Generic selectors
Exact matches only
جستجو بر اساس عنوان
جستجو بر اساس مطلب
Post Type Selectors
بر اساس دسته بندی
آی تی
اصناف و صنایع
اقتصاد
امور زنان
بلاکچین و ارز دیجیتال
بهترین ها
تعمیرات
تغذیه
تکنولوژی
توسعه مهارت‌ها
حیوانات خانگی
خانه و دکوراسیون
داستان کوتاه/ نقد ادبی
دسته‌بندی نشده
رابطه و ازدواج
رهبری و مدیریت
روان‌شناسی
رویدادها
سبک زندگی
سرگذشت‌ها
سلامت
سلامت عمومی
طبیعت و محیط زیست
علم و فناوری
فیلم و سرگرمی
گردشگری
مارکتینگ
مد و زیبایی
مدیریت و کسب‌وکار
موبایل و کامپیوتر
موسیقی
نوشته های خواندنی
هنر و ادبیات
هنرهای تجسمی
ورزش
پذیرش پست مهمان در یونویس
خبر فوری
خانه @ سبک زندگی @ حیوانات خانگی @ 12 نکته قبل از آوردن حیوان خانگی به خانه

12 نکته قبل از آوردن حیوان خانگی به خانه

by | 20 مهر 1402 | حیوانات خانگی | 0 comments

برخی از بهترین لحظات زندگی شامل روزی است که برای اولین بار حیوانات خانگی خود را ملاقات کردیم و روزی که آنها را به فرزندی پذیرفتیم و آنها با ما به خانه آمدند. در اینجا 12 نکته وجود دارد که باید قبل از آوردن قبل از آوردن حیوان خانگی به خانه در نظر بگیرید.

شماره 1: آیا می توانید متعهد شوید؟

آیا وقت دارید که سگ خود را سه بار در روز پیاده روی کنید؟ آیا به یاد می‌آورید که هر شب گربه خود را ورزش دهید؟ اگر پاسخ منفی است و کسی را ندارید که بتواند آن وظایف ضروری را انجام دهد، باید همین جا توقف کنید و یک ماهی یا طوطی را به عنوان یک حیوان کم تقاضا در نظر بگیرید.

شماره 2: آیا حیوان خانگی شما با سبک زندگی شما مطابقت دارد؟

انتخاب حیوان خانگی بر اساس محبوبیت یا جذاب بودن آن، احتمالاً یکی از بدترین تصمیماتی است که مردم می‌گیرند. اغلب اوقات این حیوانات خانگی بدون تشریفات در پناهگاه حیوانات رها می‌شوند.

نژادی را که به آن علاقه دارید بشناسید و اگر با توانایی شما در ایجاد خلق و خوی سازگار نیست، آماده تغییر عقیده خود باشید. سوالات زیادی از افرادی که حیوان را به فرزندی قبول می‌کنند بپرسید، شاید حتی یک گروه نژاد خاص پیدا کنید تا از برخی از اعضا سوال بپرسید. یک مثال عالی، جنون اخیر چیهواهوا است. مطمئنا، آنها شایان ستایش هستند و می‌توانند در هر اندازه خانه زندگی کنند، و هزینه و نگهداری آنها بسیار کم است. نکته مهم این است که آنها معمولاً تحمل زیادی نسبت به کودکان ندارند و یکی از نژادهایی هستند که به گاز گرفتن کودکان بدون تحریک زیاد معروف هستند. یک گربه خانگی نیز باید با شخصیت شما مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، برخی از گربه‌ها به توجه و تعامل زیادی نیاز دارند در حالی که برخی دیگر عمدتاً مستقل هستند. تحقیق کنید و عاقلانه انتخاب کنید.

شماره 3: آیا می توانید هزینه کنید؟

وضعیت مالی خود را در نظر بگیرید. داشتن حیوان خانگی می‌تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد. غذا، نظافت، اسباب بازی، مراقبت‌های دامپزشکی و درمان هزینه‌هایی هستند که اگر سگ یا گربه دارید نمی‌توانید از آنها اجتناب کنید. داشتن ماهی در مقایسه با سایر حیوانات خانگی هزینه کمتری دارد.

شماره4: صحبت با دامپزشکان قبل از فرزندخواندگی

شماره4: صحبت با دامپزشکان قبل از فرزندخواندگی

قبل از اینکه در مورد نوع حیوان خانگی که برای شما مناسب است تصمیم بگیرید، از دوستان خود توصیه‌های دامپزشکی آنها را بپرسید. یک دامپزشک می‌تواند منبع عالی اطلاعاتی باشد تا به شما کمک کند شایع ترین بیماری های حیوانات خانگی را بشناسید و بهترین حیوان خانگی را متناسب با سبک زندگی و نیازهای خود انتخاب کنید. همه دامپزشکان یکسان نیستند و شما دامپزشکی می‌خواهید که به بهترین نحو با نیازهای شما مطابقت داشته باشد. این یک رابطه مادام العمر خواهد بود و به این ترتیب، انتخاب بسیار مهم است. باز هم تحقیق کن بررسی آنلاین دامپزشکان در جامعه خود را بخوانید، از آرایشگران در منطقه خود بپرسید که چه کسانی را توصیه می‌کنند، و با آنها قرار مصاحبه بگیرید.

شماره 5: آیا شما به چیزی آلرژی ندارید؟

مطمئن شوید که شما یا خانواده‌تان به خز و حیوانات حساسیت ندارید. اگر مطمئن نیستید که آیا شما یا فرزندانتان به گربه‌ها و سگ‌ها حساسیت دارید یا خیر، وقت خود را در خانه دوست خود با حیوان خانگی بگذرانید تا متوجه شوید.

همچنین بخوانید  افسردگی سگ | علائم، علل و درمان

شماره 6: خانه خود را برای حیوانات خانگی آماده کنید

آیا می‌دانستید چیزی به سادگی جویدن آدامس می‌تواند برای سگ‌ها کشنده باشد یا اینکه ایبوپروفن برای گربه‌ها سمی است؟ بسیار مهم است که اکنون، قبل از اینکه حیوان خانگی جدیدی را به خانه بیاورید، از خانه خود عبور کنید تا خطرات را جستجو کنید و آنها را از سر راه یا از خانه خارج کنید. این شامل کابینت در سطح حیوان خانگی، میز پیشخوان، بطری‌های مواد شیمیایی روی زمین، اسباب بازی‌های کوچک، سیم برق و سیم پرده است. و به همین جا ختم نمی‌شود. همچنین باید خانه و حیاط خود را از نظر وجود گیاهان سمی برای سگ یا گربه بررسی کنید.

شماره 7: یک غذای مناسب برای او انتخاب کنید و تحقیق کنید

همه غذاهای حیوانات خانگی شبیه هم نیستند. برخی بهتر از دیگران هستند و برخی ادعاهایی را مطرح می‌کنند که همیشه با واقعیت‌ها تطابق ندارد. گرفتن کیسه غذای حیوان خانگی یا قوطی با زیباترین طرح روی جلد آسان است، اما این چیزی نیست که سلامت طولانی مدت حیوانات خانگی ما را تضمین کند. بهترین غذا را برای سگ یا گربه خود انتخاب کنید و همیشه به دنبال رژیم غذایی با برچسب کامل و متعادل باشید. از زمانی که آنها بچه هستند تا زمانی که سالمند هستند، انتخاب غذای حیوان خانگی شما باید بر اساس نیازهای خاص، مرحله زندگی و سبک زندگی حیوان خانگی باشد. می‌توانید تحقیقات گذرا انجام دهید تا ایده خوبی در مورد اینکه چرا مهم است و چه چیزی را باید جستجو کنید، به دست آورید، اما برای بهترین توصیه، با دامپزشک خود مشورت کنید.

شماره 8: برای یک دوره سخت آماده باشید

اگر توله سگی است که در خانه خود قبول می‌کنید، برای گریه کردن آماده باشید. بله، درست مانند نوزادان انسان، بچه سگ‌ها در اولین روزهای حضور در خانه جدیدشان در طول شب گریه می‌کنند. اما برخلاف نوزادان انسان، این ایده خوبی نیست که توله سگ خود را به رختخواب خود ببرید تا او را آرام کنید. بهترین کاری که می‌توانید قبل از آوردن توله به خانه انجام دهید این است که یک فضای آرام و محصور با یک تخت راحت و یا یک لانه آماده کنید تا توله سگ شما از سرگردانی در امان بماند. نقطه‌ای را انتخاب کنید که محل دائمی سگ شما باشد. در طول روز، اجازه دهید توله سگ شما امتیازات رایگان و تحت نظارت داشته باشد تا در خانه پرسه بزند تا همه چیز را بو کند. این همچنین یک راه خوب برای شناسایی خطراتی است که ممکن است در اولین دور از دست داده باشید.

زمان خواب برای گربه‌ها کمی راحت‌تر است. محل خواب بچه گربه را در یک منطقه امن نزدیک به جعبه بستر او بچینید تا او در جستجوی آن گم نشود و سپس او را رها کنید تا در منطقه خود بچرخد تا اینکه بخوابد.

وقتی یک حیوان خانگی جدید را با حیوانات خانگی به خانه می‌آورید، اوضاع کمی پیچیده‌تر می‌شود. شما باید مطمئن شوید که حیوان خانگی شما به اندازه کافی احساس خطر نمی کند تا به تازه وارد حمله کند.

شماره 9: حیوان خانگی خود را آموزش دهید

شماره 9: حیوان خانگی خود را آموزش دهید

اگر قرار است خانه شاد شما خانه‌ای شاد باقی بماند، آموزش حیوان باید بلافاصله پس از آوردن حیوان خانگی خود به خانه شروع شود. اگر بچه گربه‌ای را به فرزندی قبول می‌کنید، به محض اینکه او را به داخل خانه بردید، او را به جعبه زباله‌اش معرفی کنید. اگر توله سگ است، او را با بند بالا بکشید و او را به بیرون ببرید تا با محله‌اش آشنا شود. بیشتر توله سگ‌ها از محیط جدید خود می‌ترسند و شما نمی‌خواهید ترسی به توله سگ خود وارد کنید. یک پیاده روی بسیار کوتاه در اولین گردش تنها چیزی است که لازم است. تمرین را در اولین سفر شروع کنید. هنگامی که توله سگ در حالی که این کار را انجام می‌‎دهد در بیرون از خانه راحت می‌شود، بگویید: “فعلا برو.” تکرار این دستور در نهایت باعث می‌شود که بتوانید سگ خود را در هر شرایط آب و هوایی بیرون بیاورید بدون اینکه نگران این باشید که سگ شما چقدر طول می‌کشد تا خودش را راحت کند.

همچنین بخوانید  10 بهترین نژاد اسب اسپانیایی

شماره 10: اسباب‌بازی‌ها و خوراکی‌های مناسب برای حیوانات خانگی را انتخاب کنید

خوراکی‌های مناسب مخصوصا برای توله سگ‌ها ضروری است. شیرینی‌ها یکی از بهترین ابزارها برای آموزش رفتار زمانی هستند که معقولانه استفاده شوند. چند غذای مختلف سگ را آزمایش کنید و از آن چیزی استفاده کنید که برای توله سگ شما بالاترین ارزش را دارد. این رفتاری است که او برای آن هر کاری انجام خواهد داد، از جمله اینکه در کنار شما بماند، حتی زمانی که یک کلودر گربه از کنار شما می‌گذرد. هنگام دادن غذاها عملی باشید. وقتی صحبت از درمان «نوزادان کوچک» به میان می‌آید، لیبرال بودن وسوسه انگیز است، و درست مانند دادن آب نبات به یک کودک انسان، تنقلات زیاد می‌تواند به بدن ناسالم منجر شود. حتی میان وعده‌های سالم نیز می‌توانند اضافه وزن داشته باشند. برای فرصت‌های آموزشی، همیشه مقداری خوراکی‌ها را در جیب خود نگه دارید. مراقب پوست خام باشید. می‌توان آن را تکه تکه کرد و در تکه‌های بزرگ بلعید که به طور بالقوه منجر به خفگی یا انسداد روده می‌شود. اسباب‌بازی‌ها باید عاری از دکمه‌ها، رشته‌ها و هر چیزی که می‌تواند گاز گرفته و بلعیده شود، باشد. توپ‌های لاستیکی ساخته شده برای سگ‌ها (هرچه پاره شدن آنها سخت‌تر باشد)، استخوان‌های نایلونی، اسباب‌بازی‌های پرشده غیر سمی، بچسبید و از «والدین» دیگر سگ‌ها در مورد اسباب‌بازی‌هایی که تحت فشار توله سگ نگه می‌دارند راهنمایی بخواهید.

برای گربه‌ها، گربه‌های همیشه محبوب هستند و بسیاری از گربه‌ها به دستگاه‌های نور لیزر پاسخ می دهند. و آماده‌باش‌های قدیمی را فراموش نکنید: اسباب‌بازی موش پرشده با گربه‌ای و جعبه‌های قدیمی. گربه‌ها هم عاشق غذا هستند، بنابراین توصیه‌های فوق را رعایت کنید و معقولانه رفتار کنید.

شماره 11: عقیم سازی را در نظر بگیرید

عقیم سازی، اصطلاحی که می‌تواند به جراحی عقیم سازی یا اخته اشاره کند، معمولاً در سن هشت هفتگی انجام می‌شود. به طور کلی، روش عقیم سازی حدود چهار تا شش ماه، مدت زیادی قبل از رسیدن حیوان به سن تولید مثل انجام می‌شود. برخی افراد بر اساس این احساس که حیوان حس هویت خود را از دست می‌دهد (نر)، این که حیوان نقطه عطف زندگی یعنی زایمان (ماده) را از دست می‌دهد، یا اینکه حیوان توانایی محافظتی خود را از دست می‌دهد، انتخاب نمی‌کنند. هیچ یک از این دلایل بر اساس واقعیت نیست.

بهترین کاری که می‌توانید برای سلامت حیوان خانگی خود انجام دهید این است که او را عقیم کنید. بله، عقیم کردن در بیشتر موارد پرخاشگری را کاهش می‌دهد، اما باعث نمی‌شود سگ از خانواده انسانی خود محافظت کند. و حیوان ماده شما کمتر از زایمان نکردن احساس نخواهد کرد. برای او بدتر از این است که بچه‌هایش را از او بگیرند تا اینکه اصلاً زایمان نکرده باشد. او تفاوت را نمی‌داند. او همچنین کمتر مستعد ابتلا به سرطان پستان و تخمدان خواهد بود. از دامپزشک خود برای توصیه آنها بخواهید.

شماره 12: برای حیوان خانگی خود دنبال شناسنامه باشید

در نهایت، اطمینان حاصل کنید که توله سگ یا بچه گربه شما به درستی با شناسه تجهیز شده است تا اگر روزی شل شد  و در نهایت این اتفاق برای همه افراد افتاد، بخواهید او را به سلامت به شما بازگرداند. اطلاعات تماس خود را روی قلاده حیوان خانگی خود داشته باشید، چه روی برچسب یا مستقیماً روی یقه چاپ شده باشد (این مورد را می‌توان سفارشی شما ساخت). همچنین، عکس‌ها را در دسترس داشته باشید. این یک دلیل خوب برای ردیابی رشد حیوان خانگی شما است، اما ممکن است زمانی که زمان ارسال آنها در شهر یا رفتن به پناهگاه محلی در صورت تحویل حیوان خانگی به آنها برسد، به این تصاویر نیاز داشته باشید. یک دستگاه GPS که به قلاده وصل می‌شود، روشی هوشمندانه برای ردیابی حیوان خانگی شما است، اما زمانی که قلاده گم می‌شود، کارایی خود را از دست می‌دهد.

ریزتراشه‌ها بهترین تضمین برای شناسایی هستند و باید در ترکیب با قلاده استفاده شوند تا بهترین شانس پیدا کردن حیوان خانگی گم شده را داشته باشید. اکنون به یاد داشته باشید که هر بار که اطلاعات تماس شما تغییر می‌کند، اطلاعات تماس خود را با شرکتی که سوابق ریزتراشه را نگه می دارد، به روز کنید. این می‌تواند تفاوت بین بازگرداندن حیوان خانگی شما به شما یا گم شدن برای همیشه برای شما ایجاد کند.

همچنین بخوانید  هر چند وقت یک بار نیاز به اصلاح و شستن سگ خود دارید؟

سئوالات متداول

چه نوع حیوان خانگی باید تهیه کنم؟

این بستگی به سبک زندگی، وضعیت زندگی و ترجیحات شخصی شما دارد. عواملی مانند مقدار فضایی که در اختیار دارید، مدت زمانی که می‌توانید برای مراقبت از حیوان خانگی اختصاص دهید و اینکه آیا آلرژی یا سایر نگرانی‌های سلامتی دارید را در نظر بگیرید.

آیا می توانم هزینه خرید حیوان خانگی را بپردازم؟

حیوانات خانگی می‌توانند گران باشند، به‌ویژه وقتی غذا، مراقبت‌های دامپزشکی و سایر لوازم را در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که می‌توانید قبل از آوردن حیوان خانگی جدید به خانه، از عهده هزینه‌های دائمی مالکیت حیوان خانگی برآیید.

آیا زمان کافی برای یک حیوان خانگی دارم؟

حیوانات خانگی مختلف به سطوح مختلف توجه و مراقبت نیاز دارند. در نظر بگیرید که آیا زمان کافی برای اختصاص دادن به غذا دادن، ورزش و بازی با حیوان خانگی جدید خود دارید یا خیر.

آیا یک حیوان خانگی جدید با سبک زندگی فعلی من مطابقت دارد؟

حیوانات خانگی مختلف نیازها و شخصیت‌های متفاوتی دارند. در نظر بگیرید که آیا یک حیوان خانگی جدید با سبک زندگی فعلی شما مطابقت دارد و آیا مایل به انجام هر گونه تنظیمات لازم هستید یا خیر.

آیا من آلرژی یا سایر نگرانی های سلامتی دارم؟

برخی از حیوانات خانگی می‌توانند آلرژی ایجاد کنند یا شرایط بهداشتی خاصی را تشدید کنند. در نظر بگیرید که آیا شما نگرانی‌های سلامتی دارید که می تواند با داشتن حیوان خانگی تحت تأثیر قرار گیرد.

آیا برای مقابله با مشکلات و چالش های مالکیت حیوان خانگی آماده هستم؟

حیوانات خانگی ممکن است نامرتب باشند و نیاز به کار زیاد داشته باشند. قبل از آوردن حیوان خانگی جدید به خانه مطمئن شوید که برای مقابله با چالش‌های مالکیت حیوان خانگی آماده هستید.

آیا می توانم آموزش و اجتماعی شدن کافی برای یک حیوان خانگی جدید ارائه دهم؟

آموزش صحیح و اجتماعی شدن برای کمک به حیوانات خانگی برای سازگاری با خانه جدید و تبدیل شدن به اعضایی خوش رفتار در خانواده ضروری است. در نظر بگیرید که آیا زمان و منابع لازم برای ارائه آموزش و اجتماعی شدن کافی برای یک حیوان خانگی جدید را دارید یا خیر.

اگر دیگر نتوانم از او مراقبت کنم چه اتفاقی برای حیوان خانگی من می افتد؟

مهم است که برنامه‌ای داشته باشید که اگر دیگر قادر به مراقبت از حیوان خانگی خود نباشید، چه اتفاقی برای او می‌افتد. در نظر بگیرید که آیا دوست یا عضوی از خانواده دارید که می‌تواند حیوان خانگی شما را در صورت نیاز بگیرد یا اینکه باید به پناهگاه‌های حیوان خانگی یا سایر گزینه‌های مراقبت طولانی مدت نگاه کنید.

سخن پایانی

قبل از آوردن حیوان خانگی جدید به خانه، چندین نکته مهم وجود دارد که باید در نظر بگیرید. این شامل:

  1. سبک زندگی، وضعیت زندگی و ترجیحات شخصی شما
  2. مقرون به صرفه بودن هزینه‌های مداوم مالکیت حیوان خانگی
  3. مدت زمانی که می‌توانید به مراقبت از حیوان خانگی اختصاص دهید
  4. سازگاری با هر حیوان خانگی موجود در خانه
  5. در دسترس بودن فضای کافی برای حیوان خانگی
  6. آیا حیوان خانگی با سبک زندگی فعلی شما مطابقت دارد یا خیر
  7. هر گونه آلرژی یا سایر نگرانی‌های سلامتی
  8. آمادگی برای مقابله با آشفتگی‌ها و چالش‌های مالکیت حیوانات خانگی
  9. توانایی ارائه آموزش و اجتماعی شدن کافی برای حیوان خانگی
  10. برنامه‌ای برای مراقبت طولانی مدت از حیوان خانگی اگر دیگر قادر به مراقبت از آنها نیستید.

در نظر گرفتن این نکات به شما کمک می‌کند تا در مورد اینکه آیا آماده هستید یک حیوان خانگی جدید را به خانه خود بیاورید یا خیر، و اگر چنین است، بهترین نوع حیوان خانگی برای شما و خانواده تان تصمیم بگیرید.

admin
admin
چطور بود؟
+1
+1
+1
+1
+1
+1
+1

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسندگان فعال

مطالب مرتبط