Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
فیلم و سرگرمی
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ سبک زندگی @ رابطه و ازدواج @ 25 نکته برای فراموش کردن عشق از دست رفته

25 نکته برای فراموش کردن عشق از دست رفته

by | 29 مرداد 1402 | رابطه و ازدواج | 0 comments

عشق نافرجام صدمه می‌زند؛ از خاطرات قدیمی رها شوید و ادامه دهید. بودن در یک عشق یک طرفه تجربه دردناکی است. شما شخص را بدون قید و شرط دوست دارید و او شما را دوست ندارد. اگر به این فکر می‌کنید که چگونه کسی را که دوست دارید فراموش کنید، این مطلب می‌تواند به شما در فراموش کردن عشق کمک کند. مهم نیست که چقدر شخصی را دوست دارید، اگر او به اندازه کافی برای شما ارزش قائل است و مانند یک گزینه با شما رفتار می‌کند، ضروری است که او را از زندگی خود به خاطر رفاه عاطفی خود حذف کنید، زیرا ممکن است شما شاید در یک رابطه پنهانی باشید.

با این حال، فراموش کردن عشق یا همان کسی که دوستش دارید، هرگز آسان نیست. هر چه بیشتر سعی کنید به آن فکر نکنید، بیشتر افکار شما را به خود مشغول می‌کند. با این حال، هنگامی که بر آن شخص غلبه کردید و به زندگی خود ادامه دادید، خواهید فهمید که این بهترین تصمیمی بود که می‌توانستید بگیرید. به خواندن ادامه دهید زیرا ما در مورد راه‌هایی برای فراموش کردن شخصی که دوست دارید صحبت می‌کنیم.

25 راه برای فراموش کردن کسی که دوستش دارید

1. شرایط را بپذیرید

شرایط را بپذیرید

اغلب ما برای کسی که سال‌ها دوستش داریم خود را اذیت می‌کنیم زیرا نمی‌توانیم با این حقیقت تلخ روبرو شویم که این رابطه به پایان رسیده است. شما همچنان مشغول درد کشیدن هستید با این امید که شریکتان به اشتباهات خود پی ببرد و به سوی شما بازگردد. اما ممکن است هرگز این اتفاق نیفتد. پس از تندخویی و بدرفتاری با خود دست بردارید و این مشعل امید را خاموش کنید تا بتوانید جلو بروید.

2. خودتان را ببخشید

بهترین راه برای فراموش کردن عشق شما در زندگی تان این است که خودتان را ببخشید. باید آگاهانه تلاش کنید تا خود را ببخشید و رها کنید. اگرچه ممکن است اکنون غیرقابل تحمل به نظر برسد، اما در آینده، ممکن است آن را بدون تلخی به خاطر بسپارید زیرا تا آن زمان، باید “عشق واقعی” زندگی خود را پیدا کرده باشید. تسلیم تنفر از خود نشوید. خودت را ببخش و بگذار زمان همه زخم‌ها را التیام بخشد.

3. قول بدهید که ادامه دهید

وقتی شرایط را پذیرفتید، به خودتان قول بدهید که هر چقدر هم که دردناک باشد، خود را از گذشته جدا کرده و به زندگی ادامه خواهید داد. توجه داشته باشید که ممکن است چالش برانگیز و دلخراش باشد، اما آماده باشید که همه چیز را پشت سر بگذارید و از نو شروع کنید.

4. تعقیب آنها را متوقف کنید

اگر رفتار بد کسی را توجیه می‌کردید یا سختی‌هایی را که برایتان گذاشتند، پس آن شخص برای شما مناسب نیست. شریک زندگی شما می‌تواند زیباترین فرد روی زمین باشد، اما اگر هرگز به درستی با شما رفتار نکرده است، تعقیب او فایده‌ای ندارد. عینک رز رنگ خود را پاک کنید و ببینید آن شخص واقعاً کیست و ممکن است دیگر همان احساس را نداشته باشید. بنابراین، تا آنجا که می‌خواهید غصه بخورید، اما در نهایت تکامل پیدا کنید و نسخه بهتری از خودتان باشید. شما لایق و شایسته عشق و احترام هستید!

5. از یادآوری های قدیمی خلاص شوید

عزاداری بر خاطرات گاهی اوقات می‌تواند دردناک و در روند بهبودی تحریک کننده باشد. اکنون زمان آن است که به آرامی از شر آن یادآورهای قدیمی خلاص شوید. نمونه ای از این کار دور انداختن دی وی دی‌هایی است که ممکن است با هم تماشا کرده باشید یا هدایایی که به اشتراک گذاشته اید. حتی کوچکترین چیزی را که در خانه شما را به یاد شریک زندگیتان می‌اندازد، دور بریزید. هرچه سریعتر خاطرات قدیمی را پاک کنید، فراموش کردن عشق شما آسان‌تر خواهد بود.

همچنین بخوانید  اگر کاندوم ندارید باید چه کاری انجام دهید؟

6. بیرون بروید

هنگامی که خانه شما از یادآورهای فیزیکی خاطرات قدیمی پاک شد، زمان آن رسیده که خاطرات جدیدی بسازید و با افراد جدیدی دوست شوید. و چه راهی بهتر از بیرون رفتن از خانه و ملاقات با خانواده یا دوستان؟ همچنین می‌توانید برای زنده ماندن و کنار آمدن با این دل شکستگی به پیاده روی یا سوپرمارکت بروید یا به سادگی به خرید بروید. هر مکان خوبی را که هرگز نرفته اید کاوش کنید. فقط در داخل خانه تنها نمانید.

7. با دوستان و خانواده ارتباط برقرار کنید

با دوستان و خانواده ارتباط برقرار کنید

درد خود را با دوستان نزدیک یا خانواده خود به اشتراک بگذارید. نگه داشتن احساسات برای خود می‌تواند آسیب زیادی به سلامتی شما وارد کند. خودت را دور از مردم حبس نکن. در عوض، درد را با دوستان نزدیک یا خانواده خود به اشتراک بگذارید و آن را پردازش کنید. همه چیز را به دست آورید و به آنها اجازه دهید شما را راهنمایی و حمایت کنند. چیزی که شما قادر به دیدن آن نیستید ممکن است توسط آنها دیده شود، و ممکن است بتوانند شما را متقاعد کنند که به جنبه روشن‌تر تمام اتفاقات نگاه کنید.

نکته قابل تامل

اگرچه ممکن است وسوسه انگیز به نظر برسد، از قرار گرفتن در یک رابطه بازگشتی اجتناب کنید. همچنین، برای قرار گذاشتن با کسی عجله نکنید، فقط به این دلیل که می‌خواهید عشق سابق خود را فراموش کنید، زیرا ممکن است اوضاع را پیچیده کند.

8. از سکونت در گذشته خودداری کنید

لحظه‌ای که ذهن شما شروع به قدم زدن در مسیر “چه می شد اگر …” یا “شاید اگر بیشتر تلاش می کردم …” را شروع کرد، همانجا توقف کنید. چنین احساسی به دور باطلی از پشیمانی و اندوه منجر خواهد شد. شما باید از سکونت در گذشته اجتناب کنید. از هر نوع انتظاری که فرد برای شما تغییر خواهد کرد، رها کنید. بهترین راه برای اجتناب از بودن در گذشته، بودن در زمان حال است و سریعترین راه برای حضور در لحظه حال، بودن در بدن شماست. برخی از راه‌های انجام این کار شامل تمرین یوگا یا انجام هر کاری است که ذهن شما را از این افکار دور کند.

9. به یاد داشته باشید که شما لایق عشق هستید

به یاد داشته باشید، بین کسی که شما را دوست دارد و کسی که با شما مهربان است تفاوت وجود دارد. فقط به این دلیل که آنها به متن‌های شما پاسخ می‌دهند، به این معنی نیست که شما را دوست دارند. آنها فقط از تنهایی شما تغذیه می‌کنند. اگر آنها شما را دوست داشته باشند، آن را با صراحت بیشتری نشان می‌دهند و شما آن را عمیق‌تر احساس خواهید کرد. به یاد داشته باشید، شما لایق کسی هستید که واقعاً شما را دوست داشته باشد.

10. ارتباط خود را با آن شخص قطع کنید

تقریباً همه افراد سابق خود را در واتساپ و اینستاگرام دنبال می‌کنند، بنابراین مشکل بزرگی نیست، درست است؟ این اشتباه است. اگر واقعاً می‌خواهید آن شخص را فراموش کنید، بهتر است او را در تمام پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی مسدود کنید. هرچه بیشتر آنها را به صورت آنلاین دنبال کنید، ادامه کار برای شما دشوارتر خواهد بود.

11. از برخوردهای تصادفی خودداری کنید

اگر شما و همسر سابقتان در مجاورت هم زندگی می‌کنید، ممکن است از مکان‌هایی که او به آنجا می‌رود آگاه باشید. ممکن است وسوسه شوید که از آن مکان‌ها دیدن کنید تا با همسر سابق خود برخورد کنید، اما از انجام این کار خودداری کنید. قوی بمانید و همسر سابق خود را به طور کامل از زندگی خود جدا کنید.

12. احساسات خود را بنویسید

احساسات خود را بنویسید

احساسات خود را بنویسید تا کسی را که دوست دارید فراموش کنید.

یک دفترچه یادداشت بردارید یا یک فایل word باز کنید و احساسات خود را بنویسید. این ممکن است باعث نشود که کسی را به طور کامل فراموش کنید، اما به شما کمک می‌کند بار عاطفی اضافی را رها کنید. لازم است احساسات خود را به جای دفن کردن آنها برای فرار پردازش کنید.

همچنین بخوانید  نشانه هایی که می گویند شما آمادگی ازدواج ندارید

13. زندگی خود را سازماندهی کنید

برنامه ریز فعلی خود را به روز کنید یا برنامه جدیدی بسازید. اهداف جدیدی تعیین کنید یا نکات جدیدی را فهرست کنید تا به هدف فعلی خود نزدیک شوید. روی رشد شغلی خود تمرکز کنید، برای به دست آوردن ارتقای مورد نظر خود سخت کار کنید یا سعی کنید به چیزی بیش از هدف اصلی که برای خود تعیین کرده‌اید دست یابید.

14. به فعالیت بدنی بپردازید

عرق کردن یک راه عالی برای ادامه زندگی است. تمرینات بدنی نه تنها بدن، بلکه ذهن شما را نیز احیا می‌کند. فعالیت بدنی می‌تواند به بهبود خلق و خوی شما و افزایش عزت نفس شما کمک کند. این زمان مناسب برای رفتن به باشگاه یا پیاده روی است.

15. خود را خوشحال کنید

از هدر دادن وقت خود با غم و اندوه دست بردارید و به کسی فکر نکنید که به فکر شما نیست. این زمان مناسب برای دوست داشتن و نوازش خود برای بهبودی از این وضعیت است. به سراغ مدل مو یا رنگ مویی بروید که برای مدت طولانی می‌خواستید داشته باشید یا از یک اسپا دیدن کنید. در کاری افراط کنید که به شما احساس خاص بودن بدهد زیرا می‌دانید ارزش آن را دارید!

16. به یک کلاس جدید بپیوندید

به یک کلاس جدید بپیوندید

وقتی ذهن شما مشغول فعالیت‌های مختلف است، فرصتی برای فکر کردن به دیگری برای شما باقی نمی‌گذارد. به یک کلاس موسیقی یا یک باشگاه نقاشی بپیوندید. خود را در هر فعالیتی که به آن علاقه دارید درگیر کنید.

17. ملاقات با دوستان

سعی کنید همیشه در جمع دوستان خوب باشید، اما از دوستان مشترک دوری کنید. با دوستان مدرسه قدیمی خود ملاقات کنید و خاطرات دوران کودکی خود را زنده کنید.

18. خودتان را دوست داشته باشید

مهم نیست چه کسی شما را رد می‌‎کند. آنچه مهم است عشق شما به خودتان است. از دست دادن یک شریک بالقوه نباید بر احساس شما نسبت به خودتان تاثیر بگذارد. فقط یک تو در دنیا هستی و به یاد داشته باش که عالی هستی. در نهایت، فرد مناسب از راه می‌رسد و هرگز شما را رها نمی کند. تا آن زمان، به دوست داشتن خود ادامه دهید.

19. رویکرد خود را تغییر دهید

ممکن است در مورد اینکه کارها درست نمی‌شوند احساس ضعف و منفی بافی داشته باشید. در عوض، سعی کنید به جنبه روشن‌تر آن نگاه کنید. ممکن است ایراداتی در آن شخص وجود داشته باشد که شما را آزار دهد. خوشحال باشید که از آن رهایی یافته‌اید. در مورد همه چیزهایی که می‌توانید سپاسگزار باشید فکر کنید.

20. از سرزنش بازی اجتناب کنید

خیلی چیزها ممکن است بین دو نفر به اشتباه پیش بیاید و نباید تقصیر را فقط به گردن یک نفر انداخت. هیچ فایده‌ای ندارد که سعی کنید از شخصی که زمانی دوستش داشتید متنفر باشید. در عوض، آن را به عنوان یک فیلم قدیمی در نظر بگیرید که به پایان از پیش تعیین شده خود رسیده است. تا زمانی که ادامه داشت از آن لذت بردید و اکنون وقت آن است که چیز جدیدی را تماشا کنید.

21. از افراد جدید در زندگی خود استقبال کنید

شما ممکن است یک فرد اجتماعی باشید یا نباشید، اما همیشه می‌توانید سعی کنید با افراد جدید صحبت کنید. اگر صحبت کردن با غریبه‌ها راحت نیستید، سعی کنید گروه‌های اجتماعی مانند یک باشگاه کتاب یا باشگاه فیلم را بررسی کنید، جایی که می‌توانید با افراد همفکر ملاقات کنید. لازم نیست که یک رابطه عاشقانه باشد. فقط با کسی که فکر می‌کنید ممکن است به عنوان یک دوست با او ارتباط برقرار کنید، مکالمه بی‌ضرری داشته باشید.

22. سفر را شروع کنید

سفر را شروع کنید

از کارهای روزمره خود فاصله بگیرید و به تعطیلات بروید. با یک دوست به تعطیلات بروید یا سفر انفرادی را امتحان کنید. می‌توانید یک سفر کوتاه به یک شهر دیگر برنامه‌ریزی کنید تا سرحال باشید یا فقط شهر یا حومه خود را کشف کنید.

23. سپاسگزار باشید

به جای اینکه در مورد چیزهایی که در زندگی از دست داده‌اید فکر کنید، به چیزهایی که با خود دارید نگاه کنید. برای زندگی‌ای که دارید سپاسگزار باشید و از افراد خوب زندگی‌تان که همیشه در کنار شما هستند خوشحال و سپاسگزار باشید. سعی کن کنار کسی باشی که بهت نیاز داره

همچنین بخوانید  بهترین برنامه های دوست یابی

24. به برنامه کائنات برای شما ایمان داشته باشید

به یاد داشته باشید، این راه کائنات برای دور کردن شما از چیزی است که برای شما مناسب نیست. امروز، ممکن است این کار منطقی نباشد، اما در آینده، وقتی آرام و خوشحال هستید، سپاسگزار خواهید بود که با آن شخص تمام کردید.

25. به دنبال عشق باشید

به دنبال عشق باشید

وقتی فکر می‌کنید بالاخره به گذشته رسیده‌اید، بهترین کار بعدی این است که به دنبال عشق باشید. زندگی کوتاه‌تر از آن است که بخواهیم از یک رابطه شکست خورده ناراحت باشیم. در عوض، به جهت دیگری نگاه کنید و در مسیری جدید از عشق قدم بردارید. شما هرگز نمی‌دانید، این مسیر ممکن است عشق و محبتی را ارائه دهد که شما به آن نیاز داشتید اما قبلاً هرگز دریافت نکرده‌اید.

سوالات متداول

چه مدت طول می کشد تا عشق گذشته را فراموش کنم؟

زمان لازم برای فراموش کردن عشق ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. اگر این ارتباط عمیق بوده، ممکن است یک نفر سال‌ها طول بکشد تا عزیزان خود را فراموش کند. احساسات نیز ممکن است در یک لحظه فروکش نکنند. ممکن است هر از گاهی دوباره ظاهر شوند، اما در نهایت، ممکن است با شرایط کنار بیایید و ادامه دهید.

چرا فراموش کردن یک عزیز اینقدر سخت است؟

خاطرات به اشتراک گذاشته شده با شخصی که زمانی دوستش داشتید، فراموش کردن عشق را دشوار می‌کند. تلاش برای غلبه بر آنها همچنین می‌تواند به این دلیل باشد که شما هنوز نسبت به آنها احساس دارید و فکر می‌کنید ممکن است کسی بهتر از آنها را پیدا نکنید.

چگونه می توانم بپذیرم که کسی که دوستش دارم دیگر مرا دوست ندارد؟

کنار آمدن با عزیزان نافرجام کار آسانی نیست، اما می‌توانید این سفر را با استراتژی‌های عملی تحمل کنید. با تصدیق عواطف و احساسات خود شروع کنید. موقعیت را بپذیرید و به خودتان زمان و فضای کافی برای بهبودی بدهید. از یادآوری مداوم رابطه خودداری کنید و از هر چیزی که شما را با خاطرات قدیمی مرتبط می‌کند فاصله ایجاد کنید. مهمتر از همه، اطراف خود را با دوستان حمایتگر احاطه کنید و روی مراقبت از خود تمرکز کنید. در نهایت، مرزهای سالمی را تعیین کنید و سفر شفابخش خود را آغاز کنید. اگرچه ممکن است دشوار به نظر برسد، اما هدایت توجه شما به آینده و امکانات بی‌شمار آن می‌تواند تحول آفرین باشد.

چگونه می توان از تکنیک های تمرکز حواس برای کنار آمدن با فراموش کردن عشق خود استفاده کرد؟

ذهن آگاهی به پذیرش غیر قضاوتی موقعیت کمک می‌کند. تصدیق زمان حال شما را قادر می‌سازد در لحظه بمانید و شفقت به خود را تمرین کنید. انجام فعالیت‌های تمرکز حواس، مانند مدیتیشن، می تواند به دستیابی به آرامش درونی، وضوح و خودآگاهی کمک کند. علاوه بر این، آنها می‌توانند به شما در پرورش عدم دلبستگی و تمرکز بر نعمت‌ها با شکرگزاری و قدردانی کمک کنند. مجموع تمام این تلاش‌ها شفای تدریجی قلب و روح شما را تسهیل می‌کند.

سخن آخر

ممکن است عاشق شدن بسیار دشوارتر از عاشق ماندن به نظر برسد. اما نگه داشتن امید کاذب و فردی که ممکن است هرگز شما را آنطور که لیاقتش را دارید دوست نداشته باشد، بیشتر از اینکه سودی داشته باشد به شما آسیب می‌رساند. بنابراین اکنون که این نکات و ایده‌ها را برای شما آورده‌ایم، لازم نیست به مبارزه با نحوه فراموش کردن عشق یا همان شخصی که دوستش دارید ادامه دهید. در عوض، خود را مشغول نگه دارید، زمان بیشتری را با دوستان و خانواده بگذرانید و کارهایی را که دوست دارید انجام دهید. ممکن است زمان ببرد، اما در نهایت، خواهید دید که دوست داشتن و گذراندن وقت با خودتان نیز سرگرم کننده و آرام است.

حرکت از کسی که دوستش دارید مستلزم آن است که به خودتان قول بدهید که از پس آن بربیایید.

از تعقیب آنها خودداری کنید، شرایط را بپذیرید و خیلی به خودتان سخت نگیرید.

سعی کنید خود را از چیزهایی که شما را به یاد آنها می‌اندازد مانند یک هدیه یا یک آهنگ خاص جدا کنید و یاد بگیرید که خودتان را دوست داشته باشید.

admin
admin
چطور بود؟
+1
+1
+1
+1
+1
+1
+1

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط