی، تصمیم گرفتیم برای دو شب رزرو کنیم.

و واقعا عالی نبود قدیمی بود و سروصدا داشت. اما موقعیت مکانی فوق العاده بود و ما دو اتاق کوچک مجاور با دو حمام با یک قیمت “خانوادگی” گرفتیم. بچه‌هایم از آن متنفر بودند، اما من و شوهرم کاملاً راضی بودیم، زیرا قبل از رزرو آن دقیقاً می‌دانستیم چیست.

5. سرزنش نکن

عدم سرزنش در سفر خانوادگی

وقتی مشکلی پیش می‌آید، واکنش طبیعی ما سرزنش یکی دیگر از اعضای خانواده است.

با این حال، سرزنش هرگز مشکل را حل نمی‌کند یا تعطیلات ما را به مسیر درست برنمی‌گرداند.

بهتر است روی کاری که اکنون می‌توانید برای حل مشکل انجام دهید تمرکز کنید. اگر کسی مقصر است، یک نفس عمیق بکشید و با عشق و صبر با او رفتار کنید. هرکسی اشتباه می‌کند.

همچنین بخوانید  بهترین جاهای دیدنی تبریز

احساساتی مانند خشم و غم حتی در تعطیلات خانوادگی طبیعی است. زمانی که شما ناراحت هستید، فرصتی است تا به فرزندان خود نشان دهید که چگونه با احساسات منفی به روش صحیح کنار بیایند.

6. برای زمان توقف برنامه ریزی کنید

برنامه ریزی سفر خانوادگی

تعطیلات خانوادگی می‌تواند خسته کننده باشد. رسیدن به موفقیت به انرژی زیادی نیاز دارد.

فرسودگی اغلب منجر به دعوا می‌شود. تعطیلات خود را بیش از حد برنامه ریزی نکنید. بگذارید هرکسی هر روز چند ساعت کاری را که می‌خواهد انجام دهد. در نظر بگیرید که یک روز کامل یا نیم روز را برای وقت گذرانی در هتل خود برنامه ریزی کنید. شما برای استخر و امکانات دیگر هزینه می‌کنید، پس چرا بیشترین بهره را از آنها نبرید؟

اگر فرزندان خردسالی دارید که به چرت زدن نیاز دارند، برنامه خود را بر اساس آنها برنامه ریزی کنید. کودکان نوپا خسته لذتی ندارند. یک کالسکه مناسب برای چرت زدن ببندید، یا برای رانندگی در زمان چرت برنامه ریزی کنید، یا برای استراحت به هتل برگردید.

7.قرار نیست همه خانواده یک کار انجام دهند!

لازم نیست در تعطیلات خانوادگی همه کارها را با هم انجام دهید. حتی لازم نیست تمام خانواده را در هر تعطیلات ببرید. این مثال را بخوانید:

نوجوانان من نمی‌خواستند من و شوهرم را در اطراف موزه لوور در پاریس دنبال کنند، بنابراین ما در مورد زمان و مکان ملاقات به توافق رسیدیم و اجازه دادیم که آن دو به سراغ بهترین کافه های پاریس بروند. آنها به هم چسبیدند و ما چندین بار از هم عبور کردیم.

8. صندلی ها را دوباره مرتب کنید

جابجایی نشستن در سفر خانوادگی

ترتیب سنتی برای سفرهای جاده‌ای خانوادگی به این صورت است که مامان و بابا در صندلی‌های جلو و بچه‌ها در عقب هستند. ترتیب متفاوتی را برای کاهش تعارض در نظر بگیرید.

وقتی بچه‌هایم تازه متولد شده بودند، همیشه در رانندگی‌های طولانی مدت روی صندلی عقب می‌نشستم. این باعث شد که بتوانم کودک را خوشحال نگه دارم و بدون توقف، مایل‌های بیشتری پشت سر بگذارم.

وقتی دو فرزند خردسال و یک مینی ون داشتم، کودک نوپا را در ردیف عقب و نوزاد را در ردیف وسط، هر دو سمت راننده گذاشتم. من در ردیف وسط، سمت مسافر نشستم که می‌توانستم ببینم و با شوهرم صحبت کنم و به راحتی به هر دو بچه برسم.

آیا شما نوجوان دارید؟ آیا آنها دوست دارند در صندلی جلو بشینند؟ می‌توانید از آن به عنوان پاداشی برای رفتار خوب و کمک به خواهر و برادر کوچکتر در صندلی عقب استفاده کنید. ممکن است گفتگوی خوب بین نوجوان و والدینی که در حال رانندگی هستند را تشویق کند.

قرار دادن یک بزرگسال غیرراننده برای مدتی در صندلی عقب نیز ممکن است به کاهش درگیری بین کودکان کوچکتر کمک کند.

9.یک وسیله نقلیه بزرگتر بخرید یا اجاره کنید

بسیاری از دعواهای صندلی عقب به این دلیل شروع می‌شود که بچه‌ها خیلی نزدیک به هم می‌نشینند. اگر اغلب سفرهای جاده‌ای را انجام می‌دهید، خرید یک وسیله نقلیه خانوادگی را در نظر بگیرید که فضای بیشتری به همه می‌دهد. اگر نمی‌خواهید یک وسیله نقلیه بزرگ برای استفاده روزمره بخرید، یکی را برای سفرهای جاده‌ای طولانی اجاره کنید.

بچه‌هایی که در صندلی عقب نشسته‌اند، وقتی فضای شخصی زیادی داشته باشند، دعواهای کمتری را شروع می‌کنند.

10. اقامتگاه بزرگتر رزرو کنید

رزرو اقامتگاه بزرگ برای خانواده

فضای شخصی در هتل یا اجاره شما می‌تواند به همان اندازه که فضای شخصی در ماشین خانوادگی را کاهش دهد، درگیری را کاهش می‌دهد. رزرو یک اجاره تعطیلات با اتاق خواب و حمام کافی برای خانواده خود یا یک اتاق اضافی در هتل را در نظر بگیرید.

همچنین بخوانید  بهترین مکان های عکاسی پاریس

خانواده چهار نفره من اغلب یک اتاق یک نفره در هتل دارند. به اندازه کافی خوب کار می کند، اما اشتراک یک اتاق و یک حمام برای بیش از چند شب می‌تواند استرس و درگیری ایجاد کند.

ما تا جایی که می‌توانیم، اجاره‌های تعطیلات را با حداقل یک اتاق خواب یا اتاق‌های هتل خانوادگی رزرو می‌کنیم. تفاوت زیادی ایجاد می کند.

11. چند سورپرایز بسازید

روزهای طولانی سفر چالش برانگیز است.

با برنامه ریزی چند سورپرایز به حفظ روحیه کمک کنید. این موارد می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • خوراکی‌هایی که معمولا در خانه نمی‌خرید.
  • اسباب بازی‌ها و بازی‌های جدید سفر
  • اجاره یا خرید فیلم جدید
  • یک کتاب یا مجله جدید بخرید
  • قبل از شروع یک عصبانیت یا پس از بهبودی، یک سورپرایز خوشحال کننده معرفی کنید. به رفتار بد پاداش ندهید.

12. مراقب خودت باش

آیا واقعاً این همه افراد دیگر هستند که باعث همه دعواها می‌شوند یا شما بخشی از مشکل هستید؟ صادق باشید.

یکی از مزایای والدین بودن این است که شما می‌توانید سفری را که می‌خواهید برنامه ریزی کنید. بله، شما باید فعالیت‌هایی را برنامه‌ریزی کنید که همه خانواده از آن لذت ببرند، اما من متوجه شده‌ام که بچه‌های من واقعاً اهمیتی نمی‌دهند که کجا برویم تا زمانی که «زمان استخر هتل» هر شب در دستور کار است.

سفری را برنامه ریزی کنید که به نقاط قوت شما کمک کند و شما را هیجان زده کند. فرزندان شما احتمالاً از شما پیروی می‌کنند و هیجان زده می‌شوند.

برنامه ریزی و اجرای یک تعطیلات خانوادگی موفق کار زیادی است. وقتی از خودتان مراقبت می کنید، مراقبت از بقیه اعضای خانواده برای شما راحت‌تر است.

سئوالات متداول

چرا دعواهای خانوادگی اغلب در سفر رخ می دهد؟

دعواهای خانوادگی در سفر می‌تواند به دلایل مختلفی مانند استرس، خستگی، تفاوت‌های فرهنگی و تضاد منافع رخ دهد.

راه هایی برای کاهش دعواهای خانوادگی در سفر چیست؟

راه‌های کاهش دعواهای خانوادگی در سفر عبارتند از تعیین انتظارات، برقراری ارتباط مؤثر، سازش، احترام گذاشتن و استراحت در صورت لزوم.

تعیین انتظارات چگونه می تواند به کاهش دعواهای خانوادگی در سفر کمک کند؟

تعیین انتظارات می‌تواند به کاهش دعواهای خانوادگی در حین سفر کمک کند و اطمینان حاصل شود که همه در یک سطح هستند. این می‌تواند شامل بحث در مورد برنامه‌های سفر، بودجه و فعالیت‌های قبل از سفر باشد.

سازش چگونه می تواند به کاهش دعواهای خانوادگی در سفر کمک کند؟

سازش می‌تواند با یافتن راه‌حل‌هایی که برای همه مفید باشد، به کاهش دعواهای خانوادگی در حین سفر کمک کند. این می‌تواند شامل مذاکره درباره برنامه‌ها و فعالیت‌های سفر، و تمایل به دادن امتیاز برای هماهنگی باشد.

جمع بندی

دعواهای خانوادگی در تعطیلات جالب نیست. حذف آنها غیرممکن است، اما این استراتژی‌ها می‌توانند فراوانی آنها را کاهش دهند. به خصوص اگر شما و همسرتان با هم کار کنید.

حتی با وجود درگیری‌ها، تعطیلات خانوادگی ارزشش را دارد! آنها اوقات خانوادگی و خاطرات مادام العمری را ایجاد می‌کنند که به هیچ طریق دیگری نمی‌توانید به دست آورید.

امیدوارم که تجربه ما به خانواده شما کمک کند تا برای تعطیلات عالی برنامه ریزی کنند. آیا نکاتی برای به اشتراک گذاشتن دارید؟ لطفا آنها را به نظرات اضافه کنید.

سفر با خانواده خوش بگذره!

admin
admin
چطور بود؟
+1
1
+1
1
+1
+1
1
+1
1
+1
+1

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط