Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
فیلم و سرگرمی
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ سبک زندگی @ رابطه و ازدواج @ 21 نکته برای قرار ملاقات با یک مرد بیوه

21 نکته برای قرار ملاقات با یک مرد بیوه

by | 22 آبان 1402 | رابطه و ازدواج | 0 comments

از میان همه روابط پیچیده ای که ممکن است در طول زندگی خود داشته باشید، آشنایی با یک مرد بیوه شاید چالش‌برانگیزترین آنها باشد. در ابتدا، ممکن است به نظر یک وضعیت آرام باشد. به هر حال، او مجرد است، می داند که در یک رابطه متعهدانه چگونه باید عمل کند و تجربیات زندگی‌اش ممکن است او را به فردی حساس و مهربان تبدیل کرده باشد.

با این حال، بسیار پیچیده‌‍تر از این است. اگر در نهایت با یک بیوه مرد آشنا شوید و در رده دوم قرار بگیرید چه؟ حتی اگر به نظر می‌رسد او برای ایجاد ارتباط با شما تلاش کرده است، چگونه کارها را به جلو می‌برید؟ چگونه تصمیم می‌گیرید زمان مناسب برای شروع ایجاد صمیمیت با یک بیوه چیست؟ خب، آمار حاکی از آن است که 61 درصد از مردان تا 25 ماه پس از مرگ همسرشان آماده یک رابطه جدید هستند.

با این حال، غم و اندوه یک احساس پیچیده است و هیچ راهی برای پیش بینی با قطعیت وجود ندارد که چگونه یک فرد آن را هدایت می‌کند. به همین دلیل است که قوانین و مقررات آشنایی با یک مرد بیوه کاملاً با هر رابطه عاشقانه دیگری متفاوت است. و اگر این قوانین رعایت نشود، همه چیز می‌تواند تغییر فاجعه باری پیدا کند. بنابراین، بیایید رفتار مورد انتظار یک بیوه را در یک رابطه جدید بررسی کنیم، تا بتوانید مانند یک حرفه‌ای در این موقعیت حرکت کنید.

21 نکته برای قرار ملاقات با یک بیوه مرد

قرار ملاقات با یک بیوه مرد

قرار ملاقات با مردی که عزادار است می‌تواند موقعیت منحصر به فردی را برای هر زنی ایجاد کند. البته بزرگترین نگرانی این است که او ممکن است بر عشق همسر سابقش غلبه نکرده باشد. آیا او می‌تواند شما را آنطور که شایسته دوست داشتن هستید دوست داشته باشد؟ یا ممکن است با یک مرد بیوه آشنا شوید که بهترین احساس را دارد؟

علیرغم اینکه رابطه عاشقانه با او دارید، ممکن است احساس کنید که زن سابق او این جایگاه را در زندگی و قلب او قبلاً گرفته باشد. یا ممکن است مجبور شوید با عواقب عاطفی خوابیدن با مردی بیوه که آماده نیست قلب و زندگی خود را به روی شخص جدیدی باز کند، کنار بیایید. در عین حال، اگر واقعاً او را دوست دارید و او نیز همین احساس را نسبت به شما دارد، نمی‌توانید اجازه دهید چنین دلهره‌هایی شما را از این رابطه بازدارد.

مقاله راهکارهای فراموش کردن عشق از دست رفته را مطالعه کنید.

حقیقت را بخواهید، هر چیزی ممکن است و هر رابطه متفاوت است. چه با یک بیوه جوان قرار ملاقات داشته باشید یا با فردی که پس از دهه‌ها زندگی مشترک با همسرش تنها شده است، نکته کلیدی این است که ذهنی باز داشته باشید و اجازه دهید رابطه شما مسیر خودش را طی کند. با این اوصاف، بایدها و نبایدهایی وجود دارد که ممکن است به شما در مذاکره در این زمینه دشوار کمک کند، به طوری که حتی اگر به یکی از آنها رسیدید، در مورد قرار ملاقات با یک مرد بیوه احساس ناامنی نکنید.

1. زیاد کاوش نکنید

اولین و مهم‌ترین قانون زمانی که رابطه‌ای را شروع می‌کنید که پتانسیل رشد دارد این است که از پرسیدن سؤالات زیاد در مورد همسرش خودداری کنید. حداقل اجازه دهید در ملاقاتهای اول بدون مطرح کردن موضوع بگذرد. او را بهتر بشناسید و بگذارید درباره گذشته‌اش صحبت کند. خیلی زود وارد مسائل شخصی نشوید.

اگر خیلی زود سعی کنید به بخش‌هایی از او دسترسی پیدا کنید که ممکن است هنوز آماده افشای آن نباشد، ممکن است از نظر عاطفی از شما دور شود. به یاد داشته باشید که روند سوگواری خطی نیست و مسیر خودش را دارد. او ممکن است در غم مرگ همسرش غمگین باشد و در همان زمان به دنبال شروعی تازه باشد.

اگر بخواهید خیلی زود نزدیک شوید، ممکن است کاملاً بسته رفتار کند و گارد بگیرد. ممکن است این رفتار یک مرد بیوه را با توجه به اینکه سعی دارید با او رابطه عاشقانه برقرار کنید، عجیب بیابید، اما برای او، این ممکن است فقط یک مکانیسم مقابله باشد. بنابراین، آماده باشید که کارها را آهسته انجام دهید و به او زمان لازم را بدهید.

2. برای گوش دادن آماده باشید

حتی اگر زیاد سوال نمی‌کنید، آماده گوش دادن باشید. هنگام قرار ملاقات با یک مرد که تازه همسر خود را از دست داده، راه برای به دست آوردن قلب او این است که برای شنیدن تجربیات گذشته او آماده باشید. او ممکن است ازدواج عاشقانه‌ای با همسر متوفی خود داشته و مرگ او برایش ویرانگر بوده باشد.

شروع از نو شجاعت بسیار زیادی می‌خواهد. اگر می‌خواهد صحبت کند، تشویقش کنید. به او بفهمانید که شما حاضرید بپذیرید که او برای همیشه بخشی از زندگی او بوده است. هنگامی که او با علاقه‌ای شدید و درخشش در چشمانش در مورد همسر متوفی خود صحبت می‌کند، زیاد درگیر طرز فکر “با یک مرد بیوه که بهترین احساس را دارد” قرار نگیرید.

کاری نکنید که او احساس کند در حال رقابت با رابطه قبلی او هستید، زیرا در آن زمان است که یک مرد بیوه کنار می‌رود. بنابراین، اگر واقعاً به او علاقه دارید، این کار را نکنید. با این حال، اگر همسرش تنها چیزی است که او می‌تواند در مورد آن صحبت کند و شما احساس خوبی ندارید، پس او به وضوح در گذشته گیر کرده است. هنگام قرار ملاقات با یک مرد بیوه حتما این مطالب را در نظر بگیرید.

3. متوجه شوید که با یک خاطره مبارزه خواهید کرد

اگرچه این به ماهیت رابطه‌ای که با همسرش داشت بستگی دارد، اما تا حدی ادامه دادن برای او دشوار خواهد بود. به خصوص اگر فقدان او به تازگی اتفاق افتاده باشد، حضور همسر متوفی او ممکن است بسیار زیاد باشد و بر روابط جدید نیز سایه افکنده باشد. انتظار نداشته باشید که او خیلی زود عاشق شود.

همچنین بخوانید  نکات مهم برای جلوگیری از کلاهبرداری های قرار ملاقات آنلاین

در کنار آمدن با اندوه او به جای تبدیل آن به کلمه‌ای شوم در رابطه خود، با او همراه شوید. انجام این کار به شما کمک می‌کند تا یک رابطه عمیق و معنادار با شریک زندگی خود ایجاد کنید. در عین حال، هیچ هشدار و خطر بالقوه‌ای را برای قرار ملاقات با یک بیوه نادیده نگیرید:

 • اگر تنها کاری که او انجام می‌دهد صحبت کردن در مورد همسر فوت شده‌اش و غم خوردن است، این یکی از علائم هشدار دهنده است که او هنوز در سوگ است.
 • او ممکن است به دنبال جبران صمیمیت فیزیکی از دست رفته باشد و نه یک رابطه عاشقانه که شما شایسته آن هستید.
 • خوابیدن با مردی بیوه که از نظر عاطفی روی شما سرمایه گذاری نمی‌کند ممکن است شما را دچار شک و تردید و آسیب عاطفی کند.

4. به آرامی قدم بردارید

به او زمان بدهید و بگذارید رابطه مسیر خودش را طی کند. توصیه ما این است که آن را بسیار آهسته و گام به گام پیش ببرید. به خصوص اگر دوست دارید یک بیوه از نظر عاطفی در دسترس نباشد، ممکن است مجبور باشید برای پیشبرد آن بیشتر تلاش کنید. در رابطه صبور باشید و آماده باشید تا کارها را با سرعتی که او راحت است به جلو ببرید.

اگر اکنون روی ایجاد اعتماد تمرکز کنید، می‌توانید بعداً از هزاران مشکل در رابطه با یک مرد بیوه جلوگیری کنید. بنابراین، اگر واقعاً به او علاقه دارید و می‌بینید که او احساسات شما را متقابلاً پاسخ می‌دهد، آماده باشید تا همه چیز را یک قدم در یک زمان انجام دهید. به این واقعیت توجه داشته باشید که او با مرگ همسرش دست و پنجه نرم می‌کند و شما باید با دلسوزی و همدلی از این موقعیت عبور کنید.

5. شنونده خوبی باشید و ضربه روحی او را درک کنید

شنونده خوب

چرا آشنایی با یک زن بیوه اینقدر سخت است؟ زیرا زمانی که یک علت غیرطبیعی در میان باشد، درد همیشه عمیق‌تر است. بله، پس از جدایی یا طلاق، فراموش کردن کسی که عمیقاً دوستش داشتید دشوار است. اما در مورد مرگ همسر، کار بسیار دشوارتر است زیرا باعث می‌شود احساس کنید که هیچ کنترلی ندارید.

در چنین سناریویی، محرک‌های کوچک می‌توانند خاطرات دردناکی را زنده کنند. مراقب این موضوع باشید تا بتوانید رفتار یک مرد بیوه را درک کنید و با او همدردی کنید. هنگامی که با مردی بیوه که احساس گناه و ناتوانی می‌کند قرار می‌گذارید، اگر در معرض چند واکنش عاطفی نسبت به محرک‌های کوچک هستید، توهین و پرخاش نکنید. این فقط یک غم و اندوه است که به مرور زمان فروکش می‌کند یا حداقل قابل کنترل‌تر می‌شود.

6. درگیر گناه او نباشید

درک درد او یک چیز است، اما بودن با مردی که از ادامه دادن امتناع می‌کند کاملاً چیز دیگری است. او ممکن است وارد عرصه دوستیابی شده باشد، اما گاهی ناخواسته شما را با همسرش مقایسه می‌کند یا مدام در مورد مرگ او صحبت می‌کند، بدانید که این تنها بخشی از احساس گناه او است و نه چیز دیگری.

تا کی به زندگی در سایه همسر متوفی ادامه خواهید داد؟ بنابراین، طولانی و سخت فکر کنید که آیا ارزش این را دارد که از نظر عاطفی روی او سرمایه گذاری کنید. اگر او کاملاً آماده اجازه ورود شما نباشد، نمی‌توانید منتظر یک رابطه جدی باشید. هنگام قرار ملاقات با یک مرد بیوه مراقب این هشدارها باشید.

7. عادت های دوستیابی او را قضاوت نکنید

هیچ زمان درست یا نادرستی برای شروع قرار ملاقات برای شخصی که فرد مهم خود را از دست داده است وجود ندارد. روند غم و اندوه برای هر فردی متفاوت است. پس از این که یک مرد پس از از دست دادن شریک زندگی خود وارد میدان دوستیابی می‌شود قضاوت نکنید. برخی از افراد ممکن است برای چیزهای اجتناب ناپذیر آماده شده باشند و ممکن است کمتر غصه بخورند، برخی دیگر ممکن است به دنبال یک رابطه جدید برای غلبه بر تنهایی خود باشند.

مردان پس از مرگ همسر یا طلاق احساس تنهایی می‌کنند. هنگام قرار ملاقات با یک مرد بیوه، بهترین کار این است که قضاوت خود را در خانه بگذارید. با ذهنی باز وارد شوید تا بتوانید بفهمید او کیست و آنچه را که ارائه می‌دهد در آغوش بگیرید. چه با یک بیوه جوان قرار داشته باشید یا با یک فرد مسن‌تر، تصور نکنید که چه چیزی او را به بازی دوستیابی بازگردانده است. سوالاتی از این دست فقط قضاوت شما را دچار اشتباه می‌کند و باعث می‌شود که او را از یک لنز باریک ببینید، بنابراین تا آنجا که ممکن است از آنها دوری کنید:

 • آیا او به دلیل از دست دادن صمیمیت فیزیکی پس از مرگ همسرش قرار می‌گیرد؟
 • چگونه می‌توانست پس از زنده ماندن از مرگ همسرش به این زودی به دنبال قرار ملاقات باشد؟
 • اگر به این راحتی از مرگ همسرش گذشت، چه تعهدی می‌توانم از او انتظار داشته باشم؟

8. هنگامی که احساس ناامنی در رابطه با همسر بیوه دارید، به خوبی ارتباط برقرار کنید

مردان بیوه از یک زن چه می‌خواهند؟ برای این سوال نمی‌توان پاسخی یکسان و منسجم داشت. تنها راه برای درک اهداف و انتظارات او، برقراری ارتباط خوب است:

برای ایجاد درک متقابل، از گفتگو و پرسیدن سوالات درست خودداری نکنید. کانال‌های ارتباطی را باز نگه دارید.

برای آگاهی از میزان احساسات او نسبت به همسر متوفی خود و احساسات او نسبت به شما، در مورد آن، با هم صحبت کنید. اجازه ندهید همه چیز بدون یک گفتگوی باز و صادقانه از بین برود. ارتباط و گفتگو کلید حل اکثر مسائل است. ایجاد ارتباط صادقانه را در اولویت قرار دهید. این به تقویت پیوند شما کمک می‌کند.

9. با فرزندان او دوست شوید

با فرزندان او دوست شوید

رفتار یک مرد بیوه در یک رابطه جدید می‌تواند چیزهای زیادی در مورد نیت او به شما بگوید. یکی از نشانه‌هایی که یک بیوه در رابطه شما با او جدی است، زمانی است که شما را به فرزندانش معرفی می‌کند. اگر واقعاً او را دوست دارید، تمام تلاش خود را برای دوستی با فرزندانش انجام دهید. اگر ازدواج با مرد بیوه در میان است، وقت آن است که روی رابطه خود با فرزندان ناتنی کار کنید.

اکنون، این می‌تواند یک موقعیت حساس باشد. به هیچ وجه نباید القا کنید که جای مادر آنها را می‌گیرید. این می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد و رابطه شما را به خطر بیندازد. تعادل را با ظرافت تمام حفظ کنید.

همچنین بخوانید  چگونه یک زن را خوشحال کنیم؟ 28 چیز ساده ای که برای او مهم است

10. با همسر سابق خود با دقت رفتار کنید

رسیدگی به فرزندانش یک چیز است، اما اگر خانواده به هم نزدیک بوده باشد، این احتمال وجود دارد که او همچنان با خانواده همسر متوفی خود در تماس باشد. در حالی که ارتباط او با آنها ممکن است برای او یک عامل آرامش بخش باشد، این را نمی‌توان در مورد معادله آنها با شما گفت، مگر اینکه آنها از صمیم قلب از شما استقبال کنند. برای اطمینان از پویایی خانواده سالم، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • اگر ناراحت هستید، ممکن است تصمیم بگیرید که از این خانواده فاصله بگیرید.
 • تا زمانی که خصومت آشکاری در آن خانواده وجود نداشته باشد، سعی کنید قبل از تسلیم شدن حداقل با آنها معاشرت خوشایندی داشته باشید.
 • اگر احساس ناامنی داشته باشید با مردی بیوه که هنوز با خانواده همسر متوفی خود مانند خانواده خودش رفتار می‌کند، قابل درک است.

شما می‌توانید مانند یک فرد خارجی احساس کنید و جایگاه خود را در زندگی او حدس بزنید. با این حال، اگر او قصد دارد شما را به عزیزانش معرفی کند، این یکی از نشانه‌های سالمی است که یک بیوه در رابطه با شما جدی است. او آماده است تا شما را از صمیم قلب وارد زندگی خود کند و می‌خواهد شما بخشی از درونی‌ترین حلقه او باشید.

11. از کمک گرفتن از او دریغ نکنید

اگر شما دو نفر قصد دارید رابطه خود را به سطح بالاتری برسانید، از کمک و راهنمایی او برای ایجاد رابطه با خانواده و فرزندانش دریغ نکنید. این مسئولیت او به عنوان شریک زندگی شما نیز هست که شما را به خانواده‌اش معرفی کند.

با حس شفقت و حساسیت روی آن کار کنید، این کار را به تنهایی انجام ندهید. کودکان خردسال می‌‎توانند در برابر این ایده که شخص دیگری کفش‌های مادرشان را بپوشد، مقاومت بیشتری نشان دهند (حتی اگر قصد شما این نباشد، توضیح دادن آن برای کودک ممکن است سخت باشد). برای پشت سر گذاشتن این موضوع به حمایت بی‌دریغ شریک زندگی خود نیاز خواهید داشت، بنابراین در درخواست حمایت از او تردید نکنید.

12. او را بهتر بشناسید

آشنایی با یک مرد بیوه یک مزیت بزرگ دارد و آن این است که اکثراً از آنچه می‌خواهند مطمئن هستند. آنها ممکن است بخواهند یک داستان عاشقانه مشابه داشته باشند یا ممکن است بخواهند کارهای جدیدی انجام دهند.

13. انتظارات واقع بینانه تعیین کنید و بر گفتگو تمرکز کنید

وقتی با مرد مسن‌تری وارد رابطه می‌شوید که پس از سال‌ها ازدواج، بیوه شده است، تجربیات و انتظارات او ممکن است بسیار متفاوت از شما باشد. حتی اگر شما دو نفر از جنبه‌های مختلف با هم ارتباط داشته باشید، تصور آینده‌ای جدید ممکن است به راحتی برای او پیش نیاید.

ممکن است روند سوگواری مانع شود و از ایجاد پیوند قوی با شما جلوگیری کند. یا شاید او فقط در مرحله‌ای از زندگی باشد که عشق و رابطه معنایی کاملاً متفاوت با شما دارد. اگر در مورد انتظارات خود واقع بین باشید، بهتر است. اگر فاصله سنی قابل توجه باشد، این امر بسیار مهم‌تر می‌شود.

همچنین، برای ارزیابی آنچه که او می‌خواهد، فقط به درک خود از رفتار او تکیه نکنید. در عوض، در مورد مدیریت انتظارات و تعیین مرزهای سالم در رابطه خود با صراحت و صادقانه ارتباط برقرار کنید تا جایی برای ابهام وجود نداشته باشد. به خاطر رفاه عاطفی خود و او، ارتباط موثر را در اولویت قرار دهید.

14. سعی نکنید به جای همسر سابقش قدم بگذارید

حدس بزنید چه چیزی می‌تواند مشکلات رابطه با یک بیوه را ایجاد کند؟ تلاش برای گرفتن جای همسر متوفی در قلب و زندگی او. وقتی با کسی هستید که بعد از مرگ همسرش قرار می‌گذارید، به یاد داشته باشید که نقش شما پر کردن خلاء در زندگی او نیست. همچنین مطمئن شوید که دوست پسر شما به دنبال کسی برای انجام این کار نیست. در حالی که می‌توانید با از دست دادن او همدردی کنید، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • دست از خودت بودن برندار.
 • از او انتظار نداشته باشید که خاطرات دوست داشتنی همسر سابقش را پاک کند و طوری پیش برود که انگار هرگز وجود نداشته است.
 • بپذیرید که در قلب او فضای کافی برای دلتنگی و در عین حال دوست داشتن شما وجود دارد.

ممکن است جنبه‌های خاصی از زندگی و شخصیت او وجود داشته باشد که برای همیشه با همسر متوفی او گره خورده و خواهد ماند. فرزندان او، سبک زندگی، اعتقادات و ارزش‌های او، به چند مورد اشاره می‌کنند. اگر می‌خواهید احساس ناامنی در رابطه با یک مرد بیوه نداشته باشید، باید یاد بگیرید که با او چیز جدیدی در اطراف این جنبه‌های موجود بسازید و نه بر اساس آنها.

15. هرگز از همسرش بد صحبت نکنید

قرار ملاقات با یک سوگوار کار آسانی نیست و ممکن است گاهی اوقات با مقایسه ناخواسته عصبانی شوید. او ممکن است بیشتر از آنچه شما بخواهید به گذشته برگردد. اما حتی در آن لحظات، هرگز این اشتباه را مرتکب نشوید که به همسر سابق او بدگویی کنید. مواقعی پیش می‌آید که با یکی دو مشاجره مواجه می‌شوید، اما مراقب باشید که گذشته او یا همسر متوفی‌اش را وارد آن نکنید، زیرا این فقط اوضاع را برای هر دوی شما بدتر می‌کند. اگر این کار را انجام دهید، این مشاجره منجر به عذاب برای رابطه شما می‌شود.

مهم نیست چقدر عصبانی، آسیب دیده یا ناامید هستید، هرگز فراموش نکنید که زنده ماندن از مرگ همسرش چقدر برای او سخت بوده است. مراقب باشید که هرگز این غم و اندوه را فقط برای اینکه دوباره به او برگردید تحریک نکنید. همچنین، به یاد داشته باشید که شما در رقابت با فردی که دیگر در این دنیا نیست نیستید. در عوض روی حال و آینده خود با او تمرکز کنید. قرار ملاقات با یک فرد داغدیده زمانی بسیار آسان‌تر می‌شود که دائماً از منشور گذشته‌اش به او نگاه نکنید.

16. انتظار مشکلات صمیمیت با یک مرد بیوه را داشته باشید

بار دیگر، بستگی زیادی به ماهیت رابطه و دوره از دست دادن دارد، اما ایجاد صمیمیت با یک مرد بیوه حداقل در ابتدا می‌تواند به یک مسئله تبدیل شود. مگر اینکه مرد کاملاً برای یک رابطه معنادار آماده باشد، ممکن است از نظر عاطفی با زن دیگری ارتباط برقرار کند.

او را به خاطر آن قضاوت نکنید، فقط به آن زمان بدهید یا در مورد احساسات واقعی خود با او صحبت کنید. اگر این مشکلات صمیمیت ادامه داشت، او را متقاعد کنید که بسته به ماهیت قطع ارتباط، از یک متخصص جنسی یا درمانگر کمک بگیرد. روابط جدید پس از مرگ همسر مستلزم تلاش مداوم و مقدار زیادی صبر است.

همچنین بخوانید  چگونه بین ازدواج و مادر شدن تعادل برقرار کنیم؟

17. مراقب هشدارها باشید

یکی از علائم خطر که باید از آن آگاه باشید این است که یک مرد بیوه در لحظه‌ای که در مورد جدی شدن در رابطه صحبت می‌کنید از شما دور می‌شود. یا زمانی که احساس می‌کنید در معرفی شما به خانواده و دوستانش مردد است. پس از آن رابطه دچار تنش و دعوا می‌شود.

این به وضوح نشان می‌دهد که یا او آنطور که شما انتظار دارید کاملاً به شما علاقه ندارد یا هنوز ازدواج قبلی خود را به پایان نرسانده است. فقط شما می‌توانید تصمیم بگیرید که چقدر می‌خواهید صبر کنید تا او شجاعت رسمی کردن آن را با شما پیدا کند. این هشدارها را برای قرار ملاقات با یک مرد بیوه پنهان نکنید، زیرا آنها دوباره شما را آزار می‌دهند و باعث درد بیشتر شما می‌شوند.

18. برخورد مناسب با خاطرات و عکس های همسر فوت شده

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که خانم‌ها با آن مواجه می‌شوند این است که چگونه به فردی که حاضر نیست حضور همسر مرحومش را محو کند چه به صورت عکس و چه به صورت یادگاری در اطراف خانه واکنش نشان دهند. راستش را بخواهید، حتی نباید تلاش کنید. این که بخواهد عکس‌های شریک عاشقانه‌اش را در خانه‌اش بخواهد کاملاً اشکالی ندارد، به این معنی نیست که شما را کمتر دوست دارد.

19. یاد بگیرید که به یک مردبیوه زمان تنهایی بدهید

مهم نیست که رابطه شما چقدر خوب پیش می‌رود، ممکن است روزها یا لحظاتی پیش بیاید که شریک زندگی‌تان در غم و اندوه فرو رفته است. حواستان به این لحظات باشد و به او فضای عزاداری بدهید.

 • سالگرد مرگ
 • تولد همسرش
 • تاریخ عروسیشون
 • تولد بچه‌ها

به او بفهمانید که با احساسات او هماهنگ هستید. گاهی اوقات، فضا دادن به خودی خود می‌تواند یک ژست دوست داشتنی در زمان‌های سخت باشد. اگر می‌خواهد یک روز تنها بماند یا می‌خواهد به تنهایی بر سر مزار همسرش وقت بگذارد، به او بگویید که اینجا منتظرش خواهید بود. یا اینکه اگر بخواهد احساساتش را با شما در میان بگذارد، در کنار او هستید.

سرمایه گذاری عاطفی او در گذشته را به عنوان توهین به شراکت خود تلقی نکنید. این دو می‌توانند مستقل از یکدیگر باشند (به شرطی که تعادل ظریفی را حفظ کند). فقط به این دلیل که او شما را دارد که اکنون زندگی‌اش را با او تقسیم کند، به این معنا نیست که می‌تواند خاطرات گذشته را پاک کند. شما نه می‌توانید با یک مرده رقابت کنید و نه باید مجبور باشید. شما می‌توانید حال و آینده خود را با او به اشتراک بگذارید در حالی که آنچه او با همسرش به اشتراک گذاشته است در گذشته است. بنابراین، اجازه ندهید ناامنی‌ها شما را تحت تاثیر قرار دهند.

20. چند سوال مهم بپرسید

اگر بعد از یک دوره آشنایی جدی متوجه شدید که عاشق مردی بیوه شده‌اید، اما مطمئن نیستید که در کجای زندگی او قرار دارید، در یافتن وضعیت خود تردید نکنید. سه سوال را برای وضوح بیشتر بپرسید:

 • “دوستم داری؟”
 • “آیا ما در یک رابطه انحصاری هستیم؟”
 • “این رابطه به کجا می‌رود؟”

مطمئناً قرار ملاقات با کسی که بار عاطفی دارد می‌تواند با سایر روابطی که داشته‌اید متفاوت باشد، اما هنوز باید بدانید که این رابطه به کجا می‌رود و آیا هر دوی شما در مورد آینده‌ای که در انتظار شماست، همسو هستید یا خیر. صرف نظر از اینکه او در مورد آن چه احساسی دارد، زمانی که برای مدت قابل توجهی با هم بودید، از طرح این موضوع خودداری نکنید.

21. خاطرات جدید بسازید

اگر مدام به این فکر می‌کنید که “من دیگر هرگز با یک مرد بیوه قرار نمی‌گذارم زیرا این باعث می‌شود احساس بی‌کفایتی کنم”، بدانید که این احساس کاملاً طبیعی است. برای غلبه بر هرگونه احساس ناامنی، خاطرات جدیدی با شریک زندگی خود بسازید. شاید او در مناسبت‌های خاص مانند جشن‌ها و تولدها همسرش را به یاد بیاورد یا دلش برای او تنگ شود.

تعطیلات و جشن‌ها را طوری برنامه‌ریزی کنید که گذشته دردناک را باز نگردانید، بلکه دلایل جدیدی برای لبخند زدن به هر دوی شما می‌دهد. می‌توانید سنت‌ها و آداب و رسوم جدیدی بسازید که فقط متعلق به شما باشد و سایه‌های گذشته بر روی آنها نباشد. وقتی خاطرات جدیدی را با هم می‌سازید، ناامنی‌های «مرتبط با یک مرد بیوه و احساس دوم بهترین» شروع به محو شدن خواهند کرد.

جمع بندی

قرار ملاقات با یک مرد بیوه بسیار پیچیده‌تر از قرار ملاقات با یک مجرد یا مطلقه است.

اگر مرد شما بیوه است، باید به راحتی قدم بردارید، شنونده خوبی باشید و صادقانه ارتباط برقرار کنید.

صبور باشید، انتظارات واقع بینانه داشته باشید و سعی نکنید با گذشته او رقابت کنید. به او فضای کافی بدهید و در صورت نیاز از متخصص کمک بگیرید. اگر آنطور که لیاقتش را دارید دوست نداشته باشید حق دارید کنار بروید.

قرار ملاقات با یک مرد بیوه تقریباً به همان ویژگی‌هایی نیاز دارد که قرار ملاقات با افراد دیگری مانند ارتباط آزاد، صبر، عشق و درک متقابل. با این حال، آنچه این تجربه را متفاوت می‌کند، غم و اندوه و توشه عاطفی اوست.

سوالات متداول

در مورد قرار ملاقات با مرد بیوه چه باید بدانید؟

بدانید که هرگز نمی‌توانید خاطرات همسر سابق او را پاک کنید، حتی ممکن است خود را در رقابت برای جلب توجه بیابید، به خصوص اگر او دائماً در مورد او صحبت کند.

چرا آشنایی با یک مرد بیوه اینقدر سخت است؟

سخت است زیرا روند سوگواری برای هر فردی متفاوت است. مرگ یکی از عزیزان درد بسیار سختی است و بسته به شرایط، یک بیوه ممکن است برای شروع دوباره یا تعهد به یک رابطه جدید دشوار باشد.

چگونه می دانید که یک بیوه شما را دوست دارد؟

تنها در صورتی می‌توانید بدانید که یک مرد بیوه شما را دوست دارد که شما را با همسر سابقش مقایسه نکند، سعی کند شما را با جزئیات بیشتر بشناسد، شما را به خانواده، فرزندان و دوستان نزدیکش معرفی کند و آماده باشد که با تمام وجود به شما متعهد باشد. با این حال، اگر با شما مانند یک دلداری دهنده و یا فقط فیزیکی رفتار می‌کند و در گذراندن وقت بیرون از اتاق خواب تردید دارد، اینها علائم هشدار دهنده هستند.

آیا مردان بیوه هرگز دوباره ازدواج می کنند؟

دوباره عاشق شدن زمان می‌برد. همه چیز به این بستگی دارد که ازدواج او چقدر قوی بوده است، اما این به هیچ وجه نشانه‌ای نیست که او نمی‌تواند دوباره شریک جدیدی پیدا کند. او فقط باید آنقدر پخته باشد که به دیگری فرصت بدهد و بدون احساس گناه از روزهای خوب لذت ببرد.

admin
admin
چطور بود؟
+1
+1
+1
+1
2
+1
+1
+1

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط