Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
فیلم و سرگرمی
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ سبک زندگی @ حیوانات خانگی @ 20 عجیب ترین حیوانات خانگی

20 عجیب ترین حیوانات خانگی

by | 25 تیر 1402 | حیوانات خانگی | 1 comment

هیچ شکی در آن نیست که ببرها و سایر حیوانات عجیب و غریب کاملاً شایان ستایش هستند. اما آیا آنها جز حیوانات خانگی هستند؟ برای بسیاری از مردم، پاسخ در واقع بله است. در حالی که قوانین از ایالت به ایالت (و از کشوری به کشور دیگر) متفاوت است، اکثر حیوانات عجیب و غریب روی این زمین می‌توانند متعلق به شما باشند، به شرطی که از یک لیست کامل از دستورالعمل‌ها پیروی کنید. طبق گزارش انجمن پزشکی دامپزشکی آمریکا، از هر ده خانوار در آمریکا یک نفر دارای حداقل یکی از عجیب ترین حیوانات خانگی است.

چه حیوان وحشی منتخب آنها به راحتی با زندگی اهلی سازگار شود (مانند بروتوس گریزلی) یا نه (نگاه کنید به: جیک کفتار)، این صاحبان حیوانات خانگی دیوانه طبیعت وحشی حیوانات خانگی خود را درک می‌کنند  و معتقدند که مقدار مناسبی از TLC می‌تواند خشونت آنها را به نوازش روزانه تبدیل کند. با این اوصاف، در اینجا عجیب ترین حیوانات خانگی هستند که مردم واقعاً دارند. پس ادامه دهید و فکر کنید که زندگی با اسب آبی خودتان چگونه خواهد بود!

1 شیر

شیر عجیب ترین حیوانات خانگی

حمید البقیش، یک میلیاردر که در امارات متحده عربی زندگی می‌کند، دوست دارد حیوانات عجیب و غریب را جمع‌آوری کند و در صفحه اینستاگرام خود به نمایش بگذارد. از فلامینگو گرفته تا یوزپلنگ، این مرد یک سافاری کامل در حیاط خانه خود دارد. او یکی از بزرگ‌ترین باغ وحش خانگی را دارد و صاحب عجیب ترین حیوانات خانگی نیز است!

2 خرس گریزلی

خرس گریزلی عجیب ترین حیوانات خانگی

مردی که در لیست عجیب ترین حیوانات خانگی خرس گریزلی دارد. در حالی که بیشتر خرس‌های گریزلی از حضور انسان‌ها احساس خطر می‌کنند، این پسر نوازشگر به نام بروتوس همه جا صاحبش را دنبال می‌کند. کیسی اندرسون، صاحب بروتوس و بنیانگذار مسابقه گریزلی مونتانا، می‌گوید که رفیق گریزلی او احساساتی مشابه انسان‌ها دارد. او بدون قید و شرط کنار من ایستاد و به من گوش داد و وقتی گریه می‌کردم آنجا بود. این واقعاً همان چیزی است که من از او نیاز داشتم.

3 اسب آبی

اسب آبی عجیب ترین حیوانات خانگی

جسیکا کرگدن برای گونه‌ای که دشمنی با انسان‌ها را ثابت کرده است به اندازه هر سگ یا گربه اهلی مطیع و دوستانه است. تونی و شرلی ژوبرت از زمانی که در سال 2000 جسیکا را مضطرب در ساحل رودخانه پشت ملک خود در آفریقای جنوبی پیدا کردند، از این حیوان خانگی غول پیکر مراقبت می‌کردند تا بدین صورت اسب آبی نیز در لیست عجیب ترین حیوانات خانگی قرار بگیرد.

همچنین بخوانید  هر چند وقت یک بار نیاز به اصلاح و شستن سگ خود دارید؟

4 تمساح

تمساح عجیب ترین حیوانات خانگی

زنی در فلوریدا آنقدر تمساح حیوان خانگی خود، رمبو را دوست دارد که او را برای هر تعطیلات لباس می‌پوشاند و حتی گاهی او را به موتورسواری می‌برد. مری تورن، صاحب یکی از عجیب ترین حیوانات خانگی جهان، حتی به نگهدارنده حیوان خانگی خود آموزش داده است که گاز نگیرد و آرواره‌هایش را در زمانی که دیگران در اطراف هستند محکم نگه دارد.

5 روباه

روباه عجیب ترین حیوانات خانگی

جونیپر روباه به قدری مشهور است که اکنون بیش از 2 میلیون دنبال کننده اینستاگرام جمع کرده است  و دلیل خوبی هم دارد. برخلاف دیگر روباه‌های وحشی، جونیپر قابل اعتماد و اهلی است. اگرچه صاحبانش اذعان دارند که او هنوز دوست دارد حفاری کند و گاز بگیرد، که بدون شک هرگز به‌عنوان طبیعت واقعی روباه‌ها رشد نخواهد کرد.

6 کفتار

کفتار عجیب ترین حیوانات خانگی

برایان هاون کفتار حیوان خانگی خود، جیک را به فرزندی قبول کرد، زیرا حیوانات خانگی دیگر او، او را خسته کرده بودند. او جیک را در آپارتمانش در میامی، فلوریدا حبس کرد تا اینکه سرانجام متوجه شد که کفتارش به مکانی نیاز دارد تا از ابعاد کوچک خانه‌اش خلاص شود. هاون در نهایت تصمیم گرفت او را به یک پناهگاه حیوانات خانگی عجیب و غریب ببرد.

7 گوزن شمالی

گوزن شمالی عجیب ترین حیوانات خانگی

در پایان یک روز طولانی، آتو گوزن شمالی فقط می‌خواهد روی صندلی راحتی بنشیند و نمایش مورد علاقه‌اش، ضربان قلب را تماشا کند. به گفته صاحبانش، گوزن شمالی فنلاندی بیشتر شبیه سگ عمل می‌کند و از خوردن شام پشت میز هر شب با بقیه اعضای خانواده لذت می‌برد.

8 کانگورو

کانگورو عجیب ترین حیوانات خانگی

دامیان، کانگوروی حیوان خانگی، عاشق تگ بازی است، یا شاید فقط از تعقیب صاحبش، جکسون اودوهرتی، لذت می‌برد. اگرچه توصیه نمی‌شود کانگوروها را به عنوان حیوانات خانگی اهلی نگهداری کنید، اما به نظر می‌رسد دامیان قصد دارد بهترین دوست صاحبش باشد.

9 بابکت

بابکت عجیب ترین حیوانات خانگی

راکی فقط یک گربه معمولی شما نیست، با 38 پوند عضله خالص و هیجین‌های شیطانی. جینی فاین، صاحب بابکت، سر و صدای زیادی در محله خود در نیوجرسی به پا کرده است، زیرا راکی ​​از بیرون رفتن مخفیانه از خانه و ایجاد ویرانی لذت می‌برد. همانطور که مشخص است، راکی ​​ممکن است به یک نوجوان نزدیکتر باشد و خیلی کمتر شبیه یک گربه خانگی باشد.

10 خرس قطبی

خرس قطبی عجیب ترین حیوانات خانگی

خرس قطبی نوازشگر ایجی در واقع وقتی صاحبش مارک دوما در اطراف است خرخر می‌کند. به گفته دوما، آنها با هم حمام می‌کنند، با هم می‌خوابند، و حتی کشتی می‌گیرند.

11 لمور

لمور عجیب ترین حیوانات خانگی

در حالی که بازیگر کرستی آلی به طور کامل اذعان می‌کند که تلاش برای اهلی کردن لمورها عاقلانه نیست، زیرا آنها به طرز باورنکردنی پرحاشیه هستند و برای آب و هوای گرمتر با رژیم غذایی بسیار خاص مناسب هستند، امروز، آلی صاحب 14 لمور است که همگی در قفس در ملک او زندگی می‌کنند.

همچنین بخوانید  نکات مهم نگهداری از پرندگان زینتی در خانه و آپارتمان

12 راکون

راکون عجیب ترین حیوانات خانگی

از آنجایی که خانه او در ناسائو، باهاما، پس از جدا شدن از مادرش، جایی برای بازپروری کدوتنبل نداشت، رزی کمپ، مالک تصمیم گرفت که وارد خانه شود و روز را نجات دهد. و از نگاه محتوایی روی صورت کدو تنبل، ما فکر می‌کنیم که او بیشتر از هر حیوان خانگی دیگری که می‌توانست باشد سپاسگزار است.

13 مار شاه کبرا

مار شاه کبری عجیب ترین حیوانات خانگی

ظاهراً یک بازیگر دو مار کبری پادشاه آلبینو را برای محافظت خریده است. اما محافظت او از دو مار که در اطراف ملکش پرسه می‌زنند کجا بود؟

14 ببر

ببر عجیب ترین حیوانات خانگی

پس از انتشار ویدئویی که نشان می‌دهد بوکسور فلوید می‌ودر در حال تلاش برای کنترل ببر خانگی‌اش در اتاق شلوغ هتل است. هزاران فعال حقوق حیوانات به دفاع از ببر پرداختند و ادعا کردند که با این حیوان به‌شدت بدرفتاری شده است. اگر هیچ چیز دیگری نباشد، این مبارزه عمومی احساس نگرانی را به دیگران منتقل کرده است که ممکن است مراقبتی را که این گربه‌های بزرگ به آن نیاز دارند و می‌خواهند دست کم گرفته باشند.

15 کاپیبارا

کاپیبارا عجیب ترین حیوانات خانگی

بزرگترین جونده جهان به قلب مالکان ملانی تایپالدوس و همسرش ریچارد لاومن در تگزاس راه پیدا کرده است. کاپیبارا که گری نام دارد، حتی استخر شنای مخصوص به خود را در حیاط خلوت دارد تا گاهی اوقات بعد از ظهر خنک شود.

16 عقرب

عقرب عجیب ترین حیوانات خانگی

به گفته انجمن حشره شناسان آماتور، در صورتی که تامین کننده شما به طور کامل با تغییرات بین گونه‌های مختلف آشنا نباشد، به دست آوردن و مراقبت از عقرب حیوان خانگی، در عین جالب بودن، می‌تواند بسیار خطرناک باشد. از 1500 گونه عقرب، حدود 100 گونه از آنها حامل نیش هستند که می‌تواند به طور جدی به انسان آسیب برساند، با این حال پذیرش این موجودات در دهه گذشته به طور فزاینده‌ای محبوب شده است و این گروه نیز در دسته عجیب ترین حیوانات خانگی قرار می‌گیرند.

17 سوسک هیسنگ ماداگاسکار

سوسک هیسنگ ماداگاسکار

بر اساس این مقاله نیوزویک، سوسک‌های خش‌خش ماداگاسکار به قدری محبوبیت خود را افزایش می‌دهند که خرده‌فروشان حیوانات خانگی مانند پتکو شروع به فروش مرتب آنها کرده‌اند (برخی فقط 5.95 دلار برای هر سوسک!). حشره شناسان همچنین استدلال می کنند که دادن یکی از این سوسک‌ها به کودک بسیار بی‌خطر است و در واقع می‌تواند به آنها کمک کند بر ترس خود از حشرات غلبه کنند.

18 سگ گرگ

سگ گرگ عجیب ترین حیوانات خانگی

سگ گرگ لوکی به تنهایی ثابت کرده است که کمی خوی وحشی‌گری در واقع می‌تواند یک کیفیت بسیار دوست داشتنی در رفیق سگ شما باشد. لوکی همراه با صاحبش، کلی لوند، در جست‌وجوی ماجراجویی بی‌پایان، یک پنجه در مقابل دیگری، کره زمین را طی کرده است.

19 جغد

جغد عجیب ترین حیوانات خانگی

بعد از اینکه هدویگ جغد قابل اعتماد قلب ما را در مجموعه هری پاتر گرم کرد، به نظر می‌رسید که دیگران همکار با روحیه خودشان را می‌خواهند. اگرچه مولا(نام جغد) از مطالب جانبی به دور است، اما او از اینکه صاحبش سر او را نوازش می‌کند، راضی به نظر می‌رسد!

همچنین بخوانید  رژیم غذای کم سدیم برای سگ چیست؟

20 کینکاجو

کینکاجو عجیب ترین حیوانات خانگی

حتی پرنسس میلیونر پاریس هیلتون هم نمی‌توانست کینکاجوی حیوان خانگی خود را نگه دارد. به این معنی که نه، شما واقعاً باید از تلاش برای اهلی کردن این موجودات وحشی و فریبنده اجتناب کنید. ولی باز هم هستند عده‌ای که این موجود را به عنوان یکی از عجیب ترین حیوانات خانگی می‌شناسند!

سئوالات متداول در مورد عجیب ترین حیوانات خانگی

وضعیت حقوقی نگهداری از حیوانات خانگی عجیب و غریب چگونه است؟

وضعیت قانونی نگهداری حیوانات خانگی عجیب و غریب بسته به کشور و منطقه متفاوت است. در برخی مکان‌ها، نگهداری انواع خاصی از حیوانات عجیب و غریب به عنوان حیوان خانگی قانونی است، در حالی که در برخی دیگر اکیدا ممنوع است.

برخی از حیوانات خانگی عجیب و غریب رایج کدامند؟

برخی از حیوانات خانگی عجیب و غریب رایج عبارتند از مارها، مارمولک ها، تمساح، میمون ها و گربه‌های بزرگ.

برخی از خطرات مرتبط با نگهداری حیوانات خانگی عجیب و غریب چیست؟

نگهداری از حیوانات خانگی عجیب و غریب می‌تواند خطرات زیادی را به همراه داشته باشد، از جمله خطر آسیب یا انتقال بیماری از حیوان، خطر فرار یا رهاسازی در طبیعت و خطر عواقب قانونی.

برخی از مزایای نگهداری از حیوانات خانگی عجیب و غریب چیست؟

برخی از افراد حیوانات خانگی عجیب و غریب را برای تجربه منحصر به فرد و فرصتی برای یادگیری در مورد گونه‌های مختلف نگهداری می کنند. دیگران ممکن است حیوانات خانگی عجیب و غریب را برای اهداف حفاظتی یا آموزشی نگهداری کنند.

چگونه به درستی از یک حیوان خانگی عجیب و غریب مراقبت می کنید؟

مراقبت مناسب از یک حیوان خانگی عجیب و غریب به گونه خاص و نیازهای آن بستگی دارد. انجام تحقیقات کامل و مشورت با متخصصان به منظور تامین مسکن، رژیم غذایی و مراقبت‌های دامپزشکی مناسب بسیار مهم است.

برخی از نگرانی های اخلاقی مرتبط با نگهداری حیوانات خانگی عجیب و غریب چیست؟

برخی افراد استدلال می‌کنند که نگهداری از حیوانات خانگی غیراخلاقی است، زیرا می‌تواند به تجارت غیرقانونی حیات وحش کمک کند، منجر به بدرفتاری با حیوانات شود و اکوسیستم طبیعی را مختل کند.

چند جایگزین برای نگهداری حیوانات خانگی عجیب و غریب چیست؟

برخی از گزینه‌های جایگزین برای نگهداری حیوانات خانگی عجیب و غریب شامل بازدید از باغ وحش‌ها و پناهگاه‌های حیات وحش، داوطلب شدن با سازمان‌های نجات حیوانات، و حمایت از تلاش‌های حفاظتی است.

admin
admin
چطور بود؟
+1
5
+1
18
+1
8
+1
6
+1
13
+1
8
+1
8

1 Comment

  1. یکی
    1
    0

    جالب بود ممنون

    Reply

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط